hediye patlayan kutu

Advert
Reklam

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür: Abdullah Gül'ün Suriye açıklamalarının zamanlaması manidar!.

Mahmut Övür, son günlerde Türkiye’yi ve Başkan Erdoğan’ı hedef alan çıkışları köşesine taşıdı. İlker Başbuğ’un TBMM’yi hedef almasından, Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ iftirasına, Abdullah Gül’ün skandal söylemlerinden, Gezi davasında verilen karara kadar tüm yaşananların zamanlamasına dikkat çeken Mahmut Övür, “Sanki bir yerden düğmeye basılmış gibi içeride ve dışarıdaki tüm Erdoğan karşıtları birden harekete geçti” ifadelerini kullandı. Abdullah Gül’ün Suriye hakkında CHP ağzıyla açıklamaları.

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür: Abdullah Gül'ün Suriye açıklamalarının zamanlaması manidar!.
Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür: Abdullah Gül'ün Suriye açıklamalarının zamanlaması manidar!. Admin
Bu içerik 153 kez okundu.
Reklam

Sabah gazetesi yazarı : Abdullah Gül'ün  açıklamalarının zamanlaması manidar!

Giriş Tarihi: 20.02.2020  08:41 Güncelleme Tarihi: 20.02.2020  09:06

Sabah gazetesi yazarı , son günlerde ’yi ve Başkan Erdoğan’ı hedef alan çıkışları köşesine taşıdı. ’un ’yi hedef almasından, ’nun  iftirasına, Abdullah Gül’ün skandal söylemlerinden, Gezi davasında verilen karara kadar tüm yaşananların zamanlamasına dikkat çeken Mahmut Övür, “Sanki bir yerden düğmeye basılmış gibi içeride ve dışarıdaki tüm Erdoğan karşıtları birden harekete geçti” ifadelerini kullandı. Abdullah Gül’ün  hakkında  ağzıyla açıklamalarda bulunduğunu söyleyen Övür, “Zamanlamaya bakar mısınız? Türkiye, İdlip'de ve 'da , İsrail, ABD ve bazı AB ülkelerinin kumpasıyla karşı karşıyayken, içeriden birileri çıkıp sevinç çığlıkları atıyor, birileri de çıkıp eski defterleri açıyor” diye yazdı.

Suriye açıklamalarının zamanlaması manidar!

İşte Mahmut Övür'ün o yazısının ilgili bölümü:
Tablonun tek eksiği "siyasi kararsızlığı" ile tanıdığımız eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'dü. İlginçtir bugüne kadar net konuşmayan, sorulan sorulara kaçamak cevaplar veren Gül, ilk kez sahneye çıkıp yüksek sesle konuştu. Peki, ne oldu, 2014 yılına kadar Cumhurbaşkanı koltuğunda oturan Gül, sahneye çıkıp, "Suriye meselesinde yanlışlar yapıldı, S-400 yanlıştı, Türkiye yalnızlaştı" gibi Kılıçdaroğlu'nu aratmayan açıklamalar yaptı. İnsan düşünmeden edemiyor; Acaba birileri sinyal mi verdi?

Zamanlamaya bakar mısınız? Türkiye, İdlip'de ve Libya'da Rusya, İsrail, ABD ve bazı AB ülkelerinin kumpasıyla karşı karşıyayken, içeriden birileri çıkıp sevinç çığlıkları atıyor, birileri de çıkıp eski defterleri açıyor.
Zamanlama ekonomi açısından da manidar. Çünkü bütün kuşatmalara, kriz tellallarına rağmen ekonomide "iyileşme" işaretleri birilerinin uykusunu kaçırabilirdi. Daha önemlisi, Çin'in sarsılması, AB ülkelerinin resesyona girme ihtimali  ekonomisinin şansını artırır ve bütün hesapları bozardı. Anlayacağınız dışarıdakilerle içeridekilerin telaşı boşuna değil.

 

 BİR ADIM SONRA ERKEN SEÇİM
Bugün ortaya çıkıp, ülkenin yaşadığı küresel kuşatmaları, siyasi gel gitleri, ekonomik sıkıntıları kendi siyasi gelecekleri uğruna derinleştirmek isteyenler, bir süre sonra "erken seçim" diye bağırırlarsa hiç şaşırmayın.
Son iki gündür 'nın bu süreci nasıl izlediğini gözlemlemeye çalışıyorum. Siyasilerle de askerlerle de konuştum. Doğrusu Ankara olup bitenlerin farkında... Kimin neden konuştuğunu, karın ağrılarını, hatta futbolu bile kaos planları için kullanacaklarını iyi biliyor.
Onlara en net cevabı, hedefe koydukları isim Başkan Erdoğan, Türkiye'nin son 10 yılda yaşadığı kuşatmalara dikkat çekerek veriyordu:
"Gezi'den Suriye'ye kadar uzanan bu saldırı zincirinin hedefi, doğrudan Türkiye Cumhuriyeti devletinin bütünlüğü, Türk milletinin birliği, beraberliği, kardeşliğiydi. Milletimiz müsterih olsun. (...) Türkiye, İdlib konusunda kendi harekat planlarını uygulamak üzere her türlü hazırlığını yapmıştır. Her operasyonda olduğu gibi bu konuda da 'Bir gece ansızın gelebiliriz' diyoruz. İdlib Harekatı, bir an meselesidir. Ülkemizin bu konudaki kararlılığını hâlâ anlamamış olan rejime ve onu cesaretlendirenlere İdlib'i bırakmayacağız."

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür: Abdullah Gül'ün Suriye açıklamalarının zamanlaması manidar!

Son dakika: Başkan Erdoğan işaret etmişti! İşte Kılıçdaroğlu'nun 'cü danışmanları

Son dakika haberi... Partisinin Grup Toplantısı'nda konuşan Başkan , "'cü danışmanlar bay Kemal'in yanında. İP'in danışmanlarında yine onlar var. Tam bir istila hareketi." sözleriyle CHP içindeki FETÖ yapılanmasına dikkat çekti. İşte Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'cü danışmanları.

İşte Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'cü danışmanları

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, eski MİT mensubu Enver Altaylı ve damadının da arasında bulunduğu 4 kişi hakkında  () ile yöneticiliği, üyeliği ve örgüte yardım suçlamalarıyla açtığı davada, CHP Genel Başkanı 'nun başdanışmanı 'in FETÖ'yle bağlantısını ortaya çıkardı.

FETÖ'den tutuklu yargılanan Enver Altaylı'nın Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Rasim Bölücek'le 2 ayrı telefon hattından tam 1159 görüşme yaptığı tespit edildi.

Başkan Erdoğan da bugünkü konuşmasında CHP'deki FETÖ yapılanmasına ve Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'cü danışmanlarına dikkat çekti.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6 danışmanı Fetullahçı Terör Örgütü'yle (FETÖ) bağlantısı bulunuyor. İşte o isimler:

10 YIL 6 AY HAPİS CEZASI
FATİH GÜRSUL:
 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanlarından , FETÖ'nün 'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin davada "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Fatih Gürsul'un cep telefonunun internet hattı üzerinden 11 Ağustos 2014 - 30 Ocak 2015 tarihleri arasında 28 bin 66 kez FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı "ByLock"tan erişim sağladığı tespit edildi.

2 YIL 1 AY HAPİS CEZASI
MURAT AKSOY:
 Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanlarından , FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin davada 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. "Darbe girişimi" soruşturmasında da iki kez ağırlaştırılmış müebbet isteniyor.

1 Kasım 2015'teki genel seçim sonrasında Halk TV'de, "Darbe seçeneği konuşuluyor" ifadelerini kullanmıştı. FETÖ'nün, Murat Aksoy'un hesabına 108 bin lira aktardığı tespit edildi.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI
KORAY ÇALIŞKAN: 
Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanlarından , Fetullahçı Terör Örgütü'nün akademik yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 10 Temmuz 2017 tarihinde gözaltına alındı. Çalışkan, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Koray Çalışkan, FETÖ'nün son televizyonu olan Can Erzincan'da programlara katıldı.

FETÖ'nün desteklediği +1 Televizyonu'nda "Kırmızı Telefon" adlı program hazırladı ve sundu. Programa FETÖ'nün kara kutusu firari sanık Emre Uslu ve şu an cezaevinde olan Mehmet Baransu'yu davet etti, konuklar 17-25 Aralık darbe girişimini destekledi.

HAKKINDA YAKALAMA KARARI BULUNUYOR
ALPER KETEN: 
Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanlarından Alper Keten, örgütün haberleşme programı ByLock'tan FETÖ yöneticileriyle irtibat kurduğu tespit edildi.

Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından hakkında yakalama kararı çıkarılan Keten'in yasa dışı yollardan yurt dışına kaçtığı ve muhtemelen Almanya'da olduğu düşünülüyor.

Keten, 2016'da FETÖ iltisakı gerekçesiyle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki görevine son verildi, Kahramanmaraş'ta CHP'den milletvekilliği adayı oldu, Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Bilim Platformu listesinden yönetime getirildi.

KHK İLE İHRAÇ
AHMET CANER YENİDÜNYA: 
Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı ve CHP eski Parti Meclisi (PM) Üyesi Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya, 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'yle Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyeliğinden ihraç edildi.

FETÖ'DEN TUTUKLANAN ENVER ALTAYLI'YLA 1159 GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ
RASİM BÖLÜCEK:
 FETÖ'den tutuklu yargılanan eski MİT mensubu Enver Altaylı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Rasim Bölücek'le 2 ayrı telefon hattından tam 1159 görüşme yaptığı tespit edildi. Enver Altaylı, 15 Temmuz gecesi "ahbabım" dediği Rasim Bölücek ile de görüştüğünü söylemesi de dikkat çekiyor.

KENAN KIRAN/SABAHSabah gazetesi yazarı Mahmut Övür: Abdullah Gül'ün Suriye açıklamalarının zamanlaması manidar! davasında dikkat çeken detay! Duruşma salonunda  ve yabancı ülkelerin temsilcileri var!.

Gezi Parkı davasında hakkında önce tahliye edilen sonra da tekrar gözaltı kararı çıkan Kızıl Soros ’nın yargılandığı davada bir detay dikkat çekti. Duruşmayı takip etmek için gelenler arasında  ve  milletvekillerinin yanında 14 ülkenin temsilcilerinin de bulunması, Gezi olaylarındaki meselenin ‘sadece ağaç’ olmadığını gözler önüne serdi.

Osman Kavala davasında dikkat çeken detay!

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin aralarında iş adamı , gazeteci Can Dündar, Ayşe Mücella Yapıcı ve oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın da bulunduğu 1'i tutuklu 6'sı firari 16 sanığın "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan yargılandığı davanın duruşmasında karar açıklanmış, sanıkların beraatına hükmedilmişti.

Dün İstanbul Silivri'de bulunan Ceza İnfaz Kurumu duruşma salonunda görülen 'Gezi Davası'nın duruşması dikkat çekici isimlerin izlediği ortaya çıktı. Duruşmayı  ve  milletvekillerinin yanı sıra farklı ülkelerden 14 temsilcinin izlemesi görenleri hayrete düşürdü.

İŞTE GEZİ DAVASININ DURUŞMASINA KATILAN O İSİMLER
İsveç İstanbul Başkonsolostu Peter Ericson

Kanada İstanbul Başkonsolostu Brahim Achtoutal

İngiltere Büyük Elçiliği Ateşesi Katie Amy Lamberi

Fransa Başkonsolostu Bertrand Buchwalter

Norveç Büyükelçisi Gasanov Elnor

İsviçre İstanbul Başkonsolostu Schmid Beat Ralph

Danimarka Başkonsolostu Anette Galskot

Almanya Başkonsolostu Michael Reiffenstuel

Lümsemburg Büyükelçiliği Konsolostu B. Virginie Arslan

Belçika Büyükelçiliği Layahe Pauline Armand A.

AB Brüksel Diplomatı Jaana Temmler

İrlanda Büyükelçiliği'nden Quinn Jenny

Hollanda İstanbul Başkonsolostu Struik Sylvıa Maria Cornelia

ABD Büyükelçiliği'nden Zeman Wılliam Fine

HDP Milletvekilleri: Necdet İpekyüz, Mithat Sancar, Züleyha Gülüm, Oya Ersoy, Ahmet Şık, Ali Kenanoğlu, Garo Paylan, Musa Piroğle, Emine Beyza Üstün

CHP Milletvekilleri: Melda Onur, Kadir Gökmen Öğüt, Süleyman Bülbül, Emine Gülizar Emecan, İlhami Özcan Aygun, Turan Aydoğan, Sezgin Tanrıkulu, Canan Kaftancıoğlu, Ali Şeker, Veli Ağbaba, Muharrem Erkek, Aykut Erdoğdu, Onursal Adıgüzel, Candan Yüceer, Gamze Akkuş İlgezdi, Burak ErbayOsman Kavala'nın yeniden tutuklanması yandaşlarını çıldırttı! Başsavcı İrfan Fidan'ı hedef gösterdiler!Son dakika:  tutuklandı!

Son dakika haberine göre Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı  tutuklandı.  Cumhuriyet Başsavcılığınca, Kızıl Soros lakaplı Osman Kavala hakkında,  darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltı kararı verilmişti.

Osman Kavala'yla ilgili flaş gelişme

Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçundan tutuklandı.

Soruşturma savcılığınca tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edilen şüpheli Osman Kavala, Nöbetçi 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından sorgulandı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI
İfadesinde 2 yıl 4 aydır hukuksuz bir şekilde tutuklu olduğunu belirten Kavala, "Dün 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nin beraat kararının tescil etmiş olduğu gibi ve daha önce Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararının açıkça belirttiği gibi maruz kaldığım sıra dışı vahimlikteki bir hak ihlalinin dünkü gözaltı kararı ve bu akşam gördüğümüz savcının sevk yazısı bu hak ihlalinin devam ettirilmekte olduğunu göstermektedir. Daha önceki ifademde belirtmiş olduğum gibi 15 Temmuz darbe girişimine destek olmak ile ilgili tüm iddialar asılsızdır." diye konuştu.

Nöbetçi Hakimlik, kamuoyunda Gezi Parkı davası olarak bilinen dosyadan verilen tahliye kararı nedeniyle atılı suçun ağırlığı ve önemi dikkate alındığında şüphelinin kaçma şüphesinin bulunduğu ve adli kontrol hükümlerinin yetersiz kalacağı gerekçeleriyle şüphelinin "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçundan tutuklanmasına karar verildi.

ANAYASAL DÜZENİ BOZMAYA TEŞEBBÜS SUÇUNDAN TUTUKLANMA TALEBİ
Soruşturma savcılığının, hakimliğe gönderdiği sevk yazısında, hakkında  Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Türkiye Cumhuriyeti devletinin anayasal düzenini değiştirmeye teşebbüs" suçundan soruşturma yürütülüp yakalama kararı ile aranmakta olan şüpheli Hanrey Barkey'in, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Amerika'daki onursal başkanlığını FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yaptığı, Rumi Forum Vakfının organizasyon komitesinde görev yaptığı, örgüt elebaşının çalışmalarını tanıtmak için lobi faaliyeti yürüttüğü,  darbe girişiminin sabahında yurt dışından İstanbul'a geldiği ve doğrudan Büyükada Splendit otele yerleştiği belirtildi.

Barkey'in 18 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye'den ayrıldığı, ayrılmadan önce aynı gün içinde şüpheli Osman Kavala ile Karaköy'de bir restoranda buluştukları bilgisine yer verilen sevk yazısında, "Bunun yanında yapılan iletişim analizlerinden de anlaşılacağı üzere darbe girişimi öncesi ve sonrasında yoğun irtibatlarının bulunduğu, yine iletişim analizine göre şüpheli Osman Kavala'nın diğer şüpheli Hanrey Barkey ile darbe girişimi öncesi 27 Haziran 2016'da Şişli ilçesinde şüpheli Osman Kavala'ya ait Menka Anonim Şirketi adlı iş yerinde, devamında da 30 Haziran 2016 tarihinde Diyarbakır ilinde bir araya gelerek PKK Terör Örgütü irtibatlı kişilerle buluştukları tespit edildi." denildi.

Darbe girişimi sürecinde, şüpheli Hanrey Barkey ile şüpheli Osman Kavala'nın suç tarihlerindeki irtibatları, şüpheli Barkey'in FETÖ ile olan irtibatları dikkate alındığında Kavala'nın darbe teşebbüsünün karar sürecine katıldığına dair bulgulara ulaşıldığı belirtilen sevk yazısında, "26 Temmuz 2016 tarihinde başlatılan bu soruşturma kapsamında, başka suçtan tahliyesine müteakip kaçma şüphesi göz önünde bulundurularak 18 Şubat 2020 tarihinde gözaltı kararı verildi." ifadelerine yer verildi.

Yazıda, şüpheli Kavala'nın, mevcut delil durumu, kaçma ihtimalinin bulunması ve adli kontrol tedbirlerinin yetersiz olduğu dikkate alınarak, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebir, şiddet kullanarak değiştirmeye teşebbüs" suçunda tutuklanmasına karar verilmesi talep edildi.

BERAAT VE TAHLİYE KARARI VERİLMİŞTİ
İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin 16 sanığın yargılandığı davayı karara bağlamış, aralarında Osman Kavala'nın da bulunduğu 9 sanığın, "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs", "mala zarar verme", "nitelik yağma", "tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması veya el değiştirilmesi", "kasten yaralama", "ağırlaştırılmış yaralama" ve "Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet" suçlarından beraatlerine karar vermişti.

Sanıkların üzerlerine yüklenen suçların işlendiğine dair mahkumiyete yeter derecede hukuka uygun somut ve kesin delil bulunmadığı gerekçesiyle beraat kararı veren mahkeme heyeti, dosyanın tutuklu sanığı Osman Kavala'nın da tahliyesine hükmetmişti.Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür: Abdullah Gül'ün Suriye açıklamalarının zamanlaması manidar!

.BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPMIŞTI
İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yazılı açıklama yapılmış, kamuoyunda "Gezi Olayları" olarak bilinen ve Türkiye Cumhuriyeti hükümetini hedef alan kalkışma girişiminin soruşturulması kapsamında, eylemleri planlayan, yöneten ve yönlendiren bir kısım şüpheliler hakkında Başsavcılıkça 19 Şubat 2019 tarihinde iddianameyle kamu davası açıldığı hatırlatılmıştı.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesinin 18 Şubat tarihli kararıyla, hakkında kamu davası açılan sanıkların beraatine ve tutuklu sanık Osman Kavala'nın tahliyesine karar verildiği anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedilmişti:

"Anılan kararın bozulması talebiyle ilgili mahkemeye süre tutum dilekçesi verilmiş olup, kararın gerekçesinin yazılmasını müteakip, Cumhuriyet Başsavcılığımızca istinaf kanun yoluna başvurulacaktır. Yargılama sonucunda tahliyesine karar verilen sanık Kavala hakkında, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Başsavcılığımızca yürütülen bir başka soruşturma kapsamında, TCK'nın 309. maddesi uyarınca Anayasal Düzeni Bozmaya Teşebbüs suçundan ayrıca gözaltı kararı verilmiştir."

Başkomutan ’dan  ile ilgili son ikaz: Bir gece ansızın adıyla şanıyla gelebiliriz

Başkan Erdoğan,  Grup Toplantısı’nda tüm dünyaya mesaj verdi. Erdoğan, "'e yönelik her türlü hazırlığımızı yaptık. Bir gece ansızın gelebiliriz diyoruz. Harekat an meselesidir. Ne pahasına olursa olsun orayı güvenli bir yere dönüştürmekte kararlıyız." dedi.

Bir gece ansızın adıyla şanıyla gelebiliriz

Başkomutan Tayyip Erdoğan'dan İdlib ile ilgili son ikaz:

'e yönelik her türlü hazırlığımızı yaptık. Bir gece ansızın gelebiliriz diyoruz. Harekat an meselesidir. Ne pahasına olursa olsun orayı güvenli bir yere dönüştürmekte kararlıyız.

Gezi olayları, masum bir ayaklanma si değildir. Darbe girişimleri gibi devleti ve milleti hedef alan alçak bir saldırıdır. Bir manevrayla beraat ettirmeye kalktılar.KILIÇDAROĞLU'NA 1 DOLARLIK SORU
Erdoğan konuşmasında 'na da tepki gösterdi: 'nün himayesine mazhar olan tek kişi Kılıçdaroğlu. Cüzdanında 1 dolar saklıyor mu merak ediyorum.GEZİ ALCAK BİR SALDIRIDIR
Başkan Erdoğan, Gezi olaylarıyla ilgili tartışmalara son noktayı koydu: Bu asılda tıpkı askeri darbeler, muhtıralar, terör örgütlerinin saldırıları, 17-25
Aralık ve  darbe girişimleri gibi, devleti ve milleti hedef alan alçak bir saldırıdır.

Başkan , Gezi olayları, İdlib gerginliği ve FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarıyla ilgili net mesajlar verdi:

Gezi olayları asılda tıpkı askeri darbeler, tıpkı muhtıralar, tıpkı terör örgütlerinin saldırıları, tıpkı FETÖ'nün  ve 15 Temmuz darbe girişimleri gibi, devleti ve milleti hedef alan alçak bir saldırıdır.

, 'aydınlık gençler' diye vasıflandırıyor, bunlar aldatılmış gençler. Bu aldatılmış gençlere orada 'çevreci' sıfatı verilmek suretiyle, bu ülkede milyonlarca ağaç ve fidan diken bir iktidara 'ağaç sökme' yaftası yapıştıranlara ben sadece lanet okurum.'

Bu masum bir ayaklanma hadisesi değildir. Bunlar, ciddi manada perde arkasında Soros türü, bazı ülkeleri ayaklandırmak suretiyle oraları karıştıran tipler vardır.

Onun da  ayağı, malum içerdeydi. Bir manevrayla onu beraat ettirmeye kalktılar. Onlarla beraber başkaları da bu işin içerisinde.

Türkiye'de FETÖ'nün serpilmesinde, büyümesinde, güçlenmesinde herkesin payı olabilir. Ama bu ülkede FETÖ'yü terör örgütü olarak
ilan edip ona savaş açan şahsım ve 'dir.

İlk zamanlar, bu yapının oluşturduğu tehdidi, kendi çevremize bile anlatmakta zorlandığımızı kabul ediyorum. Ama FETÖ'yle gerçek anlamda 2010 itibariyle amansız bir savaşa tutuşan biziz.

Şahsımı öldürmek için uçakla, tankla, helikopterle arayanlar, Bay Kemal'e şefkat gösterdiler. İnsan bu şahsın cüzdanın en gizli köşesinde, 1 dolar saklayıp saklamadığını merak ediyor.

SAPLA SAMANI KARIŞTIRIYOR
Erdoğan, "'den saman ithal ediyor" diyen Kılıçdaroğlu'na, "Bunlar sapla samanı ayırt edemiyorlar. Bay Kemal, ithal edilen ürünün adı hububat kapçığıdır" diye cevap verdi.


HÜKMEN FETÖ'CÜ
Erdoğan, FETÖ'yle mücadeleyi sulandırmak isteyenlere de sert çıktı: Yargının FETÖ'nün tasallutundan kurtarılabilmesi için verilen mücadeleyi değersiz hale getirmeye ve hatta tam tersi göstermeye çalışan herkes hükmen FETÖ'cüdür. Hala 15 Temmuz neydi, ne değildi tartışması yapan, bizzat bu işin parçasıdır.

SON İKAZIMIZI YAPIYORUZ
Suriye İdlib'te, rejimin Soçi Muhtırası sınırlarına çekilmesi için son günlere giriyoruz. Artık son ikazlarımızı yapıyoruz. Türkiye, kendi harekât planlarını uygulamak üzere her türlü hazırlığını yapmıştır.

Her operasyonda olduğu gibi, bu konuda da 'Bir gece ansızın, adıyla şanıyla gelebiliriz' diyoruz. Harekât bir "an" meselesidir. Sayın Trump ile de bu konuyu görüştük. Onunla da bu tespitlerimizi paylaştık.


Erdoğan Meclis'ten ayrılırken, Kütahyalı yaşlı bir vatandaşa sarılarak sevgisini gösterdi.

5 MİLYAR DOLARLIK HEDEF
Başkan Erdoğan,  ile bir araya geldi. Erdoğan, iş dünyasını Özbekistan'a yatırım için teşvik ettiklerini söyleyerek, iki ülke arasındaki ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

 

 

Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’dan İdlib ile ilgili son ikaz: Bir gece ansızın adıyla şanıyla gelebiliriz​​​​​​​Başkan Erdoğan,  Grup Toplantısı’nda tüm dünyaya mesaj verdi. Erdoğan, "'e yönelik her türlü hazırlığımızı yaptık. Bir gece ansızın gelebiliriz diyoruz. Harekat an meselesidir. Ne pahasına olursa olsun orayı güvenli bir yere dönüştürmekte kararlıyız." dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Erdoğan kurdeleyi kesip otomobille yolu test etti! Kuzey Marmara Otoyolu Kınalı-Odayeri Kesimi açıldı....
Başkan Erdoğan kurdeleyi kesip otomobille yolu test etti! Kuzey Marmara Otoyolu Kınalı-Odayeri Kesimi açıldı....
CHP'li Özgür Özel'den Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık
CHP'li Özgür Özel'den Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık