Advert

Son anket sonuçlarına göre oy oranı! Başkan Recep Tayyip Erdoğan 4'e katladı..

Son dakika haberine göre; Sabah Gazetesi yazarlarından Mahmut Övür, bugün köşesinde kaleme aldığı yazıda yapılan son anketlere göre oy oranlarını yazdı. Başkan Erdoğan'ı cumhurbaşkanı olarak tercih edenlerin oranı yüzde 42,9 çıkarken; bu oran CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Selahattin Demirtaş'ın toplamından fazla oldu..

Son anket sonuçlarına göre oy oranı! Başkan Recep Tayyip Erdoğan 4'e katladı..
Son anket sonuçlarına göre oy oranı! Başkan Recep Tayyip Erdoğan 4'e katladı.. Admin
Bu içerik 1298 kez okundu.
Reklam

İşte son anketlere göre oy oranı! Başkan Erdoğan 4'e katladı...

Giriş Tarihi: 17.01.2021  07:58 Güncelleme Tarihi: 17.01.2021  08:09

Sabah Gazetesi yazarlarından Mahmut Övür, bugün köşesinde kaleme aldığı yazıda yapılan son anketlere göre oy oranlarını yazdı. Başkan Erdoğan'ı cumhurbaşkanı olarak tercih edenlerin oranı yüzde 42,9 çıkarken; bu oran Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ve Selahattin Demirtaş'ın toplamından fazla oldu.

İşte son anketlere göre oy oranı! 4'e katladı...

İşte Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür'ün son anketlerle ilgili yazısı

Kadir Has Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Grubu ile Global Akademi ortaklığında gerçekleştirilen "Türkiye Eğilimleri Araştırması"nın 2020 yılı verileri bir süre önce açıklandı. Koronadan doğal felaketlere onlarca sorunun yaşandığı 2020 yılı geride kalırken, yılın bu son araştırması hükümetten daha çok muhalefet cephesi için derslerle dolu.
Muhalefetin üzerinde sörf yaptığı, hatta bazı sivil toplum örgütlerinin de kara bir tablo sunmak için canhıraş çabaladığı korona meselesinde bu gerçek çok daha net görünüyor. Araştırmada "Acaba korona süreci nasıl yönetildi?" sorusunun cevabı aranmış.
Katılımcıların yüzde 59.2'si, Kovid-19 nedeniyle hükümetin açıkladığı destek paketlerini başarılı buluyor. Önemli bir oran. Ama en önemlisi, halkın genel olarak hükümet politikalarını başarılı bulması... Oranı yüzde 57.7

Sağlık Bakanlığı'nın korona verilerini de yüzde 55 oranında doğru buluyor.
Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Aydın koordinasyonunda yapılan araştırmada vatandaşa, cumhurbaşkanı adayı olarak da kimi tercih ettikleri sorulmuş. Sadece ilk dört ismi verelim:
Başkan Erdoğan 42.9, Demirtaş 10, Kılıçdaroğlu 9.7, Akşener 9.2... Burada enteresan olan CHP ve İYİ Parti liderlerinin Demirtaş'ın bile gerisine düşmeleri.
Başkan Erdoğan'la üç siyasi aktör arasındaki fark da inanılmaz, tam 4 katı. Üçünün toplamı bile yetmiyor. Bu sonuç milletin, "kutuplaştırıcı" ve "ötekileştirici" dil kullanan siyasetçilere nasıl baktığının cevabıdır.

Başkan Erdoğan'ı cumhurbaşkanı olarak tercih edenlerin oranı yüzde 42,9 çıkarken; bu oran  lideri  lideri  ve 'ın toplamından fazla oldu.

Son anket sonuçlarına göre oy oranı! Başkan Recep Tayyip Erdoğan 4'e katladı

  Araştırmaları Grubu ile  ortaklığında gerçekleştirilen "Türkiye Eğilimleri Araştırması"nın  verileri bir süre önce açıklandı.

Koronadan doğal felaketlere onlarca sorunun yaşandığı 2020 yılı geride kalırken, yılın bu son araştırması hükümetten daha çok muhalefet cephesi için derslerle dolu.

Muhalefetin üzerinde sörf yaptığı, hatta bazı sivil toplum örgütlerinin de kara bir tablo sunmak için canhıraş çabaladığı korona meselesinde bu gerçek çok daha net görünüyor. Araştırmada "Acaba korona süreci nasıl yönetildi?" sorusunun cevabı aranmış.


Katılımcıların yüzde 59.2'si, Kovid-19 nedeniyle hükümetin açıkladığı destek paketlerini başarılı buluyor. Önemli bir oran. Ama en önemlisi, halkın genel olarak hükümet politikalarını başarılı bulması... Oranı yüzde 57.7

'nın korona verilerini de yüzde 55 oranında doğru buluyor.

Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.  koordinasyonunda yapılan araştırmada vatandaşa, cumhurbaşkanı adayı olarak da kimi tercih ettikleri sorulmuş. Sadece ilk dört ismi verelim:


Başkan Erdoğan 42.9, Demirtaş 10, Kılıçdaroğlu 9.7, Akşener 9.2... Burada enteresan olan  ve  liderlerinin Demirtaş'ın bile gerisine düşmeleri.

Başkan Erdoğan ile üç siyasi aktör arasındaki fark da inanılmaz, tam 4 katı. Üçünün toplamı bile yetmiyor. Bu sonuç milletin, "kutuplaştırıcı" ve "ötekileştirici" dil kullanan siyasetçilere nasıl baktığının cevabıdır.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları