hediye patlayan kutu

Advert antalya escort

Başkan Erdoğan: Gürcistan ile ticaret hacmimizi 3 milyar dolara çıkaracağız.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Gürcistan Başbakanı Gakharia'ya Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan baş başa görüşme ve heyetler arası çalışma yemeğinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan konuşmasında, "(Türkiye-Gürcistan) Stratejik ortaklık seviyesinde devam ettirdiğimiz ilişkilerimize maalesef biraz ara verilmiştir. Bugün Dışişleri Bakanlarımıza verdiğimiz talimatla en kısa zamanda aramızdaki stratejik iş birliği konseyimizi toplayacağız." dedi..

Başkan Erdoğan: Gürcistan ile ticaret hacmimizi 3 milyar dolara çıkaracağız.
Başkan Erdoğan: Gürcistan ile ticaret hacmimizi 3 milyar dolara çıkaracağız. Admin
Bu içerik 174 kez okundu.
Advert

Başkan Erdoğan:  ile ticaret hacmimizi 3 milyar dolara çıkaracağız

Giriş Tarihi: 31.10.2019  14:38Güncelleme Tarihi: 31.10.2019  15:09

Son Dakika: Başkan , Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde  Başbakanı Giorgi Gakharia ile ortak basın toplantısı düzenledi. Gürcistan ile  ile mücadele noktasında iş birliğinin devam edeceğini vurgulayan Erdoğan ticari ilişkilerin de geliştirileceğini söyledi. Başkan Erdoğan, "2011 tarihli anlaşmamız doğrultusunda yalnızca vizeleri kaldırmakla kalmadık pasaportsuz geçişi temin ettik. Gürcistan'ın en büyük ticari ortağı olmamız bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Ekonomik iş birliğimizi artarak sürdürme irademizi teyit ediyoruz. Ticaret hacmimizi 3 milyar dolara çıkarma irademizi teyit ettik." dedi.

Başkan Erdoğan: Gürcistan ile ticaret hacmimizi 3 milyar dolara çıkaracağız

En kısa zamanda Gürcistan ile stratejik iş birliği konseyimizi toplayacağız. Gürcistan ile her alanda gelişen bir ilişkimiz var. Trans- Anadolu doğal gaz boru hattı ile bölgemizi merkez konumuna getirdik. Ulaştırmada Bakü - Tiflis - Kars tarihi bir adımdı. Bu demir yolunun açılması ile üç dost ülke birbirine farklı bir şekilde bağlanmış oldu.

"TİCARET HACMİMİZİ 3 MİLYAR DOLARA ÇIKARACAĞIZ"

2011 tarihli anlaşmamız doğrultusunda yalnızca vizeleri kaldırmakla kalmadık pasaportsuz geçişi temin ettik. Gürcistan'ın en büyük ticari ortağı olmamız bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Ekonomik iş birliğimizi artarak sürdürme irademizi teyit ediyoruz. Ticaret hacmimizi 3 milyar dolara çıkarma irademizi teyit ettik.

"KARADENİZ'DE İSTİKRAR ÇABALARIMIZ GÜRCİSTAN'IN KATKILARI İLE DEVAM EDİYOR"

Gürcistan'ın bağımsızlığı, siyasi istikrar ve toprak bütünlüğü bizim için son derece önemlidir. Silahlı kuvvetlerimiz arasında bu yıl da Türkiye ve Gürcistan'da ortak tatbikatlar düzenlemeye devam ettik. Bugüne kadar 2200 Gürcü askeri personeli Türkiye'de icra edilen çeşitli kurs ve aktivitelere katılmıştır. Karadeniz'de barış ve istikrarın sürdürülmesi için çabalarımız Gürcistan'ın da katkılarıyla devam ediyor.

TİCARET HACMİMİZİ 3 MİLYAR DOLARA ÇIKARMA İRADEMİZİ TEYİT ETTİ
2011 tarihli anlaşmamız doğrultusunda yalnızca vizeleri kaldırmakla kalmadık pasaportsuz geçişi temin ettik. Gürcistan'ın en büyük ticari ortağı olmamız bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Ekonomik iş birliğimizi artarak sürdürme irademizi teyit ediyoruz. Ticaret hacmimizi 3 milyar dolara çıkarma irademizi teyit ettik.

"FETÖ İLE MÜCADELEDE İŞ BİRLİĞİMİZ DEVAM EDECEK"

FETÖ ve ülkemizi hedef alan bütün faaliyetlere karşı Gürcistan'la iş birliği irademizi teyit ettik. Türkiye Gürcistan'ın Batı ile ilişkilerini sağlıklı şekilde tesis etmesinde stratejik bir köprüdür.

Erdoğan duyurdu: En kısa zamanda...Başkan Erdoğan'dan Gürcistan Başbakanı ile ortak basın açıklaması

GÜRCİSTAN BAŞBAKANI GIORGI GAKHARIA'NIN AÇIKLAMALARINDAN SATIRBAŞLARI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutlamak isterim. Türk halkına refah ve esenlik dilerim. Yaptığımız görüşmelerde güvenlik ve kültür gibi konuları ele aldık ve ticaret ve ekonomi konularını vurguladık. Türkiye, Gürcistan'ın birinci ticaret ortağıdır ama daha büyük perspektiflerimiz var ve mevcut rakamların daha da artması gerektiğini düşünüyoruz.

TÜRKİYE İLE ENERJİ KORİDORUNA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Bakanlar Kurulumuz bu konu üzerinde çalışacak. Ayrıca enerji koridorları konusundaki iş birliğimize büyük önem veriyoruz. Türkiye Gürcistan için Avrupa'ya açılan yol anlamına geliyor. Gürcistan'ın toprak bütünlüğü ve egemenliğine gösterdiğiniz tavır için teşekkür etmek isterim.
"STRATEJİK İŞ BİRLİĞİ KONSEYİMİZİ TOPLAYACAĞIZ"
Stratejik ortaklık seviyesinde devam ettirdiğimiz ilişkilerimize maalesef biraz ara verilmiştir. Bugün Dışişleri Bakanlarımıza verdiğimiz talimatla en kısa zamanda aramızdaki stratejik iş birliği konseyimizi toplayacağız.


"TRANS-ANADOLU DOĞALGAZ BORU HATTI İLE..."

Gürcistan ile her alanda gelişen bir ilişkimiz var. Trans- Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı ile bölgemizi merkez konumuna getirdik. Ulaştırmada Bakü-Tiflis - Kars tarihi bir adımdı. Bu demir yolunun açılması ile üç dost ülke birbirine farklı bir şekilde bağlanmış oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: En kısa zamanda...CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURDU: EN KISA ZAMANDA...

Gürcistan'ın bağımsızlığı, siyasi istikrar ve toprak bütünlüğü bizim için son derece önemlidir. Silahlı kuvvetlerimiz arasında bu yıl da Türkiye ve Gürcistan'da ortak tatbikatlar düzenlemeye devam ettik. Bugüne kadar 2200 Gürcü askeri personeli Türkiye'de icra edilen çeşitli kurs ve aktivitelere katılmıştır. Karadeniz'de barış ve istikrarın sürdürülmesi için çabalarımız Gürcistan'ın da katkılarıyla devam ediyor.


GÜRCİSTAN BAŞBAKANI GIORGI GAKHARIA'DAN KRİTİK AÇIKLAMALAR

Gürcistan Başbakanı Gakharia, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra söz aldı.
 Gakharia, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutlamak isterim. Türk halkına refah ve esenlik dilerim. Yaptığımız görüşmelerde güvenlik ve kültür gibi konuları ele aldık ve ticaret ve ekonomi konularını vurguladık. Türkiye Gürcistan'ın birinci ticaret ortağıdır ama daha büyük perspektiflerimiz var ve mevcut rakamların daha da artması gerektiğini düşünüyoruz. Bakanlar Kurulumuz bu konu üzerinde çalışacak. Ayrıca enerji koridorları konusundaki iş birliğimize büyük önem veriyoruz. Türkiye Gürcistan için Avrupa'ya açılan yol anlamına geliyor. Gürcistan'ın toprak bütünlüğü ve egemenliğine gösterdiğiniz tavır için teşekkür etmek isterim." dediZülfikar Gençtürk
15-temmuz.net haberleri

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Başkan Erdoğan kabine sonrası açıkladı: Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması 4 gün.
Son dakika: Başkan Erdoğan kabine sonrası açıkladı: Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması 4 gün.
Leyla Gülüşken A Haber canlı yayınında skandal iddiaları tek tek çürüttü: Hepsi yalan ve iftira.
Leyla Gülüşken A Haber canlı yayınında skandal iddiaları tek tek çürüttü: Hepsi yalan ve iftira.