hediye patlayan kutu

Advert

Cumhurbaşkanına hakaret eden CHP’li avukata tepkiler büyüyor.

Turgutlu’da sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ve küfür ettiği gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan avukat Mehmet Demirlek tutuklandı. Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanlığın suç duyurusunun ardından adli süreç başlamış ve Demirlek ilk çıktığı mahkemede serbest bırakılmıştı. Demirlek daha sonra savcılığın itirazı üzerine yeniden adli mercilerin karşısına çıkarıldı ve tutuklandı.

Cumhurbaşkanına hakaret eden CHP’li avukata tepkiler büyüyor.
Cumhurbaşkanına hakaret eden CHP’li avukata tepkiler büyüyor. Admin
Bu içerik 211 kez okundu.
Reklam

Cumhurbaşkanına hakaret eden CHP’li avukata tepkiler büyüyor

Giriş Tarihi: 25.07.2019  13:45 Güncelleme Tarihi: 25.07.2019  13:55

Turgutlu'da sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ve küfür ettiği gerekçesiyle AK Parti Turgutlu İlçe Başkanlığının..

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlarTurgutlu'da sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ve küfür ettiği gerekçesiyle AK Parti Turgutlu İlçe Başkanlığının suç duyurusunun ardından tutuklanarak cezaevine gönderilen CHP'li avukat Mehmet D.'ye tepkiler devam ediyor. AK Parti'nin İl Başkanı ve 17 İlçe Başkanı Turgutlu adliyesi önünde basın açıklaması düzenleyerek yapılan paylaşımlara tepki gösterdi. CHP ise avukat Mehmet D.'nin partiden ihraç edilmesi için karar alındığını açıladı.

Sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küfürlü ifadelerle hakaret eden avukat Mehmet D. tutuklanırken AK Parti Manisa İl Teşkilatı ve AK Parti kadroları Turgutlu'ya çıkarma yaptı. Manisa İl Başkanlığı ve 17 ilçenin İlçe Başkanları Turgutlu Adliyesi önünde basın açıklaması yaparak yaşanan olayı şiddetle kınadı. Avukat Mehmet D. aynı zamanda CHP adına İlçe Seçim Kurulunda da görevlerde bulunmuştu. AK Parti kanadı CHP'ye ve Manisa Barosuna seslenerek gerekenin yapılmasını istedi. AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal ise basın açıklamasında, "CHP'nin AK Parti'ye bir özür borcu var" dedi.

Adliye önünde yapılan basın açıklamasında AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Kazım Dilek ve Manisa'nın diğer ilçelerindeki ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Kazım Dilek, "Biz hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye inanan insanlarız. Turgutlu'da bir şahıs Cumhurbaşkanımıza ağır hakaretlerde bulunmuştur ve bizde hukuk sürecini başlatmıştık. Bu hakaretler kabul edilemez bir seviyedeydi ve bizde üzerimize düşeni yaptık" dedi.

"Hakaretler kabul edilemez, CHP gereğini yapmalı"

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, "Türkiye Cumhuriyeti demokratik, hukuk devletidir. İnsanların ifade özgürlükleri sonuna kadar desteklenmelidir. Fakat ifade özgürlüğü diyerek bir ülkenin Cumhurbaşkanı'na yada herhangi bir vatandaşına küfür edemezsiniz. Bir ülkenin inancına, dinine, Allah'ına, kitabına küfür edemezsiniz. Bir hanımefendiye sizinle aynı fikirde olmadığı için ağzına ne geliyorsa söyleyemezsiniz. Bunlar bizim kırmızı çizgimizdir. Biz bugün sadece, Recep Tayyip Erdoğan'a küfür edildi, sadece dinimize küfür edildi diye burada değiliz. Bu tutum bir vatandaşımızda yapılsa aynı tepkiyi ortaya koymalıyız. Buradan CHP Manisa İl Başkanına sesleniyorum, CHP İlçe Başkanı ve Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın gereken açıklamayı yapmışlar. CHP, "Biz bu arkadaşı desteklemiyor, söylemlerine katılmıyoruz" demenin yanı sıra gereğinin yapılmasını istiyoruz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan bazı saldırılarda bizler amasız, fakatsız aynı anda tüm teşkilatlarımızla, Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere gerekli tepkiyi ortaya koyduk. Biz CHP'den bu şahısla ilgili gerekli tepkinin ortaya koymasını istiyoruz. Ayrıca, bu kişi Avukatlık mesleğini icra ediyor. Manisa Barosu tarafsız ve bağımsız bir baro ise bu kişinin mesleki hayatını bir kez daha gözden geçirir. Manisa Baro başkanına da buradan sesleniyorum, bu işe sessiz kalmamalıdır ve gereğini mesleki açıdan da yapmalıdır diye düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın her zaman yanındayız." ifadelerini kullandı.

"Artık hukuk konuşacak"

AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal ise yaptığı açıklamada, "Bu kişinin ettiği küfür sadece Cumhurbaşkanımıza değil, bu ülkede yaşayan herkese edilmiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de yüzde 50'nin üzerinde oy alarak seçilmiştir. Hiç kimse bırakın Cumhurbaşkanı'nı başka bir şahsa bu kadar ağır hakaret, bu kadar ağır küfür etmeye hakkı yoktur. Kendisi hukukçu olduğunu iddia ediyor fakat bunu bile bile, Cumhurbaşkanı'mıza ve onu seçenlere, sevenlere, yapmış olduğu paylaşımın altına yorum yapan bir çok insana bu şekilde hakaret eden bu arkadaşın yapmış olduklarına hak ettiği kadar sert cevap vermediğimizden olsa gerek cesaretlenip işi hat safhaya çıkarmış. Bundan sonra herkes bilsin ki, yapılan her saldırı ve hakarette hukuk işleyecek. Bundan sonra gerekli davalar açılacak" dedi.

Cumhurbaşkanına hakaret eden CHP’li avukata tepkiler büyüyor


Cumhurbaşkanına hakaret eden CHP’li avukata tepkiler büyüyorÖte yandan CHP Manisa İl Başkanlığı yazılı bir açıklama yaparak, söz konusu avukatın partiden ihraç edilmesi karar aldıklarını duyurdu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'li Özgür Özel'den Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık
CHP'li Özgür Özel'den Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık
Manisa Habercilik. MHP'den çok sert açıklama: Ali Babacan'ın arkasındaki cambaz oynatıcısı Abdullah Gül..
Manisa Habercilik. MHP'den çok sert açıklama: Ali Babacan'ın arkasındaki cambaz oynatıcısı Abdullah Gül..