Advert

Son dakika: Kuzey Irak'a ve Suriye'nin kuzeyine 'Pençe Kılıç Hava harekatı': İşte vurulan hedefler

HAREKATIN ADI AÇIKLANDI: PENÇE KILIÇ HAVA HAREKATI MSB, Suriye ve Irak'ın kuzeyine yapılan hava harekatıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Suriye ve Irak'ın kuzeyine yapılan harekatın adının Pençe Kılıç Hava Harekatı oldu PKK/KCK/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek; Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak, terörü kaynağında yok etmek maksadıyla; Birleşmiş Milletler Antlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından ülkemize saldırılarda üs olarak kullanılan bölgelere PENÇE KILIÇ HAVA HAREKÂTI icra edilmiştir" denildi.

Son dakika: Kuzey Irak'a ve Suriye'nin kuzeyine 'Pençe Kılıç Hava harekatı': İşte vurulan hedefler
Son dakika: Kuzey Irak'a ve Suriye'nin kuzeyine 'Pençe Kılıç Hava harekatı': İşte vurulan hedefler Admin
Bu içerik 43 kez okundu.
Advert

Suriye ve Irak'a hava harekatı! HDP ve PKK'lı isimler ağlamaya başladı "Hava harekatını durdurun"
Giriş Tarihi: 20.11.2022  02:00 Son Güncelleme: 20.11.2022  05:01

Son dakika: Kuzey Irak'a ve Suriye'nin kuzeyine 'Pençe Kılıç Hava harekatı': İşte vurulan hedefler
Son dakika haberi: Suriye ve Kuzey Irak'a hava harekatı! MSB: Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruluyor!

MSB, Suriye ve Kuzey Irak'taki terör örgütlerinin hedeflerine yönelik PENÇE KILIÇ HAVA HAREKÂTI düzenlendiğini duyurdu. MSB'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda "Hesap zamanı! Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruluyor!" ifadeleri kullanıldı.

TSK'dan Suriye ve Irak'ın kuzeyine operasyon

TSK'dan Suriye ve Irak'ın kuzeyine operasyon

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'nin ve Irak'ın kuzeyinde terör örgütü YPG/PKK'ya ait hedefleri vurdu.

Türkiye'nin terörle mücadelesi, sınır ötesinde de kararlılıkla devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'nin ve Irak'ın kuzeyinde yuvalanan terör örgütü YPG/PKK'ya ait mevzileri ateş altına aldı.
Suriye ve Kuzey Iraka hava harekatı başladı MSB: Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruluyorHAREKATIN ADI AÇIKLANDI: PENÇE KILIÇ HAVA HAREKATI
MSB, Suriye ve Irak'ın kuzeyine yapılan hava harekatıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Suriye ve Irak'ın kuzeyine yapılan harekatın adının Pençe Kılıç Hava Harekatı oldu PKK/KCK/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek; Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak, terörü kaynağında yok etmek maksadıyla; Birleşmiş Milletler Antlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından ülkemize saldırılarda üs olarak kullanılan bölgelere PENÇE KILIÇ HAVA HAREKÂTI icra edilmiştir" denildi.


 Gelen son dakika bilgilerine göre; Suriye ve Kuzey Irak'a hava harekatı düzenlendi. Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından 'Hesap Zamanı' diyerek bir paylaşımda bulundu. Türk savaş uçakları eş zamanlı olarak Ayn-el Arab hattı başta olmak üzere Tel-Rıfat ve çevresinde bulunan Ayn Dakna, Marenez ve Minag hava üssündeki PKK'lı teröristleri vurdu. Harekatın; bugüne kadar yapılan en büyük hava harekatı olduğu belirtildi. Operasyonda 50'nin üzerinde F-16, 20'nin üzerinde de SİHA kullanıldı. İşte son dakika detayları...


Son dakika haberine göre; Diyarbakır ve Malatya'daki üslerden kalkan savaş uçaklarının yanı sıra SİHA'ların destek verdiği Pençe Kılıç Hava Haraketı ile Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki terör yuvaları vuruldu. Milli Savunma Bakanlığı sitesinden bir savaş uçağı görseliyle yapılan bilgilendirmede, "Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruluyor. Terör yuvaları tam isabet vuruşlarla yerle bir ediliyor!” ifadeleri kullanıldı.

Son dakika: Kuzey Irak’a ve Suriye’nin kuzeyine ’Pençe Kılıç Hava harekatı’: İşte vurulan hedefler

Son dakika haberi: Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye ve Irak'ın kuzeyine hava harekatı düzenledi. Diyarbakır'dan kalkan F-16'lar, Sincar ve Kandil ile bazı noktalara başlatılan harekatta PKK hedeflerini tek tek vurdu.

Suriye/Ayn el Arab - Suriye/Ayn İsa - Suriye/Ayn Dagne - Suriye/Derbesiye - Suriye/Tel Rıfat - Suriye/Maranez - Suriye/Malikiye - Suriye/Minnig Havalimanı - Irak/Asos -Irak/Süleymaniye -Irak/Sincar -Irak/Kandil -Irak/Senkeser(Erbil), Yaklaşık 700 KM'lik bir alanda hava harekatı icra edildi.

Suriye ve Irak’a hava harekatı! HDP ve PKK’lı isimler ağlamaya başladı Hava harekatını durdurunMilli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Suriye ve Irak'ın kuzeyine bir hava harekatı başlatıldığı belirtildi. Yapılan açıklamada "Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruluyor!" ifadeleri kullanıldı. Başlatılan operasyon PKK ve HDP cephesinde büyük panik yaratırken, HDP’nin Avrupa Temsilciliği, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de bulunan YPG terör örgütüne başlattığı hava harekatını durdurma çağrısında bulundu. İşte detaylar...
Terör yuvaları tam isabet vuruşlarla yerle bir ediliyor!Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye'nin Ayn el-Arab bölgesine hava harekatı başlattı. Gece saatlerinde havalanan çok sayıda savaş uçağı Suriye'de PKK/YPG mevzilerini ateş altına aldı.

Terör örgütüne yakın kaynaklar, sosyal medya üzerinden paylaştığı videolarla operasyonu doğruladı.
Suriye ve Kuzey Irak'a hava harekatı! MSB: Hesap zamanı!

BAŞKAN ERDOĞAN MESAJI VERMİŞTİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde "Bir gece ansızın gelebiliriz" diyerek, Suriye'nin kuzeyi ve Irak'taki terör örgütü hedeflerine karşı yeni bir operasyonun sinyalini vermişti.

AK PARTİLİ ÇELEBİ'DEN PAYLAŞIM

Asker kökenli AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla, operasyonu doğruladı. Paylaşımına, "Bir gece ansızın..." notunu düşen Çelebi, savaş uçaklarına ait görsellere yer verdi.

HDPKK AĞLAMAYA BAŞLADI

Türk askerinin başlattığı operasyon HDP ve PKK cephesinde büyük panik yaratırken özellikle örgüt mensuplarıyla birlikte HDP'nin Avrupa Temsilciliği hava harekatının durdurulması çağrısında bulundu.

HDP'DEN AÇIK ÇAĞRI: DURDURUN

HDP'nin Avrupa Temsilciliği, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de bulunan YPG terör örgütüne başlattığı hava harekatını durdurma çağrısında bulundu.

MAZLUM KOBANİ: TÜM BÖLGEYİ TEHDİT EDİYOR

PKK/YPG terör örgütü elebaşı Mazlum Kobani "Güvenli bölgelerimizin bombalanması tüm bölgeyi tehdit ediyor." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'NİN SALDIRGANLIĞINA SON VERMEYE ÇAĞIRIYORUZ

SDG Yürütme Kurulu Başkanı Elham Ahmad yaptığı açıklamada "Türk askeri jetleri Kobani, Derik, Ad Darbasiyah ve Ain Eissa'ya hava saldırıları düzenliyor. Türkiye, Suriye'nin en istikrarlı bölgesini istikrarsızlaştırıyor. Uluslararası toplumu Türkiye'nin saldırganlığına son vermeye çağırıyoruz." ifadelerini kullandı.

MSB DUYURDU: HESAP ZAMANI!

Milli Savunma Bakanlığının (MSB) sosyal medya hesabından "Hesap zamanı! Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruluyor!" paylaşımı yapıldı.

Paylaşımda, bir Türk savaş uçağının pistten kalkış anına ilişkin fotoğrafa da yer verildi.


 

Milli Savunma Bakanlığı hava harekatının ilk görüntülerini paylaştı

HAREKATIN ADI: PENÇE KILIÇ

MSB, harekatın adını da duyurarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: PKK/KCK/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek; Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak, terörü kaynağında yok etmek maksadıyla; Birleşmiş Milletler Antlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından ülkemize saldırılarda üs olarak kullanılan bölgelere PENÇE KILIÇ HAVA HAREKÂTI icra edilmiştir.

Türk savaş uçakları eş zamanlı olarak Ayn-el Arab hattı başta olmak üzere Tel-Rıfat ve çevresinde bulunan Ayn Dakna, Marenez ve Minag hava üssündeki PKK'lı teröristleri vurdu.

HEDEFLER TEK TEK İMHA EDİLDİ

İran-Irak sınırında yer alan Kandil dağı bölgesi ile Sincar'da tespit edilen PKK hedefleri, gece operasyon yapabilme kabiliyeti olan Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı'na bağlı 181'inci Filo ve 182'in filodan kalkan F-16 ile F-4'ler tarafından lazer güdümlü milli füzelerle imha edildi.

Uçakların vurduğu noktalarda şiddetli patlamaların olduğu belirtildi. Aralarında sözde yönetici kadrosunda olan çok sayıda teröristin bulunduğu belirtildi

"TERÖRİSTLER SALDIRININ HESABINI MİSLİYLE ÖDEYECEK!"

Milli Savunma Bakanlığı, İstiklal'deki terör saldırısının ardından 15 Kasım'da yaptığı açıklamada, "Terörün en acımasız yöntemini kullanarak İstanbul'da masum sivilleri hedef alan teröristler bu saldırının bedelini misliyle ödeyecekler! Bu ülkeden de bu coğrafyadan da yok olup gidecekler!" demişti.

MSB, "Kahraman Mehmetçiğin karşısına çıkmaya cesaret edemeyen; Zap'ta, Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde iyice köşeye sıkışan, Mehmetçiğin nefesini her an ensesinde hisseden ve alçaklıkta sınır tanımadığını birçok kez tüm dünyaya gösteren, azılı bir terör örgütü olan PKK/YPG başta olmak üzere terör örgütlerinin insanlık düşmanı, halk düşmanı olduğunu görmemekte ısrar edenler var." ifadelerini kullanmıştı.


Mehmetçik vurdu, ses HDP’den geldi! Terör örgütünün sözcülüğünü yaptılar
Giriş Tarihi: 20.11.2022  01:48Son Güncelleme: 20.11.2022  05:15
Mehmetçik vurdu, ses HDP’den geldi! Terör örgütünün sözcülüğünü yaptılar
Türkiye, Suriye ve Irak’ın kuzeyine yönelik hava harekâtı düzenledi. Terör örgütünün siyasi kolu HDP’nin Avrupa temsilciliği ise harekâtın ardından İngilizce yayınladığı mesajlda “Saldırılar derhal durdurulmalı” çağrısı yaptı.

Mehmetçik vurdu, ses HDP’den geldi! Terör örgütünün sözcülüğünü yaptılar

 

Milli Savunma Bakanlığı, "Hesap zamanı! Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruluyor!" paylaşımıyla Suriye'ye ve Irak'ın kuzeyine yönelik hava harekâtının düzenlendiğini duyurdu.

PKK HEDEFLERİ VURULDU

İran-Irak sınırında yer alan Kandil dağı bölgesi ile Sincar'da tespit edilen PKK hedefleri, gece operasyon yapabilme kabiliyeti olan Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı'na bağlı 181'inci Filo ve 182'in filodan kalkan F16 ile F4'ler tarafından lazer güdümlü milli füzelerle imha edildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SÖZCÜLÜĞÜ YAPTILAR

Harekâtın ardından ilk ses terör örgütünün siyasi uzantısı HDP'den geldi. Terör örgütünün sözcülüğüne soyunan HDP, "Saldırılar derhal durdurulmalı" çağrısında bulundu.

"TÜRK SAVAŞ UÇAKLARI BOMBALIYOR"

HDP'nin Avrupa temsilciğinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Türk savaş uçaklarının Kuzey Doğu Suriye'deki bölgeleri bombaladığı belirtilirken, "Tüm saldırılar derhal durdurulmalı" çağrısında bulunuldu.

SON DAKİKA | Suriye ve Kuzey Irak'a Pençe Kılıç Hava Harekatı: MSB 'Hesap zamanı' diyerek duyurdu

İşte Pençe Kılıç Hava Harekatı isminin arkasındaki gizli mesaj! Milli Savunma Bakanlığı neden o ismi seçti? A Haber yayınında açıkladı
Giriş Tarihi: 20.11.2022  03:38Güncelleme Tarihi: 20.11.2022  03:45

İşte Pençe Kılıç Hava Harekatı isminin arkasındaki gizli mesaj! Milli Savunma Bakanlığı neden o ismi seçti? A Haber yayınında açıkladıMilli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Irak ve Suriye'de PKK/YPG unsurlarına yönelik Pençe Kılıç Hava Harekatı düzenlendiği belirtildi. Terör ve Güvenlik Uzmanı Prof.Dr. Esat Arslan operasyonun adındaki gizli mesajı A Haber ekranlarında açıkladı. İşte detaylar...

Rusya, Suriye hava sahasını Türkiye'ye açtı

Rusya, Suriye hava sahasını Türkiye'ye açtı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK ve YPG'ye karşı başlattığı büyük operasyonda Suriye hava sahasını da kullandığı öğrenildi.

İstanbul'un en yoğun bölgeleri arasında yer alan İstiklal Caddesi'nde terör örgütü YPG tarafından düzenlenen bombalı saldırının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri düğmeye bastı.

Terör örgütü PKK ve YPG'ye karşı Suriye ve Irak'ta büyük bir operasyon başladı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Irak ve Suriye'de PKK/YPG unsurlarına yönelik bir hava harekatı gerçekleştirildiği paylaşıldı.

HESAP ZAMANI!

MSB tarafından yapılan açıklamada "Hesap zamanı! Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruluyor!" ifadeleri kullanılarak operasyonun başlatıldığı duyuruldu.

PENÇE KILIÇ HAVA HAREKATI

Operasyonun adına ilişkin de açıklama yapan MSB "Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından ülkemize saldırılarda üs olarak kullanılan bölgelere PENÇE KILIÇ HAVA HAREKÂTI icra edildi." paylaşımında bulundu.

Terör ve Güvenlik Uzmanı Prof.Dr. Esat Arslan operasyonun adına A Haber ekranlarında önemli değerlendirmelerde bulundu.

İşte Arslan'ın sözlerinde öne çıkanlar:

KARA HAREKATININ SİNYALİ

Bir kere "Pençe Kılıç" olarak adlandırılması çok önemli. Bu isim bir kara harakatının geleceğini ve bu operasyonun kara harekatıyla taçlandırılacağını gösteriyor.


YPG TOPRAKLARININ İKİYE BÖLÜNMESİBu isimle ilgili tekrar söylüyorum kara harekatının net bir sinyalidir. Burada kılıçı YPG topraklarının ikiye bölünmesi olarak da yorumlayabiliriz. Bu harekatın temel amaçlarından biri olabilir.

RUSYA HAVA SAHASINI KOMPLE AÇTI

Bu harekat yapılırken Rusya hava sahasını Türkiye'ye ağzına kadar açtı.

İşte operasyon isminin arkasındaki gizli mesaj!İŞTE OPERASYON İSMİNİN ARKASINDAKİ GİZLİ MESAJ!
Irak ve Suriye’de kara harekatı başlar mı?
Mehmetçik vurdu ses HDP’den çıktı! Harekat resmen başladı: TSK PKK’nın inlerini vuruyorDiyarbakır’da konuşlu bulunan 8. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda dün saat 23.45 sıralarında hava hareketliliği yaşandı. Üs komutanlığından art arda havalanan savaş uçakları, gecenin karanlığında Suriye ve Irak'ın kuzey bölgeleri istikametine yöneldi. Aralıklarla yaklaşık 2 saat süresince uçak hareketliliği yaşandıktan sonra Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB), Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki terör yuvalarına hava harekatı düzenlendiği bilgisi paylaşıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları