Advert

Rusya NATO üyesi Polonya'yı mı vurdu? Moskova'dan resmi açıklama

Son dakika haberi: NATO üyesi Polonya'ya düşen füzelerin Rusya'ya ait olduğu iddilarına yalanlama geldi. Rusya Savunma Bakanlığı, düşen füzelerin Rusya'ya ait olmadığı belirterek durumu tırmandırmak için kasıtlı bir provokasyon yapıldığını söyledi.

Rusya NATO üyesi Polonya'yı mı vurdu? Moskova'dan resmi açıklama
Rusya NATO üyesi Polonya'yı mı vurdu? Moskova'dan resmi açıklama Admin
Bu içerik 75 kez okundu.
Reklam

Rusya NATO üyesi Polonya'yı mı vurdu? Moskova'dan resmi açıklama

Giriş Tarihi: 15.11.2022  23:08 Güncelleme Tarihi: 16.11.2022  03:17

SON DAKİKA | Polonya'ya düşen füzelerin ardından Rusya'dan ilk açıklama: Kasıtlı provokasyon

Polonya'da sınırdaki köye düşen ve iki kişinin ölümüne neden olan füzenin Rusya'ya ait olduğu öne sürüldü. ABD ve Avrupa'yı harekete geçiren gelişmeye ilişkin Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Sözde Rus füzelerinin Polonya’ya düştüğüne dair açıklamalar, bilinçli bir provokasyon. Ukrayna-Polonya sınırındaki hedeflere saldırı olmadı. Bahse konu füze parçalarının Rus füzeleriyle alakası yok" denildi.

Rusya NATO üyesi Polonya’yı mı vurdu? Moskova’dan resmi açıklamaSon dakika haberi; Polonya'nın Ukrayna sınırına yakın bir kasabasına 2 füze düştü. Olayda iki kişi hayatını kaybetti. Polonya'nın NATO üyesi olması sebebiyle olay bir anda dünyanın gündemine oturdu. Düşen füzelerin Rusya'ya ait olduğu öne sürülürken, Rusya Savunma Bakanlığı, olaya ilişkin açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada füzelerin Rusya'ya ait olmadığı ifade edildi.

SON DAKİKA | Polonya’ya düşen füzelerin ardından Rusya’dan ilk açıklama: Kasıtlı provokasyon

Son dakika haberi: NATO üyesi Polonya'ya düşen füzelerin Rusya'ya ait olduğu iddilarına yalanlama geldi. Rusya Savunma Bakanlığı, düşen füzelerin Rusya'ya ait olmadığı belirterek durumu tırmandırmak için kasıtlı bir provokasyon yapıldığını söyledi.

"DURUMU TIRMANDIRMAYI AMAÇLAYAN PROVOKASYON"

Bakanlık, "Polonya medyası ve yetkililerinin Przewodow adlı yerleşim birimine 'Rus' füzelerinin düştüğü yönündeki iddiaları, durumu tırmandırma amacıyla yapılan kasıtlı provokasyon." ifadelerini kullandı.

"FÜZE PARÇALARININ RUS SİLAHLARINA HİÇBİR DAHLİ YOK"

Açıklamanın devamında "Ukrayna-Polonya sınırına yakın Rus silahlarından herhangi bir saldırı olmadı. Polonya medyasının, Przewodow yerleşimindeki olay yerinden yayınladıkları füze parçalarının Rus silahlarına hiçbir dahli yok" denildi.

RUSYA 85 FÜZE SALDIRISI DÜZENLEMİŞTİ

Öte yandan Rusya, bugün Ukrayna'nın altyapısını hedef alan 85 füze saldırısı düzenlemişti.

Polonya'nın Ukrayna sınırında bulunan Przewodow köyüne kaynağı bilinmeyen bir füzenin düştüğü ve iki kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Polonya Hükümet Sözcüsü Piotr Müller, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Başbakan Morawiecki, Ulusal Güvenlik Komitesi'ni acil olarak toplantıya çağırdı." ifadesini kullandı.

RUSYA NATO ÜYESİ POLONYA'YI MI VURDU? MOSKOVA'DAN RESMİ AÇIKLAMA

Rus devleti haber ajansı TASS'ta yer alan habere göre; Rusya Savunma Bakanlığı, Polonya'ya saldırı iddialarını yalanladı.

Polonya'nın Ukrayna sınırındaki köyüne füze düştü! Rusya ve ABD'den flaş açıklamalar...Yapılan açıklamada, "Sözde Rus füzelerinin Polonya'ya düştüğüne dair açıklamalar, bilinçli bir provokasyon. Ukrayna-Polonya sınırındaki hedeflere saldırı olmadı. Füze parçalarının Rus füzeleriyle alakası yok." denildi.

İDDİALAR FARKLI: UKRAYNA'NIN PARÇALARI MI DÜŞTÜ?

Polonya'ya düşen Rus füzeleri ile ilgili sosyal medyada farklı görüşler hakim... Bir kısım kullanıcı, Rusya'nın, Kiev'i hedef alan füzeli saldırılarının 'bilerek veya yanlışlıkla' Polonya'yı hedef aldığını söylerken diğer bir iddia ise, Ukrayna hava hava savunma sistemlerinin Rus füzelerini vururken bazı parçaların Polonya'ya düştüğü yönünde.

RUSYA'NIN KİEV'İ HEDEF ALAN SALDIRILARI

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy de Rusya'nın bugün ülke çapında çoğunlukla enerji altyapısına yönelik 85 füze saldırısı düzenlediğini açıklamıştı.

Rusya NATO üyesi Polonya’yı mı vurdu?

Son dakika | Polonya'ya Rus füzeleri mi düştü? NATO ve bölge ülkerinden peş peşe açıklamalar

Giriş Tarihi: 15.11.2022  21:55Son Güncelleme: 16.11.2022  05:28

Son dakika | Polonya'ya Rus füzeleri mi düştü? NATO ve bölge ülkerinden peş peşe açıklamalar

Son dakika | Polonya’ya Rus füzeleri mi düştü? NATO ve bölge ülkerinden peş peşe açıklamalar

Son dakika haberleri... Polonya'nın Ukrayna sınırında bulunan Przewodow köyüne bir füzenin düştüğü ve iki kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Gelen son dakika bilgisine göre Rus füzelerinin Polonya'ya düştüğü iddiası ile ilgili Pentagon'dan yapılan ilk açıklamada 'NATO toprağı' vurgusu yapıldı. Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Polonya toprağına Rus füzeleri düştüğüne yönelik suçlamalar kasıtlı provokasyondur" ifadeleri kullanıldı. NATO da, Polonya'ya füze düşmesiyle ilgili, "Bu haberleri araştırıyoruz ve müttefikimiz Polonya ile yakın koordinasyon içindeyiz." açıklamasını yaptı. ABD Başkanı Joe Biden, net bir şey söyleyemeyeceğini ancak ellerindeki ilk bilgilerin Polonya'ya düşen füzenin Rusya tarafından fırlatılması olasılığının düşük olduğunu gösterdiğini belirtti

SON DAKİKA HABERİ: Polonya medyasında yer alan haberlere göre, bölgede şiddetli bir patlama yaşandı. Ülkenin Ukrayna sınırında bulunan Przewodow düşen füze nedeniyle iki kişi hayatını kaybetti.

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, Polonya'nın Ukrayna sınırındaki Przewodow köyünde 2 kişinin hayatını kaybettiği füze saldırısı için füzeyi kimin attığına ilişkin ellerinde net bir kanıtın olmadığını söyledi. Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki ise tüm birimleri yüksek alarm seviyesine geçirdiklerini duyurdu.

Son dakika | Polonya'ya Rus füzeleri mi düştü? NATO ve bölge ülkelerinden peş peşe açıklamalar | Video

Hükümet sözcüsü Piotr Müller, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Başbakan Morawiecki, Ulusal Güvenlik Komitesi'ni acil olarak toplantıya çağırdı." ifadesini kullandı.

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, ülkesinin NATO üyesi olduğunu anımsatarak, NATO'nun 4. maddesini harekete geçirme seçeneğinin gündemde olduğunu söyledi.

Gelen son dakika bilgisine göre Associated Press'e konuşan üst düzey ABD'li yetkili, Polonya'ya düşen Rus füzelerinin 2 kişiyi öldürdüğünü söyledi.

Polonyanın Ukrayna sınırındaki köye füze düştü iddiası

POLONYA'DAN 'SAVAŞ HAZIR OLMA DURUMUNUN ARTIRILMASI' KARARI

Konu ile ilgili konuşan Polonya Hükümet Sözcüsü Piotr Müller, "Askeri birliklerin savaşa hazır olma durumunun artırılmasına karar verildi" ifadelerini kullandı.

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, Milli Güvenlik Kurulunun yarın saat 12.00'de toplanmasına karar verdi.

NATO 5. madde nedir, içeriği ne?NATO 5. MADDE NEDİR, İÇERİĞİ NE?

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları