Advert

Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani'den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

İstiklal Caddesi’ni kana bulayan terörist, hain saldırıdan yaklaşık 10 saat sonra Küçükçekmece’de kıskıvrak yakalandı. Kurulan özel ekibin 1200 kamera görüntüsünü izleyip, 21 adrese baskın düzenleyerek izini bulduğu bombacının Suriyeli Ahlam Albashir olduğu ortaya çıktı. Teröristin bombayı bıraktıktan sonra önce Esenler’e, ardından Küçükçekmece’deki hücre evine gittiği anlaşıldı. Ahlam Albashir, PKK/PYD/YPG’nin özel istihbarat elemanı olduğunu ve saldırı emrini Kobani’den aldığını itiraf etti. Teröristin Afrin’den kaçak yollarla Türkiye’ye geldiği anlaşıldı.

Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani'den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...
Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani'den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi... Admin
Bu içerik 77 kez okundu.
Advert

Son dakika: Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani'den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

Giriş Tarihi: 15.11.2022  06:13 Güncelleme Tarihi: 15.11.2022  10:17

Eğit-donat-katliama yolla! Eli kanlı terörist 10 saatte yakalandı! İstiklal saldırısında yeni detay: 3 gün boyunca...

Saldırı için dört ay beklemiş

Saldırı için dört ay beklemişTaksim İstiklal Caddesi’ndeki hain saldırının faili Suriye uyruklu Ahlam Albashir olaydan 10 saat sonra Küçükçekmece’de yakalandı. PKK/PYD tarafından yetiştirildiğini söyleyen kadın terörist, Afrin-İdlip üzerinden Türkiye’ye kaçak yollarla girdiğini anlattı. Saldırganın dört ay önce başka bir teröristle Türkiye’ye geldiği ve saldırı sonrası Yunanistan’a kaçma talimatı aldığı ortaya çıktı.

İstiklal Caddesi'ni kana bulayan terörist Ahlam Albashir saldırıdan yaklaşık 10 saat sonra 1200 kameranın incelenmesinin ardından Küçükçekmece'de yakalandı. Albashir, saldırı talimatını örgütün Kobani merkezinden aldığını ve 4 ay önce Bilal Hassan isimli bir kişiyle birlikte Türkiye'ye kaçak yollarla giriş yaptığını söyledi. Gelen son dakika bilgisine göre, terörist Albashir'in korsan taksiyle bölgeye 3 gün gelerek keşif yaptığı ortaya çıktı. İngiliz Daily Mirror gazetesi ise teröristin sweatshirte yazan 'New York" yazısına dikkat çekti.

Captagon değil, yıkanmış beyin! Katliama doğru adım adım: Mankurtlaştıran bir sistemİstanbul Beyoğlu'nda 6 kişinin hayatını kaybettiği 81 kişinin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili soruşturma çok yönlü sürdürülüyor. Bölücü terör örgütü PKK/KCK’nın Suriye kolu PYD/YPG tarafından gerçekleştirilen terör saldırısıyla bağlantılı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 46 şüphelinin sorgusu devam ediyor.

Saldırının ardından bin 200 farklı güvenlik kamera görüntüsünden oluşan yüzlerce saatlik kayıtlar didik didik inceleyen Terörle Mücadele ve istihbarat birimleri, ilk olarak kadın teröristin saldırının ardından kaçmak için “müşteri” kılığında bindiği taksiyi buldu. Taksi sürücüsü ifadesinin alınması için gece saatlerinde İstanbul Terörle Mücadele Şubesine getirilirken, ticari taksi ise emniyet birimleri tarafından incelemeye alındı.

 İstiklal saldırısının faili Ahlam Albashir'in izi 1200 kamerayla sürüldü. Saldırganın önce Esenler'e, ardından Küçükçekmece'ye gittiği belirlendi. Eşzamanlı olarak 21 adrese yapılan baskınlarda Ahlam Albashir ve saldırıyla bağlantılı 48 kişi yakalandı. Albashir, saldırı talimatını örgütün Kobani merkezinden aldığını ve 4 ay önce Bilal Hassan isimli bir kişiyle birlikte Türkiye'ye kaçak yollarla giriş yaptığını söyledi. Öte yandan İngiliz Daily Mirror gazetesi, Albashir'in gözaltına alınırken üzerinde olan "New York" yazılı sweatshirte dikkat çekerek "2005'te Londra metrosunu kana bulamaya çalışan terörist de 'New York' yazılı kıyafet giyiyordu" diye yazdı.

TAKSİM İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin yaşamını yitirmesine, 81 kişinin yaralanmasına neden olan bombalı saldırının faili PKK/PYD/YPG’li terörist Ahlam Albashir, İstanbul Polisi’nin yaklaşık 10 saat süren takibiyle saklandığı evde kıskıvrak yakalandı. Suriyeli terörist, ilk sorgusunda PKK/PYD/YPG’nin özel istihbarat elemanı olduğunu, saldırı talimatını Kobani’deki örgüt yöneticilerinden aldığını itiraf etti.

Son dakika: Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani’den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

Son dakika haberleri: İstanbul Beyoğlu'ndaki İstiklal Caddesi'nde gerçekleşen terör saldırısının faili Suriye uyruklu Ahlam Albashir (23), polisin 10 saatlik sürek avıyla yakalandı.

Son dakika: Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani’den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'ndeki adrese saat 02.50'de düzenlenen operasyonla terörist Ahlam Albashir gözaltına alınırken, teröristin saldırı sırasında giydiği elbiseler, çok sayıda mermi, ziynet eşyası ve bir miktar para da evde ele geçirildi.

ABD: Taksim'deki saldırıda rolümüz yok

ABD: Taksim'deki saldırıda rolümüz yok

Bakan Soylu'nun sözlerinin ardından ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı. Bakanlık, "NATO müttefikimiz ile dayanışma içindeyiz. Saldırıda rolümüz yok" dedi.

Son dakika: Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani’den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

TALİMAT KOBANİ'DEN VERİLDİ

Albashir'in caddeye geliş-gidiş görüntülerini güvenlik kameralarından takip eden polis, 1200 kameranın incelenmesi sonucu teröristin Esenler'e daha sonra da Küçükçekmece'ye gittiğini belirledi.

SON DAKİKA: Taksim İstiklal Caddesi'nde patlama! Bombayı bırakan kadın teröristin kaçma anı kameraya yansıdı | Video

Taksim saldırganı teröristin yakalandığı operasyondaki detay: Boğazı neden sıkıldı

Taksim saldırganı teröristin yakalandığı operasyondaki detay: Boğazı neden sıkıldı

Kanlı terör saldırısının faili kadın teröristin yakalandığı sırada boğazının neden sıkıldığı merak konusuydu. Aslında bu, polisin bir öfke eylemi değil, teröristin intiharını önleyici bir hareketti.

Son dakika: Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani’den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

21 adrese yapılan operasyonlarda tamamı yabancı uyruklu 48 şüpheli ve terörist Albashir yakalandı. Sorgusunda PKK/ PYD/YPG terör örgütün tarafından 'özel istihbarat elemanı' olarak yetiştirildiğini söyleyen Albashir, saldırı talimatını da örgütün Kobani merkezinden aldığını ve 4 ay önce Bilal Hassan isimli bir kişiyle birlikte Türkiye'ye kaçak yollarla giriş yaptığını söyledi.

Son dakika: Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani’den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

Elde edilen bilgilere göre; Kobani'den İstanbul Esenler'deki örgüt elemanlarına ulaştırılan talimatta, 'Gelenlere sahip çıkın' denildi. Albashir ve Hassan, karı-koca süsüyle burada ikamet etmeye başladı ve tekstil atölyesinde çalıştı.

 

Bombacı kız önemli değil, kız infaz edin, Ammar'ı kaçırın! Taksim bombasında şok telefon emriBombacı kız önemli değil, kız infaz edin, Ammar'ı kaçırın! Taksim bombasında şok telefon emri

 

İSTANBUL Taksim'de İstiklal Caddesi'ne bomba koyup 6 kişiyi katleden, 81 kişiyi de yaralayan PKK'lılar telefon dinlemelerine takıldı. Eylemi, PKK'nın Suriye'deki yeni yapılanması gerçekleştirdi. Saldırı sonrası bombacı kadınla ilgili telefonda verilen emir dinlemeye takıldı. Peki saldırının beyni Ammar Jarkas kim? İşte ayrıntılar..

Son dakika: Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani'den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

Saldırı talimatı, Kobani'de 'Hacı' adlı bir kişiden Esenler'deki ev sahibine ulaştırıldı. Bilal Hassan bombayı temin etti ve Ahlam Albashir'e verdi. İki terörist, olay günü de korsan taksiyle Esenler'den Taksim bölgesine gitti.

SON DAKİKA: Beyoğlu'ndaki bombalı saldırıyı gerçekleştiren teröristin ifadesi ortaya çıktı | Video

Son dakika: Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani'den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

Tarlabaşı Bulvarı'nda taksiden inen Albashir ve Hassan, bir süre birlikte yürüdükten sonra ayrıldı. Kadın terörist, 1 kilo TNT konulan 3 dakika zaman ayarlı bombayı banka bıraktıktan koşarak bölgeden uzaklaştı ve taksiyle önce Esenler'deki örgüt evine, sonra da Küçükçekmece'ye gitti.

Son dakika: Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani'den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

Albashir yakalandı, Hassan aranıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Biz yakalamasaydık teröristi Yunanistan'a kaçıracaklardı ve saldırının izlerini yok etmek için infaz edeceklerdi" dedi. Bu planı uygulayacak kişinin de firari Hassan olduğu düşünülüyor.

SON DAKİKA: Taksim İstiklal Caddesi patlama anı görüntüleri! İşte herkesi ürküten o anlar | Video

15 Kasım Salı gazete manşetleri - Bataklık Kobani

Türkiye'yi yasa boğan İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıyla ilgili flaş ayrıntılar ortaya çıktı. Özellikle saldırı sonrası Kobani'den İstanbul'a gelen telefonlar saldırının perde arkasını aydınlattı. Bombalı çantayı İstiklal Caddesi'ne bırakan Suriye uyruklu Ahlam Albashir'in kocası gibi davranan eylemin planlayıcısının ismi belli oldu. Eylemin merkezi Kamışlı'dan, İstanbul'da gözaltına alınan kişilere telefonla verilen talimatta “Kız önemli değil. Onu infaz edin. Ammar bizim için önemli, Ammar’ı çıkarın” denildiği tespit edildi. İşte Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin köşesinden Taksim İstiklal Caddesi saldırısının perde arkası...

Saldırının arkasında Suriyeli grup var

Bombalı saldırıdan sonra yaşanan teknik takip ve gözaltına alınan şahısların ifadelerinden, Kobani’de PKK-PYD’nin Suriyelilerden oluşan bir yapılanmasının olduğu ortaya çıktı. Bu yeni bir birim. Ben de henüz ismini bilmiyorum. Ama terörist ifadesinde özel istihbarat biriminde eğitim aldığını itiraf ediyor. Zaten hem bombayı bırakan hem eylemi koordine eden şahıs Suriyeli.

Geçmişte 'Suriyeli Bahoz Erdal' vardı

PKK içinde Suriyeli bir kol var. Geçmişte Suriyeli Behoz Erdal çok etkiliydi. Şimdi ABD’lilerle birlikte çalışan Mazlum Kobani var. Ama sözünü ettiğim birim yeni. Türkiye’den eleman devşirmekte sorunlar yaşayınca Suriyeli network’ünü devreye sokmuşlar. Amerika’nın koruması altındaki Kobani’de Suriyelilerden oluşan birimler oluşturmuşlar.

Tekstil atölyesi sahibine Kobani'den telefon

İstiklal Caddesi’ndeki bombalı eylemi gerçekleştiren Ahlam Albashir Afrin üzerinden B. isimli teröristle karı koca görüntüsü altında, kaçak yollarla temmuz ayında Türkiye’ye gelmiş. Esenler’de Kobanili birisine ait olan tekstil atölyesine yerleştirilmiş. Örgüt Kobani’den Esenler’deki atölyede bir süre muhafaza edilmesi talimatını vermiş. Tekstil atölyesinin sahibini Kobani’den arayıp “İki kişi geliyor. Misafir et” deniliyor. O da, “Evimde misafir edemem. Ancak atölyede misafir ederim” diyor.

Saldırının planlayıcısı daha önce gelmiş

Saldırıyı planlayan şahıs ise Suriye’den daha önce gelmiş. Terörist ifadesinde bombayı kendisinin getirmediğini, eylemden önce başka bir kanaldan kendisine ulaştırıldığını söylüyor. Ama eylemi planlayan şahısla birlikte yaşadıkları için bu ne derece doğru bilinmiyor. Sadece İstiklal’deki saldırı değil, PKK-PYD içindeki yeni Suriyeli yapılanması ortaya çıkarılmış oldu.

Kızı infaz edin, Ammar'ı kaçırın

Olaydan sonra yaşanan teknik takipte Kobani ile konuşmalar tespit ediliyor. Kamışlı’daki merkezden, “Kız önemli değil. Onu infaz edin. Ammar bizim için önemli, Ammar’ı çıkarın” deniliyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Örgütün talimatı teröristin öldürülmesine yönelikti. Ya kattan atın ya kanala atın talimatı var. Teröristi öldürüp tüm network’ü çözmemizi engelleyeceklerdi” demişti.

Kaçıramazlarsa infaz edeceklerdi ama...

Bombalı saldırıyı gerçekleştiren teröristi Yunanistan’a kaçırmayı planlıyorlar. Ya orada ya da kaçıramayacaklarını anlarlarsa burada infaz edip bağlantılarının ortaya çıkmasını engellemek istiyorlar. Ama kadın terörist canlı olarak yakalanınca bu plan suya düşüyor.

Eylemi planlayan Ammar Jarkas önemli

İstanbul’daki saldırıyı planlayan şahsın ismi ise Ammar Jarkas. Büyük lokma bu. Kamışlı’daki merkezden, “Ammar bizim için önemli. Ammar’ı çıkarın” dedikleri terörist. Örgüt için önemli isim. Terörist kadını Yunanistan’a, Ammar Jarkas’ı ise Bulgaristan’a kaçırmayı planlıyorlar.

Kobani ile irtibatı o sağlıyor

Suriye vatandaşı. 1 yıl önce gelmiş İstanbul’a. Kobani ile irtibatı kuran isim. Ammar Jarkas yapılan operasyonla yakalandı, şimdi içeride hesap veriyor.

Son dakika: Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani'den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

ADRES NEW YORK MU?

İngiliz Daily Mirror gazetesi, Albashir'in gözaltına alınırken üzerinde olan "New York" yazılı sweatshirte dikkat çekerek "2005'te Londra metrosunu kana bulamaya çalışan terörist de 'New York' yazılı kıyafet giyiyordu" diye yazdı.

Son dakika: Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani'den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

EĞİT-DONAT-KATLİAMA YOLLA: BİZ BU KATİLLERİ ÇOK İYİ TANIYORUZ!

Türkiye'nin gerçekleri her platformda anlatmasına rağmen ABD ve Batı, YPG/PKK'ya kol kanat germekten vazgeçmedi. YPG/ PKK'lı teröristleri ABD liderliğindeki koalisyon, Suriye ve Irak'ta eğitip donatıyor.

 

Son dakika: Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani'den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

İstanbul'u hedef alan terör eyleminin ardından da Kobani çıktı. ABD, 2014'te DEAŞ ile mücadele adı altında YPG'li militanlara desteğe başladı. ABD, Kobani, Haseke ve Afrin'de 8 binden fazla militana profesyonel asker niteliği kazandırdı.

Son dakika: Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani'den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

ABD Merkez Kuvvetleri (CENTCOM), Kobani'de kurduğu 'akademi'de teröristlere özel eğitimler verdi.

Son dakika: Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani'den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

ABD, 'kadın savaşçı' adı altında YPG'li kadın teröristleri meşrulaştırmaya çalıştı. C

 

Son dakika: Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani'den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

ENTCOM komutanı Michel Erik Kurilla, Suriye'de YPG elebaşı Ferhat Abdi Şahin'i ziyaret etti.

Son dakika: Eğit-donat-katliama yolla! Talimat Kobani'den verildi: Terörist 10 saatte paketlendi...

5 yılda PYD/PKK'ya milyarlarca dolar aktarıldı. TIR'lar dolusu silah sevkiyatı yapıldı. ABD medyası, kadın teröristleri 'kahramanlar' olarak yansıttı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları