Advert

Taksim bombacısı ilk sorguda her şeyi itiraf etti: PKK'nın özel istihbarat elemanıyım...

İstanbul Taksim İstiklal Caddesi'nde meydana gelen bombalı saldırının failinin yakalandığı operasyonun görüntüleri ortaya çıktı. Suriye uyruklu Ahlam Albashır'ın yapılan sorgusunda, PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin-İdlib üzerinden Türkiye'ye eylem yapmak için kaçak yollarla giriş yaptığını söylediği öğrenildi. Öte yandan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, "Eylemin talimatının Kobani'den geldiği konusunda bir değerlendirmemiz var. Eylemi yapanın Afrin'den geçtiği konusunda bir değerlendirmemiz var." ifadelerini kullanmıştı.

Taksim bombacısı ilk sorguda her şeyi itiraf etti: PKK'nın özel istihbarat elemanıyım...
Taksim bombacısı ilk sorguda her şeyi itiraf etti: PKK'nın özel istihbarat elemanıyım... Admin
Bu içerik 89 kez okundu.
Advert

SON DAKİKA: Taksim bombacısı ilk sorguda her şeyi itiraf etti: PKK'nın özel istihbarat elemanıyım...

Giriş Tarihi: 14.11.2022  11:17 Son Güncelleme: 14.11.2022  12:06

İstiklal Caddesi'ndeki patlamada yeni görüntüler! Şüpheli kadın bombayı koyduktan sonra böyle kaçmış

Taksim bombacısının kimliği belli oldu! İşte ilk ifade

Taksim'i kana bulayan saldırganın kimliği belli olurken, patlamaya ilişkin yeni detaylar da ortaya çıkıyor. Öte yandan, Emniyet Genel Müdürlüğü patlayıcının türünü de açıkladı.

Son dakika... Taksim İstiklal Caddesindeki patlama sonrası Bakan Soyludan açıklamaBeyoğlu İstiklal Caddesi'ne bomba bıraktıktan sonra kaçan terörist kadının gece yapılan operasyonla Küçükçekmece'de yakalandığı ortaya çıktı.

Suriye uyruklu Ahlam Albashır'ın yapılan sorgusunda, PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin-İdlip üzerinden Türkiye'ye eylem yapmak için kaçak yollarla giriş yaptığını söylediği öğrenildi.

İstiklal Caddesi’ndeki patlamada yeni görüntüler! Şüpheli kadın bombayı koyduktan sonra böyle kaçmışİstiklal Caddesi'nde dün meydana gelen kalleş saldırı sonrası 6 vatandaşımız hayatını kaybederken 81 kişi de yaralandı. Bombayı bıraktığı iddia edilen şüpheli gözaltına alınırken yeni görüntüler de ortaya çıktı. Beyoğlu'ndaki bombalı saldırıyı gerçekleştiren teröristin saklandığı eve operasyon düzenlendi. Emniyet ekipleri teröristi ele geçirirken görüntüler A Haber'de ekranlara geldi. Öte yandan gelen son dakika haberine göre, saldırganın kimliği belirlendi. İstanbul Emniyetinden yapılan açıklamada teröristin Suriye uyruklu Ahlam Albashır olduğu belirtildi. Ayrıca bombacının sorgusunda PKK/PYD bağlantısını itiraf etti öğrenildi.

İstanbul Emniyeti'nden Taksim saldırganına ilişkin yapılan açıklamada, "Saldırgan Suriye uyruklu Ahlam Albashır. Bombacı sorguda PKK/PYD bağlantısını itiraf etti." denildi.

İLK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Beyoğlu İstiklal Caddesi'ne bomba bıraktıktan sonra kaçan terörist kadının gece yapılan operasyonla Küçükçekmece'de yakalandığı ortaya çıktı.İstiklal Caddesi'ne bomba bırakarak kaçan terörist kadının yakalanması için olay yerine geliş gidiş güzergâhlarını gören 1200 güvenlik kamerası incelendi. Kadının taksi ile olay yerinden ayrılarak Esenler'e gittiği tespit edildi. Yapılan fiziki ve teknik çalışmada kadının irtibatının olduğu tespit edilen 21 adrese operasyon düzenlendi.Yapılan operasyonda 46 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin sorgulamalarında bombayı koyan kadının Küçükçekmece'de bir adrese gittiği tespit edildi. Belirlenen adrese saat 02.50'de yapılan operasyonda, olayı gerçekleştiren Suriye uyruklu Ahlam Albashır adlı kadın yakalandı.

Şüphelinin yapılan sorgusunda, PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin-İdlip üzerinden Türkiye'ye eylem yapmak için kaçak yollarla giriş yaptığını söylediği öğrenildi.

SON DAKİKA: Taksim bombacısı ilk sorguda her şeyi itiraf etti: PKK’nın özel istihbarat elemanıyım...

Son dakika haberine göre; Taksim'deki bombalı saldırının tüm ayrıntıları belli oldu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü caninin nasıl yakalandığını ve kimlik bilgilerini açıkladı. Suriye'de PKK/PYD'nin özel istihbarat elemanı olarak yetiştirilip Türkiye'ye gönderildiğini itiraf eden teröristin, ülkeye giriş rotası da tespit edildi. Taksim'deki saldırıda 6 kişi hayatını kaybetmişti. İşte son dakika haberinin detayları...

Bakan Soylu: ABD'nin taziyesini kabul etmiyoruzTaksim İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıyı gerçekleştiren teröristin kimliği belli oldu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, saldıganın 1999 doğumlu Suriye uyruklu Ahlam Albashır olduğu bildirildi. Yine kadın teröristin PKK/PYD tarafından örgütün özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiği de belirtildi.

Taksim'i kana bulayan patlayıcı TNT çıktı

Taksim'i kana bulayan patlayıcı TNT çıktı

Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı İstanbul Bölge Laboratuvarı'ndaki incelemede, Beyoğlu'ndaki saldırıda kullanılan patlayıcının TNT olduğu tespit edildi.

Süleyman Soylu: ABD Büyükelçiliği'nin taziyesini kabul etmiyoruz

Süleyman Soylu: ABD Büyükelçiliği'nin taziyesini kabul etmiyoruz

İçişleri Bakanı Soylu, İstiklal Caddesi'nde yaptığı açıklamada, ABD Büyükelçiliği'nin taziyesini kabul etmediklerini açıkladı.

Taksim'e bombayı yerleştiren teröristin yakalandığı andan kareler

İstanbul Taksim İstiklal Caddesi'nde meydana gelen bombalı saldırının failinin yakalandığı operasyonun görüntüleri ortaya çıktı. Suriye uyruklu Ahlam Albashır'ın yapılan sorgusunda, PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin-İdlib üzerinden Türkiye'ye eylem yapmak için kaçak yollarla giriş yaptığını söylediği öğrenildi. Öte yandan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, "Eylemin talimatının Kobani'den geldiği konusunda bir değerlendirmemiz var. Eylemi yapanın Afrin'den geçtiği konusunda bir değerlendirmemiz var." ifadelerini kullanmıştı.

Taksim'deki patlamayı gerçekleştiren teröristin kimliği belli oldu

Taksim'deki patlamayı gerçekleştiren teröristin kimliği belli oldu

İstiklal Caddesi'nde saat 16.20 patlama meydana geldi. Bombanın neden olduğu belirtilen patlamada 6 kişi hayatını kaybetti.

Bombayı kadın teröristin bıraktığı belirlendi. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde 16.13'te bir kadın caddedeki banka çanta bırakıyor. Şüpheli kadın, çantayı koyduktan sonra uzaklaşıyor. Çanta bir süre bankta sahipsiz kalıyor. Birkaç dakika sonra ise patlama oluyor.

Son dakika... Taksim İstiklal Caddesindeki saldırının faili böyle yakalandı Operasyonun görüntüleri ortaya çıktıPatlamanın şüphelisi kadın gece saatlerinde gözaltına alındı. O anlar polis kamerasına yansıdı.

EMNİYET TAKSİM'DEKİ BOMBALI SALDIRININ TÜM DETAYLARINI AÇIKLADI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı basın açıklamasında Taksim'deki bombalı terör saldırısına ilişkin tüm detaylar paylaşıldı.

Emniyet'in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

İstiklal Caddesi'ne bomba bırakarak kaçan terörist kadının yakalanması için olay yerine geliş gidiş güzergâhlarını gören 1200 güvenlik kamerası incelendi. Kadının taksi ile olay yerinden ayrılarak Esenler'e gittiği tespit edildi.

21 ADRESE OPERASYON

Yapılan fiziki ve teknik çalışmada kadının irtibatının olduğu tespit edilen 21 adrese operasyon düzenlendi.

Yapılan operasyonda 46 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin sorgulamalarında bombayı koyan kadının Küçükçekmece'de bir adrese gittiği tespit edildi.

TERÖRİSTİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Belirlenen adrese saat 02.50'de yapılan operasyonda, olayı gerçekleştiren Suriye uyruklu Ahlam Albashır adlı kadın yakalandı.

PKK/PYD/YPG terör örgütünün Suriye Kobani'deki merkezinden İstanbul'da eylem talimatı alarak 13.11.2022 Pazar günü saat 16.20 sıralarında bombalı eylemi gerçekleştirdiğini ve kaçtığını beyan etmiştir.

Olayla ilgili başlatılan çalışmalar çok yönlü olarak devam etmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

PATLAYICININ TNT OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

EGM Kriminal Daire Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İstiklal Caddesi'ndeki saldırıda kullanılan patlayıcının yüksek güçlü patlayıcılardan olan TNT olduğu tespit edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Teröristin, PKK/PYD/YPG terör örgütünün Suriye Kobani'deki merkezinden İstanbul'da eylem talimatı alarak dün saat 16.20 sıralarında bombalı eylemi gerçekleştirdiğini ve kaçtığını beyan ettiği kaydedildi.

Olayla ilgili başlatılan çalışmaların çok yönlü olarak devam ettiği ifade edildi.

İstanbul'u kana bulayan terörist, saklandığı örgüt evinde yakalandı. TEM İstanbul ekipleri tarafından yakalanan teröristin bulunduğu evde arama da yapıldı.

İşte Beyoğlu'ndaki patlamanın bombasını bırakan teröristin yakalanma anları.

KIYAFETLER EVİNDE BULUNDU

Yakalanan teröristin evinde yapılan aramada, ilk görüntülerde üstünde bulunan kıyafetler ele geçirildi.

TERÖRİSTİN BOMBAYI BIRAKTIKTAN SONRA KAÇMA ANLARI

İstiklal Caddesi'nde saat 16.20 patlama meydana geldi. Bombanın neden olduğu belirtilen patlamada 6 vatandaşımız hayatını kaybetti.

Bombayı kadın teröristin bıraktığı belirlendi.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde 16.13'te bir kadın caddedeki banka çanta bırakıyor.

Şüpheli kadın, çantayı koyduktan sonra uzaklaşıyor. Çanta bir süre bankta sahipsiz kalıyor. Birkaç dakika sonra ise patlama oluyor.

Patlamanın şüphelisi kadının caddede hızlı uzaklaşırken güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.

Taksim'deki terör saldırısıyla ilgili gözaltına alınan 8 şüpheli sağlık kontrolünden geçirildi.Taksim İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından polis gece boyunca operasyonlarını sürdürdü.

Operasyonlarda gözaltına alınanlardan 8'i sabah saatlerinde Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Şüpheliler daha sonra sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

İstanbul Beyoğlu'nda 6 kişinin hayatını kaybettiği 81 kişinin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili soruşturma çok yönlü sürdürülüyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olay yerine bombayı bırakan eylemcinin ve olayla bağlantısı olduğu değerlendirilen 21 kişinin yakalandığını açıklamıştı.

Güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri kadın teröristin saldırının ardından kaçmak için "müşteri" kılığında bindiği taksiyi buldu.

Taksi sürücüsü ifadesinin alınması için Terörle Mücadele Şubesine getirilirken, ticari taksi ise emniyet birimleri tarafından incelemeye alındı.

İstiklal Caddesi'nde yaşanan bombalı saldırı sonrası polisin incelemeleri sabah saatlerinde sona erdi. İstiklal Caddesi yeniden yaya trafiğine açıldı.

Patlamanın olduğu yerdeki beton saksılar kaldırılarak polis bariyeri konuldu.

İstiklal Caddesi üzerindeki diğer beton saksıların da bankları söküldü. Cadde üzerinde saksıların önünde oturulamayacak.

YENİDEN YAYA TRAFİĞİNE AÇILDI

Temizlik çalışmalarının ardından İstiklal Caddesi yeniden yayaların kullanımına açıldı.

İstiklal Caddesi, dün 16.20'de meydana gelen patlamanın ardından emniyet ekiplerinin aldığı güvenlik tedbirleri kapsamında yayaların kullanımına kapatılmıştı.

Saldırganın kimliği belli olduSALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

İstiklal Caddesi’nde terör saldırısı! Cenazeler Adli Tıp’taİSTİKLAL CADDESİ'NDE TERÖR SALDIRISI! CENAZELER ADLİ TIP'TA

Hain saldırı sonrası dikkat çeken detayHAİN SALDIRI SONRASI DİKKAT ÇEKEN DETAY

İstiklal Caddesi yaya trafiğine açıldıİSTİKLAL CADDESİ YAYA TRAFİĞİNE AÇILDI

Hain saldırının talimatı Kobani’den!BOMBAYI BIRAKAN HAİN YAKALANDI!

Beyoğlu’ndaki patlama öncesi İngiltere detayıBEYOĞLU'NDAKİ PATLAMA ÖNCESİ "İNGİLTERE" DETAYI

İstiklal’deki patlama sonrası Halk TV’de skandalİSTİKLAL'DEKİ PATLAMA SONRASI HALK TV'DE SKANDAL

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları