Advert

Taksim İstiklal Caddesi’nde patlama! Bombalı saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti, 81 yaralı var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstiklal Caddesi'ndeki patlamaya ilişkin açıklamalarda bulundu. "Kesin olarak bu terördür dersek belki yanlış olur ama ilk gelişmeler ilk valimin bize aktardığı bilgi burada terör kokusu var." diyen Erdoğan, "Bir kadının bu işte rol oynadığı noktasında ilk tespitler var. Gerek İstanbul Emniyet Müdürü gerek valimiz gerek oradaki kameralar incelemelerimiz sürüyor. Daha sonra nihai kararımızı vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Taksim İstiklal Caddesi’nde patlama! Bombalı saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti, 81 yaralı var
Taksim İstiklal Caddesi’nde patlama! Bombalı saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti, 81 yaralı var Admin
Bu içerik 48 kez okundu.
Advert

Taksim İstiklal Caddesi’nde patlama! Bombalı saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti, 81 yaralı var

Giriş Tarihi: 13.11.2022  21:22 Son Güncelleme: 13.11.2022  21:36

Beyoğlu'ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

G-20 Zirvesi öncesi Başkan Erdoğan'dan flaş açıklamalar: Beyoğlu'ndaki olayda terör kokusu var

G-20 Zirvesi öncesi Başkan Erdoğan’dan flaş açıklamalar: Beyoğlu’ndaki olayda terör kokusu varBaşkan Erdoğan, Endonezya'da düzenlenecek olan G-20 Liderler Zirvesi programı öncesi basın açıklaması gerçekleştirdi. Başkan Erdoğan, İstiklal Caddesi'ndeki patlamaya dair son detayları paylaşarak, 6 kişinin vefat ettiğini, 53 kişinin yaralandığını bildirdi ve "Milletimiz, İstiklal Caddesi'ndeki olayın faillerinin hak ettikleri şekilde cezalandırılacağından emin olsunlar. Kesin olarak bu terördür dersek belki yanlış olur ama ilk gelişmeler, valimin bize aktardığı ilk bilgi burada bir terör kokusu var." dedi. Başkan Erdoğan'ın bu açıklamaları ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay yaralı sayısını güncelleyerek, "An itibarıyla yine 4'ü olay yerinde olmak üzere 6 kişiyi kaybetmiş durumdayız. 81 de yaralımız var. Bunlardan ikisi ağır olmak üzere." bilgilerini paylaştı.

Başkan Recep Erdoğan, 17'nci G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Endonezya'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Başkan Erdoğan, İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamayla ilgili açıklamada bulunarak, yaralılara acil şifalar diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan patlama sonrası ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan patlama sonrası ilk açıklama

Endonezya ziyareti öncesi patlamaya ilişkin açıklama apan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin vefat ettiğini açıkladı.

"BEYOĞLU'NDA 6 KİŞİ VEFAT ETTİ 53 YARALI VAR"

Olay yerine hemen emniyet ve sağlık ekiplerinin sev edildiğini belirten Başkan Erdoğan, "Yaralılarımızın süratle çevredeki hastanelere intikali sağlanmıştır. Devletimizin ilgili birimleri, bu kalleş saldırının faillerini ve arkasındaki mahfilleri ortaya çıkarmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye'yi ve Türk milletini terörle teslim alma çabaları dün olduğu gibi bugün ve yarın da hedefine ulaşamayacaktır. Milletimiz, İstiklal Caddesi'ndeki olayın önündeki ve arkasındaki tüm unsurlarıyla ortaya çıkarılarak faillerinin hak ettikleri şekilde cezalandırılacağından emin olsun." dedi.

İstanbul Beyoğlu'nda 16:20'de henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Taksim İstiklal Caddesi'nde henüz neden kaynaklandığı belirlenemeyen bir patlama yaşandı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Patlamada ilk belirlemelere göre 6 kişi yaşamını yitirdi, 53 kişi de yaralandı. İşte olay yerinden görüntüler...

'Kadın saldırgan bombayı patlattı'

Fuat Oktay'dan İstiklal Caddesi'ndeki patlamaya ilişkin açıklama: Kadın bir saldırganın bombayı patlattığı belirlendi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ İstiklal Caddesi'nde patlamanın meydana geldiği yerde incelemelerde bulundu. Oktay, 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 81 kişinin de yaralandığını bildirdi. Oktay, "Kadın bir saldırganın bombayı patlattığı belirlendi." dedi..

İstiklal Caddesinde bombalı saldırı... Can kaybı 6ya yükseldi, 2si ağır, 81 yaralı

İstiklal patlaması sonrası uzmanlardan ilk değerlendirme… Hepsi aynı noktaya dikkat çekti

Taksim İstiklal Caddesi'nde yaşanan patlamayla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan "terör kokusu var" yorumunu yaparken, Haber7'ye konuşan uzmanlar, terör örgütlerinin arkasındaki emperyalist güçlere vurgu yaptı.

Video Player

 

 

 

  

00:00 | 01:11

 

Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.

 

İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi'nde yaşanan patlamada ilk belirlemelere göre 6 vatandaşımız vefat ederken, 2'si ağır 81 kişi yaralandı.

Türkiye'deki huzur ve güven iklimini baltalamak isteyen karanlık odaklar, saldırının planlayıcısı olarak ön plana çıkarken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da ilk değerlendirmesinde aynı noktaya değindi. Başkan Erdoğan'ın, "Devletimizin ilgili birimleri bu kalleş saldırının faillerini ve arkasındaki mahfilleri ortaya çıkarmak için çalışmalarını sürdürmektedir." sözleriyle değerlendirdiği patlamayı uzmanlara sorduk.


 
Haber7'ye konuşan güvenlik uzmanları ve yazarlar, Türkiye'yi hedef alan mihrakların maşa olarak kullandıkları terör örgütlerini işaret etti.

BAŞBUĞ: TERÖRİSTLERİN HEDEFLEDİĞİ EYLEM

Güvenlik ve Terör Uzmanı Emekli İstihbarat Albay Coşkun Başbuğ, saldırıyı gerçekleştirmesi olası terör örgütlerinin farklılık gösterebileceğini ancak komuta merkezlerinin aynı olduğunu söyledi.

Türkiye'nin terörle mücadelede çok kritik bir noktada olduğunu ifade eden Terör Uzmanı Coşkun Başbuğ, "Artık sadece ülke içinde değil ülke dışında da ‘bitti’ diye baktığımız Irak’taki hedefleri konuşuyoruz. Akabinde yine Sincar, Mahmur konuşulan yerler arasında. Örgütte de ciddi panik var. İşte bu süreçler en tehlikeli ortamlardır. Örgütün ve ona akıl verenlerin bu süreçteki bütün hedefi, alabildiğine can kaybının yaşandığı bir saldırı ile psikolojik avantajı ele geçirmek ve oluşan olumlu havayı terse çevirmektir. Maksat bu. Uzun süreden beri örgütün hedeflediği bir olaydı bu." sözlerini sarf etti.


İNSAN SURETİNE BÜRÜNMÜŞ MAHLUKLARIN SALDIRISI

Güvenlik güçlerinin son dönemde bu tür birçok eylemi henüz meydana gelmeden engellediğini ve süreci fevkalade şekilde başarılı götürdüğünü kaydeden Başbuğ, "Ancak karşı tarafta insan suretine bürünmüş mahkulat sürüsü var. Dolayısıyla bunların temel hedefi şehirlerde bir terör eylemiyle emellerine ulaşmaktı. Bu saldırı ile onlara destek verenler ne elde ederler? Hiçbir şey. Ama artık son safhaya geldikleri ve akıl kalmadığı için ‘buradan nemalanırız’ beklentisi içerisindeler. Ancak bu olaylar Türk halkının azmini, iradesini, devletin mücadelesini daha da kamçılar. Milletimizin devletimize olan inancını artırır." diye konuştu.

TURİZMİ DE HEDEF ALDILAR

Patlamadaki turizm faktörüne de değinen Başbuğ, "İstiklal Caddesi, 7 gün 24 saat İstanbul’daki insan trafiğinin en yoğun yaşandığı bir yer. Yıllar önce yine böyle bir patlama ile acı olayı yaşamıştık. Saldırı yeri olarak İstiklal Caddesi’nin, saldırı zamanı olarak da kalabalık bir pazar gününün seçilmesi, saldırıda turist faktörünün de hedef alındığını göstermektedir." dedi.


TERÖRÜ BESLEYEN ODAKLAR SALDIRININ MERKEZİNDE

Saldırının ana merkezine değindiği konuşmasında Başbuğ, sözlerini şöyle noktaladı:

"Saldırının failleri yakalanacaktır. Olayla ilgili inceleme devam ediyor. Canlı bomba mı, yoksa bombalı paket mi bu konu inceleniyor. Görüntü kayıtlarının incelenmesi sonucu failin yakalanacağından hiç şüpheniz olmasın. O yakalandığı zaman daha büyük delillere ve bir takım yerlere ilişkin adresler çıkacaktır. O zaman daha başka şeyler tartışılacaktır. Henüz adı konulmasa da ben, şu ana kadar elde edilen delillerden bunun terör saldırısı olduğu kanaatindeyim. Saldırıyı hangi örgütün veya failin yaptığının bir önemi yok, merkez aynıdır. PKK da olsa, YPG de olsa, DEAŞ da olsa terörü besleyen odaklar belli; emperyalist ve gözü dönmüş Amerika ile Batı’dır."

ŞENER: TÜRKİYE'Yİ TERÖRLE BİR NOKTAYA ÇEKME ÇABASI

Sorularımızı cevaplandıran Gazeteci Yazar Nedim Şener de emperyalist odaklara vurgu yaptı. "Çok net olmamakla birlikte patlamanın şekli, bir terör eylemi olduğunu gösteriyor" ifadesini kullanan Nedim Şener, hangi örgüt olduğunun saptaması için bulguların beklenmesi gerektiğini belirtti.Saldırının zamanlamasına dikkat çeken Nedim Şener, şunları söyledi:

"İstanbul gibi Türkiye’nin en önemli şehrinde ve en kalabalık bölgesinde bu şekilde ses getirmesi amaçlanmış olan bir eylemin, Türkiye’nin terörle mücadelesine ve yaklaşan seçimlere yönelik bir topluca bir saldırı olduğu çok açık. Bunun hangi örgüt tarafından yapıldığının ortaya çıkarılması ile birlikte, arkasındaki güç de ortaya çıkarılmalı. Çünkü burada hedef alınanlar, sivil insanlar. Patlamanın yaşandığı yer masumların bulunduğu bir bölgede. Yani dünya çapında Türkiye’yi terör faaliyetiyle bir noktaya çekme çalışmasının olduğu anlaşılıyor."

SALDIRININ ARKASINDAKİ GÜÇ DEŞİFRE EDİLMELİ

Böylesi anlarda toplumu bilgilendirmek açısından ihtiyatlı olunması gerektiğine değinen Nedim Şener, Türkiye'nin birçok terör örgütünün ortak hedefi olduğunu söylediği konuşmasında şunları dile getirdi:

"Türkiye’nin şöyle bir şanssızlığı var; birçok nedenle birçok örgütün hedefiyiz. Bu örgütlerin arkasında başka güçler de, emperyalist güçler de olabiliyor. Dolayısıyla belki taşeron olarak bu işi yapan, korkuyu, endişeyi amaçlamış bir örgütün hedefi olarak görebiliriz ama asıl önemli olan arkasındaki gücü deşifre etmektir."

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya patlama nedeniyle 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 38 kişinin ise yaralandığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan can kaybının 6'ya yükseldiğini, yaralı sayısının ise 53 olduğunu açıkladı. Patlamanın olduğu bölgede açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, can kaybının 6, yaralı sayısının 81'e yükseldiğini açıkladı. Patlamaya ilişkin sosyal medya hesaplarından yapılan olumsuz haber ve paylaşımlara yönelik soruşturma başlatıldı.

SON DAKİKA: Taksim İstiklal Caddesi’nde patlama! Bombalı saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti, 81 yaralı var

Taksim İstiklal Caddesi Patlama Son dakika: İstanbul Beyoğlu'nda bulunan İstiklal Caddesi'nde bir patlama meydana geldi. Taksim'den girildiğinde yürüyerek yaklaşık 6 dakikalık mesafede olan bir noktada gerçekleşen patlamada hayatını kaybedenler olurken çok sayıda kişi de yaralandı. Edinilen son dakika bilgisine göre bölgeye çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edilirken patlama nedeniyle 4 kişi olay yerinde 2 kişi de hastanede olmak üzere 6 kişi yaşamını yitirdi. Patlamada 2'si ağır 81 kişi yaralandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay patlamaya ilişkin ilk tespitleri açıkladı.

Son dakika haberler: Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde bombalı saldırı gerçekleştirildi. Olay yerine Beyoğlu ve Şişli'den itfaiye ekipleri sevk edildi. İlk belirlemelere göre patlamada 6 kişi hayatını kaybetti, 81 kişi de yaralandı.

"BUNUN HESABI SORULACAK"

Patlamanın ardından bölgeye giderek incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, patlamaya ilişkin bilgi verdi. Oktay, "Kadın olduğunu değerlendirdiğimiz bir saldırganın bombayı patlatması sonucu oluşan bir terör eylemi olduğunu değerlendiriyoruz. Çalışmalar tüm yoğunluğuyla devam ediyor. Patlama nedeniyle 4'ü olay yerinde olmak üzere 6 kişiyi kaybettik. 81 yaralımız var, bunlardan 2'sinin durumu ağır. Bunun arkasında kim varsa Türkiye'ye getirilecek yargıya teslim edilecektir. Türkiye, eski Türkiye değil. Bunun hesabı mutlaka sorulacaktır." dedi.

Bölgede patlama sonrasında vatandaşlar hızla tahliye edilirken polis ekipleri kritik noktalarda güvenlik önlemlerinin yanısıra denetleme çalışmaları da sürdürülüyor. Sağlık ve itfaiye ekipleri bölgede yaralanan vatandaşlara ilk müdahalesini gerçekleştirdi.

BAŞKAN ERDOĞAN: HAK ETTİKLERİ ŞEKİLDE CEZALANDIRILACAKLAR

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada "İstanbul Valimizden intikal eden rakam 4'ü olay yeri, 2'si ise hastanelerde olmak üzere 6 vefat söz konusu. Yaralı sayımız ise, 53. Bunun dışında çizikti vs. gibi farklı rakamlar gelebilir." ifadelerini kullandı. Başkan Erdoğan, Türkiye'yi terörle teslim alma çabalarının hedefine ulaşamayacağını belirterek "Milletimiz İstiklal Caddesi'ndeki olayın önündeki ve arkasındaki olayın önündeki ve arkasındaki tüm unsurlarıyla ortaya çıkartılarak faillerinin hak ettikleri şekilde cezalandırılacağından emin olsunlar." dedi.

PATLAMAYA İLİŞKİN İLK TESPİT

Şüpheli kadın olduğu değerlendirilen bir kişi gelerek banka çanta ya da poşet bırakıyor. Şüpheli kişi, bombayı koyduktan sonra uzaklaşıyor. Çanta bir süre bankta sahipsiz kalıyor. Bir kaç dakika sonra ise patlama oluyor. Patlamanın şüphelisi olarak bu kadın gösteriliyor.

TERÖR SORUŞTURMASI BAŞLATILDI

Edinilen son dakika bilgisine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı terör soruşturması başlattı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, İstiklal Caddesi'ndeki patlamayla ilgili sekiz savcı ve iki başsavcıvekili görevlendirildiğini bildirdi.

Bozdağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diledi.

Bakan Bozdağ, açıklamasında şunları kaydetti:

"İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı patlamayla ilgili adli tahkikat başlatmıştır. Soruşturmanın etkin yürütülmesi için sekiz cumhuriyet savcısı ve iki cumhuriyet başsavcıvekili görevlendirilmiştir. Hadise bütün yönleriyle etkin bir şekilde soruşturulmaktadır. Güvenlik güçlerimizin kısa sürede fail ya da failleri tespit edip yakalayacağından, soruşturma sonucunda da hadisenin bütün boyutları ile aydınlatılacağından hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır."

BÖLGE ARAÇ VE YAYA TRAFİĞİNE KAPATILDI

Polis ekipleri, İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı araç ve yaya trafiğine kapattı. Caddeye geçişlere izin verilmezken, Taksim Camisi de kapatıldı. Güvenlik amacıyla helikopterin de havadan denetim yaptığı görüldü.

Patlama nedeniyle Taksim bölgesindeki bazı yollarda trafik geçici olarak durduruldu. Taksim Cumhuriyet Caddesi alt geçidi Şişli-Tarlabaşı yönü ile Unkapanı (Atatürk) Köprüsü Taksim yönü de geçici olarak trafiğe kapatıldı.

RTÜK BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin yaptığı açıklamada "Beyoğlu Taksim'de bir patlama haberi aldık. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Lütfen kaynağı belirsiz bilgilere itibar etmeyelim, güvenli kaynaklardan bilgi sahibi olalım. Farkında olmadan yanlış bilgiyi yaymayalım. İstanbulumuza çok geçmiş olsun" dedi.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), İstanbul'daki patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiğini duyurdu.

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunun 7'nci maddesinde milli güvenliğin açıkça gerekli kıldığı hallerde veya kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasının kuvvetle muhtemel olduğu durumlarda geçici yayın yasağı getirilebileceği belirtilerek, bu durumlarda Cumhurbaşkanı veya görevlendireceği Cumhurbaşkanı yardımcısı veya bakanın geçici yayın yasağı getirebileceği kaydedildi.

Söz konusu hüküm çerçevesinde 13 Kasım 2022 tarihinde İstanbul Beyoğlu ilçesinde meydana gelen patlamayla ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 04181 sayılı yazısı ile geçici yayın yasağı getirildiği ifade edilerek, "Yayın yasağı medya hizmet sağlayıcıların anılan patlamaya ilişkin olarak yapılacak yayınlarda 6112 sayılı Kanunda ve diğer kanunlarda sayılan yayın ilkelerine uyulmaları, toplumda korku, panik ve kargaşa oluşturabilecek, terör örgütlerinin amaçlarına hizmet edebilecek yayınlardan kaçınmalarını ve bu çerçevede; patlamaya ilişkin olarak, patlama anı, patlama sonrası olay yeri, kamu görevlilerinin olay yerinde yürüttükleri çalışmalar, varsa patlama sonucu yaralanan veya hayatını kaybeden kişilere ait görüntü, görsel öğe ve benzeri unsurlara ve bunlarla ilgili abartılı anlatımlara, olayın aydınlatılması, şüphelilerin yakalanması ve irtibatlarının deşifre edilmesinin engellenmemesi için, resmi makamlarca yapılan açıklamalar dışında olaya iştirak etme şüphesi bulunan kişilere, bu kişilerin bulundukları yerlere, kullandıkları araçlar ve benzeri diğer hususlara, yayınlarında kesinlikle yer vermemelerini içermektedir. Tüm medya hizmet sağlayıcıların dikkatine sunulur" denildi.

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN'DAN ÇAĞRI

İletişim Başkanı Fahrettin Altun patlamayla ilgili olarak, "Yaşanan olayla ilgili olarak devletimizin tüm kurum ve kuruluşları hızlı, titiz ve etkin bir şekilde soruşturma yürütmektedir. Medya kuruluşlarını sorumlu olmaya, sosyal medya kaynaklı dezenformatif içeriklere itibar etmemeye, ilgili kamu otoritelerinin açıklamalarını esas almaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Öte yandan; Adalet Bakanı Bekir Bozdağ İstanbul İstiklal Caddesi'nde patlamanın yaşandığı bölgede incelemelerde bulunacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da İstanbul'a hareket ettiği öğrenildi.

SOSYAL MEDYADA BANT DARALTMA UYGULAMASI

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Taksim'de meydana gelen patlama sonrası ortaya çıkan aykırı görüntülere ilişkin sosyal medya platformlarında bant daraltma uygulaması yapıldığını duyurdu. Edinilen bilgiye göre, Taksim'de meydana gelen patlama sonrası ortaya çıkan basın etiğine aykırı görüntüler ve terör içerikleri için ilgili birimlerin talebi üzerine Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), tarafından ülke geneli sosyal medya platformları için bant daraltma uygulaması yapıldı.

"ACİL KAN İHTİYACI BULUNMUYOR"

Türk Kızılayın Twitter hesabından, "İstanbul'da meydana gelen patlamanın ardından civardaki hastanelere kan sevkiyatı yapılmıştır. Şu an acil kan ihtiyacı bulunmamaktadır." paylaşımı yapıldı.

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde saat 16.20 sıralarında patlama meydana geldi. Caddede panik yaşanırken, olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Cadde yayalara kapatılırken ekiplerin bölgede çalışması devam ediyor.

Beyoğlu’ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

Olay yerine gelen polis ekipleri caddede güvenlik önlemi aldı.

Patlama nedeniyle yaralıların olduğu öğrenildi. Sağlık ekiplerince ilk müdahaleleri yapılan bazı yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Beyoğlu’ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

Patlamanın ardından polis ekipleri İstiklal Caddesi'ni boşaltılırken, Taksim Camisi de kapatıldı. Güvenlik amacıyla helikopterin de havadan denetim yaptığı görüldü.

Beyoğlu’ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

6 ÖLÜ 53 YARALI VAR

Başkan Erdoğan, Endonezya'da düzenlenecek olan G-20 Liderler Zirvesi programı öncesi basın açıklaması gerçekleştirdi.

Beyoğlu'ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

Başkan Erdoğan, İstiklal Caddesi'ndeki patlamaya dair son detayları paylaşarak, 6 kişinin vefat ettiğini, 53 kişinin yaralandığını bildirdi ve "Milletimiz, İstiklal Caddesi'ndeki olayın faillerinin hak ettikleri şekilde cezalandırılacağından emin olsunlar. Kesin olarak bu terördür dersek belki yanlış olur ama ilk gelişmeler, valimin bize aktardığı ilk bilgi burada bir terör kokusu var." dedi.

Beyoğlu'ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPATILDI

Polis ekipleri, İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı araç ve yaya trafiğine kapattı.

Beyoğlu'ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

Caddeye geçişlere izin verilmezken, Taksim Camisi de kapatıldı. Güvenlik amacıyla helikopterin de havadan denetim yaptığı görüldü.

Beyoğlu'ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

Patlama nedeniyle Taksim bölgesindeki bazı yollarda trafik geçici olarak durduruldu.

Beyoğlu'ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

Taksim Cumhuriyet Caddesi alt geçidi Şişli-Tarlabaşı yönü ile Unkapanı (Atatürk) Köprüsü Taksim yönü de geçici olarak trafiğe kapatıldı.

Beyoğlu'ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

 

Beyoğlu'ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

 

Beyoğlu'ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

 

Beyoğlu'ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

 

Beyoğlu'ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

 

Beyoğlu'ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

 

Beyoğlu'ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

 

Beyoğlu'ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

 

Beyoğlu'ndaki patlama sonrası olay yerinden görüntüler!

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY: TÜM KURUMLAR DEVREDE!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstanbul'daki patlamayla alakalı olarak ilgili tüm kurumların devrede olduğunu ve gerekli tahkikatların titizlikle yürütüldüğünü belirtti.

Fuat Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İstiklal Caddesi'ndeki patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek, "Yaşananlarla alakalı olarak ilgili tüm kurumlarımız devrede olup, gerekli tahkikatları titizlikle yürütmektedir." ifadelerine yer verdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları