Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki! 'Gittiği yer dünyanın iliğini kemiğini sömürenlerin kapısı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep İstasyon Meydanı'nda Gaziray, Büyükşehir yatırımları, 70 fabrika ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek "Birileri kıta kıta geziyor. Amerika olmadı, İngiltere, İngiltere olmadı, Almanya. Temiz para arıyormuş ama gittiği yer tüm dünyanın iliğini kemiğini sömürenlerin kapısı. Nerelere gittiğinin farkında mısın?" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Türkiye ekonomi noktasında dünyaya örnek bir hale geldi" dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışı yapılan Gaziray'ın yılbaşına kadar ücretsiz olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki! 'Gittiği yer dünyanın iliğini kemiğini sömürenlerin kapısı'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki! 'Gittiği yer dünyanın iliğini kemiğini sömürenlerin kapısı' Admin
Bu içerik 50 kez okundu.
Advert

Son dakika | Açılış Başkan Erdoğan'dan! Gaziantep'e müthiş hizmet: Gaziray hizmete girdi

Giriş Tarihi: 5.11.2022  16:48 Son Güncelleme: 5.11.2022  21:01

SON DAKİKA: Başkan Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'İngiltere' göndermesi: Ya sen ne yapıyorsun! Bunlar dünyanın iliğini sömürdü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na IMF tepkisi

Cumhurbaşkanı ErdoğanGaziantep'te açılışı yapılan Gaziray'ın yılbaşına kadar ücretsiz olacağının müjdesini verdi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun İngiltere ziyaretine tepki gösteren Erdoğan, 'Gittiği yer tüm dünyanın iliğini kemiği sömürenlerin kapısı. Nerelere gittiğinin farkında mısın? Gazi Mustafa Kemal, Düyûn-ı Umûmiye'den kurtardı, biz de IMF'den kurtardık' dedi.

SON DAKİKA: Başkan Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na ’İngiltere’ göndermesi: Ya sen ne yapıyorsun! Bunlar dünyanın iliğini sömürdü

Son dakika haberine göre; Başkan Recep Tayyip ErdoğanGaziantep İstasyon Meydanı'nda 70 fabrikanın toplu açılış törenini yaptı. Bugün hizmete açılan Gaziray ile alana gelen Başkan Erdoğan, 60 binden fazla vatandaşa seslendi. Erdoğan, Amerika, İngiltere ve Almanya turları yapan Kılıçdaroğlu'na gönderme yaptı, "Sanırsınız ülkenin, milletin hayrına bir iş yapacak. Döndüğünde bakıyorsunuz yediği hamburgerden başka anlatacak bir şey yok." dedi. Erdoğan, 'Temiz para bulacağım' diyen Kılıçdaroğlu'na, "Ya sen ne yapıyorsun! Gazi Mustafa Kemal Düyun-u Umumiye'den biz de bu ülkeyi IMF'den kurtardık." ifadelerini kullandı.

Açılış Başkan Erdoğan'dan! Gaziantep'e müthiş hizmet: Gaziray hizmete girdi

Son dakika | Açılış Başkan Erdoğan’dan! Gaziantep’e müthiş hizmet: Gaziray hizmete girdiGaziantep'te yatırım değeri 35 milyar lira olan projeler, bugün Başkan Erdoğan tarafından açıldı. Bu projelerden en önemlisi 25 kilometrelik Gaziray ile Gaziantepliler konforlu yolculuğa kavuşacak. Başkan Erdoğan toplu açılış töreni öncesi Gaziray'da incelemelerde bulundu. İncelemesini tamamlayan Başkan Erdoğan toplu açılış töreninde halka hitap ediyor. Başkan Erdoğan burada yaptığı konuşmada siyasi güç bulmak için yurt dışı gezilerine başlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu için "İşte görüyorsunuz, birileri kıta kıta geziyor. Amerika olmadı, İngiltere. İngiltere olmadı Almanya. Sanırsınız ülkenin, milletin hayrına bir iş yapacak. Döndüğünde bakıyorsunuz yediği hamburgerden başka anlatacak bir şey yok. Temiz para arıyormuş, gittiği yer dünyanın iliğini sömürenlerin kapısı." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğluna tepki Gittiği yer dünyanın iliğini kemiğini sömürenlerin kapısı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te aralarında 25 kilometre uzunluğundaki Gaziray projesi ile 3 katlı Yeşilvadi Köprülü Kavşağı'nın da bulunduğu 35 milyar liralık dev projeleri bugün hizmete açtı.


 Başkan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İngiltere ziyaretine ilişkin, "Birileri kıta kıta geziyor. Amerika olmadı, İngiltere. İngiltere olmadı, Almanya. Sanırsınız ki ülkenin ve milletin hayrına bir iş yapacak. Dönüşte bakıyoruz, yediği hamburgerden başka, anlatacak hiçbir şeyi yok." dedi.

Fatma Şahin, Gaziantep'e kazandırılan Gaziray'ı anlattı

Fatma Şahin, Gaziantep'e kazandırılan Gaziray'ı anlattıGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 100 bin kişinin ulaşımını sağlayacak Gaziray'ın Türkiye Yüzyılı vizyonunu taçlandıracağını söyledi.

Türkiye'ye bugün büyük bir eser daha kazandırılıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin tarihi projesi Gaziray hizmete girdi.

Şehrin ulaşımında tarihi bir adım olan 5 kilometresi yerin altından gidecek, verilere göre 100 bin kişinin taşınmasını sağlayacak proje Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kestiği kurdale ile Gazianteplilerin kullanımına sunuldu.

ilk sürüşünü Başkan Erdoğan yaptı! Müjdeyi verdi: Yılbaşına kadar ücretsiz
Başkan Erdoğan, Gaziantep İstasyon Meydanı'nda düzenlenen "Gaziray, Büyükşehir Yatırımları, 70 Fabrika ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni"ne katıldı.

Konuşmasına, meydanı dolduran vatandaşların coşkusundan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Erdoğan, "Maşallah, barekallah. Bu ne güzellik, bu ne coşku böyle?" ifadesini kullandı.

ilk sürüşünü Başkan Erdoğan yaptı! Müjdeyi verdi: Yılbaşına kadar ücretsiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün açılışı yapılan Gaziray Banliyö Hattı'nın ilk sürüşünü yaptı. Başkan Erdoğan, Gaziray'ın yılbaşına kadar ücretsiz hizmet vereceğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün açılışı yapılan Gaziray Banliyö Hattı ilk sürüşü için Beylerbeyi İstasyonu'na geldi.
Bir dizi program ve açılışa katılmak üzere Gaziantep'e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kentteki ilk durağı Gaziray Beylerbeyi İstasyonu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bakanlar, milletvekilleri, protokol üyeleri ve binlerce vatandaş karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, istasyon girişinde öğrenciler tarafından müzik dinletisi sunuldu.Müzik dinletisinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile diğer protokol üyeleri, Beylerbeyi İstasyonu'na giriş yaptı ve Gaziray Banliyö Hattı ilk sürüşünü gerçekleştirdi.

YILBAŞINA KADAR ÜCRETSİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışını yaptıkları Gaziray'ın yılbaşına kadar ücretsiz hizmet vereceğini bildirdi.

'BAŞLASIN TÜRKİYE YÜZYILI' SÜRPRİZİ

Gaziantep'te metro konforunda modern banliyö hizmeti verecek olan Gaziray'ın açılış programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Yücel Arzen ve orkestrası tarafından "Başlasın Türkiye Yüzyılı! Yarın değil, hemen şimdi" şarkısı ile karşılama yapıldı.


Şarkıyı ayakta dinleyen Erdoğan, mini konserin ardından konuşmasını yapacağı sahneye geçti.

Yaklaşık 11 aylık aranın ardından Gazianteplilerle tekrar bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu söyleyen Erdoğan, "Şehre geldiğimiz andan itibaren bizleri coşkuyla bağrına basan Gaziantepli kardeşlerimin her birine ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyorum. Biz, bu şehri tüm kalbimizle Allah için seviyoruz. Sizlerin muhabbetinden, bu şehrin de bizi aynı hasbilikle sevdiğini görüyorum. Rabb'ime, bana sizler gibi dava arkadaşları, sizler gibi yol arkadaşları verdiği için hamdediyorum." şeklinde konuştu.

"Ben Antepliyim, Şahin'im ağam / Mavzer omzuma yük / Ben yumruklarımla dövüşeceğim / Yumruklarım memleket kadar büyük." dizlerini aktaran Erdoğan, "Hamdolsun, bizim yumruklarımızla birlikte yüreğimiz, aşkımız, sevdamız da Antep kadar, Türkiye kadar büyük." dedi.

"Bir bayrak dalgalanır Antep kalesi üstünde / Alı kanımdaki al, akı alnımdaki ak / Bayraklar içinde en güzel bayrak / Düşüncem senden yanadır." dizlerini de okuyan Erdoğan, kendilerinin düşüncelerinin de hep Antep'ten, milletten ve vatandan yana olduğunu vurguladı.

Erdoğan, 20 yıldır, gece gündüz ülkeye eser vermek, millete hizmet etmek için çalıştıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Ülkemize 20 yılda asırlık eser ve hizmetler kazandırırken attığımız her adımda, girdiğimiz her mücadelede, verdiğimiz her kavgada, yanımızda milletimiz vardı, yanımızda Antep vardı. Sordum, 'şu anda istasyon meydanında ne kadar Antepli var.' Resmi rakam verdiler. Dediler ki 'şu an itibarıyla 60 bin. Gelişler devam ediyor.' dediler. Biz vesayetin oyunlarını işte sizlerle beraber bozduk.

Terör örgütlerinin kanlı saldırılarını sizlerle beraber göğüsledik. Sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridorlarını beraber yıktık. Darbecilere karşı beraber direndik. Ekonomik tetikçilerin tuzaklarını emeğimizle, üretimimizle, alın terimizle beraber boşa çıkardık. Velhasıl, Türkiye Yüzyılı için gereken temeli beraber attık. Gereken hazırlıkları, beraber gerçekleştirdik. Şimdi de Türkiye Yüzyılı programımızla Cumhuriyetimizin ikinci asrını milletimizi hayallerine kavuşturmanın vesilesi haline dönüştürmeye hazırlanırken, yine milletimizle birlikte yine Antep'te sizlerle birlikte yola çıkıyoruz."

"BİZE ASLA REHAVETE KAPILMAK, DURMAK, DURAKSAMAK OLMAZ"

Bin yıldır kanla sulayarak vatan haline getirilen bu topraklar üzerinde hesapların, özellikle hesap yapanların bulunduğunu dile getiren Erdoğan, onların da boş durmadığını, kendi etki alanlarında Türkiye'nin önünü kesmek, Türk milletini bu topraklardan kazıyıp atmak için var güçleriyle çalıştıklarına işaret etti.

Bu mücadelenin kıyamete kadar bitmeyeceğinin altını çizen Erdoğan, "Bunun için bize asla rehavete kapılmak, durmak, duraksamak olmaz. Hele hele köken, inanç, meşrep farklılıkları üzerinden bölünmek, parçalanmak, kamplaşmak, felaketimizdir. Hakkın ve hakikatin rotasından asla sapmadan 85 milyon tek yürek, tek bilek olarak bu mücadeleyi yürütmek mecburiyetindeyiz." değerlendirmesini yaptı.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gaziantep'te önemli açıklamalarBaşkan Erdoğan Gaziantep'te Gaziray ve 70 fabrikanın açılışını gerçekleştirdi

Erdoğan, ahitleşmek için sorduğu, "Gaziantep, Türkiye Yüzyılı'nı birlikte inşa etmeye hazır mıyız? Gaziantep, 2023'te güvenli, huzurlu, müreffeh Türkiye için seferber olmaya hazır mıyız? Gaziantep, evlatlarımıza bırakacağımız en değerli miras olan 2053 vizyonuna sahip çıkmaya hazır mıyız? Gaziantep, Türkiye düşmanlarının heveslerini bir kez daha kursaklarında bırakmaya hazır mıyız?" sorularına "Evet" karşılığını alınca "Antep'e de zaten bu yakışır." dedi.

Geçmişte kimi zaman köken, kimi zaman mezhep, kimi zaman ideolojik etiketler üzerinden kirli bir senaryo düzenlendiğini anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Rahmetli Menderes'in yükselttiği milli irade bayrağına tahammül edemeyenlerin, rahmetli Özal'ın değişim vizyonuna saldıranların da bize çıkartmadık engel bırakmayanların da ellerinde aynı senaryo vardır. Milletimiz, o engin ferasetiyle meseleyi en doğru şekilde kavradığı için emperyalistlerin tezgahlarını her defasında başlarına geçirdi. Bu oyunlar bilhassa seçim dönemlerinde daha bir pervasızca sergileniyor."

Türkiye Yüzyılı'nın seçimi 2023'e yaklaşırken bunun yeni işaretlerinin belirmeye başladığını da söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"İşte görüyorsunuz, birileri kıta kıta geziyor. Amerika olmadı, İngiltere. İngiltere olmadı, Almanya. Sanırsınız ki ülkenin ve milletin hayrına bir iş yapacak. Dönüşte bakıyoruz, yediği hamburgerden başka, anlatacak hiçbir şeyi yok. Ama hesabını veremediği pek çok karanlık nokta var. Temiz para arıyormuş. Ama gittiği geçmişte bizim ülkemiz de dahil tüm dünyanın iliğini, kemiğini sömürenlerin kapısı. Ne alacakmış oradan? Para. Sen ne anlıyorsun ki, nerelere gittiğinin farkında mısın? Gazi Mustafa Kemal bu ülkeyi Düyunu Umumiye'den biz de IMF görünümlü kenelerden kurtardık. Bu kardeşiniz IMF ile kapıları kapattı mı? IMF'ye 'sizinle işimiz bitti' dedi mi? 'Sizinle bundan sonra işimiz yok' dedi, o gün bugün artık bizim IMF ile herhangi bir şeyimiz yok. Ama CHP ne yaptı? O, IMF'in temsilcileriyle İstanbul'da otellerde bir araya geldiler. Onlar, varsın yine onlarla birlikte yürüsünler. Ama bizim onlarla işimiz yok, zira biz kendimize yeteriz. Gücümüz var. Artık o kapılarda işimiz yok.

Şimdi bu zat tekrar ülkemizi aynı fasit daireye sokmak için dört dolanıyor. Yine bu zatın gece yarıları yayınladığı her video, kürsülerden yaptığı her konuşma, partisinin milletvekilleri üzerinden giriştiği her provokasyon, velhasıl siyaset adı altında yaptığı her iş, Türkiye'yi uluslararası alanda köşeye sıkıştırmak isteyenlere malzeme verme amacı taşıyor. Yoksa aklı başında kim ülkenin kapanmış bir yarasını böyle hoyratça açar? Aklı başında kim kendi devletini uyuşturucu gibi bir illetle aynı cümlede zikreder?"

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Kim tüm siyasetini sınır tanımayan bir yalan ve iftira dalgası üzerine kurar? Bunlar siyaset değil proje ürünü hamlelerdir. Bunları yapanlar da siyasetçi değil proje elemanlarıdır." dedi.

Başkan Erdoğan, İstasyon Meydanı'nda Gaziray, Büyükşehir yatırımları, 70 fabrika ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti.

CHP milletvekillerinin, "Yalova Belediyesi'nde zimmet" iddiasıyla açılan davada mahkeme heyetine yönelik eylemlerini de hatırlatan Erdoğan, "Düşünün, CHP'nin milletvekilleri mahkemede hakimlerin üzerine yürüyor. Bu şaşırmış, nereye gittiğinin farkında değil. Yargıda bunların hesabını soracağız. Kim tüm siyasetini sınır tanımayan bir yalan ve iftira dalgası üzerine kurar? Bunlar siyaset değil proje ürünü hamlelerdir. Bunları yapanlar da siyasetçi değil proje elemanlarıdır." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin, proje elemanlarının ülkenin ve milletin yönetimine hakim olduğu geçmişteki karanlık günlerin bedellerini çok ödediğini söyleyen Başkan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Şimdi aynı bedelleri tekrar önümüze getirmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Güven ve istikrar iklimine, istiklalimize ve istikbalimize gözlerini dikenlerin heveslerini kursaklarında bırakmaya var mıyız? Bunlarda öyle bir tıynet var ki hem ülkeyi kana ve ateşe bulayanları sırtlarına alır taşırlar hem de aynı ithamla ortalığı birbirine katarlar. Sorsanız partilerinin Cumhuriyet ile yaşıt olduğunu söylerler ama Cumhuriyet'e tek kuruşluk faydaları yoktur. Sorsanız partilerinin adında Cumhuriyet vardır ama Cumhuriyet'i yıkım süreci olarak tarif edenlere memleketi peşkeş çekmeye çalışırlar. Belediyelerde bunu yaptılar. Baktılar ki işler tıkırında yürüyor. Şimdi aynı projeyi hükümet seviyesinde işletmenin peşindeler. Ama yapamayacaklar."

Milletin geride kalan 15 seçimde olduğu gibi 2023'te de bu oyunu bozacağını ifade eden Erdoğan, alandakilerle beraber "Tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız. İşte Türkiye bu." dedi.

Başkan Erdoğan, şunları kaydetti:

"CHP'nin altılı masasının etrafında oturan ve çevresinde dolanıp duran partilerden herhangi birinin ağzından bu ifadeleri duyuyor musunuz? Halbuki bunlar, 85 milyon ferdi millet yapan değerlerin özetidir. Bugün hiçbir sorumlulukları yokken bu değerlere sahip çıkamayanların şayet yarın ellerine yetki geçerse istikametlerini ne tarafa çevireceklerini düşünebiliyor musunuz? Yapacakları iş budur; güvenliğimizi ülkemiz sınırlarının dışına attığımız terör örgütlerinin hamiliğini yürütenlere havale edeceklerdir. Ekonomimizi, küresel sermayenin tetikçileri, IMF ve benzeri kuruluşlara teslim edeceklerdir. Evlatlarımızı ellerindeki dijital mecraları, milli ve manevi değerlerimizi zehirlemek için kullananların insaflarına terk edeceklerdir.

Binbir emekle kurduğumuz, eser ve hizmet altyapımızı, kimi yerde iş bilmezlikleri, kimi yerde kasıtlı sabotajlarıyla, kısa sürede çökerteceklerdir. Velhasıl Türkiye'yi yeniden 1970'lerin, 1990'ların perişan haline döndürecekler. Bazen kendi kendimize, 'acaba bunları söylerken karşımızdakilere haksızlık mı yapıyoruz?' diye soruduğumuz oluyor. Sonra bakıyoruz aksini düşünmemize imkan sağlayacak bir tane aklı başında adamları, bir tane aklı başında politikaları, bir tane aklı başında söylemleri yok. Beton duvara vursanız ses gelir ama arkadaş bunlardan hayırlı bir ses çıkmıyor. Bu acı gerçekleri sürekli milletimizle konuşmak zorunda kalmak bizim de canımızı sıkıyor ama biliyorsunuz demokrasilerde bir ülkede iktidar kadar muhalefet de önemlidir."

İktidarın karşısında kaliteli bir muhalefet olursa iktidarın da sürekli kendine çekidüzen vermek mecburiyetinde kalacağını vurgulayan Erdoğan, "Biz 20 yıldır böyle bir muhalefete özellikle rastlamadığımız için her işimizi doğrudan milletimizle istişare ederek yürütüyor, her derdimizi milletimizle paylaşıyoruz. İnşallah Türkiye Yüzyılı'nı da sizlerle beraber inşa edeceğiz. Geçtiğimiz günlerde adını koyduğumuz bu programın içini 81 ilimizde ve ilçelerinde gerçekleştireceğimiz vizyon toplantılarıyla, milletimizle birlikte dolduracağız. Milletimizin yüzünü hem doğuya hem batıya en çok da doğruya, doğru döneceği bir dönemi başlatmak için gelin tekrar bir olalım, iri olalım diri olalım kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım. Bundan güzeli olur mu?" ifadelerini kullandı.

Gaziantep'e vatandaşlarla dertleşmenin, hasbihal etmenin Gaziantep'e kazandırdıkları eser ve hizmetlerin resmi açılış sevincini de paylaşmak üzere geldiklerini anımsatan Başkan Erdoğan, "Kamu eliyle tamamlanan 14 milyar 100 milyon lira bütçeli 99 eserin, özel sektör eliyle ülkemize kazandırılan 15 milyar 905 milyon bütçeli 70 fabrikanın resmi açılışını yapıyoruz. Toplam yatırım tutarı 30 milyar 5 milyon lira olan 169 tesisin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemizin kendi alanında en çok istihdam sağlayan, ihracatı ayda 1 milyar dolara yaklaşan, aylık 550 milyon kilovatsaatle en çok elektrik tüketen sanayicilere Fırat Nehri'nin suyunu getirecek yeni yatırımı ve 50 megavatlık güneş enerjisi santrali projesiyle hizmet çıtasını yükselten, yatırım, üretim, istihdam, ihracat, cari fazlayla büyümeyi başaran bir Türkiye var. İşte bu Türkiye, dünyaya örnek." dedi.

Başkan Erdoğan, Gaziantep İstasyon Meydanı'nda düzenlenen "Gaziray, Büyükşehir Yatırımları, 70 Fabrika ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni"ne katıldı.

Törende konuşan Erdoğan, bugün açılışını yaptıkları eserler arasında 10 milyar liralık bir yatırım olan Gaziray'ın yer aldığını belirterek konuşma yaptığı yere Gaziray ile geldiğini söyledi.

Güzergah uzunluğu 25,5 kilometre olan Gaziray'ın gelişen ve büyüyen Gaziantep'in şehir içi ulaşım ihtiyacının karşılanmasına büyük katkısı olacağını kaydeden Erdoğan, "Bünyesinde 16 istasyon var. 3 tünel, bir köprü, 12 alt ve üst geçidiyle gerçekten tarihi bir yatırım olan Gaziray'ın şehrimize kazandırılması sürecinde yaşanan sıkıntıların, ortaya çıkan esere değdiğine inanıyorum." dedi.

"GAZİANTEP'E 10 BİN 24 KONUT DAHA YAPIYORUZ"

Büyükşehir Belediyesinin, Gaziray'ın yer altından geçen 5 kilometrelik bölümünün üzerinin spor ve oyun üniteleri, süs havuzları, ışıklandırma ve yeşil alanlarıyla çok güzel bir park olarak düzenlediğini dile getiren Erdoğan, aynı zamanda otopark ve bisiklet yollarının yer aldığı 200 bin metrekarelik parkın da şehre hayırlı olmasını diledi.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"TOKİ'nin Şehitkamil ilçemizde tamamladığı 1133 konut ile İslahiye'de tamamladığı 596 konutu, ticaret merkezleri, çevre düzenlemeleri ve diğer donatılarıyla hizmete açıyoruz. Ayrıca Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın Oğuzeli'nde yaptığı 26 iskan konutu ile çeşitli ilçelerimizdeki altyapı yatırımlarını da buradan resmen hizmete alıyoruz. Şimdi Gaziantep'e halen devam eden projeler haricinde 'İlk Evim' kampanyamız kapsamında 10 bin 24 konut daha yapıyoruz. Yine 'İlk İş Yerim' projemiz kapsamında da 500 iş yeri inşa edeceğiz. Kampanyanın üçüncü başlığı olan 'İlk Evim Arsa' kapsamında ise 45 bin konut amaçlı arsayı Gaziantepli kardeşlerimizin hizmetine sunacağız. Hem açılışını yaptığımız bu konutların hem yeni projelerin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum."

Gaziray ile yaptıkları yolculuk sırasında ses ve gürültü olmamasından dolayı iftihar ettiğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ulaşımda Gaziantep çevre yolu, Yamaçtepe köprülü kavşağı ve bağlantı yollarıyla restorasyonu tamamlanan tarihi Akdeğirmen köprüsünü hizmete açıyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımızca şehrimizin çeşitli ilçelerinde yapılan 12 ayrı cami ve Kur'an kursunun açılışını da buradan gerçekleştiriyoruz. Ayrıca eğitimde, sağlıkta, içişlerinde, sporda, tarımda, enerjide şehrimize kazandırdığımız onlarca ayrı yatırımı bugün buradan hizmete alıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz, aralarında biyolojik ayrıştırma tesisi ve biyogaz enerji santralinin de bulunduğu hayvan barınağından karavan parkına, sokak düzenlemelerinden katı atık depolamasına farklı alanlarda 15 ayrı projeyi tamamladı."

Şahinbey Belediyesinin, 400 milyon liralık bir yatırımla Yeşil Vadi 3 katlı köprülü kavşağını, 11 sosyal tesisi, 21 parkı, 5 camiyi, 4 spor tesisini, Yamaçtepe Gençlik Kampı ve Mesire Alanını, aşevi, çeşitli restorasyon ve çevre düzenlemelerini ilçeye kazandırdığını belirten Erdoğan, Yeşil vadi köprülü kavşağının 7 kilometreyi bulan bağlantı yollarıyla şehrin doğu batı istikametindeki trafiğinde önemli bir rahatlama sağlayacak eserlerden biri olduğunu ve bu yatırımların resmi açılışını da bugün yaptıklarını bildirdi.

"GAZİANTEP'İ GELİŞTİRMEK, GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN EL ELE ÇALIŞIYORUZ"

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Şehitkamil Belediyemizin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla birlikte yürüttüğü 8 bin kişiyi kapsayan İpek Yolu Kentsel Dönüşüm Projesinin gayet güzel bir şekilde yürüdüğünü de memnuniyetle takip ediyorum. Bugün ayrıca Nizip Belediyemizin, Nurdağı Belediyemizin, İslahiye Belediyemizin tamamladığı yatırımların resmi açılışını da gerçekleştiriyoruz. Görüldüğü gibi Gaziantep'i bakanlıklarımızla, kurumlarımızla, büyükşehir belediyemizle, Şehitkamil ve Şahinbey belediyelerimizle, diğer ilçe belediyelerimizle birlikte geliştirmek, güzelleştirmek, büyütmek için el ele çalışıyoruz."

Gaziantep'in aynı zamanda ülkenin önde gelen sanayi ve ticaret şehirlerinden biri olduğuna işaret eden Erdoğan, 2 yıl önce şehre yaptığı ziyarette 300 fabrikanın açılışını gerçekleştirdiklerini anımsattı.

Bu fabrikaların açıldığına inanmayan muhalefetin şehre gelerek fabrikaları saymaya kalktığını hatırlatan Erdoğan, "Gerçi bunların hesapları 300 fabrikayı saymaya yetmeyeceği için onu bile doğru dürüst beceremediler. Bugün de o tarihten bugüne yapımı tamamlanan 77 fabrikanın açılışını yapıyoruz. Organize Sanayi Başkanı Cengiz Bey'den rica ediyorum, kendisi, Gaziantep'e gelip bu fabrikaları saymaya çalışacaklara yardımcı olsun. Çünkü şehirdeki 1200 fabrika arasında bu yeni eserleri bulmakta zorluk çekebilirler. Gerçi 6. organize faaliyete geçip de fabrika sayısı 2 bine dayanınca bunların işleri iyice zorlaşacak. Ama yapacak bir şey yok. Artık o kadarına da katlanacaklar." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Bu vesileyle, ülkemizin kendi alanında en çok istihdam sağlayan, ihracatı ayda 1 milyar dolara yaklaşan, aylık 550 milyon kilovatsaatle en çok elektrik tüketen Fırat Nehri'nin suyunu sanayicilere getirecek yeni yatırımı ve 50 megavatlık güneş enerjisi santrali projesiyle hizmet çıtasını yükselten, yatırım, üretim, istihdam, ihracat, cari fazlayla büyümeyi başaran bir Türkiye var. İşte bu Türkiye, dünyaya örnek." dedi.

Başkan Erdoğan, Gaziantep'in sanayicisinin çok farklı olduğunu belirterek, kendilerine yürekten teşekkür etti.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Yılbaşına kadar Gaziray'ı ücretsiz yapalım. Tamam, yılbaşına kadar Gaziray ücretsiz." dedi.

Başkan Erdoğan, Gaziantep İstasyon Meydanı'nda düzenlenen "Gaziray, Büyükşehir Yatırımları, 70 Fabrika ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni"ne katıldı.

Türkiye'nin ekonomi noktasında dünyaya örnek bir ülke haline geldiğini vurgulayan Erdoğan, "Türkiye ekonomi programının ne olduğunu görmek isteyenler Gaziantep'e baksın. Organize bölge sanayimizi gezsin. Buna rağmen 'Büyük ve Güçlü Türkiye' hedefimiz yolunda hala ikna olmayan varsa da onlara Anteplinin o güzel lisanıyla hakkettikleri cevabı vereceğinden şüphe duymuyorum. " diye konuştu.

"GAZİANTEP'E 52,5 MİLYAR LİRA TUTARINDA YATIRIM YAPTIK"

Son 20 yılda Gaziantep'e yapılan yatırımları anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

"Hükümetlerimiz döneminde Gaziantep'e toplam ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? 52,5 milyar lira tutarında yatırım yaptık. Eğitimde 14 bin yeni derslik inşa ettik. İkinci devlet üniversitemiz Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesini kurduk. Gençlik ve sporda 10 bin 687 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurt binaları yaptık. Biri stadyum olmak üzere toplam 43 adet spor tesisi inşa ettik. Sosyal yardımlarda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yaklaşık 10 milyar lira tutarında destek verdik."

Sağlıkta 23'ü hastane olmak üzere toplam 109 sağlık tesisi inşa ettiklerini belirten Erdoğan, "1875 yataklı şehir hastanemizin, 300 yataklı Gaziantep Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizin, 400 yataklı Nizip Devlet Hastanemizin inşaatı sürüyor. Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanemizi 250 yataklı bir ek binayla büyütmeye hazırlanıyoruz." dedi.

TOKİ kanalıyla Gaziantep'te 26 bin 237 konut projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Erdoğan, "Bu konutların 20 bin 531 adedini tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik. Kalan 5 bin 706 konutun yapımı devam ediyor. Şehrimize 4 millet bahçemizi yapıp sizlerin hizmetine sunmuştuk. Şehitkamil'de eski stat yerindeki millet bahçemizin yapımına, Nizip ve Oğuzeli millet bahçelerimizin proje çalışmalarına devam ediyoruz." açıklamasını yaptı.

Ulaştırmada 116 kilometreden devraldıkları bölünmüş yol uzunluğunu 322 kilometre ilaveyle 438 kilometreye çıkardıklarını aktaran Erdoğan, "Yapımı süren Gaziantep, Nizip, Birecik, Diyarbakır hududu yolunu seneye tamamlıyoruz. Nizip, Karkamış, İslahiye, Hassa, Kırıkhan, Oğuzeli, Karkamış, Narlı, Gaziantep, Osmaniye, Nurdağı ve Gaziantep, Yavuzeli, Araban, Elazığ hududu yolunu inşallah 2024'te bitiriyoruz." bilgisini paylaştı.

Tarım ve ormanda 20 yılda Gaziantep'e 6 baraj, 3 gölet, 9 sulama tesisi, 5 arazi toplulaştırma, 44 taşkın koruma tesisi ve 2 hidroelektrik tesisi inşa ederek şehrin ziraatına önemli bir katkı sağladıklarını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"İslahiye Yesemek Barajı'nın yapımı devam ediyor. Yaptığımız sulama tesisleriyle şehrimizdeki 220 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. İnşaat safhasındaki 15 tesiste 325 bin dekar araziyi daha suyla buluşturuyoruz. Çiftçilerimize toplamda 3,5 milyar lira tutarında tarımsal destek sağladık. Sanayi ve teknolojide 4 yeni organize sanayi bölgesi, 2 teknokent ile 12 araştırma geliştirme merkezi kurduk. İktidara geldiğimizde 169 bin olan aktif sigortalı sayısı bugün 533 binin üzerine çıktı. Enerjide yaklaşık 348 bin abonesi olan şehrimize ve 9 ilçemize doğal gaz arzı sağladık."

"YILBAŞINA KADAR GAZİRAY ÜCRETSİZ"

Gaziantep'i yeni eser ve hizmetlerle buluşturmayı sürdüreceklerini dile getiren Erdoğan, "İnşallah seçimler öncesinde tekrar sizinle bir araya gelecek, muhabbetimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu duygularla açılışını yaptığımız Gaziray'ın ve diğer projelerin bir kez daha şehrimize, ülkemize, sizlere hayırlı olmasını diliyorum. Bu eserleri şehrimize kazandıran Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ile diğer kurumlarımızı, belediyelerimizi, sanayicilerimizi tekrar tebrik ediyorum." dedi.

Başkan Erdoğan, Gazianteplilere, "Yılbaşına kadar Gaziray'ı ücretsiz yapalım. Tamam, yılbaşına kadar Gaziray ücretsiz." müjdesini verdi.

"GAZİRAY BANLİYÖ HATTI" AÇILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehre gelişinden itibaren vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılandı. Erdoğan, yol güzergahında kendisini bekleyen vatandaşlarla, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sporcularıyla görüştü. Erdoğan, daha sonra Beylerbeyi İstasyonu'nda "Gaziray Banliyö Hattı" açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış sonrası makinist koltuğuna geçerek banliyö trenini kullandı.

Erdoğan, Gaziantep İstasyonu'na gelişinde Yücel Arzen ve orkestrasının verdiği mini konseri dinledi, fotoğraf çektirdi.

Bu arada Erdoğan, Gaziantep İstasyonu'nda da incelemede bulundu. Erdoğan'a, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve diğer ilgililer eşlik etti.

 Açılış Başkan Erdoğan'dan! Gaziantep'e müthiş hizmet: Gaziray hizmete girdi

"BİZ BU ŞEHRİ ÇOK SEVİYORUZ"

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep İstasyon Meydanı'nda Gaziray, Büyükşehir yatırımları, 70 fabrika ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törende konuştu.

Bu ne güzellik bu ne coşku böyle. Sevgili Gaziantepliler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Yaklaşık 11 aylık aranın ardından sizlerle tekrar bir arada olmaktan hasret gidermenin memnuniyeti içindeyim. Şehre geldiğimiz andan itibaren bizleri coşkuyla bağrına basan Gaziantepli kardeşlerimin her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Biz bu şehri tüm kalbimizle, Allah için seviyoruz. Sizlerin muhabbetinden bu şehrin de bizi aynı hasbilikle sevdiğini görüyorum. Rabbime bana sizler gibi dava arkadaşları, sizler gibi yol arkadaşları verdiği için hamdediyorum. Bizim de düşüncemiz hep Antep'ten yanadır, hep milletten yanadır, hep vatandan yanadır.

Bunun için 20 yıldır gece gündüz ülkemize eser vermek, milletimize hizmet etmek için çalışıyoruz. Ülkemize 20 yılda asırlık eser ve hizmetler kazandırırken, attığımız her adımda, girdiğimiz her mücadelede, verdiğimiz her kavgada yanımızda milletimiz vardı, yanımızda Antep vardı. Sordum, şu anda İstasyon Meydanı'nda ne kadar Antepli var? Dediler ki şu an itibarıyla 60 bin, gelişler devam ediyor dediler.

"TERÖR KORİDORLARINI BERABER YIKTIK"

Terör örgütlerinin kanlı saldırılarını sizlerle beraber göğüsledik. Sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışan terör koridorlarını beraber yıktık. Darbecilere karşı beraber direndik. Ekonomik tetikçilerin tuzaklarını, emeğimizle, üretimimizle, alın terimizle beraber boşa çıkardık. Velhasıl Türkiye Yüzyılı için gereken temeli beraber attık. Gereken hazırlıkları beraber gerçekleştirdik. Şimdi de Türkiye Yüzyılı programımızla Cumhuriyetimizin ikinci asrını milletimizi hayallerine kavuşturmanın vesilesi haline dönüştürmeye hazırlanırken yine milletimizle birlikte, yine Antep'te sizlerle birlikte yola çıkıyoruz. Hazır mısınız?

Bin yıldır kanlarımızla sulayarak vatan haline getirdiğimiz bu topraklar üzerindeki hesapları, özellikle hesap yapanlar da yok değil var. Onlar da boş durmuyor. Onlar da kendi etki alanlarında Türkiye'nin önünü kesmek, Türk milletini bu topraklardan kazıyıp atmak için var güçleriyle çalışıyorlar. Emin olun bu mücadele kıyamete kadar bitmeyecektir. Bunun için bize asla rehavete kapılmak, durmak, duraksamak olmaz. Hele hele köken, inanç, meşrep farklılıkları üzerinden bölünmek, parçalanmak, kamplaşmak felaketimizdir. Hakkın ve hakikatin rotasından asla sapmadan 85 milyon tek yürek, tek bilek olarak bu mücadeleyi yürütmek mecburiyetindeyiz. Bunun için gelin hep birlikte en gür sesimizle ahitleşelim.

"BU OYUNLAR SEÇİM DÖNEMLERİNDE DAHA BİR PERVASIZCA SERGİLENİYOR"

Biliyorsunuz geçmişte kimi zaman köken, kimi zaman mezhep, kimi zaman ideolojik etiketler üzerinden kirli bir senaryo denendi. Rahmetli Menderes'in yükselttiği milli irade bayrağına tahammül edemeyenlerin, rahmetli Özal'ın değişim vizyonuna saldıranların da bize çıkartmadık engel bırakmayanların elinde de aynı senaryo vardı. Milletimiz o engin ferasetiyle meseleyi en doğru şekilde kavradığı için emperyalistlerin tezgahını her defasında başlarına geçirdi. Bu oyunlar bilhassa seçim dönemlerinde daha bir pervasızca sergileniyor.

"KILIÇDAROĞLU SEN NERELERE GİTTİĞİNİN FARKINDA MISIN?"

Türkiye Yüzyılı'nın seçimi 2023'e yaklaşırken bunun yeni işaretleri belirmeye başladı. Birileri kıta kıta geziyor. Amerika olmadı, İngiltere, İngiltere olmadı Almanya, sanırsınız ki ülkenin ve milletin hayrına bir iş yapacaklar. Dönüşte bakıyoruz yediği hamburgerden başka anlatacak hiçbir şeyi yok. Ama hesabını veremediği pek çok karanlık nokta var. Temiz para arıyormuş ama gittiği yer geçmişte bizim ülkemiz de dahil tüm dünyanın iliğini kemiğini sömürenlerin kapısı. Ne alacakmış oradan? Para… Ya sen ne yapıyorsun? Nerelere gittiğinin farkında mısın? Gazi Mustafa Kemal, bu ülkeyi Düyun-u Umumiye'den, biz de IMF görünümlü emperyalist kenelerden kurtardık. Bu kardeşiniz 2013'te IMF'le kapıları kapattı mı? IMF'e sizinle işimiz bitti dedi mi? Ve sizinle bundan sonra işimiz yok dedi, o gün bugün bizim IMF'le herhangi bir şeyimiz yok. Ama CHP ne yaptı? O IMF'nin temsilcileriyle İstanbul'da otellerde bir araya geldiler.

CHP'Lİ İSİMLERİN MAHKEME BASKINI: YARGI HESABINI SORACAK

Onlar varsın yine onlarla birlikte yürüsünler. Ama bizim onlarla işimiz yok, zira biz kendimize yeteriz. Gücümüz var. Artık o kapılarda işimiz yok. Şimdi bu zat tekrar ülkemizi aynı fasit daireye sokmak için dört dolanıyor. Yine bu zatın gece yarıları yayınladığı her video, kürsülerden yaptığı her konuşma, partisinin milletvekilleri üzerinden giriştiği her provokasyon, velhasıl siyaset adı altında yaptığı her iş Türkiye'yi uluslararası alanda köşeye sıkıştırmak isteyenlere malzeme verme amacı taşıyor. Yoksa aklı başında kim ülkenin kapanmış bir yarasını böyle hoyratça açar. Aklı başında kim kendi devletini uyuşturucu gibi bir illetle aynı cümlede zikreder. Kim milletvekillerini mahkemelerde hakimlerin üzerine yürütür. Düşünün CHP'nin milletvekilleri mahkemede hakimlerin üzerine yürüyor. Bu şaşırmış ya, nereye gittiğinin farkında değil. Tabii şimdi yargıdayız. Yargıda bunların hesabını soracağız. Kim tüm siyasetini sınır tanımayan bir yalan ve iftira dalgası üzerine kurar? Bunlar siyaset değil proje ürünü hamlelerdir. Bunları yapanlar da siyasetçi değil, proje elemanlarıdır. Türkiye, proje elemanlarının ülkenin ve milletin yönetimine hakim olduğu geçmişteki karanlık günlerin bedellerini çok ödedi. Şimdi aynı bedelleri tekrar önümüze getirmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz.

"BUNLAR MEMLEKETİ PEŞKEŞ ÇEKMEYE ÇALIŞIRLAR"

Güven ve istikrar iklimine, istiklalimize ve istikbalimize göz dikenlerin heveslerini kursaklarını bırakmaya var mıyız? Bunlar da öyle bir tıynet var ki, hem ülkeyi kana ve ateşe bulayanları sırtlarına alır taşırlar, hem de aynı ithamla ortalığı birbirine katarlar. Sorsanız partilerinin Cumhuriyetle yaşıt olduğunu söylerle ama Cumhuriyete tek kuruşluk faydaları yoktur. Sorsanız partilerinin adında Cumhuriyet vardır ama Cumhuriyeti yıkım süreci olarak tarif edenlere memleketi peşkeş çekmeye çalışırlar. Belediyelerde bunu yaptılar. Baktılar ki işler tıkırında yürüyor, şimdi aynı projeyi hükümet seviyesinde işletmenin peşindeler. Ama yapamayacaklar, milletimiz tıpkı geçtiğimiz 15 seçimde olduğu gibi 2023'te de bu oyunu bozar mı? Bakınız biz, kendi parti programlarımızda Cumhur İttifakı olarak katıldığımız toplantılarda, hatta devletimiz olarak gelen çeşitli partilerin mensuplarıyla birlikte her fırsatta Rabia'mızı tekrarlıyoruz.

CHP'nin altılı masanın etrafında oturan ve çevresinde dolanıp duran partilerden herhangi birinin ağzından bu ifadeleri duyuyor musunuz? Halbuki bunlar 85 milyon ferdi millet yapan değerlerin özetidir. Bugün hiçbir sorumlulukları yokken bu değerlere sahip çıkamayanların şayet ellerine yetki geçerse istikametlerini ne tarafa çevireceklerini düşünebiliyor musunuz? Yapacakları iş şudur: Güvenliğimizi, ülkemiz sınırları dışına attığımız terör örgütlerinin hamiliğini yürütenlere havale edeceklerdir. Ekonomimizi, küresel sermayenin tetikçileri IMF ve benzeri kuruluşlara teslim edeceklerdir. Evlatlarımızı, ellerindeki dijital mecraları milli ve manevi değerlerimizi zehirlemek için kullananların insafına terk edeceklerdir.

Bin bir emekle kurduğumuz eser ve hizmet altyapımızı kimi yerde iş bilmezlikleri, kimi yerde kasıtlı sabotajlarıyla kısa sürede çökerteceklerdir. Velhasıl Türkiye'yi yeniden 1970'lerin, 90'ların perişan haline döndürecekler.

"BİR ÜLKEDE İKTİDAR KADAR MUHALEFET DE ÖNEMLİ"

Bazen kendi kendimize acaba bunları söylerken karşımızdakilere haksızlık mı yapıyoruz diye sorduğumuz oluyor. Sonra bakıyoruz, aksini düşünmemize imkan sağlayacak bir tane aklı başında adamları, bir tane aklı başında politikaları, bir tane aklı başında söylemleri yok. Beton duvara vursanız ses gelir ama arkadaş bunlardan hayırlı bir ses çıkmıyor. Bu acı gerçekleri sürekli milletimizle konuşmak zorunda kalmak bizim de canımızı sıkıyor ama biliyorsunuz demokrasilerde bir ülkede iktidar kadar muhalefet de önemlidir. Karşınızda kaliteli bir muhalefet varsa iktidar olarak siz de sürekli kendinize çeki düzen vermek mecburiyetinde kalırsınız. Biz 20 yıldır böyle bir muhalefete, özellikle rastlamadığımız için her işimizi doğrudan milletimizle istişare ederek yürütüyor, her derdimizi milletimizle paylaşıyoruz. İnşallah Türkiye Yüzyılı'nı da sizlerle beraber inşa edeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde adını koyduğumuz bu programın içini, 81 ilimizde ve ilçelerinde gerçekleştireceğimiz vizyon toplantılarıyla, milletimizle birlikte dolduracağız. Milletimizin yüzünü hem doğuya hem batıya, en çok da doğuya doğru döneceği bir dönemi başlatmak için gelin tekrar bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım.

GAZİRAY'IN DETAYLARINI AÇIKLADI

Bugün Gaziantep'e sizlerle dertleşmenin, hasbihal etmenin, şehrimize kazandırdığımız eser ve hizmetlerinin resmi açılış sevincini de paylaşmak üzere geldim. Kamu eliyle tamamlanan 14 milyar 100 milyon lira bütçeli 99 eserin özel sektör eliyle ülkemize kazandırılan 15 milyar 905 milyon lira bütçeli 70 fabrikanın resmi açılışını yapıyoruz. Toplam yatırım tutarı 30 milyar 5 milyon lira olan 169 tesisin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Açılış listemizin başında bugünkü rakamlarla 10 milyar liralık bir yatırım olan Gaziray yer alıyor. Buraya Gaziray ile geldik. Uzunluğu 25,5 kilometreyi bulan güzergahıyla gelişen ve büyüyen Gaziantep'in şehir içi ulaşım ihtiyacının karşılanmasına büyük katkısı olacak bir proje. Bünyesinde 16 istasyon var. 3 tünel, 1 köprü, 12 alt ve üst geçidiyle gerçekten tarihi bir yatırım olan Gaziray'ın şehrimize kazandırılması sürecinde yaşanan sıkıntıların, ortaya çıkan esere değdiğine inanıyorum. Şimdi onunla buraya geldik. Gaziray'la buraya geldik. Gaziray'ın yer altından geçen 5 kilometrelik bölümünün üzerini Büyükşehir Belediyemiz spor ve oyun üniteleriyle, süs havuzlarıyla, ışıklandırmasıyla, yeşil alanlarıyla çok güzel bir park olarak düzenledi. Otoparkı, bisiklet yolları ve kaldırımlarıyla 200 bin metrekareyi bulan bu güzel parkın da şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.

İLK EVİM KAMPANYASI: 10 BİN KONUT YAPIYORUZ

TOKİ'nin Şehitkamil ilçemizde tamamladığı 1133 konut ile İslahiye'de tamamladığı 596 konutu, ticaret merkezleri, çevre düzenlemeleri ve diğer donatılarıyla hizmete açıyoruz. Ayrıca Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın Oğuzeli'nde yaptığı 26 iskan konutu ile çeşitli ilçelerimizdeki altyapı yatırımlarını da buradan resmen hizmete alıyoruz.

Şimdi Gaziantep'e halen devam eden projeler haricinde İlk Evim kampanyamız kapsamında 10 bin 24 konut daha yapıyoruz. Yine İlk İşyerim Projemiz kapsamında 500 işyeri inşa edeceğiz. Kampanyanın üçüncü başlığı olan İlk Evim Arsa kapsamında ise 45 bin konut amacı arsayı Gaziantepli kardeşlerimizin hizmetine sunacağız.

Hem açılışını yaptığımız bu konutların hem yeni projelerin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.

Tabii az önce Gaziray'la gelirken iftihar ettim. Bu ne güzellik. Ses yok, gürültü yok ve Gaziray'la bu süreyi, bu uzun yolu yavrularımızla beraber kat ettik. Ulaşımda Gaziantep Çevreyolu Yamaçtepe Köprülü Kavşağı ve bağlantı yolları ile restorasyonu tamamlanan Tarihi Akdeğirmen Köprüsü'nü hizmete açıyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığımızca şehrimizin çeşitli ilçelerinde yapılan 12 ayrı cami ve Kuran kursunun açılışını da buradan gerçekleştiriyoruz. Ayrıca eğitimde, sağlıkta, içişlerinde, sporda, tarımda, enerjide şehrimize kazandırdığımız onlarca ayrı yatırımı bugün buradan hizmete alıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz, aralarında biyolojik ayrıştırma tesisi ve biyogaz enerji santralinin de bulunduğu hayvan barınağından karavan parkına, sokak düzenlemelerinden katı atık depolamasına, farklı alanlarda 15 ayrı projeyi tamamladı. Şahinbey Belediyemiz, 400 milyon liralık bir yatırımla Yeşil Vadi Üç Katlı Köprülü Kavşağı'nı, 11 adet sosyal tesisi, 21 adet parkı, 5 adet camiyi, 4 adet spor tesisini, Yamaçtepe Gençlik Parkı ve Mesire Alanı'nı, aşevi, çeşitli restorasyon ve çevre düzenlemelerini ilçemize kazandırdı.

"GELİP FABRİKA SAYMAYA KALKMIŞLARDI"

Gaziantep'in geldiği yer bir elin nesi var iki elin sesi var sözünün en somut örneğidir. 2 yıl önceki ziyaretimizde Gaziantep'te 300 fabrikayı birden hizmete açmıştık. Muhalefet gelip fabrika saymaya kalkmıştı. Onu bile beceremediler. Bugün de 77 fabrikanın açılışını yapıyoruz.

Büyümeyi başaran bir Türkiye var. Bu Türkiye şu anda dünyaya bir örnek. Gaziantep'in sanayicisi çok farklı. Türkiye ekonomi noktasında dünyaya örnek bir hale geldi. Büyük ve güçlü Türkiye konusunda hala ikna olmayanlar varsa da Anteplilerin hak ettikleri cevabı vereceğinden endişe duymuyorum.

Gaziantep'te hükümetlerimiz döneminde toplam 52 buçuk milyar lira tutarında yatırım yaptık. Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanemizi büyütmeye hazırlanıyoruz. Şehrimizi 4 millet bahçemizi yapıp sizlerin hizmetine sunmuştuk. Nizip ve Oğuzeli millet bahçesi çalışmalarımıza devam ediyoruz.

"YILBAŞINA KADAR GAZİRAY ÜCRETSİZ"

Çiftçilerimize toplamda 3 buçuk milyar lira tutarında tarımsal destek sağladık. İktidara geldiğimizde 169 bin olan aktif sigortalı sayısı 533 binin üzerine çıktı. Gaziray'ın ve diğer projelerin hayırlı olmasını diliyorum. Hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.

Kardeşlerim buradan bir de müjde vereyim istedim. Gaziray'ı ne yapalım? Ne kadar bedava olsun? Yılbaşına kadar Gaziray'ı ücretsiz yapalım.

Gaziantep’te dev eser!GAZİANTEP'TE DEV ESER!

Meydandan notlar

Türk bayraklarıyla süslenen meydanın etrafına, "Gastronomi şehri Gaziantep'ten 6'lı 'yemek masası'na oy yok", "Bahçalarda saz olur, gül açılır yaz olur, Altılı Masa'ya oy vermem geleceğim yok olur" sloganlarıyla "Türkiye Yüzyılı" mesajlarını içeren afişler asıldı.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasının ardından yapımı tamamlanan yatırımların açılışına geçildi. Erdoğan, meydandan, telekonferans yöntemiyle bağlandığı Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve iş adamlarıyla fabrikaların açılışını gerçekleştirdi.

Başkan Erdoğan, Yeşilvadi Üç Katlı Köprülü Kavşağı'nın açılışını da telekonferansla yaptı. Burada bulunan milletvekilleri ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nu tebrik eden Erdoğan, "Şahinbey Belediyemizi tebrik ediyoruz. Zira bu projeyi hayata geçirmeyi Şahinbey Belediyesi olarak başardılar." ifadesini kullandı. Projeyi 5 ay gibi bir sürede tamamladıklarını belirten Tahmazoğlu, "Şehreküstü Kavşağımızı Yeşilvadi Bulvarımıza açacağımız iki tünele bağlayacağız. 20 dakikalık yolu 1 dakikaya indireceğiz. Bu projeyi de 1 yıl içerisinde hayata geçireceğiz." dedi.

Başkan Erdoğan, daha sonra Gaziray, büyükşehir yatırımları, 70 fabrika ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılışını kurdele keserek gerçekleştirdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları