Advert

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten TSK'ya 'kimyasal silah' iftirasına tepki: Nefret terörü meşrulaştırılıyor

Partisinin MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yalova Belediyesi'nde usulsüzlük yaptığı tespit edilen ve başlatılan soruşturma kapsamında görevden CHP'li Belediye Başkanı Vefa Salman'ın yargılandığı davada mahkemeyi basan CHP'lilere tepki gösterdi. Çelik, bunun Meclis basmaktan bir farkının olmadığını belirterek "Bu devletin temel egemenlik alanlarına dönelik büyük bir saygısızlıktır. Kabul edilemez" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten TSK'ya 'kimyasal silah' iftirasına tepki: Nefret terörü meşrulaştırılıyor
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten TSK'ya 'kimyasal silah' iftirasına tepki: Nefret terörü meşrulaştırılıyor Admin
Bu içerik 81 kez okundu.
Advert

AK Parti MYK sonrası Ömer Çelik’ten SON DAKİKA açıklamaları

Giriş Tarihi: 31.10.2022  18:04 Güncelleme Tarihi: 31.10.2022  18:50

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten mahkeme basan CHP'lilere tepki: Meclis basmaktan farkı yok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Grup Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. TSK'ya 'kimyasal silah' iftirasına tepki gösteren Çelik "Bir ordunun karşı karşıya kalacağı en ağır suçtur. TSK gibi hassasiyeti çok yüksek olan orduya karşı bunu yaptığınızda bu provokasyondur. Nefret terörü meşrulaştırılıyor" ifadelerini kullandı.

Ömer Çelikten kimyasal silah iddialarına tepki: Aşağılık iftiraAK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), toplantısının ardından Ömer Çelik önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, TSK'nın 'kimyasal silah' kullanma iddialarına yönelik "TSK'nın kimyasal silah kullandı diye bir aşağılık iftiranın dillendiriyor olması bu nefret suçu mu, ifade özgürlüğü müdür" dedi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Londra ziyareti ile ilgili ise, "Sayın Kılıçdaroğlu İngiltere'ye gidiyormuş. Seçimler Türkiye'de yapılacak. Londra'da, Washington'da yapılmayacak" ifadelerini kullandı.

AK Parti MYK sonrası Ömer Çelik’ten SON DAKİKA açıklamalarıAK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Başkan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik kritik açıklamalarda bulundu. "TSK kimyasal silah kullanıldı" iddialarına sert tepki gösteren Ömer Çelik, "Terör örgütünün bir takım çevrelerden aldığı akılla ürettiği kara propagandaları ise Türkiye içinde karşılık bulması utanç vericidir. Bunların en önde gelenlerinden bir tanesi Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ‘kimyasal silah kullanıyor’ iftirasının atılmasıdır." dedi.

SON DAKİKA: AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Başkan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Partisinin MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yalova Belediyesi'nde usulsüzlük yaptığı tespit edilen ve başlatılan soruşturma kapsamında görevden CHP'li Belediye Başkanı Vefa Salman'ın yargılandığı davada mahkemeyi basan CHP'lilere tepki gösterdi. Çelik, bunun Meclis basmaktan bir farkının olmadığını belirterek "Bu devletin temel egemenlik alanlarına dönelik büyük bir saygısızlıktır. Kabul edilemez" dedi.

AK Parti'den CHP'li vekillere sert tepkiToplantı ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

ÖMER ÇELİK'İN AÇIKLAMALARINDAN ÖNE ÇIKANLAR ŞÖYLE;

"TÜRKİYE'DE MİLLETİN İRADESİNİ AŞAĞIYA ÇEKEN ŞEY VESAYETTİ"

Ulusal vesayetin yanı sıra bölgesel vesayetle Türkiye Cumhuriyeti'ne saygılar düzenlendi. Bunların başta gelenleri terör saldırılarıdır. Fiziki terörün arkasında bölgemizi ve ülkemizi hedef alan birtakım hedefler vardır. Ülkemizi ve bölgemizi siyasi mengeneye sıkıştırılmaya çalışan terör olgusu da bir vesayet olarak geldi. Devlet yapımıza kast eden bölgesel vesayetin fiziki olan değil onun arkasında ciddi mücadele ettik. Bütün insanlığın başında olan bizi de etkileyen küresel vesayet var. Buna karşı küresel adalet, eşitlik çağrısı anlamında 'dünya beşten büyüktür' diye karşı çıkıyoruz. Bölgesel ve küresel vesayete karşı mücadele Türkiye'nin kendine has politikalarını uygulama konusunda daha güçlü ve donanımlı hale getirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti uluslararası olaylarının kilit ülke konumundadır. Cumhuriyetimizin yaş alıyor ama asla yaşlanmıyor. İnşallah bu kararlılıkla 100. yılla buluşmaya hazırlanıyoruz.

DÜNYADA MEYDANA GELEN FACİALAR

Küresel düzeyde birkaç üzücü olay oldu. Somali'de terör saldırısında hayatını kaybedenlere rahmet diliyoruz. Güney Kore'de festivalde yüzlerce insan hayatını kaybetti, Hindistan'da köprünün çökmesi sonrasında hayatını kaybedenler oldu, taziyelerimizi iletiyoruz.

MEVLÜDE GENÇ'İN VEFATI: AK PARTİ TÖRENE OLARAK KATILACAĞIZ

Acı bir kaybımız var, Mevlüde Genç hayatını kaybetti. Solingen'de sembol oldu. 'Acımı kalbime gömüyorum' dedi ve barışın, uzlaşının sembolü oldu. Hayatını son nefesini verirken kadar bu şekilde geçirdi. Kendisine karşı AK Parti olarak son vazifemizi yapmak için arkadaşlarımız orada bulunacak.

Mevlüde Genç acısını bile hür bir şekilde yaşayamadı, kendi kendine kısıtlar koydu. Yeter ki yeni nesiller bir kavga içerisine girmesin diye. Bu abidevi, soylu bir davranış. Bir annenin acısını bile yaşayamaması, kızlarını, torunlarını ve yeğenini kaybetmişken. Bu her zaman ve her yerde bütün insanlığa örnek olacak sembol bir isim olarak yaşadı.

Alman şansölyesinin yayınladığı mesajı son derece anlamlı mesaj, Türkçe 'başınız sağolsun' diyerek Mevlüde hanımı son yolculuğunda onu selamladı. Bu acıya yol açan faşist katillerin ve arkasındaki eko sisteminin, İslam ve Türk düşmanlığına kadar bütün bu nefret suçlarının da kınanması gerekir. Türk, İslam düşmanlığına karşı faşist katillerin öldürme saikiyle hareket ettiği eko sisteme güçlü bir tavır alınması gerekiyor. Dolayısıyla bunu çok daha duymak istiyoruz.

DİYARBAKIR'DAKİ EVLAT NÖBETİ
Diyarbakır annelerine bir kez daha selamlarımızı gönderiyoruz. Her birinin evlatlarına kısa sürede çalışmalarını temenni ediyoruz. TOGG otomobilinin üretime geçmesiyle birlikte Devrim otomobilinin nasıl engellendiği, Türkiye'nin geçmişte oyun değiştirici olarak içinde bulunduğu sektörlerde nasıl engellendiği. Türkiye'nin 60 yıldır hayalinin gerçekleştirilmesi herkesin sevinci oldu.

TOGG AÇIKLAMASI: "MUTLU OLMAYAN TRAVMATİK TİPLER VAR"
Tabii ki sevinemeyenler var. Bunlar milletin iyiliğinden mutlu olmayan travmatik tipler. Bu travmanın tedavisi yok. Türkiye Yüzyılı toplantısının hemen arkasında somutlaşan bir unsur olarak TOGG gündeme geldi. Arkasında aslıda büyük bir özgüven devrimini saklıyor. Büyük reformcu dönüşüm herkes için özgüven devrimini ortaya koydu.

Biz yapabiliriz duygusu, yıllarca geri planda kalmış pek çok şeyi açığa çıkardı. Cumhurbaşkanımızın sürekli olarak genç kardeşlerimize bu özgüveni aşılamasını güçlü projelerde görmeye başlamamız da çok sevindirici.

Türkiye milli güvenliğine dönük tehditleri konusunda uzun ve kapsamlı deneyime sahip. Dünyadaki bir takım kara propaganda merkezleri de eskisi kadar bu merkezleri harekete geçiremiyorlar. Terör örgütünün nasıl bir propaganda ağına görmek açısından TBMM çatısı altında görev yapan birilerinden sivil toplum örgütleri tarafından birden bire bunun gündeme sokulmaya çalıştığını gördük.TSK'YA "KİMYASAL SİLAH" İFTİRASINA TEPKİ

Bir ordunun karşı karşıya kalacağı en ağır suçtur. TSK gibi hassasiyeti çok yüksek olan orduya karşı bunu yaptığınızda bu provokasyondur. Bunun söylenmesinin fikir hürriyetiyle ilgisi var mı yok mu diye temelsiz bir tartışma yapıyor. TSK'nın kimyasal silah kullandı diye bir aşağılık iftiranın dillendiriyor olması bu nefret suçu mu, ifade özgürlüğü mü? Bu alandaki tekelci yapıların bu alanda kurulmuş tekelci hegemonyaların kırılması bakımından düzenlemeleri, o alanın demokratikleşmesi bakımından gündeme getireceğiz.

DOĞU'DA YAPILAN ETKİNLİKLER

Türkiye'nin esas yüzünü gösteren, kültürel hayatın canlılığını gösteren pek çok etkinlik yapıldı. Kültür Bakanlığımız kültür yolları festivali yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İletişim Bakanlığımızın etkinlikleri çok ilgi çekti. Diyarbakır'da 35 farklı mekanda 600'den fazla etkinlikte 20 binden fazla vatandaşımız sanatçılarla buluştu.

Geçmişte terör yolu olarak nitelendirilen bazı yerlerin bugün kültür festivali yolu haline gelmesi, nereden nereye gelmesi bakımından son derece önemlidir. Bütün bunların güvenliğini sağlayan polis, jandarmamız, sınır dışındaki Silahlı Kuvvetlerimizin terörün sökülüp atılması bakımından nereye geldiğini göstermektedir.

YUNANİSTAN'A ŞEHİTLİK TEPKİSİ: "YAPILANIN DEAŞ'TAN NE FARKI VAR"

Sistematik bir şekilde şehitliklerimize köpek maması atılarak, köpeklerin oraya yoğunlaşması ve bu şekilde şehitliklerimizin zarar görmesi bakımında sinsi planlar uyguluyorlar. Orta Doğu'da DEAŞ'ın yaptığından Yunanistan'ın ne farkı var. Avrupa'nın ortasında tarih eser yok etmek gibisinden bir barbarlık kabul edilemez.

MYK Toplantısı sonrası açıklama: Türkiye'de karşılık bulması utanç verici

"KILIÇDAROĞLU ADAYLIĞINI İLAN ETSİN"

Zaten biz bekliyoruz. Kılıçdaroğlu adaylığını ilan etsin cumhurbaşkanımızın karşısına çıksın. Bir kere cumhurbaşkanımızın böyle bir şey için harcayacak vakti yok. Bugün sosyal medyada bir video var. TOGG fabrikası bile yok ilan ediyorlar diye. Açıldı fabrika. Sayın Kılıçdaroğlu'na İngiltere'ye gidiyormuş. Seçimler Türkiye'de yapılacak. Londra'da, Washington'da yapılmayacak. Bu "Karşıma çıksınlar" cümleleri için de aynısı kendisine söylenebilir.

'Nefret terörü<br>meşrulaştırılıyor'

FRANSIZ ŞİRKETİN DEAŞ'A DESTEĞİ

Fransa'daki davada şu olmuştu bunu mahkemeye götüren sivil toplum örgütleri bunun Fransız istihbaratın bilgisi dahilinde olduğu söylemişti. Fransa'da dava seyri şöyle devam etti. Destekle ilgili dava devam ederken insanlığa karşı bir suç olduğu mahkemede düşürüldü. Aynı anda ABD'de görülen davada Lafarge, DEAŞ'a destek verdiklerini açıkladır. Böylesine utanç verici bir mesele olabilir mi?

Her zaman söyledik bu terör meselesi başka meseledir. Bir terör örgütünü başka örgüt için kullanırsanız başka durumlarla karşı karşıya kalırsınız. Fransız hükümetinin Türkiye'nin terör örgütlerine karşı mücadelesini eleştirmek yerine kendi organlarının bilgisi dahilinde bu firmalar hakkında açıklama yapması gerekir.

YUNANİSTAN'IN GERİ İTMELERİ

Yunanistan'ın Ege'de işlediği insanlık suçları bitmek bilmiyor. Son rakamlara baktığımız da 2020, 2021, 2022'de Yunanistan'ın 1671 vakada 46 bin kişiyi geri ittiği görülmüştür. Bütün bunlar Avrupa'nın bilgisi dahilinde gerçekleşiyor. Bu gerçekten utanç vericidir.

RUSYA'NIN TAHIL ANLAŞMASINI İPTAL ETMESİ

Rusya bu anlaşmayı durdurduğunu ifade ediyor. Bu konuda büyük üzüntü duyduk. Bu hem bölgenin hem de insanlık için kıymetli bir çabadır. Bu anlaşmanın tekrar işlev kazanmasını bekliyoruz.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten CHP'li vekillere tepki

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. MYK toplantısı devam ederken AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, önemli açıklamalarda bulundu. Çelik yaptığı açıklamada, "Mahkeme basmanın Meclisi basmaktan farkı yok. Kabadayılık yaparak bir tavır ortaya koyulması son derece usulsüz, adapsız, öyle barbarca bir tavır olmuştur." dedi.

CHP'LİLERİN PROVOKASYONU

Mahkeme basmanın Meclis'i basmaktan farkı yok. Bu milletvekilleri empati yapsınlar, kendileri Meclis kürsüsünde konuşurken birileri tarafından kürsünün basıldığını düşünsünler. Ama böyle hakimlere dönük hakaret ederek bir tavır ortaya koyulması son derece adapsız, barbar bir davranış olmuştur. Bu konuyu Meclis'in de değerlendirmesi gerekir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları