Advert

CHP yandaşları köstebekleri bir bir itiraf ediyor! Kadri Gürsel: AK Parti'nin projeleri Kılıçdaroğlu'na sızdırılıyor

İlk kez A Haber'in gündeme getirdiği 'Kemal Kılıçdaroğlu ve köstebekleri' konusunda itiraf niteliğinde bir açıklama daha geldi. CHP tarafından fonlanan Halk TV'de konuşan Kadri Gürsel, Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'nin projelerini önceden öğrenerek erken adım attığını söyledi. Son 'başörtüsü' çıkışından bilgi veren Gürsel, "CHP Genel Başkanı'na istihbarat, haber taşınıyor." dedi. Geçtiğimiz günlerde de CHP yandaşı Özlem Gürses ve Barış Terkoğlu, Kılıçdaroğlu'na bilgi sızdırıldığını itiraf etmişti.

CHP yandaşları köstebekleri bir bir itiraf ediyor! Kadri Gürsel: AK Parti'nin projeleri Kılıçdaroğlu'na sızdırılıyor
CHP yandaşları köstebekleri bir bir itiraf ediyor! Kadri Gürsel: AK Parti'nin projeleri Kılıçdaroğlu'na sızdırılıyor Admin
Bu içerik 61 kez okundu.
Advert

CHP yandaşları köstebekleri bir bir itiraf ediyor! Kadri Gürsel: AK Parti'nin projeleri Kılıçdaroğlu'na sızdırılıyor

Giriş Tarihi: 24.10.2022  23:27Güncelleme Tarihi: 24.10.2022  23:43

GÜNDEMahaber.com.tr - Özel Haber 

 Kılıçdaroğlu'nun, AK Parti'nin projelerini önceden öğrendiği ve bunları kendi projesiymiş gibi lanse ederek kendisine fırsat devşirdiği ortaya çıkmıştı.

CHP yandaşları köstebekleri bir bir itiraf ediyor! Kadri Gürsel: AK Parti’nin projeleri Kılıçdaroğlu’na sızdırılıyorİlk kez A Haber'in gündeme getirdiği 'Kemal Kılıçdaroğlu ve köstebekleri' konusunda itiraf niteliğinde bir açıklama daha geldi. CHP tarafından fonlanan Halk TV'de konuşan Kadri Gürsel, Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'nin projelerini önceden öğrenerek erken adım attığını söyledi. Son 'başörtüsü' çıkışından bilgi veren Gürsel, "CHP Genel Başkanı'na istihbarat, haber taşınıyor." dedi. Geçtiğimiz günlerde de CHP yandaşı Özlem Gürses ve Barış Terkoğlu, Kılıçdaroğlu'na bilgi sızdırıldığını itiraf etmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KYK borcu, otomobilde ÖTV düzenlemesi, icra affı, tarımsal destek paketi, fatura düzenlemesi ve sosyal konut gibi AK Parti'nin imza işlerinden rol çalıp, "Biz söyledik, yaptılar" diyerek algı operasyonuna girişmişti.

Kılıçdaroğlu'nun, AK Parti'nin projelerini önceden öğrendiği ve bunları kendi projesiymiş gibi lanse ederek kendisine fırsat devşirdiği ortaya çıkmıştı.

CHP YANDAŞLARINDAN BİR İTİRAF DAHA: "KILIÇDAROĞLU'NA BİLGİ SIZDIRILIYOR"

CHP tarafından fonlanan Halk TV'de konuşan Kadri Gürsel, Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'nin projelerini önceden öğrenerek erken adım attığını söyledi. Son 'başörtüsü' çıkışından bilgi veren Gürsel, "CHP Genel Başkanı'na istihbarat, haber taşınıyor." dedi.

Gürsel sözlerinin devamında, "Recep Tayyip Erdoğan belli ki bu hamleyi hazırlıyordu. Bu böyle Kemal Kılıçdaroğlu'nun yasa önerisine reaksiyon olarak alelacele ortaya getirilmiş bir fikir değil. CHP Genel Başkanı'na istihbarat, haber taşınıyor. Bu adıma birkaç gün kala da 'gel bu işi kanun teklifi ile kılık kıyafet özgürlüğüne güvence getirelim' diyerek söylüyor" ifadelerini kullandı.

İLK İTİRAF DEĞİL

Geçtiğimiz günlerde de CHP yandaşı Özlem Gürses ve Barış Terkoğlu, Kılıçdaroğlu'na bilgi sızdırıldığını itiraf etmişti.

İşte ilk olarak A Haber'in gündeme taşıdığı 'Kılıçdaroğlu ve köstebekleri' meselesinin dünü ve bugünü...

CHP GENEL MERKEZİ TEYİTLİ 'KÖSTEBEK' BİLGİSİ: "ÖNCEDEN ÖĞRENMİŞLER"

Terkoğlu, Halk TV canlı yayınında yaptığı açıklamasında, "Bugün Abdülkadir Selvi bir yazı yazdı. Bir sızıntı mı var? Bu başlığı kullandı. Kılıçdaroğlu'nun çıkışını daha önceki örneklerde olduğu gibi AK Parti'nin hazırlıklarını CHP'nin önceden öğrenmesine bağladı. Aylardır bu AK Parti'de yapılan bir çalışma. Hak ve özgürlüklerin konduğu, kritik anayasal düzenlemelerin olacağı bir çalışma. Bugün CHP Genel Merkezi ile konuştuğumda, gerçekten bu konuda bir haberleri olmuş ve bir strateji üzerine düşünmüşler. Bu strateji üzerine de AK Parti'den önce hak ve özgürlükler üzerine kendilerince böyle bir açılım yapma kararı almışlar. Aslında Kılıçdaroğlu'nun o çalışması, CHP Genel Merkezi'nin en az 2 aydır üzerinde çalıştığı bir meseleymiş. Biz bugün pat diye önümüzde düşmüş gibi görüyoruz ama aylardır çalışıyorlarmış." diyerek Kılıçdaroğlu'nun ucuz tiyatrosunu ifşa etmişti.

KILIÇDAROĞLU-KÖSTEBEK AĞI

CHP liderinin, hükümetin yaptığı çalışmalarla ilgili bilgileri kimden aldığı merak edilirken, işte "Kılıçdaroğlu-köstebek" ilişkisinin serüveni;

Varan 1: KYK borçları

Kılıçdaroğlu-köstebek ilişkisinin ilk meyvesi Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borçları oldu. Hükümet KYK borç faizlerinin silinmesini mayıs ayı itibariyle gündeme aldı. Hükümetteki ilgili bakanlar konuyla ilgili çalışmaya başladı. Nihai karar 27 Haziran'da Bakanlar Kurulu toplantısında masaya geldi. Saat 14.00'da başlayıp 18.00'da biten toplantıda bazı bakanlar borçların tamamının silinmesini önerdi. Kabine tutanaklarında da bu görüşmeler kayıt altına alındı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan da ilgili bakanlıklara çalışma başlatmalarını istedi. Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı bürokratları görüşüp faizlerin silinmesi konusunda mutabakata varıldı. Tam bu arada sahneye çıkan Kılıçdaroğlu 10 Temmuz'da sosyal medya üzerinden "Gençlere sesleniyorum. Faizli KYK borçlarını ödemeyin!" çağrısı yaptı.

Varan 2: ÖTV

Köstebek ilişkisinde ikinci perde otomobilde ÖTV düzenlemesi öncesi aralandı. Hükümet, motorlu araçlarda ÖTV indirimi yetkisinin Cumhurbaşkanı'na devri için düzenleme hazırladı. Temmuz ayında son rötuşları yapılan düzenleme 26 Temmuz gecesi yayınlanmak üzere Resmi Gazete'ye gönderildi.

Tebliğ Resmi Gazete'de yayınlanmadan 2 saat önce evinin mutfağında apar topar kamera karşısına geçen Kılıçdaroğlu vatandaşlara şöyle seslendi: "Araba almayın ÖTV'yi indireceğiz."

Varan 3: İcra affı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bakanlıklardaki derin takibini ortaya koyan son bomba "1000 liranın altındaki icralık borçların affı" ile ilgili çalışma oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla başlayan çalışma kapsamında ilk toplantı 7 Haziran 2022 Dikmen'de gerçekleştirildi. Saat 12'de başlayan Toplantıya Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş, , Ulaştırma Bakan Yardımcısı Fatih Sayan, Enerji Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Maliye Bakanlığı Kamu Mali Yönetimi ve Dönüşüm Genel Müdürü Yakup Tekin ile Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Arabacı katıldı. İlk görüşmede düzenlemeyle ilgili yol haritası çıkarılarak ilerleyen günlerde teknik görüşmelere geçildi. 27 Temmuz'da aynı adreste saat 15.00'da başlayan toplantıya Maliye Bakanlıkığının yanı sıra Aile Bakanlığı, İcra İşleri Dairesi Başkanı Yusuf Arapoğlu, Mevzuat Genel Müdürü Niyazi Acar ve katıldı. Bu toplantının ardından süreç daha da hızlandı.

28-29 Temmuz'da iki toplantı daha yapıldı. 29 Temmuz'daki toplantıya ilgili bakanlık temsilcilerinin yanı sıra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yetkilileri ile 10'dan fazla Varlık Yönetim Şirketinin temsilcisi katıldı. Ağustos ayında da toplantılar sürdü. 10 Ağustos'ta ilgili bakanlıkların bürokratları bir araya geldi. 17 Ağustos'taki toplantı ise bizzat Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin başkanlığında gerçekleşti. Düzenlemeye ilişkin yasa tasarısı hazırlıklarına başlanınca Kılıçdaroğlu'dan "nokta atışı" bir video daha geldi.

Bakanlıklar, daire başkanlıkları, kurulları ve Varlık Yönetim Şirketi temsilcilerinin 80 günlük çalışmasını Genel Merkez'de çektiği 5 dakikalık bir videoyla sahiplenmeye kalkan Kılıçdaroğlu, vatandaşlara "Varlık yönetim şirketlerine olan borçlarınızı ödemeyin" çağrısı yaptı. Bu nokta atışı çıkış "Kılıçdaroğlu hükümetin atacağı adımları önceden haber alıp gündeme getiriyor" iddiasını güçlendirdi.

İLK A HABER GÜNDEME GETİRMİŞTİ

AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, A Haber ekranlarında yayınlanan Memleket Meselesi programında hükümetin atacağı yeni adımların CHP'ye nasıl sızdığına ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

Bürokrasi içinde hala az da olsa FETÖ'cü isimlerin olduğunu söyleyen Çelik, bazı bürokratların politize olduğunun da altını çizmişti.

Çelik açıklamasında, "CHP'de önce ben söyledim diyerek ön alıp bu açıklamaları yapıyor. Yasama ile kanun tekliflerinde ilgili bakanlıkların görüşü alınır. Ama bazı konularda birden çok bakanlığın fikrine başvurulur. Bakanlığın görüşü alınıyor derken burada altta çalışan kurumlar da dahil oluyor. Ama belli ki burada sızıntılar var. Başka tarafa bunlar servis ediliyor. Kılıçdaroğlu da bunları alıp kendi yapmış gibi kullanıyor." demişti.

ÖZLEM GÜRSES'TEN İTİRAF

CHP'ye yakınlığıyla tanınan gazeteci Özlem Gürses, gelişmelere ilişkin itiraf niteliğinde açıklamalarda bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu'nun bürokratlardan bilgi aldığını ve AK Parti'nin hayata geçireceği projeleri önceden öğrendiğini ifade eden Gürses, "Bürokrasiden CHP'ye ve altılı masaya bilgi geliyor. İktidar bu adımları atmadan muhalefet önceden öğreniyor. KYK borçlarının silinmesi ve ÖTV gelişmeleri buna örnek" diye konuşmuştu.

Halk TV’de ’köstebek’ itirafı: Bilgi taşınıyorHALK TV'DE 'KÖSTEBEK' İTİRAFI: BİLGİ TAŞINIYOR

Hükümetin planları CHP’ye nasıl sızdırılıyor?HÜKÜMETİN PLANLARI CHP'YE NASIL SIZDIRILIYOR?

Hükümet yapıyor Kılıçdaroğlu çöküyor!HÜKÜMET YAPIYOR KILIÇDAROĞLU ÇÖKÜYOR!

Halk TV’de ’köstebek’ itirafıHALK TV'DE 'KÖSTEBEK' İTİRAFI

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları