Advert

Yaralı maden işçilerine ziyaret... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yapılması gereken tüm müdahaleler yapılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın'daki maden kazasında yaralanan madencileri ziyaret etmek üzere İstanbul'da Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne gitti. Madencilerin durumuyla ilgili doktorlardan bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaralı yakınlarına da geçmiş olsun dileğini iletti. Erdoğan, "Yapılması gereken tüm müdahaleler yapılıyor." dedi.

Yaralı maden işçilerine ziyaret... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yapılması gereken tüm müdahaleler yapılıyor
Yaralı maden işçilerine ziyaret... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yapılması gereken tüm müdahaleler yapılıyor Admin
Bu içerik 224 kez okundu.
Advert

Başkan Erdoğan Çam ve Sakura Hastanesi'ndeki yaralı maden işçilerini ziyaret etti
Giriş Tarihi: 16.10.2022  18:09 Son Güncelleme: 16.10.2022  19:59
Başkan Erdoğan'dan yaralı maden işçilerinin durumu hakkında açıklama: Doktorlarımız 24 saat yanlarında 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yaralı madencilere ziyaret
Yaralı maden işçilerine ziyaret... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yapılması gereken tüm müdahaleler yapılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yaralı madencilere ziyaret: Umutsuz değilizÇam ve Sakura Hastanesi'nde maden faciasında yaralanan hastaları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yapılması gerekli olan tüm müdahaleleri doktorlarımız, ilgili birimler hangileriyse onları da devreye sokmak suretiyle yapıyorlar. Umutsuz değiliz, ameliyatı yapılmış olanlar şu anda daha iyi durumdalar." dedi.

Başkan Erdoğan Çam ve Sakura Hastanesi’ndeki yaralı maden işçilerini ziyaret ettiBaşkan Erdoğan, Bartın'daki maden faciasında yaralanan ve tedavi için Çam ve Sakura Hastanesi'ne kaldırılan 6 işçiyi ziyarete gitti. Başkan Erdoğan burada yaralı işçilerin sağlık durumları hakkında bilgi aldı ve ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, "Bunların içerisinde 5 tanesinin durumu biraz ağır ama 1 tanesi şu anda şuuru da açık. Yapılması gerekenler doktorlarımız tarafından 24 saat uygulanıyor" ifadelerine yer verdi.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Bartın'daki maden ocağında meydana gelen patlamada yaralanarak Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne getirilen 6 madenci ve yakınlarını ziyaret etti.

Son DakikaBaşkan Erdoğan'dan yaralı maden işçilerinin durumu hakkında açıklama: Doktorlarımız 24 saat yanlarında

Son Dakika! Başkan Erdoğan’dan yaralı maden işçilerinin durumu hakkında açıklama: Doktorlarımız 24 saat yanlarında

Son Dakika: Başkan Recep Tayyip ErdoğanÇam ve Sakura Hastanesi'nde yatan yaralı maden işçileri hakkında bilgi aldı. Başkan Erdoğan, 6 maden işçisinden 1'inin durumunun ağır olduğunu doktorların 24 saat yanlarında olduğunu söyledi.
Yaralı maden işçilerine ziyaret...  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yapılması gereken tüm müdahaleler yapılıyor

Son dakika haberine göre Başkan Erdoğan, yaralı madencileri ziyaret etmek üzere Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne geldi. Başkan Erdoğan, yaralı madencilerin sağlık durumu hakkında bilgi alarak, ailelerine geçmiş olsun dileklerini iletti.

YARALI İŞÇİLERİN SON DURUMLARINI ÖĞRENDİ

Başkan Erdoğan yaralı işçilerin sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

Bırada konuşan Recep Tayyip Erdoğan, Amasra'daki maden ocağında meydana gelen patlamada yaralanarak, İstanbul'da tedavi altına alınan maden işçilerinin sağlık durumuna ilişkin, "Şu anda yapılması gerekli olan tüm müdahaleleri sağ olsun doktorlarımız, bütün ilgili birimler hangileriyse onları da devreye sokmak suretiyle yapıyorlar." dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN: BİR İŞÇİNİN ŞU ANDA ŞUURU AÇIK

Madencileri tedavi gördükleri serviste ziyaret eden, sağlık durumlarına ilişkin bilgi alan ve yakınlarıyla da görüşen Başkan Erdoğan, ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Hastanede bulunan 6 hastanın ambulans uçakla buraya getirildiğini hatırlatan Başkan Erdoğan, "Bunların içerisinde 5 tanesinin durumu biraz ağır ama 1 tanesi şu anda şuuru da açık. Kendisiyle de biraz sohbet ettik. Diğerlerinin yanına girmedik. Sadece dışarıdan gördük, izledik ve sağ olsun doktorlarımız da bize gerekli bilgileri etraflıca verdiler." diye konuştu.

Başkan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şu anda yapılması gerekli olan tüm müdahaleleri sağ olsun doktorlarımız bütün ilgili birimler hangileriyse onları da devreye sokmak suretiyle yapıyorlar. Umutsuz değiliz. Ameliyatı yapılmış olanların hepsi şu anda daha iyi bir konumdalar. Tabii entübe vaziyette olanı var ama 1 tanesi ki İbrahim kardeşimiz, onun durumu daha iyi. Onunla biraz sohbet de ettik. Dua edelim, inşallah. Doktorlarımız her an, 24 saat yanlarındalar. 24 saat yapılması gereken neyse onların hepsini yapıyorlar.

Gördüğünüz gibi Çam Sakura Hastanemiz dünyada gerçekten fiziki imkanlar olarak zaten tüm imkanlara sahip. Bunun yanında beyin gücü olarak doktorlarımız zaten bu noktada çok çok güçlü ekipler ve işin yani yanık cerrahiden tutun diğer anestezi, enfeksiyon vesaire bütün bunlara varıncaya kadar hepsi şu anda bu hastanemizde mevcut. Bütün yakınları, bütün akrabaları, hepsine burada adeta bir ev sahipliğini en güzel şekilde yapmanın gayreti içindeler.

BAŞKAN ERDOĞAN: HER ŞEY, A'DAN Z'YE ŞU ANDA HASTANEMİZDE YAPILIYOR

Yani yeme, içme, yatırma, her şey, A'dan Z'ye şu anda hastanemizde yapılıyor. Amasra'daki defin konularını, onları da şu anda Bakan arkadaşlarım orada zaten sürdürüyorlar. Belki bugün hepsi orada bitmiş olacak. Dualarımızla da şu anda buradaki 6 kardeşimizi inşallah hayırlısıyla sağlığına kavuşup, onları da Amasra'ya geri döndürmek."

Başkan Erdoğan'a ziyaretinde, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile hastanenin koordinatör başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit de eşlik etti.

Başkan Erdoğan Çam ve Sakura Hastanesi'ne geldi | Vide

"UMUTSUZ DEĞİLİZ"

Hastane çıkışında açıklamalarda bulunan Erdoğan, "6 yaralımız ambulans uçakla buraya getirildiler. Bunların içerisinde 5 tanesinin durumu biraz ağır, bir tanesinin şu anda şuuru açık. Kendisiyle sohbet ettik, diğerlerinin yanına girmedik, dışarıdan gördük. Doktorlarımız bizlere gerekli bilgileri verdiler. Yapılması gerekli olan tüm müdahaleleri doktorlarımız, ilgili birimler hangileriyse onları da devreye sokmak suretiyle yapıyorlar. Umutsuz değiliz, ameliyatı yapılmış olanlar şu anda daha iyi durumdalar." dedi.

"TÜM İMKANLAR HASTANEMİZDE MEVCUT"

Entübe vaziyette olanlar yaralıların olduğunu belirten Başkan Erdoğan, "Dua edelim, inşallah doktorlarımız 24 saat yanlarındalar, yapılması gerekenleri yapıyorlar. Çam ve Sakura Hastanemiz dünyada fiziki imkanlar olarak tüm imkanlara sahip. Doktorlarımız bu noktada çok güçlü durumdalar. İşin yanık cerrahiden tutun, diğer anestezi, enfeksiyon tüm bunlara varıncaya kadar bu hastanemizde mevcut." şeklinde konuştu.

"6 KARDEŞİMİZ İNŞALLAH SAĞLIĞINA KAVUŞACAK"

Başkan Erdoğan, "Gördüğünüz gibi tüm yakınları, akrabaları burada adeta bir ev sahipliğini en güzel şekilde yapmanın gayreti içindeler. Yeme içme, yatırma her şey, şu anda hastanemizde yapılıyor. Amasra'daki defin konularını şu anda bakan arkadaşlarım sürdürüyorlar. İnşallah dualarımızla da buradaki 6 kardeşimiz inşallah hayırlısıyla sağlığına kavuşup, onları Amasra'ya geri göndereceğiz" ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA YARALILARIN SON DURUMUNU PAYLAŞTI

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile yaralıların son durumunu paylaştı.

Bakan Koca, "Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde bugün ziyaret ettiğimiz 6 yaralıdan 5'inin durumu ağır, 1'inin durumu orta. Bartın'da tedavi gören 5 yaralıdan 4'ü taburcu oldu, yatan hastamızın durumu ise iyi. Kaza sebebiyle tedavisi devam eden 7 hastamız var" ifadelerini kullandı.

Yaralı yakınlarının zorlu bekleyişiYARALI YAKINLARININ ZORLU BEKLEYİŞİ
Maden faciası! AK Partili isimler A Haber’e konuştuMADEN FACİASI! AK PARTİLİ İSİMLER A HABER'E KONUŞTU
Bakan Bozdağ’dan madencilere ziyaretBAKAN BOZDAĞ'DAN MADENCİLERE ZİYARET
Dünya Bartın’a ağlıyorDÜNYA BARTIN'A AĞLIYOR
Maden faciasından kurtulanlar anlattıMADEN FACİASINDAN KURTULANLAR ANLATTI

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları