Advert

Başkan Erdoğan: Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak boynumuzun borcudur

Son dakika haberi... Bartın Amasra’da maden ocağı kazası yaşandı ve 41 madenci hayatını kaybetti. Başkan Recep Tayyip Erdoğan facianın yaşandığı Bartın'a geldi. Facianın yaşandığı madende incelemelerde bulunan Başkan Erdoğan, kazadan yaralı kurtulan madencilerle de görüştü. Başkan Erdoğan patlamanın yaşandığı bölgede yaptığı açıklamalarda da 41 madencinin şehit olduğunu açıkladı ve "Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak boynumuzun borcudur." ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan: Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak boynumuzun borcudur
Başkan Erdoğan: Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak boynumuzun borcudur Admin
Bu içerik 49 kez okundu.
Reklam

Başkan Erdoğan'dan maden şehitlerinin acılı ailelerine taziye ziyareti

Giriş Tarihi: 15.10.2022  15:42 Güncelleme Tarihi: 15.10.2022  18:02

Başkan Erdoğan: Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak boynumuzun borcudur

Başkan Erdoğan facia bölgesinde! 'Madendeki son işçimize de ulaştık' 

Başkan Erdoğan, patlamanın yaşandığı Amasra'daki maden ocağında son işçiye de ulaşıldığını, hayatını kaybedenlerin sayısının 41'e yükseldiğini açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bartın'da maden bölgesindeSon dakika haberleri… Bartın’da patlamanın meydana geldiği ocakta incelemelerde bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan sonrasında Uğurlar Köyü’ne gitti. Başkan Erdoğan madende şehit düşen Selçuk Ayvaz’ın evine taziye ziyaretinde bulundu. Şehit ailesinin acısına ortak olan Başkan Erdoğan bir başka şehit Rahman Özçelik'in cenaze törenine katıldı. Başkan Erdoğan şehit Gürdal Serenli'nin cenaze törenine de katıldı.

Başkan Erdoğan’dan maden şehitlerinin acılı ailelerine taziye ziyaretiSon dakika haberi... Başkan Erdoğan Bartın'da maden şehidi Selçuk Ayvaz'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

MADEN OCAĞINDAKİ PATLAMADA HAYATINI KAYBEDEN İŞÇİLERDEN SELÇUK AYVAZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ait maden ocağındaki patlamada yaşamını yitiren işçilerden 33 yaşındaki Selçuk Ayvaz'ın cenazesi toprağa verildi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ait maden ocağındaki patlamada yaşamını yitiren işçilerden 33 yaşındaki Selçuk Ayvaz'ın cenazesi toprağa verildi.

Evli ve 2 çocuğu olduğu öğrenilen Ayvaz'ın cenazesi, hastane morgundan alınarak Uğurlar köyündeki evine getirildi.

Burada helallik alınmasının ardından maden işçisinin naaşı, cenaze namazının kılınacağı köy camisine taşındı. Cenaze törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da taziyeleri kabul eden Ayvaz'ın ailesine baş sağlığı diledi.

Törende, bir yakını tarafından Ayvaz'ın tabutunun başına getirilen 4 yaşındaki kızı Asel Meva bir süre babasının tabutuna dokundu.

Ayvaz'ın cenazesi, Bartın Müftüsü Ömer Keskin'in kıldırdığı namazın ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Törene Ayvaz'ın yakınlarının yanı sıra MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Öte yandan, hayatını kaybeden maden işçisi Selçuk Ayvaz'ın eşinin hamile olduğu öğrenildi.

BAŞKAN ERDOĞAN MADEN ŞEHİDİ RAHMAN ÖZÇELİK'İN CENAZESİNE KATILDI
Bartın merkezde bulunan Uğurlar Köyü'nde, dün madendeki patlamada şehit olan Selçuk Ayvaz'ın ailesine taziye ziyaretinden bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan buradan Makaracı Köyü'ne gitti.

Başkan Erdoğan Makaracı Köyü'nün madenci şehidi Rahman Özçelik'in cenaze törenine katıldı.

ŞEHİT RAHMAN ÖZÇELİK

MADEN OCAĞINDAKİ PATLAMADA HAYATINI KAYBEDEN MADENCİNİN BABASI: KELİMELER BOĞAZIMDA DÜĞÜMLENİYOR

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ait maden ocağında meydana gelen patlamada yaşamını yitiren 22 yaşındaki Rahman Özçelik'in babası Yusuf Özçelik, "Şu anda kelimeler boğazımda düğümleniyor. Söyleyecek kelime bulamıyorum." dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN ŞEHİT MADENCİ GÜRDAL SERENLİ'NİN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Başkan Erdoğan: Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak boynumuzun borcudur

Bartın Amasra’da maden ocağı kazası yaşandı ve 41 madenci hayatını kaybetti. Başkan Recep Tayyip Erdoğan facianın yaşandığı Bartın'a geldi. Facianın yaşandığı madende incelemelerde bulunan Başkan Erdoğan, kazadan yaralı kurtulan madencilerle de görüştü. Başkan Erdoğan patlamanın yaşandığı bölgede yaptığı açıklamalarda da 41 madencinin şehit olduğunu açıkladı ve "Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak boynumuzun borcudur." ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA | Başkan Erdoğan: Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak boynumuzun borcudur

Son dakika haberi... Başkan Recep Tayyip Erdoğan maden faciasının yaşandığı Bartın'a geldi. Son açıklanan rakamlara göre 41 madencinin hayatını kaybettiği facianın ardından Başkan Erdoğan hem yaralı madencilerle hem de hayatını kaybeden madencilerin aileleriyle görüştü.

Başkan Erdoğan, Bartın'ın Amasra ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesesi'ne ait maden ocağında meydana gelen patlamanın ardından incelemelerde bulundu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Mobil Afet Koordinasyon Merkezi'ndeki, koordinasyon toplantısına başkanlık eden Erdoğan, toplantı sonrası açıklamada bulundu.

Maden ocağında, dün akşam saatlerinde meydana gelen grizu patlaması sebebiyle milletçe fevkalade üzgün olunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, patlamada hayatını kaybeden maden çalışanlarına Allah'tan rahmet, ailelerine ve millete baş sağlığı diledi.

Madenden yaralı olarak kurtulan ve halen tedavisi süren çalışanlara acil şifalar dileyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Devletimiz, madenin eksi 300 ve eksi 350 kotlarında yaşanan patlamanın hemen ardından tüm kurumlarını seferber etmek suretiyle kaza mahallindeki çalışmalara başlamıştır. Bir yandan arama kurtarma faaliyetleri yürütülürken, bir yandan da yaralı işçilerimiz ambulans, helikopter ve uçak ambulanslarla çeşitli illerimizdeki sağlık kuruluşlarımıza nakledilmiştir. Türkiye Taşkömürü İşletmelerinden AFAD'a ve belediyelere kadar tüm kurumlarımız, bir an önce işçilerimize ulaşmak için adeta zamanla yarışmışlardır."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Enerji Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in derhal olay yerine gelerek başlatılan çalışmaların koordinasyonunu yürüttüğünü hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Biz de patlama haberini aldığımız andan itibaren sürekli olarak İçişleri Bakanımla irtibat halinde olduk. Gece boyunca sürekli telefon görüşmelerimizi sürdürdük, yapılması gereken, atılması gereken adımları da sürekli atmanın gayreti içerisinde olduk. Ayrıca bugünkü Diyarbakır programımızı iptal ederek Amasra'ya gelip çalışmaları yerinde görme kararı aldık. Elbette bu patlamanın nasıl yaşandığı, varsa sorumlularının kimler olduğu, yürütülecek idari ve adli soruşturmayla ortaya çıkacaktır. Bu soruşturmalara çok yönlü olarak zaten başlanmıştır.

Şu andaki önceliğimiz yer altındaki işçilerimize ulaşmaktı. En son 41'inci işçimize ulaştık. Tabii o da rahmetli olmuş. Daha önce 40 olarak ilan edilmiş olan merhumlarımızın sayısı böylece 41 oldu. Hepsine Allah'tan rahmet diliyoruz, inşallah mekanları cennet olsun. Her konuda olduğu gibi çalışma hayatında da 'önce insan' diyoruz. İnsan hayatının güvende olmadığı hiçbir faaliyet bizim için muteber değildir. Bu anlayışla maden ocaklarımızda hala önemli sayıda ölümlerin olduğu kazaların yaşanıyor olmasını tabii ki kabul edemeyiz. Artık madenlerimizde hiçbir eksik, hiçbir gereksiz risk görmek istemiyoruz. Gerek Bakan'ım gerek Sendika Başkanı'm ve bu alandaki sendika kolunda faaliyet gösteren arkadaşlarımız son bir ay içerisinde ocağa indiler. Orada yerinde tetkiklerini yaptılar."

"MADEN KAZALARINI TARİHE GÖMMEK İÇİN ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERİYORUZ"
Başkan Erdoğan, mevcut ocaklar içerisinde Amasra Kömür İşletmelerinin şu anda en ileri imkanlara sahip olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"Tabii birileri bununla dalgasını geçebilir, önemli değil. Biz, kader planına inanmış insanlarız. Kader planına da inandığımız için bunun ne dünü ne bugünü ne yarını hiçbir zaman ne yapmayacaktır? Olmayacaktır. Bunlar her zaman olacaktır. Bunu da bilmemiz lazım. Teknolojinin tüm kabiliyetlerini, işletmeciliğin tüm maharetlerini kullanarak maden kazalarını inşallah tarihe gömmek için elimizden gelen gayreti göstermenin çalışmaları içerisindeyiz. Yerli ve milli imkanlarımızın bu konuda da bize ihtiyacımız olan yapısal değişimi sağlamakta yeterli olacağına inanıyorum.

Bir kez daha Amasra Maden Ocağı'ndaki elim kazada kaybettiğimiz işçilerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Görüldüğü gibi buradan ambulanslarla uçak ambulansı alıp bir kısmını buradan Bartın'a götürürken, bir diğer kısmını da İstanbul'a nakledip İstanbul'da Çam Sakura Hastanemizde Şehir Hastanemizde tedavilerini yürüttük, hala yürütmeye devam ediyoruz. Maden şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak, bu devletin ve onun en yüksek temsilcisi olarak bizim boynumuzun borcudur. Rabb'imden ülkemizi her türlü kazadan, beladan, afetten muhafaza eyle. Niyaz ediyorum."

İLK ETAPTA AİLELERE DESTEK
Patlama sonrası ailelere yönelik ilk etapta aldıkları destek kararını da açıklayan Erdoğan, "500+500 olmak üzere devlet ve ilgili bakanlığımız, bunun yanında sendikamız 200, bunun yanında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız 100, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız 50 bin olmak üzere ilk etapta hemen ailelere bu desteğimizi vermiş olacağız. Ayrıca tabii devlet olarak yapmamız gereken yardımı hemen kabine toplantımızda belirleyip onun da adımını atacağız." dedi.

Erdoğan maden bölgesinde: Son işçimize de ulaştık, sorumlular ortaya çıkacaktır

Başkan Erdoğan'ın konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, patlamada hayatını kaybedenler ve yaralılar için dua etti.

Başkan Erdoğan'a incelemeleri sırasında, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da eşlik etti.

MADEN OCAĞINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
Başkan Erdoğan, dün meydana gelen patlama sonucu 41 işçinin hayatını kaybettiği Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesesi'ne ait maden ocağında incelemelerde bulundu.

Başkan Erdoğan bölgede yetkililerden bilgi aldı.

SON DAKİKA: Başkan Erdoğan maden ocağı patlaması yaşanan Bartın'da | Video

BAŞKAN ERDOĞAN YARALI MADENCİLERİ ZİYARET ETTİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan patlamadan yaralı kurtulan madencileri ziyaret etti.

Başkan Erdoğan, yapılan çalışmalar ve maden sahasındaki son duruma ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Enerji Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den bilgi aldı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Mobil Afet Koordinasyon Merkezi'ne geçen Erdoğan, burada düzenlenen koordinasyon toplantısına başkanlık etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan maden şehidi ailesine ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan maden şehidi ailesine ziyaret

Facia bölgesine giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, olayda can veren Selçuk Ayvaz'ın acılı ailesine taziyede bulundu. Ayvaz'ın bir hafta sonra 3'üncü kez baba olacağı öğrenildi.

Başkan Erdoğan'a incelemeleri sırasında TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uluştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da eşlik etti.

SON DAKİKA: Bartın Amasra’da maden ocağı patlaması! 41 şehidimiz var

Bartın maden şehitlerine veda!BARTIN MADEN ŞEHİTLERİNE VEDA!

Türkiye Bartın’a ağlıyor!TÜRKİYE BARTIN'A AĞLIYOR!

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları