Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eli İstanbul’da gözü başka yerde olanların eksiğini biz tamamlıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sabiha Gökçen İstasyonu'nda Pendik - Sabiha Gökçen Metro Hattı Açılış Töreni'de konuştu. "İstanbul'un her meselesiyle bu işin sorumlularından bile daha çok ilgileniyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeri geldiğinde eli İstanbul'da gözü başka yerlerde olanların eksiğini de biz tamamlıyoruz. Sel oluyor, kar yağıyor, yangın çıkıyor bakanlarımızla, kurumlarımızla anında olaya bizzat yerinde vaziyet ediyoruz. İstanbul'un belediye başkanı nerede? Bodrum'da" diye konuştu. Erdoğan, "Devlet yönetmek bakkal dükkanı yönetmeye benzemez. Hastane yapıyoruz, yolu eksik kalıyor ama benim önceki belediye başkanlarım bir hastane yaptığımız zaman hepsi hemen bizimle birlikte onlar da yol yapımına girerlerdi" ifadelerini kullandı. "Malum parti, PKK'nın uzantısı terörde kimleri kullanıyor?" diye soran Erdoğan, "Kadınları kullanıyor. Düşünün Mersin'de bu 2 kadın kendilerine bomba bağlıyor ve bu şekilde polisevine saldırıyor" tepkisini gösterdi. CHP'yi de eleştiren Erdoğan, "Bu teröristleri kamuoyu önünde savunma, aklama görevini de CHP üstlenmiştir" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eli İstanbul’da gözü başka yerde olanların eksiğini biz tamamlıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eli İstanbul’da gözü başka yerde olanların eksiğini biz tamamlıyoruz Admin
Bu içerik 149 kez okundu.
Reklam

Pendik-Sabiha Gökçen Metrosu açıldı! Başkan Erdoğan’dan İBB'ye sert tepki: Benim İstanbullum derslerini verecek

Giriş Tarihi: 2.10.2022  16:28 Son Güncelleme: 2.10.2022  17:05

Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı açılıyor! Vizyon farkını gözler önüne seren proje

İstanbul'a 3 ayda 3 metro hattı

İstanbul'a 3 ayda 3 metro hattı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı metrosunun ardından 2 yeni metroya daha kavuşacak. Kasımda Başakşehir-Kayaşehir metrosu, aralıkta ise Gayrettepe-Kağıthane-Yeni Havalimanı metrosu hizmete girecek.

Sabiha Gökçen Havalimanı metroya kavuştu

Sabiha Gökçen Havalimanı metroya kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı hizmete açıldı.

Pendik-Sabiha Gökçen metrosunun açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu şehrin her gündemi bizim meselemizdir. Eli İstanbul'da gözü başka yerde olanların eksiğini biz tamamlıyoruz." dedi. Mersin'deki PKK saldırıyla ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'ye çok sert tepki gösterdi.

Eli İstanbul'da gözü başka yerde olanların eksiğini biz tamamlıyoruzCumhurbaşkanı Erdoğan, Pendik-Sabiha Gökçen Metro Hattı'nın açılışında, "İnancımıza, kültürümüze, aile kurumumuza yönelik saldırılara da kesinlikle göz yummayacağız. Aile var ya aile, milleti millet yapan ailedir." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sabiha Gökçen İstasyonu'nda Pendik-Sabiha Gökçen Metro Hattı Açılış Töreni'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muhalefet inşaatı başlamış metro hatlarına hafriyat dökerken, bakanlığımız ve belediyelerimiz vatandaşlarımızı raylı sistemlere kavuşturuyor." dedi.

Erdoğan, "(İBB) Mevcut Belediye Başkanı 'Ben de bir köşesinden tutayım.' Yok, böyle bir derdi yok. Şu anda göreve geldiğinden beri her taraf çukur." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Saldırganları terör örgütüne katılım konusunda himaye ve teşvik eden HDP'dir. Bu teröristleri kamuoyu önünde savunma aklama görevini de CHP üstlenmiştir." diye konuştu.

Son dakika: Pendik-Sabiha Gökçen Metrosu açıldı! Başkan Erdoğan’dan İBB’ye sert tepki: Benim İstanbullum derslerini verecek

Başkan Recep Tayyip ErdoğanPendik-Sabiha Gökçen Metrosu Açılış Töreni’nde konuştu. CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösteren Başkan Erdoğan, "Eli İstanbul'da gözü başka yerde olanların eksiğini de biz tamamlıyoruz. Bana İstanbullu vatandaşım soruyor. Belediye Başkanı ne iş yapar? Haziran geliyor. Haziran'da bunların topuna gereken dersi benim İstanbullum verecektir." ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan, Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu.

Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı açılıyor! Vizyon farkını gözler önüne seren proje

Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı açılıyor! Vizyon farkını gözler önüne seren projeİstanbul yeni metro hattına kavuşuyor. Günlük 1 milyon 200 bin yolcuya hizmet vermesi öngörülen Pendik-Sabiha Gökçen metrosu açılıyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan istasyona metro hattını kullanarak geldi. Açılış törenine katılan Başkan Erdoğan açıklamalarda bulunuyor.

Günde 1 milyon 200 bin yolcuya hizmet vermesi öngörülen Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu bugün Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla açılıyor.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"BU HATTI İSTANBUL HAVALİMANI'NA KADAR ULAŞTIRACAĞIZ"

"İstanbul'a kazandırdığımız yeni ulaşım projemizin hayırlı olmasını diliyorum. Uzunluğu 7,4 km olan 4 istasyonlu b umetro hattı, Sabiha Gökçen Havalimanı'nı Kadıköy'e bağlamaktadır. Pendik'ten 10 dakikada, Kartal'dan 12 dakikada, Kadıköy'den 50 dakikada ulaşmak mümkün hale gelmiştir. Önümüzdeki birkaç ay içinde şu an devam eden yatırımlar tamamlandığında bu hattı İstanbul Havalimanı'na kadar ulaştıracağız.

'Göreve geldiğinden beri her yer çukur'

İstanbul'daki raylı sistem ağı uzunluğunu 270 km'nin üzerine çıkarıyoruz. Halen inşası süren projelerle bu rakam 366 km'yi geçecektir. Birileri bizim yaptığımız raylı sistemleri sahiplenmek istiyor. Bunlara dersi seçimlerde vereceğiz.

Az önce buraya geldik. Ama hiç gürültü yok. 6 dakikada bindiğimiz yerden buradayız. İşte bunun adı yol medeniyettir. Raylı sistem medeniyettir. Bu medeniyete bu moderniteye benim vatandaşlarım layıktır. Benim hanım kardeşlerim layıktır. Benim beyefendi kardeşlerim layıktır. Benim gençlerim layıktır. İşte şu anda da inşası süren 185 km'lik raylı sistemle bu rakam daha da artacak.

Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu açılışında Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu eleştirisi! Felaket oluyor o tatilde

Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu açılışında Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu eleştirisi! Felaket oluyor o tatildeİSTANBUL'da Pendik-Sabiha Gökçen Metrosu açılıyor. Açılış töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuştu. Erdoğan'dan flaş açıklamalar geliyor... Erdoğan, "Sel oluyor kar yağıyor yangın çıkıyor veya başka bir kriz yaşanıyor. Kurumlarımızla bizzat vaziyet ediyoruz. İstanbul'un belediye başkanı nerede Bodrum'da.." diyerek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi.

"VATANDAŞLARIMIZI RAYLI SİSTEMLERE KAVUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Muhalefet inşası başlamış raylı hatlara hafriyat dökerken, biz vatandaşlarımızı raylı sistemlere kavuşturmaya devam ediyoruz. Belediye Başkanlığı dönemimde, hep insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla milletimize eser ve hizmet üretmenin gayreti içinde olduk. Gerek şahsımın, gerek Kadir Bey'in, gerek Mevlüt Bey'in belediye başkanlıklarında aynı kararlılıkla bu yola devam ettik.

Geçtiğimiz 20 yılda şehirlerimize kazandırdığımız asırlık eserler sayesinde milletimizin kaliletisini yükselttik. Artık manifestomuzun adı Türkiye yüzyılı. Bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bizim İstanbul sevdamızı tarif etmeye kelimeler kafi gelmez. Biz sevgimizi bu şehre ve insanlara yaptığımız hizmetlerle gösteriyoruz.

"CHP DEMEK ÇUKUR DEMEKTİR"

Caddeleri ve sokakları çukurdan geçilmeyen, suları akmayan, insanları patlayan çöp dağları altında ölen... 39 tane kardeşimiz o çöp dağlarının altında öldü. Kim vardı İBB'nin başında? CHP vardı. CHP demek çöp demektir. CHP demek çukur demektir, çamur demektir. Ve biz dert yükü, mutsuz bir İstanbul devraldık. Bu kötü tabloda Bismillah deyip hemen harekete geçti. Önümüze çıkarılan sayısız engele rağmen bu aziz şehir için çalıştık, koşturduk ve ter dçöktük. Hiçbir zaman bahane arama kolaycılığına tevessül etmedik.

İstanbul halkından aldığımız destekle şehrin ruhunu da canlandırdık. Bunun için İstanbul'un her sorunuyla ilgileneceğiz. Turizminden ticaretine bu şehrin her bir gündemi bizim gündemimizdir.

"HAZİRAN'DA BUNLARIN TOPUNA GEREKEN DERSİ İSTANBULLU VERECEKTİR"

İBB'nin belediye başkanı Bodrum'da. Erdoğan'ın bakanları nerede? Doğal afetin olduğu yerde. Yeri geliyor Kastamonu'da, yeri geliyor Bartın'da... Şu anki İBB Belediye Başkanı'nın bir işin ucundan tutmak gibi bir derdi yok. Arkadaş ben İstanbulluyum. Burada büyüdüm. Nerede neyin nasıl olduğunu gayet iyi bilirim. Bana İstanbullu vatandaşım soruyor. Belediye Başkanı ne iş yapar? Haziran geliyor. Haziran'da bunların topuna gereken dersi İstanbullu verecektir.

Ama ilgili Bakanlığımız sorunu çözüyor ve vatandaşımızı mağdur etmiyor. İstanbulluyu çaresiz, sahipsiz bırakmıyor. Bizim derdimiz siyaset, makam değildir.

Yaşanan her küresel kriz Türkiye'nin ve onun vitrini olan İstanbul'un önemini bir kez daha arttırıyor. Türkiye ve İstanbul düğümleri çözüyor, etrafına barış ve sevgi iklimi yayıyor.

Ekrem İmamoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı metrosunu sahiplendi

Ekrem İmamoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı metrosunu sahiplendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı metrosunun maliyetinin İBB tarafından karşılandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sabiha Gökçen İstasyonu'nda Pendik - Sabiha Gökçen Metro Hattı Açılış Töreni'de konuştu. Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu felaketler zamanında Bodrum'da tatilde olmakla eleştirip, "Geldiğinden bu yana her her çukur oldu" dedi. Hattın faaliyete geçmesiyle Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pendik Tavşantepe’ye 10 dakikada, İstanbul Anadolu Adliyesi’ne 12 dakikada ulaşılabilecek. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından önemli satırbaşları:

- Yeni Metro hattının hayırlı olmasını diliyorum. Uzunluğu 7.4 km olan 4 istasyonlu bu metro hattı Sabiha Gökçen'i Pendik'e, Anadolu Adliyesi'ne, Kadıköy'e bağlamaktadır. Sabiha Gökçen'e Pendik'ten 10, Kartal'dan 12 dakikada, Kadıköy'den 50 dakikada ulaşmak mümkün hale gelmiştir. Önümüzdeki aylarda bu hattı İstanbul Havalimanı'na kadar ulaştıracağız.

- Birileri bizim yaptığımız bu raylı sistemleri sahiplenmek istiyor. Bunların kimler olduğunu anlıyorsunuz değil mi? Bunlara en güzel dersi Haziran'da vermeye var mıyız? Türkiye genelindeki 811 km'lik şehir içi raylı sistemin 312 km'si de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızca gerçekleştirilmiştir. 

- Raylı sistem medeniyettir. Bu medeniyete, moderniteye benim vatandaşlarım layıktır. Şu anda da inşası süren 185 km'lik raylı sistemle bu rakam daha da artacak. Muhalefet inşaatı başlamış metro hatlarına hafriyat dökerken biz bakanlığımız ve belediyelerimiz vasıtasıyla vatandaşlarımızı en hızlı ulaşım yolu olan raylı sistemlere kavuşturmaya devam ediyoruz. 

- İnsanları patlayan çöp dağlarının altında ölen, Ümraniye'de 39 kardeşimiz orada o çöp dağlarının altında öldü. Kim vardı İstanbul belediyesinin başında? CHP vardı. CHP demek çöp demek, çukur demektir, çamur demektir.

Biz dert yüklü bir İstanbul devraldık

- Biz dert yükü, mutsuz bir İstanbul devraldık. Önümüze çıkarılan sayısız engele rağmen şartlar ne olursa olsun bahane arama kolaycılığına tevessül etmedik. Haliç'i temizledik fakat biz Haliç'i temizlediğimizde Haliç'ten 9.5 km mesafede bir aş ocağını o çamur için depo yaptık, çamuru oraya yığdık. Orayı da daha sonra adeta bir Millet Bahçesi'ne çevirdik. 600 dönümlük Millet Bahçesi yaptık. Meselenin gayret, inanç meselesi olduğunu milletimize gösterdik. İstanbul halkından aldığımız destekle şehrin sadece görüntüsünü değiştirmekle kalmadık, ruhunu da canlandırdık. 

İstanbul Belediye Başkanı nerede? Bodrum'da

- İstanbul'un her meselesiyle bu işin sorumlularından bile daha çok ilgileniyoruz. Turizminden ticaretine bu şehrin her gündemi bizim gündemimizdir. Yeri geldiğinde eli İstanbul'da gözü başka yerlerde olanların eksiğini de biz tamamlıyoruz. Sel oluyor, kar yağıyor, yangın çıkıyor bakanlarımızla, kurumlarımızla anında olaya bizzat yerinde vaziyet ediyoruz. İstanbul'un belediye başkanı nerede? Bodrum'da. Ama Erdoğan'ın bakanları nerede? Vakaların olduğu yerde. Yeri geliyor Elazığ'da, Kastamonu'da, Bartın'da... Bir yerde olay mı var? Tabii ki burada Erdoğan bütün arkadaşlarıyla buna müdahale edecek.

Mevcut Başkanı neresinden tutayım!

- Mevcut belediye başkanı ya bende bir köşesinden tutayım. Ya yok böyle bir derdi. Göreve geldiğinden beri her taraf çukur. Bir asfalt dök, şu yolları bir düzenle görelim. Ben İstanbulluyum, nerede, neyin, nasıl olduğunu gayet iyi bilirim. Bana İstanbullu vatandaşım soruyor 'Bu belediye başkanı ne iş yapar?' Haziran geliyor, Haziran'da bunların topuna gereken dersi benim milletim verecektir. Bizim derdimiz makam mevki değil, millete hizmet. Bay Kemal herhalde burayı da sahiplenmezsin. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sabiha Gökçen İstasyonu'nda Pendik-Sabiha Gökçen Metro Hattı'nda açılış sonrası vatman koltuğuna geçerek bir süre metroyu kullandı.

Türkiye ve İstanbul, düğümleri çözüyor

- İstanbul'un merkezi konumunun bu şehre ve insanlara sağladığı kazançlar, yol açtığı yükün kat be kat üzerindedir. İstanbul'da yaşayıp İstanbul'un bölgesindeki anlamları bilmeyen çok kimse var. Yaşanan her küresel kriz Türkiye'nin ve onun vitrini olan İstanbul'un önemini bir kez daha arttırıyor. Salgın krizi yaşanıyor, dünya gözünü ve kalbini bu coğrafyaya çeviriyor. Savaş başlıyor, dünyanın istikameti yine buraya dönüyor. Gıda krizi tehdidi baş gösteriyor, yine çare burada aranıyor. Türkiye ve İstanbul, düğümleri çözüyor, etrafına barış ve sevgi iklimi yayıyor. Seviyorlar Türkiye'yi, seviyorlar İstanbul'u... 

Gençlerimizi mankurtların eline düşürmeyeceğiz

- Kimseyi ötekileştirmeden bu şehirde yaşayan herkesi kucaklayacağız. Kimseyi dışlamayacağız. Elbette bunu yaparken istikbal ve istiklalimizi korumaya öncelik vereceğiz, aile kurumumuza yönelik saldırılara da kesinlikle göz yummayacağız. Milleti millet yapan ailedir. Bu aileye bizden daha iyi sahip çıkan bir parti olamaz. Gençlerimizi mankurtların eline düşürmeyeceğiz. Batı'da asla teşebbüs edemeyecekleri rezillikleri burada sergilemek isteyenlerin derdi geleceğimize darbe vurmaktır. İstanbul hallkıyla birlikte şehrimizi, sadece güvenli, huzurlu, müreffeh değil aynı zamanda evlatlarımızın geleceğinin teminatı olan bir yer haline getirmekte de kararlıyız. 

İki kadın teröriste bir yerde acıyorum

- Son dönemde terör örgütlerinin huzur iklimini bozmak için yeniden harekete geçirildiğini görüyoruz. Mersin'deki son saldırı sinsi senaryonun en alçak örneklerinden biridir. Kimi kullanıyor, terörde kadınları kullanıyor. 2 kadın kendilerine bomba bağlıyor ve polisevine saldırıyor. Bu 2 kadın teröriste bir yerde acıyorum.

- Saldırganları terör örgütüne katılım konusunda himaye ve teşvik eden HDP'dir. Bu teröristleri kamuoyu önünde savunma aklama görevini de CHP üstlenmiştir.

- Bu partinin kadın mensupları hadi bakalım konuşun, Kandil'de bu kadınları yeriştirenler benim ülkemin kadınlarına bunun hesabını verebilirler mi? Diyarbakır'daki malum partinin önünde aylardır, yıllardır duran Diyarbakır annelerine bunun hesabını verebilirler mi?

- PKK'nın Suriye'de ABD'nin kontrol ettiği yerde bu eğitim yapıldı. Bu teröristleri kamuoyu önünde savunma, aklama görevini de CHP üstlenmiştir. Kimlere bu alçak oyunda hangi rolün verildiğini görüyorsunuz değil mi? Amaç, Türkiye'nin huzurunu, istikrarını bozmaktır. 

MERSİN'DEKİ HAİN SALDIRI

20 yıl önce bir numaralı sorun terördü. Nerede terör kaldı mı? Gabar'da, Cudi'de, Tendürek'te, Besler Deresi'nde terörü yerle yeksan ettik. PKK'nın parlementodaki temsilcileri bunu savunmanın gayreti içinde.Mersin'deki saldırı sinsi saldırılarının örneği. Malum parti, PKK'nın uzantısı, terörde kadınları kullanıyor.Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu açılışında Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu eleştirisi! Felaket oluyor o tatilde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Saldırganları terör örgütüne katılım konusunda himaye ve teşvik eden HDP'dir. Bu teröristleri kamuoyu önünde savunma aklama görevini de CHP üstlenmiştir." diye konuştu.

Erdoğan, "Asıl üzüldüğümüz Atatürk'ün partisi olduğunu söyleyen CHP'nin bölücü terör örgütünün kuklası ve oyuncağı durumuna düşürülmesidir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"İnancımıza, kültürümüze, aile kurumumuza yönelik saldırılara da kesinlikle göz yummayacağız. Aile var ya aile, milleti millet yapan ailedir." Zülfikar Gençtürk
15-temmuz.net haberleri

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları