Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başka ülkelerin güzellemesini yapanların gayesi sosyal yapımızı çökertmektir

Hastanemizin Ankaramıza, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bünyesindeki 8 ayrı hastane ile sağlık devrimimizin sembollerinden biri olarak görüyoruz. 691’i yoğun bakım olmak üzere 4 bini aşkın yatak kapasitesi, 1000 polikliniği, 125 ameliyathanesi, laboratuvarları, araştırma merkezleri ve 1 milyon 145 bin metrekareyi aşan alanıyla bu dev hastane adeta bir sağlık şehri hüviyetindedir. Ankara’ya bu yakışır, dolayısıyla Ankaralılara da bu yakışır. Hastanemiz sadece vatandaşlarımıza değil çalışanlarına da en üst konforu sağlayacak donanımla tasarlanmıştır. Mart ayından beri ardı ardına açıkladığımız paketlerle hayata geçirdiğimiz beyaz reform ile sorunlarını önemli ölçüde çözdüğümüz, beklentilerini karşıladığımız sağlık personellerimizin daima yanında olduğumuzu tekrar ifade etmek istiyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başka ülkelerin güzellemesini yapanların gayesi sosyal yapımızı çökertmektir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başka ülkelerin güzellemesini yapanların gayesi sosyal yapımızı çökertmektir Admin
Bu içerik 101 kez okundu.
Reklam

Başkan Erdoğan’dan yol isteyen vatandaşa belediye göndermesi: Ulaştırma Bakanlığımız onu da yapar! Akıllara Çam ve Sakura geldi
Giriş Tarihi: 28.9.2022  14:40 Son Güncelleme: 28.9.2022  17:52
 Etlik Şehir Hastanesi açıldı! Başkan Erdoğan: Bu 100 yıl Türkiye'nin 100 yılı olacak
Etlik Şehir Hastanesi açıldı! Erdoğan: Her anını takip ettim

Erdoğan: Şehir Hastanelerini marka yapacağızCumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 'hayalim' dediği Ankara’da Etlik Şehir Hastanesi'nin açılışını yaptı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Özellikle sırf daha iyi arabaya binmek, daha fazla konsere gidebilmek gibi heveslerle başka ülkelerin kapısına varanlara acıyarak bakıyoruz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Etlik Şehir Hastanesi açılışında konuştuEtlik Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Başka ülkelerin, toplumların, hayat biçimlerinin güzellemesini yapanların gayesi bize iyilik etmek değil en büyük gücümüz olan sosyal yapımızı çökertmektir" dedi.


Son dakika haberi: Türkiye'nin en büyüğü olan Etlik Şehir Hastanesi Başkan Erdoğan'ın katıldığı törenle hizmete açılıyor. Erdoğan, 4 bin yatak kapasiteli hastanenin açılışında önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, "Bay Kemal'in SSK'nın başındayken nasıl aciz bir durumda olduğunu görmüş müydünüz? Sen SSK'nın başında ne yaptın ki, bu ülkede ne yapacaksın!" dedi. Erdoğan, şehir hastanelerini uluslararası birer marka haline getireceklerini söyledi.
Başkan Erdoğan’dan yol isteyen vatandaşa belediye göndermesi: Ulaştırma Bakanlığımız onu da yapar! Akıllara Çam ve Sakura geldiEtlik Şehir Hastanesi’nin açılışına katılan ve sonrasında kurdele kesimini yapan Başkan Erdoğan bu sırada yüklenici firma sahibine hastanenin yeşilliğinin eksik olduğunu söyledi. Vatandaşlar da Başkan Erdoğan’a yol istediklerini ifade etti. Başkan Erdoğan, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı yapsın. Ama siz merak etmeyin Ulaştırma Bakanımız Adil Karaismailoğlu yapacak.” dedi. Bu sözler İstanbul’da Çam ve Sakura Hastanesi’nin yolunu yapmayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu akıllara getirdi.

SON DAKİKA: Etlik Şehir Hastanesi açıldı! Başkan Erdoğan: Bu 100 yıl Türkiye’nin 100 yılı olacak

Son dakika haberi: Türkiye'nin en büyüğü olan Etlik Şehir Hastanesi Başkan Erdoğan'ın katıldığı törenle hizmete açılıyor. Erdoğan, 4 bin yatak kapasiteli hastanenin açılışında önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, "Bay Kemal'in SSK'nın başındayken nasıl aciz bir durumda olduğunu görmüş müydünüz? Sen SSK'nın başında ne yaptın ki, bu ülkede ne yapacaksın!" dedi. Erdoğan, şehir hastanelerini uluslararası birer marka haline getireceklerini söyledi.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Ankara'da Etlik Şehir Hastanesi'nin açılışını gerçekleştiriyor. Erdoğan, törende önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türkiye'nin şehir hastanelerinin birer uluslararası markaya dönüştürüleceğini söyledi. Erdoğan, bu 100 yılın Türkiye 100 yılı olarak anılacağını ifade etti. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu da SSK Genel Müdürlüğü dönemindeki başarısız yönetimi nedeniyle eleştirdi.

"BU HASTANE SAĞLIKTAKİ DEVRİMLERİMİZİN SEMBOLÜ NİTELİĞİNDEDİR"

Etlik Şehir Hastanesi açıldı! Başkan Erdoğan: "Bu 100 yıl Türkiye'nin 100 yılı olacak" | Video

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Değerli kardeşlerim sizleri en kalbi duygular ile hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Etlik Şehir Hastane'mizin Ankara'mıza, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Ankara'ya ikinci şehir hastanesini kazandırmakta emeği geçen herkesi şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum. Bünyesindeki 8 hastane ile sağlık devrimimizin sembollerinden biri olarak görüyoruz. 691'i yoğun bakım olmak üzere 4 bini aşkın yatak kapasitesi, labarotuvarları, ameliyathaneleri ile bu hastane bir sağlık devrimi niteliğindedir. Ankara'ya da, Ankaralılara da bu yakışır. Çalışanlarına da en üst konforu sağlayacak donanım ile tasarlanmıştır. Mart ayından itibaren hayata geçirdiğimiz beyaz reform ile beklentilerini karşıladığımız, sorunlarını çözdüğümüz sağlık personellerimizin daima yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum.

"SAYISINI 35'E ÇIKARACAĞIZ"

Bundan 20 yıl önce hükümete gelirken milletimize ülkemizi, eğitim, sağlık, emniyet, adalet üzere yükselteceğimizin sözünü vermiştik. Ardından ulaşım, tarım, enerji, diplomasi, dış politkada sayılı ülkelerden olacağımızın sözünü vermiştik. Sadece Etlik ile kalmadık, Bilkent'i de kurduk. Orası da 4 bin 50 yatak ve oda. Burası da aynı şekilde. Türkiye yıllar yılı buna hasretti. Bunu başardık mı? Evet. Hayalim olarak gördüğüm şehir hastanelerinin her anını takip ettim. 20'inci eserimizi bugün sunmaktan büyük gurur ve bahtiyarlık duyuyorum. Türkiye bugün 20'nci şehir hastanesine de kavuştu. Hala inşası süren 13, proje aşamasındaki 2 şehir hastanemiz ile bu sayıyı 35'e çıkaracağız. Bir kısmi kamu özel ortaklığı, bir kısmı ise genel bütçeden yapılıyor. Milletimize en hızlı hizmeti vercek şekilde çalışmalarımızı yapıyoruz. Muhalefet bu eserlere çamur etmeye çalışsa da, bugün şehir hastane modeli pek çok ülke tarafından inceleniyor. Gelişmiş ülkelerin sağlık konusunda nasıl acınacak durumda olduğu salgın döneminde ortaya çıkmıştır.

"SSK'NIN BAŞINDA NE YAPTIN Kİ BU ÜLKEDE NE YAPACAKSIN BAY KEMAL"

O dönemde hastanelerden, yaşlı bakım evlerinden yansıyan yüz kızartıcı malzemeleri hepimiz yakından biliyoruz. Savaş Ay'ın programını izlemiş miydiniz? Bay Kemal'in SSK'nın başındayken nasıl aciz bir durumda olduğunu görmüş müydünüz? Sen SSK'nın başında ne yaptın ki, bu ülkede ne yapacaksın!
Etlik Şehir Hastanesi açıldı... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Türkiye'nin 20'nci, Ankara'nın 2'nci şehir hastanesi! İşte Etlik Şehir Hastanesi'nin özellikleri | Video

Kardeşlerim bu gemi yükünü almış, rotasına girmiş, menziline doğru gitmektedir. Ülkemizin sağlık alanındaki kazanımlarına halel getirecek hiçbir şeye izin veremeyiz. Bilhassa şehir hastanelerimizin hasta ve çalışan memnuniyetini yükseltmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Şehir hastanelerimizi ulusal ve uluslararası düzeyde bir marka haline getireceğiz.

"BU MÜMTAZ MİRASI ELİMİZDEN ALMALARINA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Markalaşma sürecini hızlandıracağız. Hep beraber daha çok çalışarak, daha çok üreterek, kendimizi daha iyi geliştererek ülkemizi 2053 sağlık vizyonu ile buluşturacağız. Vatandaşlarımızın her bişrinin özellikle de gençlerimizin başka ülkelerdeki hiçbir şeye gıpta ile bakmayacakları seviyeye gelene kadar bize durmak yok. Bizim kaybetmeyi göze alacak tek bir evladımız yok. Her insanımız potansiyeli kabiliyeti ile bizim için, ülkemiz için, milletimiz için önemlidir. Elimizden bu mümtaz mirası almalarına izin vermeyeceğiz.

Milletimizin bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Türkiye'nin önündeki 100 yılı için en doğru kararı vereceğinden eminim. Bu 100 yılın adı Türkiye 100 yılı.

Türkiye maruz kaldığı tüm saldırı ve badirelere rağmen güven ve huzur adası olarak ayrışmaktadır.

Sosyal medya mecralarında gelişmiş ülke güzellemeleri yapıldığını, buralara gidilmesi gerektiğinin aşılanmaya çalışıldığını görüyoruz. Vatanlarını yaşanmaz bulanlar, vatanlarını yaşanmaz kılanlardır. Türkiye'yi böyle göstermeye çalışanlar ülkenin bu hale gelmesi için her türlü sinsiliği yapanlardır. Bu ülkelerin en önemli alametifahrikaları olan refah ve güvenlik sırça köşkü her krizde biraz daha çatlamakta, parçalanmaktadır. Anadolu, asırlardır her istikametten gelen mazlumların kabul gördüğü belki de tek coğrafyadır. Ülkemizi bir kurtuluşun kapısı veya kurtuluştan geçen bir yol olarak görenler bize çok önemli bir mesaj veriyor. Ülkemizin, yaşadığımız toprakların kıymetini çok iyi bilmeliyiz.

"ONLARA ACIYARAK BAKIYORUZ"

Özellikle sırf daha iyi arabaya binmek, daha fazla konsere gidebilmek gibi heveslerle başka ülkelerin kapısına varanlara acıyarak bakıyoruz.

Ülkemize kazandırdığımız her eser bu amaca hizmet eden bir eser olarak görüyoruz. Kardeşlerim bakınız, bugün burada bu adımı atarken, İstanbul'umuza Çam ve Sakura'yı yaptık. Muhteşem bir hastane. Onunla kalmadık Göztepe'yi yaptık. Onunla da kalmadık Okmeydanı'nda yaptık. Onunla'da kalmadık, Kartal, Sancaktepe ve Yeşilköy'ü yaptık. Yeşilköy ve Sancaktepe'yi 45 günde yaptık. Biz buyuz.

Bakan Koca, Etlik Şehir Hastanesi açılışında konuştu | Video
'Hayalim' dediği projenin açılışını yaptı! 'Her anını takip ettim'ETLİK ŞEHİR HASTANESİ ÖZELLİKLERİ

Bugün hizmete giren olan Etlik Şehir Hastanesi, 8 ayrı hastaneden oluşacak.

Türkiye'nin 20'nci, Ankara'nın 2'nci şehir hastanesi olan Etlik Şehir Hastanesinin açılış töreninin, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirileceği belirtilen açıklamaya göre, şehir hastanesi 8 ayrı hastaneden oluşacak.

Toplam alanı bir milyon 22 bin 725 metrekare, toplam kapalı alanı bir milyon 145 bin 129 metrekare, toplam yatak kapasitesi 4 bin 50 olacak hastanede, bin poliklinik, 125 ameliyathane, 691 yoğun bakım yatağı 3 bin 359 servis yatağı yer alacak.

Hastanede, Türkiye'nin en büyük kronik yara bakım merkezi, Ankara'nın en kapsamlı klinik araştırma merkezi, ilk ve tek hibrit ameliyathanesi, en büyük hiperbarik oksijen tedavisi merkezi ve en büyük uyku bozukluğu tanı ve tedavi merkezi olacak. Ayrıca kamu hastanelerindeki tek otizm merkezine sahip hastanede, Cyberknife teknolojisi de bulunacak.

BAŞKAN ERDOĞAN İNCELEMELERDE BULUNDU

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, açılışını yaptığı Etlik Şehir Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Açılış töreninin ardından hastaneyi gezen Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve ilgililerden bilgi aldı. Başkan Erdoğan'a, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da eşlik etti.


umhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 'hayalim' dediği Ankara’da Etlik Şehir Hastanesi'nin açılışını yaptı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Özellikle sırf daha iyi arabaya binmek, daha fazla konsere gidebilmek gibi heveslerle başka ülkelerin kapısına varanlara acıyarak bakıyoruz." ifadelerini kullandı.

Vatandaşla açılışa damga vuran yol diyaloğu!VATANDAŞLA AÇILIŞA DAMGA VURAN YOL DİYALOĞU!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin en büyüklerinden olacak Etlik Şehir Hastanesi'nin açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan açılışta yaptığı konuşmada Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi.

SSK döneminde hastanelerin düştüğü durumu hatırlatan Başkan Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun yaşattıklarını tek tek gözler önüne serdi. Başkan Erdoğan ayrıca sosyal medyada ezberden öteye gitmeyen Türkiye eleştirilerine karşı "Vatanlarını yaşanmaz hale getirenlerdir" dedi.

Başkan Erdoğan son dönemde ülkesini beğenmeyip yurtdışına çıkarak düşmanca tavır içinde olanlara "Özellikle sırf daha iyi arabaya binmek, daha fazla konsere gidebilmek gibi heveslerle başka ülkelerin kapısına varanlara acıyarak bakıyoruz." ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan konuşmasından sonra kurdele kesiminde hastanenin yeşil alan düzenlemesinin eksik olduğunu söyledi ve yüklenici firmadan gerekenin yapılacağının sözünü aldı. Bu sırada vatandaşlar yol talebini Başkan Erdoğan iletti. Erdoğan bu sözlere karşılık olarak "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı yapsın. Ama siz merak etmeyin Ulaştırma Bakanımız Adil Karaismailoğlu yapacak." dedi.

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin bağlantı yolları

Başkan Erdoğan, "Burada çevre düzenlemesi noktasında eksiğimiz var. Yeşil eksikliği var. Yani hafriyat değil burayı yemyeşil yapacağız. Çünkü hastane dediğimiz zaman yeşille bütünleşmesi lazım. Fidanlar ve ağaçlar dikilmiş bir de bunu yeşillerle güçlendirirsek tadına doyum olmaz." dedi.

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin bağlantı yolları

Başkan Erdoğan'ın bu sözlerinden sonra İstanbul'da Çam ve Sakura Hastanesi'nin yolunu yapmayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu akıllara getirdi.

Hatırlanacağı üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun altyapı çalışmalarını üstlenmediği Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nin bağlantısı olan karayolu ve köprülerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı üstlendi. Geçtiğimiz yılın ekim ayında Bakan Adil Karaismailoğlu "İstanbul'un hep yanında ve yakınında olmaya devam edeceğiz. Her zaman sağduyusuna inandığımız, kadirşinas halkımızın, 'Suyu getiren ile testiyi kıranı' göreceğine inanıyoruz" demişti

Sözde İstanbullulara hizmet için gelen İmamoğlu'nun yapamadığı yollar Başkan Erdoğan'ın talimatıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapıldı.

Etlik Şehir Hastanesi'nin içinden görüntüler

ETLİK ŞEHİR HASTASİNİN ÖZELİKLERİ

Toplam alanı 1 milyon 22 bin 725 metrekare, toplam kapalı alanı 1 milyon 145 bin 129 metrekare, toplam yatak kapasitesi 4 bin 50 olacak hastanede, 1000 poliklinik, 125 ameliyathane, 691 yoğun bakım yatağı 3 bin 359 servis yatağı yer alıyor.

Etlik Şehir Hastanesi'nin içinden görüntüler

Hastanede, Türkiye`nin en büyük kronik yara bakım merkezi, Ankara`nın en kapsamlı klinik araştırma merkezi, ilk ve tek hibrit ameliyathanesi, en büyük hiperbarik oksijen tedavisi merkezi ve en büyük uyku bozukluğu tanı ve tedavi merkezi olacak.

Etlik Şehir Hastanesi'nin içinden görüntüler

Kamu hastanelerindeki tek otizm merkezine sahip hastanede, Cyberknife teknolojisi de bulunuyor. Bir sağlık kompleksi şeklinde planlanan hastanede, medikal otel, bir Üniversite ve helikopter pisti ile ticari bölgeler de bulunacak.

"

Her hastaya 1 oda" anlayışıyla inşa edilen diğer şehir hastanelerindeki gibi bu hastanede de hasta odalarının çoğu, içindeki tuvalet, banyo, televizyon, buzdolabı, eşya dolabı ile hasta ve yakınlarına rahatlık sunacak.

İşte Etlik Şehir Hastanesi’nin özellikleriİŞTE ETLİK ŞEHİR HASTANESİ'NİN ÖZELLİKLERİ
Etlik Şehir Hastanesi hizmete girdiETLİK ŞEHİR HASTANESİ HİZMETE GİRDİ
Telefona vatan satanlara ders!TELEFONA VATAN SATANLARA DERS!
İmamoğlu’nun yüz çevirdiği hizmeti bakanlık sahiplendi!İMAMOĞLU'NUN YÜZ ÇEVİRDİĞİ HİZMETİ BAKANLIK SAHİPLENDİ!
Başkan Erdoğan’dan ’Çam Sakura’ya ziyaretBAŞKAN ERDOĞAN'DAN 'ÇAM SAKURA'YA ZİYARET
Etlik Şehir Hastanesi açıldı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her şehir hastanemizi birer marka haline getireceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başka ülkelerin güzellemesini yapanların gayesi sosyal yapımızı çökertmektir

"Hayalim olarak gördüğüm şehir hastanelerinin her birini takip ettim"

-Ankara'da sadece Etlik Şehir Hastanesi ile kalmadık bir de Bilkent'i kurduk. Dünyada hastanelerimiz örnek. Türkiye yıllar yılı buna hasretti. Hayalim olarak gördüğüm şehir hastanelerinin her birini ve aşamasını takip ettim. Bugün Türkiye 20. şehir hastanesine kavuştu. Milletimize en verimli en etkin en hızlı standartlı hizmeti ne şekilde verebileceksek o yöntemi devreye alıyoruz. Şehir hastanelerimizi ulusal ve uluslararası düzeyde bir marka haline getireceğiz.

-Savaş Ay'ın programını izlemiş miydiniz? Bay Kemal'den ülkeye hayır gelir mi? Sosyal Sigortalar Kurumu'nun başında ne yaptın ki ülkede ne yapacaksın?

"Bay Kemal'e sorsan olur"

-CHP ne yaptı? Adana'da hal... Tuttular bunu şehir hastanesi diye milletime söylediler. Utanmadan oranın açılışını yapmaya gitti Bay Kemal. Çadırdan hastane olur mu? Bay Kemal'e sorarsan olur. 

-Bu yüzyılın adı Türkiye yüzyılı. Türkiye tüm saldırılara rağmen güven ve huzur adası olarak ayrışmaktadır. 

-Son dönemde sosyal medya mecralarında gelişmiş ülke güzellemelerinin yapıldığı gençlerimizin bilinç altına buralara gidilmesi fikrinin aşılandığını görüyoruz. Cemil Meriç'in dediği gibi Türkiye'yi böyle göstermeye çalışanlar ülkenin bu hale gelmesi için her türlü sinsiliği yapanlardır. 

-Dünyanın her tarafından gelen milyonları misafir ediyoruz. Ülkemizi kurtuluş kapısı görerek topraklara yönelenler bize mesaj veriyor. Sizi zor gününüzde sarıp sarmalayacak ekmeğini aşını bölüşecek milletin mensubu değilseniz vay halinize.

"Başka ülkelerin güzellemesini yapanların..."

-Başka ülkelerin, toplumların, hayat biçimlerinin güzellemesini yapanların gayesi bize iyilik etmek değil en büyük gücümüz olan sosyal yapımızı çökertmektir.

-Sırf daha iyi arabaya binmek daha yeni telefon alabilmek daha çok konsere gidebilmek gibi başka ülkelerin kapısına varanlara acıyarak bakıyoruz. Böyle hevesle yola çıkanların yarın merhamet duyduklarında sığınacakları aile, devlet mekanizması bulamayınca yaşayacakları pişmanlığı tahmin ediyoruz. 

ETLİK ŞEHİR HASTANESİ ÖZELLİKLERİ

Bugün hizmete giren olan Etlik Şehir Hastanesi, 8 ayrı hastaneden oluşacak. Toplam yatak kapasitesi 4 bin 50 olacak hastanede, bin poliklinik, 125 ameliyathane, 691 yoğun bakım yatağı 3 bin 359 servis yatağı yer alıyor... Zülfikar Gençtürk
15-temmuz.net haberleri
E-Posta: 15temmuz2016.06@gmail.com..

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları
İşte son seçim anketi! Kısa sürede büyük fark! Tam 31 puan birden... AK Parti CHP MHP İYİ Parti HDP güncel oy oranları