Advert

Azerbaycan: 400 Ermeni askeri öldürüldü

Son dakika haberi: Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 400 Ermeni askerinin öldürüldüğünü duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada Ermeni güçlerine ait askeri cephanelik ve savunma sistemlerinin imha edildiği belirtilirken, 53 muharebe pozisyonu ve çok sayıda komuta yüksekliğinin de kontrol altına alındığı açıklandı.

Azerbaycan: 400 Ermeni askeri öldürüldü
Azerbaycan: 400 Ermeni askeri öldürüldü Admin
Bu içerik 26 kez okundu.
Reklam

Azerbaycan Savunma Bakanlığı: 400 Ermeni askeri öldürüldü

Giriş Tarihi: 15.09.2022  18:27 Güncelleme Tarihi: 15.09.2022  21:19

Azerbaycan: 400 Ermeni askeri öldürüldü

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 400 Ermeni askerin öldürüldüğünü, cephaneliğinin yok edildiğini ve 14 bin 500'den fazla mühimmatın ele geçirildiği ilan etti.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 400 Ermeni askerinin öldürüldüğünü duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada Ermeni güçlerine ait askeri cephanelik ve savunma sistemlerinin imha edildiği belirtilirken, 53 muharebe pozisyonu ve çok sayıda komuta yüksekliğinin de kontrol altına alındığı açıklandı.

ahaber.com.tr

Azerbaycan Savunma Bakanlığı: 400 Ermeni askeri öldürüldü

Azerbaycan Savunma Bakanlığı: 400 Ermeni askeri öldürüldü

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 400 Ermeni askerinin öldürüldüğünü ve Ermeni ordusuna ait askeri cephanelikler ve savunma sistemlerinin de imha edildiği duyurdu.

Azerbaycan: 400 Ermeni askeri öldürüldüSon dakika haberi… Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 400 Ermeni askerinin öldürüldüğünü ilan etti. Öte yandan açıklamada, "Ermeni güçlerine ait askeri cephanelikler ve savunma sistemleri de imha edildi." denildi. Ayrıca Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği Semerkant'ta Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü.

Azerbaycan: 400 Ermeni askeri öldürüldü - Haber 7 DÜNYASON DAKİKA! Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan ile yaşadığı gerileme dair son bilgileri paylaştı.

Azerbaycan son rakamı açıkladı: 400 Ermeni askeri öldürüldü, çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Azerbaycan son rakamı açıkladı: 400 Ermeni askeri öldürüldü, çok sayıda mühimmat ele geçirildiAzerbaycan Savunma Bakanlığı, 400 Ermeni askerinin öldürüldüğünü duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada Ermeni güçlerine ait askeri cephanelik ve savunma sistemlerinin imha edildiği belirtilirken, 53 muharebe pozisyonu ve çok sayıda komuta yüksekliğinin de kontrol altına alındığı açıklandı.

400 ERMENİ ÖLDÜRÜLDÜ

Bakanlık, 400 Ermenistan askerinin öldürüldüğünü duyurdu.

AZERBAYCAN'DAN AĞIR BOMBARDIMAN

Öte yandan açıklamada, "Ermeni güçlerine ait askeri cephanelikler ve savunma sistemleri de imha edildi." denildi.

BAYRAKTAR TB2'LER SAHADA

Bilindiği üzere Türkiye'den Bayraktar TB2 SİHA alan Azerbaycan, mevzileri darmaduman etti.

KARDEŞ AZERBAYCAN'DA ŞEHİT SAYISI

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nden 21 askerin daha Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin yol açtığı provokasyonları engellerken şehit olduğu bildirildi.

Son açıklanan rakamla birlikte Ermenistan'ın provokasyonlarında şehit olan Azerbaycan askerlerinin sayısı 71'e yükseldi.

Son dakika | Azerbaycan: 400 Ermeni askeri öldürüldü

Son dakika | Azerbaycan: 400 Ermeni askeri öldürüldü

Son dakika haberi: Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 400 Ermeni askerinin öldürüldüğünü duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada Ermeni güçlerine ait askeri cephanelik ve savunma sistemlerinin imha edildiği belirtilirken, 53 muharebe pozisyonu ve çok sayıda komuta yüksekliğinin de kontrol altına alındığı açıklandı.

Azerbaycan duyurdu! 400 Ermeni askeri öldürüldü!

Son dakika haberi: Azerbaycan- Ermenistan sınırında gerginlik sürüyor. Ermeni güçlerine ait askeri cephanelikler ve savunma sistemleri imha edilirken, 53 muharebe pozisyonu ve çok sayıda komuta yüksekliği kontrol altına alındı.

400 ERMENİ ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Bakanlık, 400 Ermenistan askerinin öldürüldüğünü duyurdu.

Azerbaycan: "400 Ermeni askeri öldürüldü" | Video

ŞEHİT SAYISI 71'E YÜKSELDİ

Bakanlık, internet sitesinde şehit isimlerinin bulunduğu listeyi güncelledi. Buna göre listede, 12 Eylül'de Ermenistan'ın provokasyonları sonucu iki ülke sınırında başlayan çatışmalarda şehit olan 71 askerin ismi yer aldı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı daha önceki açıklamasında 50 askerin şehit olduğunu duyurmuştu.

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN SINIRINDAKİ ÇATIŞMALAR

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 12 Eylül gecesi ve 13 Eylül sabahı Ermenistan ordusunun sınırın Daşkesen, Kelbecer, Laçın ve Zengilan istikametlerinde geniş çaplı provokasyonda bulunduğunu duyurmuştu.

Azerbaycan ordusunun sınırdaki bazı mevzileri ve sığınakları havan topları da dahil farklı kalibreli silahlarla aralıksız ateş altına alınmıştı. Azerbaycan ordusu, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin atış noktalarını susturmak ve çatışmanın genişlemesini önlemek için misillemede bulunmuş, Ermeni birliklere ağır kayıplar verdirilmişti.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, çatışmalarda 105 Ermeni askerin öldüğünü açıklamış, Azerbaycan da Ermenistan'ın provokasyonlarıyla başlayan çatışmada ölen yaklaşık 100 Ermeni askerinin cesetlerini teslim etmeye hazır olduğunu bildirmişti.

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN SINIRINDAKİ ÇATIŞMALAR

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 12 Eylül gecesi ve 13 Eylül sabahı Ermenistan ordusunun Azerbaycan ile sınırın Daskesen, Kelbecer, Laçin ve Zengilan istikametlerinde geniş çaplı provokasyonda bulunduğunu duyurmuştu.

Azerbaycan ordusunun sınırdaki bazı mevzileri ve sığınakları havan topları da dahil farklı kalibreli silahlarla aralıksız ateş altına alınmış, saldırılarda Azerbaycan ordusunun 50 şehit verdiği duyurulmuş, daha sonra Azerbaycan Savunma Bakanlığının internet sitesinde güncellenen şehit listesinde 71 askerin ismine yer verilmişti.

Azerbaycan ordusu Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin atış noktalarını susturmak ve çatışmanın genişlemesini önlemek için misillemede bulunmuş, Ermeni birliklere ağır kayıplar verdirilmişti.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, çatışmalarda 105 Ermeni askerin öldüğünü açıklamış, Azerbaycan da Ermenistan'ın provokasyonlarıyla başlayan çatışmada ölen yaklaşık 100 Ermeni askerinin cesetlerini teslim etmeye hazır olduğunu bildirmişti.

İki ülkenin, dün yerel saatle 20.00'den itibaren ateşkes kararı aldığı duyurulmuştu.

BAŞKAN ERDOĞAN, ALİYEV İLE GÖRÜŞTÜ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği Semerkant'ta Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Zirvesi'ne katılmak üzere Özbekistan'a geldi.

Yarın başlayacak zirve öncesi temaslarına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi.

Görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra son günlerde Azerbaycan-Ermenistan arasında yaşanan çatışmalar ele alındı.

Başkan Erdoğan'ın, yarın Zirve Oturumuna hitap etmesi ve ikili görüşmelerde bulunması bekleniyor.

Ayrıca Başkan Erdoğan'ın, Şanghay İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'nin ardından New York'ta düzenlenecek Birleşmiş Milletler 77'nci Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere, Amerika Birleşik Devletleri'ne hareket etmesi planlanıyor.

400 Ermeni askeri öldürüldü"400 ERMENİ ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ "

 

A Haber Azerbaycan’daA HABER AZERBAYCAN'DA

MSB’den Azerbaycan için rap müzikli klipMSB’DEN AZERBAYCAN İÇİN RAP MÜZİKLİ KLİP

Başkan Erdoğan Özbekistan’daBAŞKAN ERDOĞAN ÖZBEKİSTAN'DA

Bakan Akar, Azerbaycanlı mevkidaşıyla görüştüBAKAN AKAR, AZERBAYCANLI MEVKİDAŞIYLA GÖRÜŞTÜ

Bahçeli’den Azerbaycan’a destek açıklamasıBAHÇELİ'DEN AZERBAYCAN'A DESTEK AÇIKLAMASI

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Başkan Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Başkan Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti