Advert
Reklam

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Töreni'nde önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, "Dün, ülkemize ve milletimize karşı husumetini ipini elinde tuttuğu kuklaları vasıtasıyla sergileyenler vardı, bugün de aynı yöntemi izleyenler var. Kahraman ordumuzdan yakında yeni başarı ve zaferlerin müjdelerini alacağız." ifadelerini kullandı. Yunanistan'a tepki gösteren Erdoğan, "Ege'de tacizleri ve terbiyesizlikleriyle huzursuzluk çıkartanların sadece maşa olduğunu, asıl mücadeleyi onların gerisindekilerle verdiğini biliyoruz." sözlerine yer verdi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Töreni'nde önemli açıklamalar
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Töreni'nde önemli açıklamalar Admin
Bu içerik 94 kez okundu.
Reklam

Başkan Erdoğan: Ege'de huzursuzluk çıkaranlar sadece maşa

Giriş Tarihi: 31.8.2022  17:57 Son Güncelleme: 31.8.2022  18:59

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyada bize düşman olanların korkulu belasıyız

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Töreni'nde önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ege'de tacizleri ve terbiyesizlikleriyle huzursuzluk çıkartanların sadece maşa olduğunu, asıl mücadeleyi onların gerisindekilerle verdiğini biliyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Milli Savunma Üniversitesi Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Yerli insansız hava araçlarının önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Silahlarımızla dünyada bize düşman olanların korkulu rüyasıyız" dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Töreni’nde önemli açıklamalarBaşkan Recep Tayyip Erdoğan Milli Savunma Üniversitesi Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan 15 Temmuz'daki ihanet sonrası hava kuvvetlerinin aldığı yaranın kısa sürede toparlandığını ifade ederken, Yunanistan'a da yüklendi. Başkan Erdoğan "Ege'de tacizleriyle huzursuzluk çıkaranlar sadece maşa" ifadeleri sonrası "Elimizdeki tüm silahlarla Dünya'da bize düşman olanların korkulu belasıyız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'da: Ege'de sadece bir maşa

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'da: Ege'de sadece bir maşa

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'ın Ege'de sadece her fırsatta huzursuzluk yaratan bir maşa olduğunu söyledi.

.Erdoğan, Yunanistan'ın radar kilidi tacizlerine sert tepki göstererek, "Ege'de her fırsatta tacizler ve huzursuzluk çıkaranların sadece maşa olduğunu, asıl mücadeleyi arkasındakilerin verdiğini biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Milli Savunma Üniversitesi Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde konuştu. Erdoğan, "Dün de ülkemize ve milletimize karşı husumetini ipini elinde tuttuğu kukla vasıtasıyla sergileyenler vardı, bugün de aynı yöntemi sergileyenler var. Ege'de her fırsatta tacizleri ve terbiyesizlikle huzursuzluk çıkaranların sadece maşa olduğunu, asıl mücadeleyi arkasındakilerin verdiğini biliyoruz.

 

Başkan Erdoğan: Ege’de huzursuzluk çıkaranlar sadece maşaBaşkan Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim devlet geleneğimizde ordu, milletin değerleriyle teçhiz edilmiş, devletin temel taşı ve ülkenin bekasının teminatı olan bir kurumdur." dedi.

Başkan Erdoğan, Deniz Harp Okulu Komutanlığı'nda düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde konuştu.

Ankara'da dün Kara Harp Okulu'nun diploma ve sancak devir töreninde askeri öğrencilerin mezuniyet sevincini paylaştıklarını hatırlatan Erdoğan, bugün de Deniz ve Hava Harp okullarının öğrencilerinin mezuniyet mutluluğuna şahitlik etmek üzere bir arada olduklarını söyledi.

Deniz Harp Okulu'ndan mezun olan 269 Türk ve 6 misafir öğrenci ile Hava Harp Okulu'ndan mezun olan 273 Türk ve 13 misafir öğrenciyi tebrik eden Erdoğan, bu evlatları yetiştirerek ordunun saflarına katılmalarını sağlayan ailelerine de şahsı ve milleti adına teşekkürlerini sundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyada bize düşman olanların korkulu belasıyız

Başkan Erdoğan: Ege'de huzursuzluk çıkaranlar sadece maşa | Video

Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesinin faaliyete başladığı günden itibaren hem 15 Temmuz'un yol açtığı zafiyetleri giderme hem de eğitim öğretim kalitesini günün ihtiyaçlarına göre yükseltme bakımından çok önemli başarılara imza attığını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Denizcilerimiz Barbaros'un izinde, Akdeniz'de, Ege'de, Karadeniz'de ve kendilerine görev verilen her yerde ülkemizin çıkarlarını korumakta, milletin emanetini en yüksekte tutmaktadır. Aynı şekilde 15 Temmuz ihanetinden en büyük yarayı alan Hava Kuvvetlerimiz de kısa sürede kendini toparlayarak gökyüzündeki hakimiyetimizi pekiştirdiler. Milli Savunma Üniversitemiz bugüne kadar 111 F-16 pilotu yetiştirdi. Halihazırda 100'den fazla mezunumuz da pilotluk eğitimlerini tamamlamak üzeredir. Birilerinin sırf ordumuzun insan gücü temin ve eğitim kapasitesine darbe vurmak için çıkardığı fitnelerin nasıl boş olduğunun ispatı işte burada, karşımızdaki manzaradır."

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyada bize düşman olanların korkulu belasıyız

"TÜRKİYE'NİN HEDEFLERİNE UYGUN NİTELİKLİ ASKERİ PERSONEL YETİŞTİRİYORUZ"

Başkan Erdoğan, harp okullarının eğitim sürelerini 4 yıldan 5 yıla çıkartarak, eğitim kapsamını genişleterek ve kalitesini artırarak, Türkiye'nin hedeflerine uygun nitelikli askeri personel yetiştirdiklerinin altını çizdi.

Dünyanın ve Türkiye'nin yaşadığı gelişmelerin gerisinde kalan değil, önünde giden bir eğitim sistemiyle kendileriyle birlikte dostlarının da ihtiyaçlarını karşıladıklarını anlatan
Erdoğan'dan Yunanistan'a tepki: Maşa olduklarını biliyoruzErdoğan, şöyle devam etti:

"Bizim devlet geleneğimizde ordu, milletin değerleriyle teçhiz edilmiş, devletin temel taşı ve ülkenin bekasının teminatı olan bir kurumdur. Ne zaman ki ordumuz bu vasıflarından uzaklaştırılmışsa işte o vakit bizim için alarm zilleri çalmaya başlamıştır. Osmanlı'nın kara sınıfını oluşturan Yeniçeriler, Bektaşi Ocağı'nda yetişiyor ve yoğruluyordu. Tarihte olduğu gibi bugün de karacılarımız her gazaya besmele, hamdele eşliğinde çıkmakta, 'Allah Allah' nidalarıyla düşmanın üzerine yıldırım gibi inmektedir. Bin yılı aşkın süredir ila-yı kelimetullah uğrunda kanlarıyla toprağı sulayan, gül bahçesine girer gibi şehadete yürüyen bir orduya başka türlüsü zaten yakışmazdı. Denizcilerimiz de Akdeniz'i bir Türk gölü haline getiren namlı reislerimizin izinde, gemilerimizdeki bayrağın üstünde yer alan Kur'an-ı Kerim'in gölgesinde her işlerine 'Bismillah' diyerek başlayan cengaverlerdir. Havacılarımız da dünyayı kuş bakışı görmeye imkan veren işleri sayesinde Rabb'imizin verdiği nimetlere ve güzelliklere en çok hamdeden sınıf olsa gerektir. Maalesef bir dönem, ordumuzu gücünü aldığı bu kadim köklerinden koparma gayretleri had safhaya çıkmıştı. Kışla camilerinin kapatılması ve asker ailelerine sergilenen ayrımcılık başta olmak üzere bu üzüntü verici gidiş hamdolsun eski Türkiye'nin ruhumuzu yaralayan lekelerinden biri olarak tamamen geçmişte kalmıştır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deniz Harp Okulu Camisi'ni hizmete açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deniz Harp Okulu Camisi'ni hizmete açtı

Deniz Harp Okulu Camisi'ni hizmete açan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışta askerlerle birlikte el açıp yapılan dualara eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Deniz ve Hava Harp Okulu Komutanlıkları Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'ne katıldı.

Burada katılımcılara hitap eden Cumhurbaşkanı, sonrasında yerleşke içindeki Deniz Harp Okulu Camisi'nin açılış törenine geçti.

BAHRİYE MEKTEBİ CAMİİ'Nİ YENİDEN AYAĞA KALDIRIYORUZ

Heybediada'daki tarihi Bahriye Mektebi Camii'ni yeniden ayağa kaldırıyoruz. Bugün mezun olan teğmenlerimizin katılımıyla safları daha da güçlenecek kahraman ordumuzdan yeni zaferlerin müjdelerini alacağız.

1. Dünya Savaşı'nın ardından vatan toprakları paylaşmaya başladığında milletimiz topyekün kıyama kalkmıştı. Mustafa Kemal'in gayretleri milli mücadele ruhunun tüm Anadolu'ya yayılmasını sağlamıştı. Ordumuz 26 Ağustos'ta başladığı hücumunu 30 Ağustos'ta kesin bir zafere dönüştürmüştü.

İstiklal Harbimizin başkomutanı ve Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazileri rahmetle yadediyorum. Sultan Alparslan'dan bugüne milletimizin bekası yolunda kan döken, canını feda eden kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Ülkemizin yaklaşık 40 yılına malolan terör saldırılarında sadece milletimizin değerlerine ve varlığına düşman teröristlerle değil onları üstümüze salanlarla da mücadele ettik.

DOĞU AKDENİZ'DEKİ KARIN AĞRILARINI BİLİYORUZ

Ege'de her fırsatta huzursuzluk yapanların sadece maşa olduğunu buluyoruz. Doğu Akdeniz'de kopartılan gürültülerinin gerisindeki karın ağrılarının gayet iyi farkındayız. AB'nin bizimle ne ekonomik ne demokratik standartlarla mukayese edilemeyecek ülkeleri üye yaparken Türkiye'yi kapıda tutanları çok iyi biliyoruz. NATO'nun çok daha hafif gerekçelerle nerelere güç aktardığını gayet iyi biliyoruz.

DEAŞ'la en etkin mücadele eden Türkiye'ye gözlerini ve kulaklarını tıkayanların en yakın şahidi biziz. Teröristlere bilabedel yağdırılan silahlarını bize parasıyla satmayanların farkındayız.

Gazi Mustafa Kemal milletimizle birlikte milli mücadeleyi yürütürken kimi çevreler manda kimi çevreler bir yerlere bağlanma teklifiyle ortada dolaşıyordu. Siyasi, ekonomik, askeri, teknolojik her alanda dünyada ilk sıralara çıkma mücadelesi yürüttüğü şu dönemde benzer heveslerle ortada dolananlar olduğunu görüyoruz.

Milli mücadeleyi bu manda sevdalarına rağmen kazandıysak, bugün de aynı zihniyetlere rağmen Türkiye'yi hedeflerine ulaştıracağız. Artık biz siyasi ve sosyal fay hatları üzerinden kurgulanan senaryolarla istikameti çizilen bir ülke değiliz.

DÜŞMANLARIMIZIN KORKULU BELASIYIZ

Şimdi yerli silahlanmamız yüzde 80. Bu silahlarımızı, mühimmatımızı, herşeyimizi kendimiz yapar hale geldik. Artık denizlerimizde fırkateynlerimizle dolaşıyoruz. Bunlar bizim kendi ürünlerimiz. İHA'larımızla varız, SİHA'larımızla, AKINCI'larımızla, şimdi GÖKBEY'lerimizle varız. Şimdi artık dünyada bize düşman olanların korkusu belasıyız.

Artık Türkiye gerçekleştirdiği atılımlar sayesinde kendi menfaatlerini savunacak seviyeye gelmiş bir ülkedir. Elbette çözmemiz gereken meselelerimiz var. Hamdolsun bunları çözecek azme ve dirayete sahibiz.

Milletler geçmişlerinden aldıkları güçle geleceklerini inşa ederler. Türk milleti dünyanın en zengin medeniyet birikimlerinden birine sahiptir. Son asırlarda çeşitli sebeplerle bu potansiyeli yeteri kadar kullanamamız gelecekte de devam edeceği anlamına gelmez. Bir olacağız, iri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.

Milletimiz arasında fitne çıkarmaya, kardeşliğimize halel getirmeye çalışanların asıl hedefi ülkemizin 2023 hedefleri, 2053 vizyonudur. Maziden atiye kurduğumuz köprüyü güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Milli Savunma Üniversitesi Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Yerli insansız hava araçlarının önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Silahlarımızla dünyada bize düşman olanların korkulu belasıyız" dedi. Erdoğan, Yunanistan'ın radar kilidi tacizlerine sert tepki göstererek, "Ege’de her fırsatta tacizleri ve terbiyesizlikle huzursuzluk çıkaranların sadece maşa olduğunu, asıl mücadeleyi arkasındakilerin verdiğini biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 31.8.2022  19:48 Son Güncelleme: 31.8.2022  19:59

İşte SİHA Sezgin'in ağıt yaktığı o terörist: Fotoğraflarla 'algı operasyonu' çöktü

İşte SİHA Sezgin’in ağıt yaktığı o terörist: Fotoğraflarla ’algı operasyonu’ çöktüCHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun 'ağıt' yaktığı terörist ile ilgili gerçek ortaya çıktı. Welat Çiya kod adlı terörist Hakan Arslan 2016 yılındaki hendek operasyonları sırasında etkisiz hale getirildi. Cesedi ise PKK terör örgütü mensupları tarafından toprağa gömüldü. 2021 yılında ise terörist Hakan Arslan'ın cesedine ait kemiklerin Sur İlçesi'nde yapılan bir kazı çalışmasında bulunduğu, ardından da babasına teslim edildiği öğrenildi.

2015 yılında Erzurum'dan PKK/KCK terör örgütüne katılan Hakan Arslan'ın, 05.02.2021 tarihinde Sur ilçesi restorasyonu kapsamında yapılan kazı çalışmalarında cesedine ait kemikler bulundu. Adli Tıp Kurumu'ndaki incelemelerin ardından da DNA örnekleri ile kemiklerin Arslan'a ait olduğu tespit edildi.

İşte 'SİHA Sezgin'in ağıt yaktığı o terörist | Video

Welat Çiya kod adlı Hakan Arslan'a ait cesedin kemikleri teröristin babası Ali Rıza Arslan tarafından 29 Ağustos 2022 günü sabah saatlerinde Diyarbakır Adliyesi Adli Emanet bölümünden teslim alındı.

CHP'li Sezgin Tanrıkulu ise teröristin kemiklerinin taşındığı fotoğrafı paylaşarak, arkasından "aah ahh...' sözleriyle ağıt yaktı.

"ŞEHİTLERİMİZİN AHI ÜZERİNDE SEZGİN TANRIKULU!"

CHP'den istifa eden Bağımsız Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Sezgin Tanrıkulu'na tepki göstererek, "30 Ağustos Zafer Bayramında 800 şehit verdiğimiz hendek operasyonlarında askerimize kurşun sıkarken öldürülen teröriste AH çekmek de nesi… Şehitlerimizin AHI üzerinde Sezgin Tanrıkulu!" dedi.

HDP'Lİ GERGERLİOĞLU'NDAN ALGI OPERASYONU

Terör örgütü PKK ve FETÖ'ye yakınlığı ile bilinen HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da, "Ekseriyetle Kürtler ne yaşamış ki diye soruyorsunuz? İşte cevap burada!" paylaşımı ile gerçeği çarpıtarak algı operasyonuna girişmişti.

'SİHA Sezgin'in yine terör seviciliği kabardı: Teröriste ağıt yaktı! Sosyal medyadan tepki yağdı

Giriş Tarihi: 31.8.2022  18:25Son Güncelleme: 31.8.2022  18:34

Büyüme verisi sonrası dünyaca ünlü ekonomistten çarpıcı Türkiye ekonomisi analizi! Patlama yapabilir

EKONOMİ

Büyüme verisi sonrası dünyaca ünlü ekonomistten çarpıcı Türkiye ekonomisi analizi! Patlama yapabilir

Yeni Türkiye Ekonomi Modeli yabancı ekonomistlerin dikkatini çekiyor. Türkiye'nin ikinci çeyrekte beklentilerin üzerinde yüzde 7,6 büyüme kaydetmesinin ardından dünyaca ünlü ekonomist gelişmekte olan ülke piyasaları analisti Robin Brooks'tan Türkiye analizi geldi. Brooks, Türkiye'nin imalat sanayi ve turizm sektörlerinin uluslararası pazarlar için rekabetçi gücüne dikkat çekerken, grafik analizini paylaştı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2022 ikinci çeyrek büyüme verisini açıkladı. Buna göre Türkiye ikinci çeyrek yüzde 7,6 büyürken, 2021 yılına ilişkin "Yıllık Gayrisafi Yurt İçi Hasıla" verilerine göre, Türkiye`de bağımsız yıllık gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) geçen yıl yüzde 11,4 artış gösterdi. Kişi başına GSYH, cari fiyatlarla 86 bin 144 lira, dolar cinsinden ise 9 bin 592 dolar olarak hesaplandı ve GSYH`de en yüksek payı yüzde 22,2 ile imalat sanayisi aldı.

GSYH 2021'DE BİR ÖNCEKİ YILA GÖRE YÜZDE 43,6 ARTTI

Üretim yöntemine göre cari fiyatlarla GSYH, 2021'de bir önceki yıla göre yüzde 43,6 artarak 7 trilyon 248 milyar 789 milyon lira oldu. Geçen yıl GSYH'de en yüksek payı yüzde 22,2 ile imalat sanayisi aldı. Bu sektörü, yüzde 13 ile toptan ve perakende ticaret, motorlu kara taşıtlarının ve motosikletlerin onarımı, yüzde 8,8 ile ulaştırma ve depolama sektörleri izledi.

TÜRKİYE EKONOMOSİNDEKİ BU İVME YABANCI EKONOMİSTLERİN DİKKATİNDEN KAÇMADI

Uluslararası Finans Enstitüsü Baş Ekonomisti Robin Brooks, Türkiye'nin küresel ekonomide başarılı olması ve yüksek ihracat rakamları için, imalat ve turizm sektörlerindeki rekabet gücüne dikkat çekti.

Brooks, sosyal medya hesabından paylaştığı grafikle beraber Türkiye ekonomisi üzerine çarpıcı yorumlar yaptı. İşte o paylaşım:

"TURİZM VE İMALAT SANAYİSİ REKABETÇİ GÜCÜNÜ OLUŞTURUYOR"

Grafikte pembe renkli bölümde Türkiye'nin net ihracatı incelendiğinde son 2 yılda büyümeye doğrudan olumlu katkıda bulunduğu görülüyor. Bu durum Türkiye'nin imalat sanayi ve turizm de uluslararası pazarlar için rekabetçi bir yapıya sahip olmasıyla alakalı. Türkiye ekonomisinin büyük patlama yapması için küresel piyasalar için piyasa dostu adım atması yeterli. Ekonomi politikasında heteredoks yaklaşımdan ortodoksiye yönelik küçük bir kayma bile bu büyük patlamayı serbest bırakacaktır.

CANLI BORSA TAKİP EKRANI İÇİN TIKLAYIN!
ANLIK HİSSE SENETLERİ VERİLERİ, BORSA GRAFİK VE TEKNİK ANALİZ!

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Başkan Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Başkan Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti