Advert

Başkan Erdoğan'dan 'dış politika' mesajı: 'İçinde yer aldığımız ittifaklarla bağlantımızı koruyoruz'

Ankara’da Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'ne katılan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 70 yıldır darbeciler tarafından örselenen askeri eğitim ve öğretim sisteminin artık terk edildiğini vurguladı. 2053 hedefleri doğrultusunda Türkiye'nin en güçlü unsurunun ordusu olduğunu vurgulayan Başkan Erdoğan, "Türkiye tehditleri kaynağında engelleme stratejisiyle artık geriden gelen değil, ön alan bir ülke haline gelmiştir." dedi. Şu an en büyük sıkıntının hayat pahalılığı olduğunu ifade eden Erdoğan, "İnşallah yıl başından itibaren hedeflerimizin somut neticelerini almaya başlayacağız." diye konuştu.

Başkan Erdoğan'dan 'dış politika' mesajı: 'İçinde yer aldığımız ittifaklarla bağlantımızı koruyoruz'
Başkan Erdoğan'dan 'dış politika' mesajı: 'İçinde yer aldığımız ittifaklarla bağlantımızı koruyoruz' Admin
Bu içerik 45 kez okundu.
Advert

Kara Harp Okulu Diploma Töreni! Başkan Erdoğan: Hedeflerimizin neticesini alacağız

Giriş Tarihi: 30.8.2022  17:41 Son Güncelleme: 30.8.2022  18:16

Başkan Erdoğan'dan 'dış politika' mesajı: 'İçinde yer aldığımız ittifaklarla bağlantımızı koruyoruz'

Kara Harp Okulu Diploma Töreni! Başkan Erdoğan: Hedeflerimizin neticesini alacağız

Başkan Erdoğan'dan ekonomi mesajı: Yılbaşında somut neticeleri alacağız.

Erdoğan: Yılbaşından itibaren somut netice alacağız!Ankara’da Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiye ilişkin önemli mesajlar verdi. Erdoğan, "İnşallah yılbaşından itibaren hedeflerimizin somut neticelerini almaya başlayacağız." ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan’dan ekonomi mesajı: Yılbaşında somut neticeleri alacağızAnkara’da Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'ne katılan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 70 yıldır darbeciler tarafından örselenen askeri eğitim ve öğretim sisteminin artık terk edildiğini vurguladı. 2053 hedefleri doğrultusunda Türkiye'nin en güçlü unsurunun ordusu olduğunu vurgulayan Başkan Erdoğan, "Türkiye tehditleri kaynağında engelleme stratejisiyle artık geriden gelen değil, ön alan bir ülke haline gelmiştir." dedi. Şu an en büyük sıkıntının hayat pahalılığı olduğunu ifade eden Erdoğan, "İnşallah yıl başından itibaren hedeflerimizin somut neticelerini almaya başlayacağız." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: En büyük güç kaynağımız milletimizin ordusuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi 2053 vizyonuna hazırlarken en büyük güç kaynağımız milletimizin ordusudur. Kahraman ordumuzun yönetim kademesindeki herkesi büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasına verdikleri katkılar için teşekkür ediyorum" dedi.

Kara Harp Okulu Diploma Töreni! Başkan Erdoğan: Hedeflerimizin neticesini alacağız

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Kara Harp Okulu Diploma Töreni'nde konuştu. Başkan Erdoğan, yılbaşını işaret ederek "Hedeflerimizin somut neticelerini almaya başlayacağız." dedi.

Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul etti ve Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'ne katıldı. Başkan Erdoğan tören sonrası açıklamalarda bulundu.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Düzenlediğimiz operasyonlarla Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölgesini koruma konusunda gücünü tüm dünyaya gösterdik. Türkiye artık darbeci zihniyetin 70 yıl boyunca örselediği askeri eğitim ve öğretim sistemini tamamen terk etmiştir. Küresel ve bölgesel gelişmeler ordumuzu daha fazla insan gücüyle takviye etmemiz gerektiğine işaret ediyor. Önümüzdeki dönem imkanlarımızı bu doğrultuda kullanacağız. Ülkemizi 2053'e hazırlarken en büyük güç ordumuzdur.

"DEVLETİNE TABİ BİR TSK'YA SAHİP OLDUK"

Yeni askeri eğitim ve yönetim sistemimizle milli iradenin üstünlüğüne bağlı, sadece milletine, devletine ve meşru idarecilerine tabi bir TSK'ya sahip olduk. Soğuk savaşların ardından ülkemiz istikrar sağlayıcı rolünü Kuzey Afrika'dan Orta Asya'ya kadar geniş bir alanda teşmil etmiştir.

"ÖN ALAN ÜLKE HALİNE GELDİK"

Bizim diğerlerinden farkımız krizleri fırsata dönüştürme kabiliyetimizin oluşudur. Gelişmiş ülkeler bu konuda çok ciddi tereddüt ve yalpalama içindedir. Türkiye kendisine dayatılan ve şartlar gereği 'bekle gör' yaklaşımını bir süre önce kaybetmiştir. Tehditleri kaynağında yok etme stratejisiyle artık geriden gelen değil ön alan bir ülke haline geldik. Bu kabileyetimizi sürekli geliştirmemiz gerekiyor.

"YILBAŞINDAN İTİBAREN SOMUT NETİCE ALMAYA BAŞLAYACAĞIZ"

İnşallah yılbaşından itibaren hedeflerimizin somut neticelerini almaya başlayacağız. Savunma sanayiimizi geliştirmeye önem veriyoruz. Artık insansız hava araçlarımız var. Artık Akıncı'mız var. Kriz yaşayan ülkelerin her biri ile ilişkimizi ortak çıkarlar çevresinde yürütmemiz ülkemizin diğer ayırt edici vasfıdır. İçinde yer aldığımız ittifaklarla bağlantımızı koruyoruz.

"ACİ BİR TEBESSÜMLE İZLİYORUZ"

Terörle mücadeledeki tecrübelerini, savunma sanayisi ürünlerini dostlarıyla paylaşan Türkiye'nin cömertliği, pek çok yerde oyun değiştirici işlev görmüştür. Türkiye'yi vesayetle, darbeyle, ekonomik tuzaklarla dize getiremeyenlerin siyaset ve toplum mühendisliği yöntemlerinden medet ummasını acı bir tebessümle izliyoruz.

"TÜRKİYE AYAK BASTIĞI YERE BARIŞ GÖTÜRÜYOR"

Bizim kimsenin toprağında, kazancında gözümüz yoktur. Bunu dünyanın her yerinde sergiliyoruz. Dünyanın neresinde zulüm altındaki toplum varsa onların yol arkadaşı Türkiye'dir. Çünkü biz 'Yaradanı severiz yaradandan ötürü' felsefesi ile dünyaya bakıyoruz. Türkiye ayak bastığı her yere kardeşlik, barış, dostluk ve refah götürüyor."

"TÜRKİYE GİTTİĞİ YERE BARIŞ GÖTÜRÜR"

Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Afrika'dan Güney Amerika'ya kadar canları ve malları yağmalanmış kim varsa yol arkadaşı Türkiye'dir. Türkiye ayak bastığı her yere kardeşlik, barış, dostluk ve refah götürür.

Soğuk savaşın ardından ülkemiz istikrar sağlayıcı rolünü Kuzey Afrika'dan Orta Asya'ya kadar geniş bir alana teşmil etmiştir.

Büyük zaferin 100. yılı!BÜYÜK ZAFERİN 100. YILI!

Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladıERDOĞAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'NI KUTLADI

Erdoğan’ın 30 Ağustos programı belli olduERDOĞAN'IN 30 AĞUSTOS PROGRAMI BELLİ OLDU

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Başkan Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Başkan Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti