Advert
Reklam

Tutukluluğa itiraz edilmişti! Şarkıcı Gülşen tahliye edildi

Konserinde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan tutuklanan Gülşen, ev hapsiyle tahliye edildi. Konserinde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan tutuklanan Gülşen, ev hapsiyle tahliye edildi.

Tutukluluğa itiraz edilmişti! Şarkıcı Gülşen tahliye edildi
Tutukluluğa itiraz edilmişti! Şarkıcı Gülşen tahliye edildi Admin
Bu içerik 111 kez okundu.
Advert

Tutuklanan Gülşen için karar verildi! İşte mahkemenin imam hatiplilere hakaret eden Gülşen için verdiği karar

Giriş Tarihi: 29.8.2022  13:20 Son Güncelleme: 29.8.2022  14:19

SON DAKİKA | Şarkıcı Gülşen tahliye edildi

Son dakika: Şarkıcı Gülşen için tahliye kararıKonser sırasında imam hatiplilerle ilgili skandal açıklamalara imza atan Gülşen 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cezaevine girmesinin hemen ardından tutukluluk durumuna itiraz edilen şarkıcının avukatı karara itiraz etti. Mahkeme Gülşen hakkındaki kararını açıkladı.

BU ALBÜMÜ PAYLAŞ

Gülşen'in imam hatiplilere yönelik söylediği skandal sözler nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan resen soruşturma başlatıldı. 25 Ağustos'ta polis tarafından evinde gözaltına alınan Gülşen, Basın Suçları Soruşturma Bürosu savcısına ifade verdi.

Gülşen için tahliye kararı, eşinden ilk açıklamaAtaşehir'de 30 Nisan 2022'de verdiği bir konserde İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği sözleri nedeniyle tutuklanan Gülşen Çolakoğlu'nun tutukluluğuna yapılan itiraz kabul edildi. Üst mahkeme, Gülşen'in tahliyesine ve konutu terk etmemek şartıyla adli kontrol altına alınmasına karar verdi.

SON DAKİKA | Şarkıcı Gülşen tahliye edildi

Son dakika haberi... Geçtiğimiz Nisan ayında sahne aldığı bir mekanda İmam Hatip Liselilerine yönelik sözleri nedeniyle şarkıcı Gülşen hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan resen soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında dün Gülşen gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Gülşen, ifadesi ardından savcılık tarafından tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Gülşen "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan tutuklandı.

KARARA İTİRAZ ETTİ
Gülşen'in avukatı Emek Emre, tutukluluk kararına itiraz etti. Dilekçesinde, "Kamuya mal olmuş bir sanatçı olarak, ailesiyle birlikte sabit ikametgâhında yaşamakta olup vatandaşlık görevlerini eksiksiz yerine getiren bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Müvekkilin kaçma şüphesi olmadığı somut olayda da ortaya çıkmıştır.

SON DAKİKA! Şarkıcı Gülşen tahliye edildi | Video

Müvekkil, Sulh Ceza Hakimliğindeki sorgusunda "Bana ihtiyacı olan 5 yaşında çocuğum var. Tutuksuz yargılanmak istiyorum, bana ihtiyaç duyulan her an gelebilirim." İfadeleriyle başta bir anne olarak kaçma şüphesi olamayacağını açıklıkla ifade etmiştir" dendi. Avukat Emek Emre tutuklama kararına karşı itirazlarının kabulü ile tutuklama kararının kaldırılarak Gülşen'in tahliyesine karar verilmesini talep etti.

3 gün hapis yatan Gülşen hakkında önemli gelişme! Çocuğum var demişti oğlu ve eşi...

3 gün hapis yatan Gülşen hakkında önemli gelişme! Çocuğum var demişti oğlu ve eşi...Şarkıcı Gülşen 25 Ağustos 2022'de İmam Hatiplileri ilişkin sözleri sebebiyle tutuklanmıştı. Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde hapis yatan Gülşen hakkında son dakika gelişmesi var. Gülşen'in hapis hayatı bugün bitti. Ünlü şarkıcı Gülşen eşi Ozan Çolakoğlu'ndan olan oğlunu gerekçe göstererek 'Beni tutuksuz yargılayın' demişti. Gülşen'in cezaevindeki hali de ortaya çıktı. İşte Gülşen ile ilgili son dakika haberi ve cezaevindeki detay...

Tutukluluğa itiraz edilmişti! Şarkıcı Gülşen tahliye edildi

Ünlü şarkıcı Gülşen, bir konserinde kullandığı “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor.” ifadeleri sonrası hakkında açılan soruşturmayla hapse girmişti. 25 Ağustos perşembe günü evinde gözaltına alınan Gülşen, 'çocuğu olduğunu belirterek tutuksuz yargılanma' talebinde bulunmuştu. Mahkeme heyeti bu istediği dikkate almayarak Gülşen'i 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik' suçundan tutuklayıp Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne göndermişti.

Gülşen hakkındaki son dakika haberi

Gülşen'in tutuklanması kamuoyunda büyük tepki çekerken bugün önemli bir gelişme yaşandı. Avukatlarının yaptığı tutukluluğa itiraz dilekçesi işleme kondu. Son dakika haberine göre Gülşen'in serbest bırakılması kararı çıktı. 3 gün cezaevinde kalan Gülşen bugün tahliye edilecek. Gülşen için mahkeme tutukluksuz yargılanması kararı ile birlikte 'ev hapsi' kararı aldı. Gülşen İmam Hatip sözleri sebebiyle ev hapsinde tutulacak. 

Gülşen meğer hapisteyken...

Bakırköy Kadın Kapalı cezaevinde 3 gündür hapis yatan Gülşen için'i cezaevinde avukatları ziyaret etmişti. Avukatları Gülşen'in cezaevindeki durumunu anlattı. Meğer Gülşen 2 gün boyunca şiddetli baş ağrısıyla kıvranmış. Medyaya Gülşen için hapiste ayrıcalık yapıldığı iddiası yansımıştı avukatı ise şunları aktardı:
-“Bırakın özel muameleyi hafta sonu revir kapalı olduğu için iki gün boyunca baş ağrısı ile kıvrandı Gülşen. En basit ilaca dahi erişimi yoktu. Herkese nasıl muamele ediliyorsa Gülşen’e de öyle muamele ediliyor. İlk gün 1000 TL’lik alışveriş hakkı vardı, havlu vs ile onu doldurdu. 

Gülşen'in oğlu bilmiyor

Gülşen'in cezaevine girişi küçük oğlundan saklanmış. Bunu da avukatları söyledi. 5 yaşındaki Azur Benan'ın ise sürekli annesini sorduğu öğrenildi. 

Gülşen ne demişti?

Şarkıcı Gülşen'in 30 Nisan'da İstanbul'da verdiği konserde "İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" sözleri 4 ay sonra sosyal medyanın gündemine düşmüştü. Gülşen hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik' suçundan soruşturma başlatılmıştı ve tutuklanmıştı. 

Gülşen : Arkadaşıma şaka yaptım

Gülşen kamuoyuna yansıyan sözlerini izah etmiş ve özür dilemişti. Savcılıkta verdiği ifadede ise Gülşen bunun arkadaşı ile arasındaki bir şakalaşmada söylendiğini aktarmıştı. "Ben 25 yıllık sanatçıyım' diyen Gülşen şakalaşmanın detaylarını da ifadesinde şöyle özetlemişti:
*"Benim müzisyen çalışma arkadaşlarım var. Bu grupla birlikte konserlerde sahne alırım. Benim kadromda klavye müzisyeni olarak yer alan Miraç isimli arkadaşımın lakabı imamdır. Ayrıca arkadaşlara kendi aramızda aptal, salak, sapık olarak şakalaşırız. Talihsizlik olarak bu iki kelime bir araya gelmiştir. Arkadaşımız imam hatipte okumamıştır. Grupta tüm arkadaşlarımın lakabı mevcuttur".

Gülşen : Çocuğumun bana ihtiyacı var

Şarkıcı Gülşen tutuklanma talebiyle hakimin karşısına çıktığında küçük çocuğu olduğunu belirtip 'bana ihtiyacı var tutuksuz yargılayın' demişti. Gülşen “Bana ihtiyacı olan bir çocuğum var. Ben suç işlemedim. Bana ihtiyaç olan her an gelebilirim. Tutuksuz yargılanmak istiyorum” talebine rağmen tutuklanarak Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne gönderilmişti. 

GÜLŞEN'İN ÇOCUĞU KAÇ YAŞINDA EŞİ KİMDİR?

Şarkıcı Gülşen ve eşi müzisyen Ozan Çolakoğlu'nun Azur Benan isminde bir oğlu bulunuyor. Azur Çolakoğlu şu anda 5 yaşında. Gülşen eşi Ozan Çolakoğlu ile 2016 yılında evlenmişti. Gülşen'in ilk kocası ise 1997 yılında evlenip 2000 yılında boşandığı Murat Varol'du. 

TAHLİYE EDİLDİ
Nöbetçi İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi itirazı değerlendirdi. Mahkeme, Gülşen'in tutukluluk itirazını kabul ederek ev hapsi şartıyla tahliyesine karar verdi. Perşembe günü tutuklanan Gülşen tahliye edilecek.

Mahkeme tahliye gerekçesinde, şüphelinin üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, delillerin toplanmış olması, bu aşamadan sonra şüphelinin kaçma ve delilleri karartma şüphesinin bulunmayışı, bakmakla mükellef olduğu yaşı küçük çocuğunun bulunmasını, tutuklama maddeleri dikkate alındığında alması muhtemel cezaya ilişkin infaz koşulları da hep birlikte değerlendirildiğinde tutuklamadan beklenen faydanın adli kontrol tedbirleri ile sağlanabileceğini belirtti.

AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI
Tahliye kararı sonrası Gülşen'in avukatı Emek Emre açıklamada bulundu. Yaşanan süreci özetleyen Emre, ''İtirazımız neticesinde mahkeme değerlendirdi ve tutukluluk halini kaldırdı. Ev hapsi tedbiri uygulandı. Ev hapsi kişilik hürriyetini bağlayan bir tedbirdir. Tutukluluk kadar ağır olmasa da kişinin seyahat özgürlüğünü kısıtlayan bir tedbirdir. Ev hapsi kararına yönelik kararın yeniden değerlendirilmesi mümkünse kaldırılması yönünde Sulh Ceza'ya talebimizi sunacağız. Daha uygun bir adli kontrol olarak yurtdışı çıkış yasağı veya kolluğa imza uygulanabilirdi'' dedi. Gülşen'in ne zaman cezaevinden çıkacağına dair soruya ''Akşam sayımından sonra bırakılabilir diye düşünüyorum. Daha erkende bırakılabilir. Gittiğimizde öğreneceğiz'' diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Son dakika haberi! ABD'den Gülşen açıklaması: İmam hatiplilere yönelik skandal sözlere destek!

OLAYIN GEÇMİŞİ

Gülşen Çolakoğlu, 30 Nisan 2022'de Ataşehir'de bir konser sırasında, "İmam Hatip'te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" şeklindeki beyanda bulundu. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 24 Ağustos 2022 gecesi şarkıcı Gülşen Çolakoğlu hakkında İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan resen soruşturma başlatıldığı ve polis tarafından hazır edilmesi talimatı verildiği açıklandı.

Son dakika: Şarkıcı Gülşen için tahliye kararı

Bunun üzerine şarkıcı, 25 Ağustos'ta polis tarafından gözaltına alınarak İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı tarafından ifadesi alınan Çolakoğlu, tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Çolakoğlu'nun Nöbetçi İstanbul 2. Sulh Hakimliği'nce tutuklanmasına karar verildi.

3 gün hapis yatan Gülşen hakkında önemli gelişme! Çocuğum var demişti oğlu ve eşi...

 

 

 

Gülşen'in imam hatiplilere yönelik söylediği skandal sözler nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan resen soruşturma başlatıldı. 25 Ağustos'ta polis tarafından evinde gözaltına alınan Gülşen, Basın Suçları Soruşturma Bürosu savcısına ifade verdi.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Şarkıcı ifadesinde "Ben 25 yıllık sanatçıyım. Benim müzisyen çalışma arkadaşlarım var. Bu grupla birlikte konserlerde sahne alırım. Benim kadromda klavye müzisyeni olarak yer alan Miraç isimli arkadaşımın lakabı imamdır. Ayrıca arkadaşlara kendi aramızda aptal, salak, sapık olarak şakalaşırız. Talihsizlik olarak bu iki kelime bir araya gelmiştir. Arkadaşımız imam hatipte okumamıştır. Grupta tüm arkadaşlarımın lakabı mevcuttur" dedi

TUTUKLANDI

Gülşen bu ifadesi sonrası adli kontrolün yeterli kalmayacağı iddiasıyla tutuklandı. Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği de Gülşen'in "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik" suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Gülşen kararın ardından Bakırköy'deki Kadın Kapalı Cezaevi'ne götürüldü. Şarkıcının avukatı Emek Emre, İstanbul Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilmek üzere tutukluluğun kaldırılması talebiyle itiraz dilekçesi sunuldu.

MAHKEME KARARINI VERDİ

Bugünse Gülşen için karar günü. İtiraz dilekçesini 3 gün içinde değerlendirmek zorunda olan mahkeme, Gülşen için kararını verdi.

Şarkıcı Gülşen tahliye oldu...

İLK İSTEĞİ KİTAP OLDU

Gülşen önceki gece saat 22.00 civarında tutuklanarak Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne koyuldu. Normal şartlarda cezaevine gelenlerin ilk günlerini geçirdikleri karantina koğuşuna koyulması gereken şarkıcı, kendi isteğiyle, tek kişilik koğuşta kaldı.

Gülşen'in cezaevine getirildiği saat mesai dışında olduğu için, kantin kapalıydı. Gülşen için kantin açtırıldı. Gülşen kendisi için temizlik maddeleri aldı.

İLK DİLEKÇESİNİ YAZDI KİTAP İSTEDİ

Gülşen'i cezaevinde geçirdiği ilk gecenin ardından sabah müzisyen eşi Ozan Çolakoğlu ve avukatı Gökçe Kılıç Gülsaran ziyaret etti.

Avukatı aracılığıyla cezaevi yönetimine ilk dilekçesini de yazan şarkıcı, cezaevi kütüphanesini kullanmak ve kitap almak istediğini belirtti. Görüşmenin ardından açıklama yapan avukat Gülsaran "Gülşen'in durumu gayet iyi" dedi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Başkan Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Başkan Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti