Advert
Reklam

Türkiye Büyük Taarruz'u kutluyor! Şanlı zafer için Başkan Erdoğan da bölgede

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın yıl dönümüne ilişkin bir mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajına "Büyük Zafer’in 100’üncü yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Milletimizin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki kardeşlerimizin ve dünyanın dört bir yanında hayatlarını idame ettiren tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum. Bayram sevincimizi paylaşan tüm dostlarımıza şahsım, ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum" ifadeleriyle başladı.

Türkiye Büyük Taarruz'u kutluyor! Şanlı zafer için Başkan Erdoğan da bölgede
Türkiye Büyük Taarruz'u kutluyor! Şanlı zafer için Başkan Erdoğan da bölgede Admin
Bu içerik 118 kez okundu.
Reklam

Başkan Recep Tayyip Erdoğan da katılacak

Giriş Tarihi: 29.8.2022  08:30 Son Güncelleme: 29.8.2022  10:21

Son dakika | Türkiye Büyük Taarruz'u kutluyor! Şanlı zafer için Başkan Erdoğan da bölgede

Son dakika haberler: Türkiye Büyük Taarruz'u ve büyük Zaferi kutluyor. Başkan Erdoğan, Büyük Taarruz'un 100.yıldönümü etkinlikleri nedeniyle bugün Afyonkarahisar ve Kütahya'da olacak.

Büyük Taarruz’un 100’üncü yılında şanlı zafer buluşması! Başkan Recep Tayyip Erdoğan da katılacakTürkiye, Büyük Taarruz'un 100. yıldönümünü tüm yurtta düzenlenecek etkinliklerle kutlayacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan da kutlama nedeniyle bugün Afyonkarahisar ve Kütahya'da olacak.

Afyon'da taarruzun başladığı Kocatepe'ye çıkması beklenen Erdoğan, iki ildeki bazı yatırımların açılışını da Kütahya SGK Meydanı'ndaki programla gerçekleştirecek. Erdoğan halkla buluşmasında 81 ilden gelen 1000 kişilik gazi grubu da olacak.

 

Son dakika | Türkiye Büyük Taarruz’u kutluyor! Şanlı zafer için Başkan Erdoğan da bölgede

Son dakika haberler: Türkiye Büyük Taarruz'u ve büyük Zaferi kutluyor. Başkan Erdoğan, Büyük Taarruz'un 100.yıldönümü etkinlikleri nedeniyle bugün Afyonkarahisar ve Kütahya'da olacak.

Son dakika haberler: Türkıye Büyük Zaferi kutluyor. Başkan Erdoğan, Büyük Taarruz'un 100.yıldönümü etkinlikleri nedeniyle bugün Afyonkarahisar ve Kütahya'da olacak.

81 İLDEN 1000 GAZİ

Afyon'da taarruzun başladığı Kocatepe'ye çıkması beklenen Erdoğan, iki ildeki bazı yatırımların açılışını da Kütahya SGK Meydanı'ndaki programla gerçekleştirecek. Erdoğan halkla buluşmasında 81 ilden gelen 1000 kişilik gazi grubu da olacak.

BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN

Öte yandan Başkan Erdoğan önceki akşam AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Ümraniye Millet Bahçesi'nde düzenlenen "Kahramanları Anma ve Zafer Gecesi" programına Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın telefonundan bağlandı. 2 bin 500 şehit yakını ve gaziye hitap eden Erdoğan "Değerli kardeşlerim, Siz hep tek bayrak dediniz, tek millet dediniz, tek vatan dediniz, tek devlet dediniz ve bu yoldan ayrılmadınız. Rabbim yar, yardımcımız olsun. Birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin. 2023 için de bu yolda inanıyorum ki sabit olarak yola devam edelim" dedi.

LAZER ŞOV GÖĞÜS KABARTTI

BÜYÜK Taarruz, önceki akşam Afyonkarahisar ve Kütahya'da coşkuyla kutlandı. Zafer Havalimanı'nın katkılarıyla Afyonkarahisar, Kütahya ve Zafer Havalimanı'nda zaferin 100. yılına özel olarak kurulan 'Zaferin Yüzü, Senin Yüzün' fotoğraf alanları ve ışık-lazer gösterileriyle katılımcılara görsel bir şölen sunuldu. Kütahya ve Afyonkarahisar halkı kutlamalara yoğun ilgi gösterdi. Gökyüzünde beliren ay yıldızlı Türkiye haritası halk tarafından dakikalarca alkışlandı.

OKÇULAR SAHAYA İNDİ

Kütahya'daki kutlamalarda, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF), Zafer Kupası Türkiye Şampiyonası başladı. Ayrıca, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve Kütahya Belediyesi'nin işbirliğinde düzenlenen "Büyük Zafer'in 100. Yılı'nda Halk Oyunları Kulüpler Arası Büyükler Kategorisi Türkiye Finali, Yeni Kapalı Spor Salonu'nda başladı. 2 kategoride yapılan Türkiye şampiyonasında, ilk gün yarışmaları düzenlemesiz dalda Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi şampiyon oldu.

İZMİR'E 400 KM'LİK YÜRÜYÜŞ

26 AĞUSTOS 1922'de başlayan Büyük Taarruz'un neticesinde, İzmir 9 Eylül'de Yunan işgalinden kurtarıldı. 100'üncü yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Afyon Kocatepe'den İzmir'e Zafer ve Anma Yürüyüşü devam ediyor. Kafile 8 kilometrelik yürüyüş sonunda Dereçine'den Yeşilçiftlik'e ulaştı. Yeşilçiftlik'teki kamp alanındaki konaklamanın ardından kafile bugün Çakırözü-Kocatepe arasındaki 14 kilometrelik mesafeyi kat etti.

5'İNCİ SÜVARİ KOLORDUSU'NUN ROTASINDA MOTOSİKLET SÜRDÜLER

BÜYÜK Taarruz'un 100. yıl dönümünde "Süvarinin izinden" etkinliği için Afyonkarahisar'a gelen 250 motosikletli, Kocatepe'den hareket etti. Gruptan Yavuz Kuru, "Büyük Taarruz'da 5. Süvari Kolordusu'nun izlediği yolu demir atlarımızla takip etmek için yola çıktık.

Bu anlamda Kocatepe önemli bir nokta. İlk sürüşümüzü Tokuşlar köyünde tamamladık. İkinci günde süvari şehitliklerini ziyaret edip Dumlupınar'da turumuzu bitireceğiz" dedi.

Afyon'da taarruzun başladığı Kocatepe'ye çıkması beklenen Erdoğan, iki ildeki bazı yatırımların açılışını da Kütahya SGK Meydanı'ndaki programla gerçekleştirecek. Erdoğan halkla buluşmasında 81 ilden gelen 1000 kişilik gazi grubu da olacak.

BAŞKAN ERDOĞAN ŞANLI ZAFER İÇİN BÖLGEDE / VİDEO


BİRLİĞIMIZ DAİM OLSUN
Öte yandan Başkan Erdoğan önceki akşam AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Ümraniye Millet Bahçesi'nde düzenlenen "Kahramanları Anma ve Zafer Gecesi" programına Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın telefonundan bağlandı. 2 bin 500 şehit yakını ve gaziye hitap eden Erdoğan "Değerli kardeşlerim, Siz hep tek bayrak dediniz, tek millet dediniz, tek vatan dediniz, tek devlet dediniz ve bu yoldan ayrılmadınız. Rabbim yar, yardımcımız olsun. Birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin. 2023 için de bu yolda inanıyorum ki sabit olarak yola devam edelim" dedi.


LAZER ŞOV GÖĞÜS KABARTTI
BÜYÜK Taarruz, önceki akşam Afyonkarahisar ve Kütahya'da coşkuyla kutlandı. Zafer Havalimanı'nın katkılarıyla Afyonkarahisar, Kütahya ve Zafer Havalimanı'nda zaferin 100. yılına özel olarak kurulan 'Zaferin Yüzü, Senin Yüzün' fotoğraf alanları ve ışık-lazer gösterileriyle katılımcılara görsel bir şölen sunuldu. Kütahya ve Afyonkarahisar halkı kutlamalara yoğun ilgi gösterdi. Gökyüzünde beliren ay yıldızlı Türkiye haritası halk tarafından dakikalarca alkışlandı.

OKÇULAR SAHAYA İNDİ
Kütahya'daki kutlamalarda, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF), Zafer Kupası Türkiye Şampiyonası başladı. Ayrıca, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve Kütahya Belediyesi'nin işbirliğinde düzenlenen "Büyük Zafer'in 100. Yılı'nda Halk Oyunları Kulüpler Arası Büyükler Kategorisi Türkiye Finali, Yeni Kapalı Spor Salonu'nda başladı. 2 kategoride yapılan Türkiye şampiyonasında, ilk gün yarışmaları düzenlemesiz dalda Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi şampiyon oldu.


İZMİR'E 400 KM'LİK YÜRÜYÜŞ
26 AĞUSTOS 1922'de başlayan Büyük Taarruz'un neticesinde, İzmir 9 Eylül'de Yunan işgalinden kurtarıldı. 100'üncü yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Afyon Kocatepe'den İzmir'e Zafer ve Anma Yürüyüşü devam ediyor. Kafile 8 kilometrelik yürüyüş sonunda Dereçine'den Yeşilçiftlik'e ulaştı. Yeşilçiftlik'teki kamp alanındaki konaklamanın ardından kafile bugün Çakırözü-Kocatepe arasındaki 14 kilometrelik mesafeyi kat etti.


5'İNCİ SÜVARİ KOLORDUSU'NUN ROTASINDA MOTOSİKLET SÜRDÜLER
BÜYÜK Taarruz'un 100. yıl dönümünde "Süvarinin izinden" etkinliği için Afyonkarahisar'a gelen 250 motosikletli, Kocatepe'den hareket etti. Gruptan Yavuz Kuru, "Büyük Taarruz'da 5. Süvari Kolordusu'nun izlediği yolu demir atlarımızla takip etmek için yola çıktık. Bu anlamda Kocatepe önemli bir nokta. İlk sürüşümüzü Tokuşlar köyünde tamamladık. İkinci günde süvari şehitliklerini ziyaret edip Dumlupınar'da turumuzu bitireceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 30 Ağustos mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın yıl dönümüne ilişkin bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 30 Ağustos mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan mesajına "Büyük Zafer’in 100’üncü yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Milletimizin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki kardeşlerimizin ve dünyanın dört bir yanında hayatlarını idame ettiren tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum. Bayram sevincimizi paylaşan tüm dostlarımıza şahsım, ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum" ifadeleriyle başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 30 Ağustos mesajıErdoğan açıklamasında şunları aktardı: "Tarihi, şanlı zaferlerle dolu milletimiz, her türlü yokluk ve imkânsızlığa rağmen yürüttüğü kurtuluş mücadelesini, 30 Ağustos 1922’de kesin ve tartışmasız bir zaferle neticelendirmiştir. Büyük Zafer’le birlikte bugün üzerinde özgürce yaşadığımız toprakların ebedi ve ezeli vatanımız olduğu bir kez daha tescil edilmiştir."

Erdoğan'dan Malazgirt'te net mesaj: Hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayız

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRErdoğan'dan Malazgirt'te net mesaj: Hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayızHaberi Görüntüle

"MİLLETİMİZ ÖLÜMÜ ÖLDÜREN BİR CESARETLE ŞEHADETE YÜRÜMÜŞ, İSTİKLAL VE İSTİKBALİNE SAHİP ÇIKMIŞTIR"

30 Ağustos'un esaret ve hürriyet arasında bir tercihe zorlandığında Türk Milleti’nin neleri başarabileceğinin, nelerden vazgeçebileceğinin en açık ispatı olduğunu belirten Erdoğan, "Milletimiz, düşman boyunduruğu altında bir gün bile kalmaktansa, ölümü öldüren bir cesaretle şehadete yürümüş, istiklal ve istikbaline sahip çıkmıştır. Son olarak 15 Temmuz gecesi yaşananlar, Büyük Taarruz’a ilham veren sarsılmaz iradenin kalplerde halen canlı olduğunu tekrar göstermiştir. Türkiye, mazisinden aldığı güçle, aydınlık ve müreffeh geleceğini inşa etme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir" dedi.

Türkiye'nin tüm insanlığı derinden sarsan koronavirüs salgınınını başarıyla yönettiğini aktaran Erdoğan, "Küresel ekonomik krizi de fırsata çeviren adımlar atmaktadır. Artan üretim kapasitesi, her ay rekorlar kıran ihracatı, savunma sanayiinde hayata geçirdiği projeleri ve bölgesel sorunların çözümünde üstlendiği sorumluluklarla Türkiye, yeni dünya sisteminde hak ettiği yeri almaktadır" ifadelerini kullandı.

"2023, BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE'NİN İNŞASINI MÜJDELEDİĞİMİZ YENİ BİR MİLAT OLACAKTIR"

Erdoğan açıklamasını şu ifadelerle tamamladı: "Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını kutlayacağımız 2023, inşallah büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını müjdelediğimiz yeni bir milat olacaktır. Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyorum. Vatanımız uğruna bir gül bahçesine girercesine toprağa düşen aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla anıyorum. Şehitlerimizin ruhu şad, mekânları cennet olsun. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun."

Başkan Erdoğan şanlı zafer için bölgedeBAŞKAN ERDOĞAN ŞANLI ZAFER İÇİN BÖLGEDE

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Başkan Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Başkan Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti