Advert

Şarkıcı Gülşen tutuklandı! İlk açıklama geldi... Özür diledi

İmam hatip liseleriyle ilgili sözleri üzerine hakkında soruşturma başlatılan şarkıcı Gülşen gözaltına alınmıştı. Savcılık ifadesinin ardından nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen şarkıcı buradaki sorgusunun ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan Gülşen sosyal medya hesabından ‘özür’ paylaşımında bulunarak "Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum." sözlerine yer verdi.

Şarkıcı Gülşen tutuklandı! İlk açıklama geldi... Özür diledi
Şarkıcı Gülşen tutuklandı! İlk açıklama geldi... Özür diledi Admin
Bu içerik 77 kez okundu.
Reklam

Şarkıcı Gülşen'den İmam Hatiplilere skandal hakaret: Sapıklığı oradan geliyor! Resmen tutuklandı! | Sosyal medyadan özür diledi

Giriş Tarihi: 24.08.2022  22:53 Güncelleme Tarihi: 25.08.2022  22:17

SON DAKİKA: Gülşen'in İmam Hatipliler ile ilgili skandal sözleri büyük tepki çekmişti! Şarkıcı Gülşen tutuklandı

Şarkıcı Gülşen, imam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğince, ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçundan tutuklandı. Öte yandan Gülşen, "Söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum" açıklamasında bulundu.

Şarkıcı Gülşen’den İmam Hatiplilere skandal hakaret: Sapıklığı oradan geliyor! Resmen tutuklandı! | Sosyal medyadan özür dilediKonserlerinde giydiği kıyafetler ve LGBT'lilere verdiği destekle tepki çeken şarkıcı Gülşen'in imam hatiplilere yönelik küstah sözleri gündeme bomba gibi düştü. Gülşen, nisan ayında verdiği bir konserde "İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyo" gibi akılalmaz bir ifade kullandı. Skandal sözler sonrası açılan soruşturma kapsamında şarkıcı Gülşen gözaltına alınmasının ardından tutuklama talebiyle adliyeye hakimliğe sevk edildi.

Mahkeme şarkıcı Gülşen'in tutuklanmasına yönelik karar verdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan şarkıcı Gülşen özür diledi. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı da harekete geçerken, sosyal medya adeta ayağa kalktı. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, Gülşen hakkında 81 ilde Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı. A Haber ekranlarına bağlanan Avukat Mehmet Sarı Gülşen'in ceza alma ihtimalini yorumladı. Peki Gülşen ceza alır mı? Gülşen'in İmam Hatiplilere yönelik sözleri hukuken suç mu? İşte detaylar...

 Gülşen'in İmam Hatipliler ile ilgili skandal sözleri büyük tepki çekmişti! Şarkıcı Gülşen tutuklandı

Son dakika haberi: Sahnede imam hatiplilere yönelik hakaret içeren sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan şarkıcı Gülşen, çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı. Gülşen'in Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne gönderilmesi bekleniyor.

SON DAKİKA: Gülşen’in İmam Hatipliler ile ilgili skandal sözleri büyük tepki çekmişti! Şarkıcı Gülşen tutuklandı

Giydiği kıyafetler ve sergilediği davranışlarla magazin gündeminde yer alan şarkıcı Gülşen, yeni bir skandala imza attı. Nisan ayında verdiği bir konserde İmam Hatipliler hakkında söylediği skandal ifadelerin görüntüleri ortaya çıkınca her kesimden tepki yağdı.

SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ

Gülşen konser sırasında "İmam hatipte okumuş kendisi, sapıklığı oradan geliyor" dedi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı; verdiği konser esnasında yaptığı konuşma nedeniyle şarkıcı Gülşen için İstanbul Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne yazı gönderdi.

Şarkıcı Gülşen tutuklandı! İşte ilk ifadesi...

Abartılı sahne kıyafetleriyle gündemde yer edinmeye çalışan şarkıcı Gülşen, geçtiğimiz günlerde konserinde LGBT bayrağı açmış ve "Rahatsız olan arkaya gitsin" demişti.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI/VİDEO

Sözleriyle tartışmalara neden olan Gülşen, rezilliklerine bir yenisini daha ekledi.

"SAPIKLIĞI İMAM HATİPTE OKUMUŞ OLMASINDAN GELİYOR"
Şarkıcı Gülşen'in, Nisan ayında verdiği bir konserde İmam Hatip'te okuyanlara yönelik haddini aşan ifadeleri ortaya çıktı.

Şarkıcı Gülşen tutuklandı

Sahnedeyken imam hatiplileri hedef alan Gülşen'in bir kişiyle ilgili "İmam hatipte okumuş daha önce kendisi sapıklığı oradan geliyor." dediği görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.Hadsiz sözler büyük tepkiye neden oldu.

KONSERİNDE LGBT BAYRAĞI AÇMIŞTI
Gülşen, İstanbul Yenikapı'da verdiği bir konserde de sahnede LGBT bayrağı açmıştı. Seyirciler arasından verilen bayrağı açan Gülşen, "Bunu en güzel köşemizde saklayacağız." demişti. Gülşen "LGBT bayrağından rahatsız olan gitsin." ifadelerini kullanmıştı.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şarkıcı Gülşen Bayraktar Çolakoğlu hakkında, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma başlattı.

Başsavcılık, şarkıcı Gülşen'in konser verdiği sırada sahnede imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı TCK'nin 216. maddesi kapsamında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma başlatılmasına karar verdi.

HABERİN VİDEOSUNU İÇİN TIKLAYINIZ

GÜLŞEN ADLİYE'YE SEVK EDİLDİ

Konserinde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şarkıcı Gülşen, adliyeye sevk edildi.

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Gülşen hakkında TCK'nin 216. maddesi kapsamında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma başlatması ve kolluk görevlilerince mevcutlu şekilde getirilmesi talimatı üzerine harekete geçti.

Gözaltına alınan Gülşen, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adliyesine sevk edildi.

TUTUKLANDI

Gülşen tutuklama talebiyle ceza hakimliğine sevk edildi. Mahkeme Gülşen'in tutuklanmasına yönelik karar verdi.

GÜLŞEN'DEN İLK AÇIKLAMA

Konu hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Gülşen skandal ifadeleri espri olarak nitelendirdi. Gülşen, "Uzun yıllardır birlikte çalıştığım çalışma arkadaşlarım ile iş ve çalışma ortamında yapmış olduğum bir espri toplumu kutuplaştırmayı hedefleyen kimseler tarafından öne çıkarılarak yayınlanmıştır. Sözlerimin ülkemizdeki kutuplaştırmayı hedefleyen kötü niyetli kimselere malzeme vermiş olmasından dolayı üzgünüm. İnandığım özgürlüğü savunurken, eleştirdiğim radikal uca kendimin savrulduğunu görüyorum. Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum. Daha başka bir dil bulmalıydım; bulacağım... " dedi.

İLK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Gülşen'in savcılıkta verdiği ifade de ortaya çıktı. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen şarkıcı, Miraç adlı müzisyenin 'imam' lakaplı olduğunu dikkat çekerek, "Ben orkestrama hitaben 'beni seyircilerimin arasına omuzlarınızda taşıyın demem üzerine' bana orkestra arasından 'seni imam taşısın' şeklinde cevap gelince bahse konu konuşma Miraç ile aramızda geçti. Bu konuşma konsere katılanlara ya da medyaya hitaben yaptığım bir konuşma değildir. Ben ülkesini seven fırsat eşitliğine inan, kimseyi ayırıp örselemeyen bir sanatçıyım" dedi.

PROVOKATİF AMAÇLA SERVİS EDİLDİ

Hadsiz sözlerini perdelemek isteyen Gülşen "Bu kısa görüntü aylar sonra kim tarafından ne amaçla servis edildi bilemiyorum. Ancak provokatif amaçlı servis edildiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Şarkıcı "Ben imam hatiplileri ya da ülkemizin bir kısmını kötülemek onlara hakaret etmek amacıyla asla bu konuşmayı yapmadım" diye konuştu.

MEB: HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI
Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, "Bir şarkıcının, konserinde imam hatip liselerimizi itham ederek bu camiaya yönelik hakaret ve iftira içeren sözlerinden dolayı kendisini kınıyoruz. Bakanlığımızca söz konusu şarkıcının hakaret ve iftira içeren bu sözlerinden dolayı hukuki süreç başlatılmıştır." denildi.

 

GÖZALTINA ALINDI

"Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama" gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Gülşen, polisler tarafından gözaltına alındı. Beşiktaş'taki evinde gözaltına alınan şarkıcı Gülşen'in ifadesinin alınması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Konserinde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şarkıcı Gülşen, emniyette yaklaşık 4 saat ifade verdikten sonra Çağlayan'daki İstanbul Adliyesine sevk edildi.

ADLİYEDEN İLK GÖRÜNTÜ!

Şarkıcı Gülşen işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Gülşen'in adliye binasındaki görüntüleri sevk edildi.

TUTUKLAMA TALEBİYLE SULH CEZA HAKİMLİĞİNE SEVK EDİLDİ

Konserlerinde LGBT bayrağı açıp "beğenmeyen gitsin" diyen Gülşen'in, Nisan ayında verdiği bir konserde imam hatip liselileri hedef alan konuşması ortaya çıkmıştı.

Gülşen'in "İmam hatipte okumuş kendisi, sapıklığı oradan geliyor" sözleriyle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayet olmaksızın, derhal soruşturma başlattı. Soruşturma, Türk Ceza Kanununun 216. maddesinde yer alan "Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama" suçundan açıldı. Savcılık, Gülşen'in ifadeye getirilmesi için emniyet müdürlüğüne talimat yazısı gönderdi. Bu talimat üzerine Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri şarkıcının adresine gitti. Polisler tarafından adliyeye getirilen Gülşen, savcılığa çıkarıldı.

Savcılık ifadesinin ardından Gülşen, tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

İŞTE SAVCILIĞIN TUTUKLAMA TALEBİNİN GEREKÇESİ

İmam hatipliler hakkında söylediği çirkin sözler sebebiyle gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen Gülşen Çolakoğlu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın tutuklama istemesinin gerekçesi belli oldu. Başsavcılık nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine gönderdiği talep yazısında Gülşen Çolakoğlu'nun sözlerinin toplumun her kesiminde yoğum tepkilere neden olduğu, bu tepkilerin özellikle sosyla medyadan yapılan çok sayıda paylaşım ve yorumlar ile gündem olduğu kaydedildi.

Gülşen, tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi!

KİN VE DÜŞMANLIĞA ALENEN TAHRİK

Başsavcılığın talep yazısında, Gülşen'in sözlerinin kamu ve güvenliği açısından açık ve yakın tehlike oluşturacak şekilde kamu güvenliğinin bozucu ve sarsıcı niteliğe hayiz olduğu kaydedildi. Sözlerin halkın farklı özelliklere sahip bir kesiminin diğer bir kesiminin aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik ettiği kaydedilen yazıda, bu açıdan Türk Ceza Kanunun "Halkı Kin Ve Düşmanlığa alenen tahrik" suçunun unsurlarının oluştuğu, bu nedenle şüphelinin tutuklu yargılanması gerektiği kaydedildi.TUTUKLANDI

Savcılık ifadesinin ardından Gülşen, tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Hakimlik de şarkıcının tutuklanmasına karar verip Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi'ne gönderdi.

Savcılık kararını verdi. Gülşen tutuklamaya sevk edildi

LGBT ZORBALIĞI DA YAPMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde festivalde sahne alan Gülşen, konserinde kendisine yöneltilen kıyafet eleştirilerine yanıt verdikten bir süre sonra bir LGBT bayrağı açarak tepki çekmişti. Gülşen'e yönelik tepkiler kamera kayıtlarına da yansırken alanı terk edenlerin "Allah belanızı versin" gibi sözler sarf ettiği duyulmuştu.

ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ GENEL BAŞKANI: TÜM HUKUKİ SÜREÇLERİ BAŞLATIYORUZ

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Abdullah Ceylan, Gülşen'in ortaya çıkan skandal sözleri sonrası yaptığı açıklamada, "Her geçen gün kirlenmiş zihinleriyle İmam Hatip Okullarımız üzerinden gündem oluşturmaya çalışanların çabalarını karşılıksız bırakmayacağız." demişti.

ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, sahne aldığı mekanda imam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle şarkıcı Gülşen 'e tepki gösterdi. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, 81 ilde Gülşen hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

"ŞİDDETLE KINIYORUZ"
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği İstanbul Fatih'te bulunan genel merkezindeki açıklamayı ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Sabahattin Yamak yaptı. Yamak yaptığı açıklamada, "İmam Hatip Okullarının mezunları ve mensupları olarak farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik her türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve tehlikeli görüyoruz. İmam Hatip okulları her türlü siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacaktır. Ancak zaman zaman kendi çıkarları için suni gündem oluşturmak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere de üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında imam hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu alenen kin ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynen iade ediyoruz. İmam hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından dolayı kendisini şiddetle kınıyoruz" dedi.

"ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ"
"10 milyona yakın bir kitleyi çirkin iddialarla itham etmek toplumun fay hatlarıyla oynamaktır" diyen Yamak, "Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, hukuk önünde hesap soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Toplumumuzu, aile yapımızı ve neslimizi ifsad etmeyi kendisine vazife bilen bu saygısız şahıs için tüm imam hatip okulu mezunlarını ve mensuplarını, halkımızı hukuk önünde hesap sormaya davet ediyoruz. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği mensupları olarak bugün tüm illerimizde bu açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz. Ardından Cumhuriyet Savcılıklarına söz konusu şahıs hakkında hukuki işlem yapılması için suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız" şeklinde sonlandırdı. Dernek üyeleri daha sonra suç duyurusunda bulunmak üzere Çağlayan'da bulunan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gitti.

SOSYAL MEDYADA AYAĞA KALKTI
Skandal sözlere karşı sosyal medya adeta ayağa kalktı. #GülşenTutuklansın etiketi Twitter Türkiye'de kısa sürede birinci oldu.

-BU BİR SUÇ DUYURUSUDUR

Gülşen isimli çıplak şarlatan imam hatip mensuplarına sapık diyerek iyice haddini aştı.

- Tüm imam hatip lisesi mensupları adına dava açılmalı.

-BU LAFLARI BİR BEDELİ OLACAK

Terbiyesiz, ahlaksız kadın. Sapıklık senin yaşantının ta kendisi. Bu necip milleti kışkırtma içi sahnede yaptığın onca arsızlıktan sonra kabul edilemez. Bu laflarının bir bedeli olacaktır. Yüce Türk adaleti önünde gurur duyduğum imam hatip kimliğimle hesaplaşacağız.


- Toplumda varoluşunu yalnızca soyunup kendini sergileerej sağlayan ahlaksızlığı kendine siper edinmiş gülşen denen bu mahlükattan imam hatip okumuş bir birey olarak şikayetçiyim. Umarım hesabı sorulur.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK: İNSANLIK AYIBI
Sosyal medya üzerinden Gülşen'in küstah sözlerine tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Nefret üretmek bir sanat dalı değildir. Nefret yaymak bir sanatçı faaliyeti değildir. Toplumun belirli bir kesimini "sapıklık" iddiası ile hedef almak ve Türkiye'yi ayrıştırmaya çalışmak nefret suçudur ve insanlık ayıbıdır." dedi.

Ömer Çelik, "Bu çarpık zihniyetin mazide kaldığını düşünüyorduk. Ancak farklı kisveler altında sürdüğünü görüyoruz. Bu nefret zihniyeti ülkemizde asla zemin bulamaz. Nefrete karşı insanlık değerlerini savunmaya devam edeceğiz. İnsanlık onuru her türlü nefretin üstündedir." ifadelerini kullandı.

BAKAN BOZDAĞ: BU ÇAĞ DIŞI ZİHNİYETİ ŞİDDETLE KINIYORUM
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, şarkıcı Gülşen'in imam hatip mensuplarına yönelik ifadelerine sosyal medyadan yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

Bakan Bozdağ, şunları kaydetti:

"İmam hatip liselerine ve imam hatiplilere karşı iftira, kin, nefret ve ayrımcılık yapan, bunu da ilericilik zanneden, esasında ilkellikten başka hiçbir anlam taşımayan bu çağ dışı zihniyeti şiddetle kınıyorum. Sanatçı kisvesi adı altında kin, nefret ve ayrımcılık dili kullanarak halkın bir kesimini diğer kesimine karşı tahrik etmek, sanata ve sanatçılara da yapılmış saygısızlıktır. Hiç kimsenin halkımız arasında kin, nefret, düşmanlık ve ayrımcılık yapma hakkı ve hürriyeti yoktur."

BAKAN ÖZER: ASLA KABUL EDİLEMEZ
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şarkıcı Gülşen'in imam hatip mensuplarına yönelik sözlerini kınayarak, "Milli birlik ve beraberliğimize gölge düşüren, toplumsal barışımızı zedeleyen ayrıştırıcı söylemler asla kabul edilemez." dedi.

Bakan Özer, yaptığı açıklamada, ülkenin güzide eğitim kurumlarından imam hatip liselerine yönelik sarf edilen ayrımcı ve nefret içeren söylemi şiddetle kınadığını belirtti.

Milli birlik ve beraberliğe gölge düşüren, toplumsal barışı zedeleyen ayrıştırıcı söylemlerin kabul edilemeyeceğini vurgulayan Özer, "Bakanlık olarak gereken adımı hemen attık ve hukuki süreç başlattık. Tüm sürecin yakından takipçisi olacağız." diye konuştu.

AK PARTİLİ KURTULMUŞ: ESEFLE KINIYORUM
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Kurtulmuş, "Milletimizin gözbebeği, ülkemizin en başarılı eğitim kurumlarından, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz İmam Hatip Liselerine karşı ortaya konulan nefret söylemini esefle kınıyorum." dedi.

AK PARTİ'DEN TEPKİ: SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan, "AK Gençlik olarak LGBT'li bu sapkın ve sapık kadın ve zihniyetiyle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu pisliği kahkaha ve alkışlarıyla destekleyenler de bu alçaklığa ortak olmuştur. Yazıklar olsun" ifadelerini kullanarak Gülşen'e tepki gösterdi.

BAKAN ERSOY: SANATÇI KİMLİĞİYLE BAĞDAŞMAZ
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gülşen'in sahnede kullandığı, imam hatiplilere yönelik sözlerine Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamayla tepki gösterdi. Ersoy, açıklamasında, "Devletimizin güzide bir kurumunu, milli ve manevi değerlerimizle yetişmiş nesillerimizi hakaret yoluyla hedef alan sözler milletimizi incitmiş, vicdanlarımızı yaralamıştır. Toplumsal ayrımcılığa, ötekileştirmeye ve tahammülsüzlüğe sevk eden bu zehirli dili kınıyoruz. Sanatçı sorumluluğu, ayrımcılığa, ötekileştirmeye, tahammülsüzlüğe sevk eden bir dilden uzak durmayı gerektirir. Toplumsal barış ve huzuru tehdit etmek hiçbir zaman sanatçı kimliğiyle bağdaşmaz. Nefret diline karşı, sanatın evrensel dilini yüceltecek; toplumsal barış ve huzurumuzu her türlü bölücülüğe ve istismara karşı koruyacağız. Nefret diline inat, sevgi dili her daim galip gelecektir" dedi.

AK PARTİLİ HAMZA DAĞ: SOYTARILIĞI SANATÇI SANANLAR HADDİNİ BİLMELİ!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medya hesabından Gülşen'e "Ahlaksızlığı özgürlük, terbiyesizliği cesaret, hakareti maharet sanan şarkıcının topluma fitne tohumu ekmek dışında hiçbir katkısı yok. Parasını verir LGBT bayrağı açtırırlar, parasını verir İmam Hatiplere saldırtırlar. Soytarılığı sanatçı sananlar haddini bilmeli!" sözleriyle tepki gösterdi.

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu: "Bir İmam Hatipli olarak, İmam Hatiplerimize düşmanlık edenlere cevabımızı her zaman edebimizle vereceğiz. İmam Hatiplerimizi kendi çukur, kokuşmuş zihniyetleriyle bir tutmaya çalışanlar dün olduğu gibi bugün de yarın da hüsrana uğrayacak.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı: "Yazık, acınası, utanç verici bir zihniyet!"

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ: KABUL EDİLEMEZ
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, şarkıcı Gülşen'in imam hatip okulları ve mensuplarına yönelik ifadelerini kınadı.

Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "En zor zamanlarında bile milletimizin sahip çıkıp bağrına bastığı, hayra çağırmak, iyiliği yaymak ve kötülüğü ortadan kaldırmak için kurulan ve 70 yıldır bu gayeye önder olan imam hatip okullarına ve mensuplarına hakaret edilmesi kabul edilemez. Şiddetle kınıyorum." ifadesini kullandı.

ÖNDER'DEN GÜLŞEN AÇIKLAMASI
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, şarkıcı Gülşen hakkında, konserinde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı hukuki süreç başlatılacağını bildirdi.

ÖNDER'in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Toplumu ifsat etmeyi kendisine vazife edinmiş, sanatı (!) ile konuşulamayan bir şahsın İmam Hatip camiasıyla ilgili hadsiz ifadelerini, iftira ve hakaret içeren ithamlarını aynen kendine iade ediyoruz. Şahsın hezeyanlarına karşı hukuki süreç başlatıyoruz. Aziz milletimizin göz bebeği olan İmam Hatip okullarımızın mezun ve mensuplarının bu gibi şahısların çirkin propagandalarına ve ucuz yollu gündemde kalma amaçlarına malzeme yapılmasına asla müsaade etmeyeceğiz."

"VİCDAN SAHİBİ TÜM AVUKATLARIMIZI ÜZERLERİNE DÜŞENİ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ"
ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Abdullah Ceylan, Gülşen'in ortaya çıkan skandal sözleri sonrası yaptığı açıklamada, "Her geçen gün kirlenmiş zihinleriyle İmam Hatip Okullarımız üzerinden gündem oluşturmaya çalışanların çabalarını karşılıksız bırakmayacağız." dedi.

Abdullah Ceylan, "ÖNDER olarak bugün itibariyle okullarımıza ve çocuklarımıza yönelik her türlü mesnetsiz itham ve ahlaksız tavırlara karşı tüm hukuki süreçleri başlatıyoruz. Yalnızca mezun ve mensuplarımızı değil vicdan sahibi tüm avukatlarımızı üzerlerine düşeni yapmaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

GENÇ İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ'NDEN TEPKİ
Genç İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Akkaya, yaptığı yazılı açıklamada, şarkıcı Gülşen'in sahnede söylediği, imam hatiplilere yönelik sözlerine tepki gösterdi. Gülşen'in son konserinde imam hatiplilere karşı söylediği çirkin ifadeyi üzüntü içinde dinlediklerini belirten Akkaya, "Hayatında hiç imam hatip okullarının kapısının önünden geçmeyen birisinin bu şekilde sergilediği yaklaşımı bizi ziyadesiyle üzdü. Kendisinin gündeme gelmek için şarkılarını yetersiz bulduğu ve bu şekilde çıkışlar yaparak gündemde kalmak istediği kanaatindeyiz. Biz kendisi hakkında kötü söz yada fiilde bulunmayacağız. Bizim dinimizde bize kötülük dahi yapılsa iyilik ile karşılık vermek kuralı var. Biz iyi olmaktan ve iyilik yapmaktan yanayız. Gülşen hanımın belki fikirlerini değiştiremeyiz ancak kendisini imam hatip okullarımıza davet ederek, kendisine önyargılarından kurtulmasını tavsiye edebiliriz. İslamiyet hoşgörü dinidir, birlik ve beraberliği emreder, güzel geçinin diye de telkinlerde bulunur. Biz imam hatipliler olarak herkesin görüşüne, görünüşüne, fikrine ve yaşam tarzına saygı duymayı kendimize misyon edinirken Gülşen hanımın bu şekilde ayrıştırıcı bir dil kullanmasını ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" dedi.

GÜLŞEN CEZA ALACAK MI? A HABER'DE AÇIKLADI

SÖZLERİ SUÇ MU? İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ MÜ?

Avukat Mehmet Sarı Gülşen'in sözlerine ilişkin A Haber'e özel açıklamalarda bulundu:

Bu bir suç teşkil eden durumdur. Halkın bir kesimini kin ve nefret suçuyla ötekileştirme söz konusu. Türk Ceza Kanunu'nda bu durum cezalandırılır. İfade özgürlüğü için eleştiri olmalı söylenen şey ve kin, nefret söz konusu olmamalı.

TOPLUMUN BİR KESİMİ KAŞINMAK İSTİYOR

Toplumsal bir kesime büyük bir hakaret var. Soruşturma çok daha genişletilmeli. Siyasal pozisyon almış sözde sanatçı kisvesi altında zihni sapık kişilerden bahsediyoruz.Bu sapık zihniyet bu tür girişimlerle toplumsal bir kesimi kaşımak istiyor. 2023 seçimlerinde bir sonuç doğurmaya dönük hareket edilmeye çalışılıyor.

İMAM HATİPLİLER TAZMİNAT DAVASI AÇMALI

Bu vatanın evlatlarına karşı zihni kirli kişilerden hukuki olarak hesap sorulacaktır. Diğer yönüyle İmam Hatip mezunları tazminat davası açmalılar. Milyonlarca kişi hukuk içinde bu isimlerden hesap sormalı. Türk yargısı da bu hadsiz girişimlerin hesabını sormalı. Bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız.

YANINA KAR KALMAYACAK

Bedenini açmak suretiyle sanatçılık kisvesi altında ortaya çıkan kişiler var. Rol model olması gereken kişiler toplumu ayrıştırmaya çalışıyor. Bunlar yapanın yanına kar kalmayacak.

Gülşen’in küstah sözlerine sert tepkiGÜLŞEN'İN KÜSTAH SÖZLERİNE SERT TEPKİ

Reyhan Karaca sahnede LGBT bayrağı açtı!

Gülşen’in konserinde LGBT skandalı

Fondaş basının Gülşen operasyonu çöktüİmam hatip liseleriyle ilgili sözleri üzerine hakkında soruşturma başlatılan şarkıcı Gülşen gözaltına alınmıştı. Savcılık ifadesinin ardından nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen şarkıcı buradaki sorgusunun ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan Gülşen sosyal medya hesabından ‘özür’ paylaşımında bulunarak "Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum." sözlerine yer verdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Başkan Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Başkan Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti