Advert

Fondaş medyaya çıtları çıkmadı! Basın özgürlüğünden dem vuranlar sus pus

Son dakika haberi: Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin, Halk TV, TELE 1 ve KRT kanallarının CHP ile İyi Parti'den her ay düzenli maaş aldığı yönündeki iddiası kamuoyunda tartışılıyor. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, "Bir şey söylemek istemiyorum. Politikanın konusu. Çok da meslek konusu değil." derken, Çağdaş Gazeteciler Derneği yetkilileri ise ısrarlı takibimize rağmen konuyla ilgili muhabirimize dönüş yapmadı. TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Yanardağ, Muharrem İnce'nin iddialarını kabul etmesi ve "CHP ile zaman zaman yaptığımız hizmet anlaşmaları var. Onların mitingini canlı olarak yayınladığımız zaman bunun karşılığında bir bedel alıyoruz" ifadeleri, gözleri gazeteci cemiyeti ve sendikalarına çevirdi.

Fondaş medyaya çıtları çıkmadı! Basın özgürlüğünden dem vuranlar sus pus
Fondaş medyaya çıtları çıkmadı! Basın özgürlüğünden dem vuranlar sus pus Admin
Bu içerik 136 kez okundu.
Advert

Basın özgürlüğünden dem vuranlar sus pus! Fondaş medyaya çıtları çıkmadı
Giriş Tarihi: 15.8.2022  07:58 Son Güncelleme: 15.8.2022  08:52

GÜNDEMSabah 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin ifşa ettiği, CHP ve İYİ Parti’nin yandaş medyayı maaşa bağladığı iddiasını Tele 1 Genel Yönetmeni Yanardağ da kabul etmesinin ardından gözler gazeteci cemiyeti ve sendikalarına çevirdi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, "Bir şey söylemek istemiyorum. Politikanın konusu. Çok da meslek konusu değil." derken, Çağdaş Gazeteciler Derneği yetkilileri ise konuyla ilgili konuşmadı.
Basın özgürlüğünden dem vuranlar sus pus! Fondaş medyaya çıtları çıkmadıMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin ifşa ettiği, CHP ve İYİ Parti’nin yandaş medyayı maaşa bağladığı iddiasını Tele 1 Genel Yönetmeni Yanardağ da kabul etmesinin ardından gözler gazeteci cemiyeti ve sendikalarına çevirdi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, "Bir şey söylemek istemiyorum. Politikanın konusu. Çok da meslek konusu değil." derken, Çağdaş Gazeteciler Derneği yetkilileri ise konuyla ilgili konuşmadı.

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Yanardağ, Muharrem İnce'nin iddialarını kabul etmesi ve "CHP ile zaman zaman yaptığımız hizmet anlaşmaları var. Onların mitingini canlı olarak yayınladığımız zaman bunun karşılığında bir bedel alıyoruz" ifadeleri, gözleri gazeteci cemiyeti ve sendikalarına çevirdi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, Muharrem İnce'nin iddiaları hakkında konuşmak istemedi ve "Politikanın konusu. Çok da meslek konusu değil" derken, Çağdaş Gazeteciler Derneği konuyla ilgili açıklama yapmadı.

"ÇOK DA MESLEK KONUSU DEĞİL"
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto: "Bu konuda ben bir şey söylemek istemiyorum. Politikanın konusu. Çok da meslek konusu değil. Siyasete girmek istemiyorum. Hiç politikaya girmek istemiyorum. Dediğim gibi bu sonuçta politika. Muharrem (İnce) beni de hiç ilgilendirmiyor. O konular beni ilgilendirmiyor. Gazetecileri ilgilendiren konular bizim konularımız."

ÇAĞDAŞ GAZETECİLER CEMİYETİ DE SESSİZ
Çağdaş Gazeteciler Derneği yetkilileri de muhabirimizin konuyla ilgili sorularına dönüş yapacaklarını söyledi ancak geri dönüş yapılmadı.

NE OLMUŞTU?
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Halk TV, Tele 1, KRT, CHP'den ve İYİ Parti'den her ay düzenli maaş alıyor" şeklindeki açıklamada bulundu. Tele 1 Televizyonu Genel Yönetmeni Merdan Yanardağ da, "CHP ile zaman zaman yaptığımız hizmet anlaşmaları var. Onların mitingini canlı olarak yayınladığımız zaman bunun karşılığında bir bedel alıyoruz" dedi. Muharrem İnce, kendilerine ekranlarında yer vermeyen muhalefet medyasına yönelik, "Haraca bağlamışlar bütün muhalefet belediyelerini. Her bir belediyeden haraç alıyorlar resmen. Aylık maaş alıyorlar" ifadelerini kullandı.

Patronlardan çıt yok!PATRONLARDAN ÇIT YOK!
Muhalefet belediyelerini haraca bağlamışlar"MUHALEFET BELEDİYELERİNİ HARACA BAĞLAMIŞLAR"
İnce’nin iddialarına CHP ve İP neden sessiz?İNCE'NİN İDDİALARINA CHP VE İP NEDEN SESSİZ?
Yanardağ mangırların kaynağını açıkladı!YANARDAĞ MANGIRLARIN KAYNAĞINI AÇIKLADI!
CHP’den maaş alan gazeteciler kim?CHP'DEN MAAŞ ALAN GAZETECİLER KİM?
İnce’den Yanardağ’a yaylım ateşi!İNCE'DEN YANARDAĞ'A YAYLIM ATEŞİ!
İnce’nin iddialarına CHP ve İYİ Parti neden sessiz?İNCE'NİN İDDİALARINA CHP VE İYİ PARTİ NEDEN SESSİZ?

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Başkan Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Başkan Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti