Advert

Mustafa Karahasanoğlu ağabey dualarla uğurlandı

Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, Rahmet-i Rahman'a kavuştu. Mustafa Karahasanoğlu, bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Karahasanoğlu'nun cenaze namazı, ikindi namazına müteakip Fatih Camii'nde kılındı. Namazın ardından Karahasanoğlu, Kur'an-ı Kerim tilaveti eşliğinde Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi.

Mustafa Karahasanoğlu ağabey dualarla uğurlandı
Mustafa Karahasanoğlu ağabey dualarla uğurlandı Admin
Bu içerik 60 kez okundu.
Advert

Son dakika | Akit Medya'nın acı günü! Mustafa Karahasanoğlu vefat etti

Giriş Tarihi: 13.08.2022  06:42 Güncelleme Tarihi: 13.08.2022  19:01

 Türk basının duayen isimlerinden Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu vefat etti!

Son dakika | Akit Medya’nın acı günü! Mustafa Karahasanoğlu vefat ettiSon dakika haberi...Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Karahasanoğlu için taziye mesajı yayınladı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, A Haber canlı yayınında konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Bir süredir hastanede tedavi gören Karahasanoğlu'nun cenaze namazı, İkindi Namazı'na müteakip Fatih Camii'nde kılındı. Karahasanoğlu, namazın ardından Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN TAZİYE MESAJI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Akit Medya İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu için taziye mesajı yayınladı. Başkan Erdoğan sosyal medya hesabından yayınladığı taziye mesajında, "Akit Medya İcra Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Karahasanoğlu'nun vefatını teessürle öğrendim. Sayın Karahasanoğlu'na Allah'tan rahmet, ailesine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Akit Grubu'na ve medya camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

Mustafa Karahasanoğlu ağabey dualarla uğurlandı

Bir süredir hastanede tedavi gören Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, Rahmet-i Rahman'a kavuştu. Cenaze namazı dolayısıyla Karahasanoğlu'nun çok sayıda seveni Fatih Camii'ne geldi.

Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, Rahmet-i Rahman'a kavuştu. Mustafa Karahasanoğlu, bir süredir hastanede tedavi görüyordu.

Karahasanoğlu'nun cenaze namazı, ikindi namazına müteakip Fatih Camii'nde kılındı.

Namazın ardından Karahasanoğlu, Kur'an-ı Kerim tilaveti eşliğinde Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi.

Cenaze namazı Fatih Camii'nde kılındı

Cenaze namazı dolayısıyla sevenleri Fatih Camii avlusunu doldurdu. İkindi namazının ardından kalabalık nedeniyle avluya girişte güçlük yaşandı. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti Grup Başkanvekili Numan Kurtulmuş da katıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, cenaze namazının ardından bir konuşma yaptı. Oktay şunları söyledi:

Esselamu aleyküm. 74 yıllık bir çınar. Hem Türk medyasının hem Türk siyasetinin duayen isimlerinden kıymetli büyüğümüz Mustafa ağabeyimizi sevdiğine uğurluyoruz. Allah rahmet eylesin. Hep birlikte şehadet ettik.

Hepimizin gideceği yol belli. Bu yolculuğu nasıl yaptığımız önemli. Hepimiz şahitlik yaptık ki Mustafa ağabeyimiz bu yolu dimdik yürüdü. Be baskıya ne vesayete boyun eğdi, ne dıştan ne de içten gelen baskılara boyun eğdi. Doğru bildiğini, inandığını söyledi ve doğru bildiğini yaşadı, inşallah sevdiğine bizlerin de şehadetiyle erdi. Bu yolculuğa da çıkmış oldu.

Cenabı hak inşallah tüm günahlarını affeylesin. Cenabı hak hepimize böyle bir uğurlanma nasip etsin. Tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Allah sabır versin. Allah rahmet eylesin.

Türk siyasetinin en karışık döneminde dimdik duran, sonrasında aynı duruşu medyada gösteren, cumhurbaşkanımız ile dimdik yol yürüyen, en zor zamanlarında bile onu yalnız bırakmayan Mustafa ağabeyimize inşallah bir kez daha hakkınızı helal edin. Cumhurbaşkanımızın selamını da iletiyorum. Şehir dışında olduklarından dolayı katılamadılar. Bugün buraya gelmeyi çok istediler. Tekrar Mustafa beyin ruhu için el fatiha.

Akit binasında tören

Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu ağabeyin naaşı, Fatih Camii'nden önce Akit Medya Grubu binasına getirildi. Burada Mustafa ağabey için bir tören düzenlendi.

Sevenleri, Mustafa Karahasanoğlu abi hakkında konuşmalarını gerçekleştirdi.

Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, "Ben hem bir ağabey hem de bir babayı kaybettim" diyerek, konuşma yaptığı esnada gözyaşlarını tutamadı.

Mustafa Karahasanoğlu ağabeyin naaşı, Fatih Camii'ne doğru yola çıktı.

SON YOLCUĞUNA UĞURLANDI

Karahasanoğlu için Akit Medya Grubunda tören düzenlendi. Karahasanoğlu'nun cenazesi, Akit Medya Grubunun Halkalı'daki binasına getirildi.

Burada düzenlenen törene, Karahasanoğlu'nun oğlu İbrahim Karahasanoğlu, kardeşleri Ali İhsan ve Nuri Karahasanoğlu, Akit TV Haber Koordinatörü Muharrem Coşkun, Yeni Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı, Mehmet (Medyum) Memiş, çalışanlar ve arkadaşları katıldı.

Törende konuşan İbrahim Karahasanoğlu, yaşadığı üzüntüyü dile getirdi.

Ali İhsan Karahasanoğlu ise Mustafa Karahasanoğlu'nun çok cesaretli olduğunu belirterek, yaptıkları bir gazete manşetinde ağabeyinin kendisini dinlediğini anlattı. Onun kadar cesaretli olamadığı için ağabeyinden özür dileyen Ali İhsan Karahasanoğlu, "Belki senin cesaretin o yanlışları, o zulümleri sona erdirirdi." dedi.

Nuri Karahasanoğlu ise ağabeyinin "Korkaklardan gazeteci olmaz." dediğini belirterek, "Bu şekilde belki gazeteciliğin de onurunu korumuş oluyordu. Günümüzde öyle gazeteciler var ki kalemini ve beynini bir zaman kiraya, bir zaman da satılığa çıkarıyorlar. Ağabeyim cesurdu." ifadelerini kullandı.

Karahasanoğlu'nun naaşı, okunan duanın ardından cenaze namazı kılınmak üzere tekbirlerle Fatih Camisi'ne götürüldü.

DUAYEN İSİMLERDEN BİRİSİYDİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, A Haber canlı yayınında "Her zaman gönlünde kalbinde aklında varlığında ruhunda yaşadığı ebediyet alemine göçmüş oldu. Kendisi hem Türk siyasetinin hem Türk medyasının çok önemli duayen isimlerinden birisiydi. Milli Görüş Hareketi içerisinde çok önemli görevler üstlenmişti." ifadelerini kullandı.

Bugün Türkiye daha güçlü, daha müreffeh ve daha yerli ve milli bir duruşa sahipse bu tür büyüklerimizin sayesinde oldu.

YAKIN TARİHİN ÖNEMLİ TANIKLARINDAN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bir kaz daha Cenabı Allah'tan rahmet diliyorum. Hem Akit camiasına hem hayatı boyunca birlikte olduğu bütün herkese yürüdüğü yoldaki arkadaşlarına başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Allah cennetiyle cemaliyle müşerref etsin.

Mustafa Karahasanoğlu aslında yakın tarihin en önemli tanıklarından. Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı bütün sıkıntıların Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı bütün saldırıların hedef alındığı bütün süreçlerin ve aynı zamanda Türkiye'nin bunları nasıl savuşturup bu ülkenin bu milletin kendi değerleriyle kendi özüyle nasıl adım attığının en yakın şahidi ve tanığıdır.

Kendini ülkesine inancına değerlerine vakfetmiş kıymetli bir şahsiyet aramızdan ayrıldı.

MUSTAFA KARAHASANOĞLU KİMDİR?
Mustafa Karahasanoğlu, 1948 yılında Erzincan'ın Kemaliye ilçesinin Başpınar köyünde doğdu. 1950 yılında İstanbul'a geldi. İlkokulu Kabataş'taki Namık Kemal İlkokulu'nda, orta öğrenimini Fındıklı Orta Okulu'nda, lise tahsilini ise Maçka Sanat Lisesi'nin elektrik bölümünde tamamladı. Liseyi 1968 yılında bitiren Karahasanoğlu, 1974 yılında Yıldız Üniversitesinin elektrik bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Milli Gazete'de müessese müdürü oldu.

Mustafa Karahasanoğlu siyasi çalışmalarına 1969 yılında Milli Nizam Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'yla başladı. 1973'de Milli Selamet Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanı, 1975 yılında Milli Selamet Partisi İstanbul Gençlik Kolu Başkanı, 1976-1979 yılları arasında Ankara'da Milli Selamet Partisi Genel Merkezi'nde Teşkilatlanma Genel Sekreteri olarak görev yaptı.

Karahasanoğlu, 1979 yılında Milli Gazete Genel Yayın Yönetmenliğine getirildi, 1982 yılına kadar bu görevi devam etti. Bu dönemde Türkiye'de ilk defa temsilcilik sistemi ile gazete abone dağıtım sistemini kurdu. Karahasanoğlu 1983 yılında İslam Takvimini çıkardı. 1988'de Cuma Dergisini yayın hayatına sokan Karahasanoğlu, 1993 yılında günlük olarak yayınlanan Beklenen Vakit Gazetesini çıkardı.

28 Şubat dönemindeki baskılara, 312 Generalin açtığı dava sürecindeki tehditlere karşı taviz vermeden yayınlarını sürdüren gazetenin Almanya baskısı ise, Alman İçişleri Bakanı'nın mahkeme kararı olmadan verdiği yasaklama talimatı ile engellendi.

Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, bir süredir tedavi gördüğü hastanede 74 yaşında Hakk'a yürüdü. Merhum Karahasanoğlu, bugün ikindi vakti Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazına müteakip İstanbul Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verilecek.

Mustafa Karahasanoğlu'nun vefatı sevenlerine büyük üzüntü yaşattı. Haksızlıklara karşı dik duruşuyla tanınan, Türk medyasının çok önemli duayen isimlerinden biri olan Mustafa Karahasanoğlu yakın tarihin en önemli tanıklarındandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KARAHASANOĞLU AİLESİNE TAZİYE TELEFONU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vefat eden Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu'nun aile üyeleriyle telefonda görüşerek taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu'nun vefatı dolayısıyla oğlu İbrahim Karahasanoğlu, kardeşleri Nuri Karahasanoğlu ve Ali İhsan Karahasanoğlu ile telefonda görüşerek başsağlığı temennisinde bulundu.

Mustafa Karahasanoğlu'nun vefatının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve siyasilerden de art arda açıklamalar geldi.

Resim

MUSTAFA KARAHASANOĞLU KİMDİR?

Karahasanoğlu 1948 yılında Erzincan'ın Kemaliye ilçesinin Başpınar köyünde doğdu. 1950 yılında İstanbul'a geldi. İlkokulu Kabataş'taki Namık Kemal İlkokulu'nda, orta öğrenimini Fındıklı Orta Okulu'nda, lise tahsilini ise Maçka Sanat Lisesi'nin elektrik bölümünde tamamladı. Liseyi 1968 yılında bitiren Karahasanoğlu, 1974 yılında Yıldız Üniversitesinin elektrik bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Milli Gazete'de müessese müdürü oldu.

1969 yılında Milli Nizam Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı ile siyasi çalışmalarına başladı. 1974 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nden mezun olan Karahasanoğlu, aynı yıl Milli Gazete'de sorumlu müdürlüğe, 1979 yılında ise gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğine getirildi. 1982 yılına kadar bu görevi sürdüren Karahasanoğlu ardından çeşitli yayın organlarında görev yaptı.

Mustafa Karahasanoğlu siyasi çalışmalarına 1969 yılında Milli Nizam Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'yla başladı. 1973'de Milli Selamet Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanı, 1975 yılında Milli Selamet Partisi İstanbul Gençlik Kolu Başkanı, 1976-1979 yılları arasında Ankara'da Milli Selamet Partisi Genel Merkezi'nde Teşkilatlanma Genel Sekreteri olarak görev yaptı.

Karahasanoğlu, 1979 yılında Milli Gazete Genel Yayın Yönetmenliğine getirildi, 1982 yılına kadar bu görevi devam etti. Bu dönemde Türkiye'de ilk defa temsilcilik sistemi ile gazete abone dağıtım sistemini kurdu. Karahasanoğlu 1983 yılında İslam Takvimini çıkardı. 1988'de Cuma Dergisini yayın hayatına sokan Karahasanoğlu, 1993 yılında günlük olarak yayınlanan Beklenen Vakit Gazetesini çıkardı.

28 Şubat dönemindeki baskılara, 312 Generalin açtığı dava sürecindeki tehditlere karşı taviz vermeden yayınlarını sürdüren gazetenin Almanya baskısı ise, Alman İçişleri Bakanı'nın mahkeme kararı olmadan verdiği yasaklama talimatı ile engellendi.

Mustafa Karahasanoğlu 13 Ağustos 2022 Cumartesi sabaha karşı Hakk'ın rahmetine kavuştu. Karahasanoğlu'nun cenazesi bugün ikindi namazını müteakip İstanbul Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verilecek.

Resim

Bir 2 kişi, sakal, oturan insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Akit Medya Grubu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu dualarla Hakk'a uğurlandı

Akit Medya Grubu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu dualarla Hakk'a uğurlandı

Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Karahasanoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Bir süredir hastanede tedavi gören Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, Rahmet-i Rahman'a kavuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karahasanoğlu için taziye mesajı yayımladı.

Video Player

 

  

00:56 | 01:14

 

Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.

 

Bir süredir tedavi gördüğü hastanede vefat eden Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu için Akit Medya Grubunda tören düzenlendi.

Karahasanoğlu'nun cenazesi, Akit Medya Grubunun Halkalı'daki binasına getirildi.

Burada düzenlenen törene, Karahasanoğlu'nun oğlu İbrahim Karahasanoğlu, kardeşleri Ali İhsan ve Nuri Karahasanoğlu, Akit TV Haber Koordinatörü Muharrem Coşkun, Yeni Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı, Mehmet (Medyum) Memiş, çalışanlar ve arkadaşları katıldı.

Törende konuşan İbrahim Karahasanoğlu, yaşadığı üzüntüyü dile getirdi.

Ali İhsan Karahasanoğlu ise Mustafa Karahasanoğlu'nun çok cesaretli olduğunu belirterek, yaptıkları bir gazete manşetinde ağabeyinin kendisini dinlediğini anlattı. Onun kadar cesaretli olamadığı için ağabeyinden özür dileyen Ali İhsan Karahasanoğlu, "Belki senin cesaretin o yanlışları, o zulümleri sona erdirirdi." dedi.

Nuri Karahasanoğlu ise ağabeyinin "Korkaklardan gazeteci olmaz." dediğini belirterek, "Bu şekilde belki gazeteciliğin de onurunu korumuş oluyordu. Günümüzde öyle gazeteciler var ki kalemini ve beynini bir zaman kiraya, bir zaman da satılığa çıkarıyorlar. Ağabeyim cesurdu." ifadelerini kullandı.

Karahasanoğlu'nun naaşı, okunan duanın ardından cenaze namazı kılınmak üzere tekbirlerle Fatih Camisi'ne götürüldü.

“HEP EN ÖNDE OLDU”

AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ise “Türkiye’nin son 50 yıllık hem siyasi hem de sosyal hikayesinde gazeteci olarak pozisyon alıp her zaman Türkiye’nin önündeki engellerin kalkması, vatandaşımızın bireysel yaşamından özgürlük alanlarına kadar birçok sorunların giderilmesi noktasında hep en önde oldu. Sorunlarla yüzleşmekten mücadele etmekten onlara karşı tavır belirlemekten bu tavrın neticesinde ortaya çıkan bir takım yaptırımlardan, hapis dahil cezalardan çekinmeden her daim hürriyetin, özgürlüğün, inancın önündeki engellerin, 28 Şubat’ta olduğu gibi dini özgürlüklerin önünde yapılan kısıtlamaların ve duvarların kalkması için ömrünü adayan bir hayat geçirdi” dedi.

“BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR DEĞERDİ”

Mustafa Karahasanoğlu’nun kardeşi Nuri Karahasanoğlu ise “Basın camiasının ve milletimizin başı sağ olsun. Mustafa Karahasanoğlu bizim için önemli bir değerdi. Bu millet için, bu ümmet için önemli bir değerdi. Allah’tan rahmet diliyorum. Mustafa Karahasanoğlu, 1993 yılında tüm imkansızlıklara rağmen Akit gazetesini yayın hayatına taşıdı. O noktada malum güçlerin vesayetine rağmen Akit medyayı birçok badireler atlatmasına rağmen ayakta tutmayı başardı. Onlarca gözaltılar yaşadı. Onlarca psikolojik işkencelere tutuldu. Hak bildiği yoldan hiçbir zaman taviz vermeden yayın hayatına devam etti” diye konuştu.

ERDOĞAN'DAN TAZİYE MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vefat eden Mustafa Karahasanoğlu için, "Akit Medya İcra Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Karahasanoğlu’nun vefatını teessürle öğrendim. Sayın Karahasanoğlu’na Allah’tan rahmet, ailesine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Akit Grubu’na ve medya camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun." mesajını yayımladı. 

TAZİYE MESAJLARI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Değerli dava, mücadele ve gönül adamı, Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu'nun vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhuma Cenab-ı Hak'tan rahmet, yakınlarına ve Yeni Akit ailesine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, vefat eden Akit Medya İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu için başsağlığı mesajı yayımladı.

Oktay, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, "Basın camiamızın duayen isimlerinden Akit Medya İcra Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Karahasanoğlu'nun vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır niyaz ediyorum. Akit Grubu'na ve basın camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı ali olsun." ifadelerini kullandı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli: Akit Medya İcra Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Karahasanoğlu’nun vefatından duyduğum üzüntüyü bilhassa paylaşıyor, merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum. Ayrıca muhterem ailesine, sevenlerine Akit Medya Grubu’na, sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı Cennet olsun.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Ömrünü Allah yolunda mücadeleye vakfetmiş, Akit Mdy.Grb.İcra Krl.Bşk.Mustafa Karahasanoğlu’nun vefatını üzüntüyle öğrendim Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine başsağlığı/sabrı cemil dilerim Rabbim, merhameti/mağfireti ile muamele eylesin Mekânı cennet, makâmı âlî olsun, inşallah

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu Beyefendinin vefatını teessürle öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Mekanı Cennet olsun

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Allah rızası yolunda geçen bir ömür... Yaşantısı ve fikirleriyle hepimize örnek olan, Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu Ağabeye Allah'tan rahmet; ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âlî olsun inşallah.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu Bey ebedî âleme irtihal etti. Allah mekânını cennet eylesin. Ailesine, sevenlerine sabırlar diliyorum; Akit ailesinin başı sağ olsun.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Basın dünyasının etkili isimlerinden, gazeteci yazar Mustafa Karahasanoğlu yoğun bakım tedavisi gördüğü hastanede hayata veda etti. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine ve çalışma arkadaşlarına başsağlığı diliyorum.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Hak ve hakikat yolunda tüm ömrü mücadelelerle geçen Akit Medya Grubu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu beyefendinin vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âli olsun.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Bu gece Hakk’a yürüyen Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu beye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun. Tüm Akit ailesine başsağlığı dileklerimi iletiyorum.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu’na Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, sevenlerine ve Akit camiasına sabr-ı cemil diliyorum. Mekanı cennet olsun.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Hayatı boyunca sağlam bir muvahhid, korkusuz bir mücahid ve onurlu bir dava adamı olarak mücadelesine şahid olduğumuz Mustafa Karahasanoğlu ağabeye Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve yol arkadaşlarına sabırlar diliyorum. Mekânı cennet, makamı âlî olsun.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu’na Allah'tan rahmet diliyoruz. Değerli ailesine, sevenlerine ve Akit Medya Grubu’na başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu: Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu Bey’in Rahmet-i Rahman'a kavuştuğunu derin bir teessürle öğrendim.

Merhumun, Allah ve Resulüne tabii muttaki bir kul, diğergam ve mücadeleci dava adamı olduğuna onu tanıyan herkes şahitlik eder.

Merhum, şahsımızı da en zor ve kritik zamanlarımızda ilk önce arayanların hep en başında olmuş, dostluğu ile bir çok insanda olduğu gibi bizimde kalbimizde Allah için yer almıştır. Bizler ondan Allah için razı olduk, Rabbimizde  kendisinden razı olsun inşallah.

Merhuma Cenab-ı Hak'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve basın camiasına başsağlığı ve Sabr-ı Cemil niyaz ediyorum. Makamı ali, mekanı cennet olsun. El-Fatiha.

Zülfikar Gençtürk
15-temmuz.net haberleri:
Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu Ağabeyimiz  Hayatı boyunca sağlam bir muvahhid, korkusuz bir mücahid ve onurlu bir dava adamı olarak mücadelesine şahid olduk kendisine, Allah'tan rahmet diliyoruz. Değerli ailesine, sevenlerine ve Akit Medya Grubu’na başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Karahasanoğlu’nun Rahmet-i Rahman'a kavuştuğunu üzüntüyle öğrendim. Karahasanoğlu'na Cenab-ı Hak’tan rahmet, ailesi, yakınları, sevenleri ve Akit Medya Grubu mensuplarına sabır-başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan: Rahmeti Rahman’a kavuşan Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu’na Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe: Bir süredir tedavi gördüğü hastanede vefat eden Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu’na Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âli olsun.

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu: Hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede Rahmet-i Rahman’a kavuşan Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu ağabeyimize Cenab-ı Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabr-ı cemil ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Zor zamanların mücadele adamı, hep dik duruşuyla hatırlanacak olan, bu gece Rahmet-i Rahman’a kavuşan Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu’na Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Yeni Akit camiasına başsağlığı diliyorum.

ANADOLU YAYINCILAR DERNEĞİ VE UMED'DEN TAZİYE MESAJI

Anadolu Yayıncılar Derneği, Karahasanoğlu'nun vefatı üzerine şu mesajı yayımladı:

"Milli ve yerli medyanın en önemli temsilcisi Akit Medya Grubu Başkanı Sayın Mustafa Karahasanoğlu Hakk'ın rahmetine kavuştu.

Hayatı boyunca sağlam bir muvahhid, korkusuz bir mücahid ve onurlu bir dava adamı olarak mücadelesine şahid olduğumuz Mustafa Karahasanoğlu ağabeye Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve yol arkadaşlarına sabırlar diliyoruz. Anadolu basını olarak Karahasanoğlu’nun mücadelesini sürdürmeye kararlıyız .Mekânı cennet, makamı âlî olsun."  

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) ise şu açıklamayı yaptı:

"Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu’nun vefatını teessürle öğrendik. Sayın Karahasanoğlu’na Allah’tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, sevenlerine ve tüm edebiyat camiasına başsağlığı diliyoruz."

MUSTAFA KARAHASANOĞLU KİMDİR?

Mustafa Karahasanoğlu, 1948 yılında Erzincan'ın Kemaliye ilçesinin Başpınar köyünde doğdu. 1950 yılında İstanbul'a geldi. İlkokulu Kabataş'taki Namık Kemal İlkokulu'nda, orta öğrenimini Fındıklı Orta Okulu'nda, lise tahsilini ise Maçka Sanat Lisesi'nin elektrik bölümünde tamamladı. Liseyi 1968 yılında bitiren Karahasanoğlu, 1974 yılında Yıldız Üniversitesinin elektrik bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Milli Gazete'de müessese müdürü oldu.

Mustafa Karahasanoğlu siyasi çalışmalarına 1969 yılında Milli Nizam Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'yla başladı. 1973'de Milli Selamet Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanı, 1975 yılında Milli Selamet Partisi İstanbul Gençlik Kolu Başkanı, 1976-1979 yılları arasında Ankara'da Milli Selamet Partisi Genel Merkezi'nde Teşkilatlanma Genel Sekreteri olarak görev yaptı.

Karahasanoğlu, 1979 yılında Milli Gazete Genel Yayın Yönetmenliğine getirildi, 1982 yılına kadar bu görevi devam etti. Bu dönemde Türkiye'de ilk defa temsilcilik sistemi ile gazete abone dağıtım sistemini kurdu. Karahasanoğlu 1983 yılında İslam Takvimini çıkardı. 1988'de Cuma Dergisini yayın hayatına sokan Karahasanoğlu, 1993 yılında günlük olarak yayınlanan Beklenen Vakit Gazetesini çıkardı.

28 Şubat dönemindeki baskılara, 312 Generalin açtığı dava sürecindeki tehditlere karşı taviz vermeden yayınlarını sürdüren gazetenin Almanya baskısı ise, Alman İçişleri Bakanı'nın mahkeme kararı olmadan verdiği yasaklama talimatı ile engellendi.

Mustafa Karahasanoğlu vefat ettiMUSTAFA KARAHASANOĞLU VEFAT ETTİ

Mustafa Karahasanoğlu vefat ettiMUSTAFA KARAHASANOĞLU VEFAT ETTİ

Mustafa Karahasanoğlu kimdir?MUSTAFA KARAHASANOĞLU KİMDİR?

Mustafa Karahasanoğlu kimdir?MUSTAFA KARAHASANOĞLU KİMDİR?

Başkan Erdoğan’dan taziye mesajıBAŞKAN ERDOĞAN'DAN TAZİYE MESAJI

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Başkan Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Başkan Erdoğan yeni kampanyanın startını Sakarya'dan verdi: Seçime kadar 81 ilde kesintisiz devam edecek
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti