Advert

MİT'ten Suriye'de kritik operasyon: Nüsret Tebiş etkisiz hale getirildi

MİT, PKK'nın 27 Temmuz 2008'de İstanbul/Güngören'de gerçekleştirdiği ve 18 vatandaşın ölümü, 154 vatandaşın da yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı eylemin faillerinden olan ve eylem sonrasında Irak'ın kuzeyine kaçan Rüstem Kod Nüsret Tebiş'in geçtiğimiz aylarda Irak kuzeyinden Suriye alanına geçtiğini belirledi. Suriye sahasında Nüsret Tebiş'in izini süren MİT, söz konusu teröristin Türkiye sınırına 60 km uzaklıktaki Haseke şehrinde bir evde saklandığını tespit etti. Planlanan operasyon doğrultusunda harekete geçen MİT, Tebiş'i etkisiz hale getirdi.

MİT'ten Suriye'de kritik operasyon: Nüsret Tebiş etkisiz hale getirildi
MİT'ten Suriye'de kritik operasyon: Nüsret Tebiş etkisiz hale getirildi Admin
Bu içerik 86 kez okundu.
Advert

MİT'ten Suriye'de kritik operasyon: Nüsret Tebiş etkisiz hale getirildi

Giriş Tarihi: 30.7.2022  09:18 Son Güncelleme: 30.7.2022  10:18

MİT’ten Suriye’de nokta operasyon! Nüsret Tebiş etkisiz hale getirildi

Milli İstihbarat Teşkilatı, İstanbul/Güngören saldırısının faillerinden PKK mensubu Rüstem Kod Nüsret Tebiş’i Suriye’de gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), İstanbul/Güngören saldırısının faillerinden PKK mensubu Rüstem Kod Nüsret Tebiş’i Suriye’de gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi.

MİT, PKK'nın 27 Temmuz 2008'de İstanbul Güngören'de gerçekleştirdiği ve 18 kişinin ölümü, 154 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı eylemin faillerinden olan ve eylem sonrasında Irak'ın kuzeyine kaçan Nüsret Tebiş'in, geçen aylarda Suriye'ye geçtiğini belirledi.

Son dakika haberi! Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), İstanbul’da 14 yıl önce 18 kişinin öldüğü, 154 kişinin de yaralandığı Güngören saldırısının faillerinden PKK mensubu Rüstem kod adlı Nüsret Tebiş’in Irak’tan Suriye’ye geçtiğini belirledi. Tebiş’in izini süren MİT, Tebiş’i Suriye’de saklandığı eve düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi. Tebiş hakkında 18 ağır müebbet ve bin 258 yıl hapis cezası bulunuyordu.

PKK'lı terörist Nüsret Tebiş MİT operasyonu ile öldürüldü

PKK'lı terörist Nüsret Tebiş MİT operasyonu ile öldürüldü

2008'de düzenlenen Güngören saldırısının faillerinden PKK'lı terörist Nüsret Tebiş, Suriye’de MİT operasyonu ile etkisiz hale getirildi.

MİT’ten Suriye’de nokta operasyon! Nüsret Tebiş etkisiz hale getirildiSon dakika haberleri… MİT, 2008 yılındaki Güngören saldırısının faillerinden PKK terör örgütü mensubu Nüsret Tebiş'i Suriye'de gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi. Operasyonun perde arkasında ne var? Gelişmeleri A Haber canlı yayınına katılan gazeteci Güngör Yavuzarslan ile Terör ve Güvenlik Uzmanı Ali Fuat Gökçe değerlendirdi.

Son dakika... Güngören bombacısı Suriye öldürüldüMİT, PKK'nın 27 Temmuz 2008'de İstanbul Güngören'de gerçekleştirdiği ve 18 kişinin ölümü, 154 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı eylemin faillerinden olan ve eylem sonrasında Irak'ın kuzeyine kaçan Nüsret Tebiş'in, geçen aylarda Suriye'ye geçtiğini belirledi.

SON DAKİKA! MİT’ten Suriye’de kritik operasyon: Nüsret Tebiş etkisiz hale getirildi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), İstanbul’da 14 yıl önce 18 kişinin öldüğü, 154 kişinin de yaralandığı Güngören saldırısının faillerinden PKK mensubu Rüstem kod adlı Nüsret Tebiş’in Irak’tan Suriye’ye geçtiğini belirledi. Tebiş’in izini süren MİT, Tebiş’i Suriye’de saklandığı eve düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi. Tebiş hakkında 18 ağır müebbet ve bin 258 yıl hapis cezası bulunuyordu.

MİT'ten bir nokta operasyon daha

 Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), İstanbul/Güngören saldırısının faillerinden PKK mensubu Rüstem Kod adlı Nüsret Tebiş'i Suriye'de gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi.

SON DAKİKA: MİT'ten Suriye'de kritik operasyon! PKK'lı Nüsret Tebiş öldürüldü | Video

MİT TAKİBE ALDI: DÜĞMEYE BASTI!

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK'nın 27 Temmuz 2008'de İstanbul/Güngören'de gerçekleştirdiği ve 18 vatandaşın ölümü, 154 vatandaşımızın da yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı eylemin faillerinden olan ve eylem sonrasında Irak kuzeyine kaçan Rüstem kod adlı Nüsret Tebiş'i takibe aldı. Geçtiğimiz aylarda Irak'ın kuzeyinden Suriye alanına geçtiğini belirlenen Tebiş'in Suriye sahasında izi sürüldü. MİT unsurları, Tebiş'in Türkiye sınırına 60 kilometre uzaklıktaki Haseke şehrinde bir evde saklandığını tespit ettikten sonra operasyon için düğmeye bastı.

SAKLANDIĞI EVDE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

14 yıl önce hain saldırıyı gerçekleştiren Nüsret Tebiş, planlanan operasyon sonrasında saklandığı eve düzenlenen planlı operasyon sonrasında etkisiz hale getirdi. Nüsret Tebiş, Güngören eyleminin faili olarak İstanbul Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 18 kez ağırlaştırılmış müebbet ve toplam bin 258 yıl hapis cezası çarptırılmıştı. Firari sanık olarak aranan Rüstem kod adlı Nüsret Tebiş'in PKK'ya 1995'de Siirt'in Baykan İlçesinden katıldığı, daha sonra siyasi alana geçerek, bir süre DEHAP'ın İstanbul Esenyurt ve Beylikdüzü ilçe teşkilatlarında PKK adına faaliyet yürüttüğü belirtildi. Güngören eylemini gerçekleştirmesi sonrasında illegal yollardan Irak'ın kuzeyine kaçtığı öğrenildi.

5'İ ÇOCUK 1'İ HAMİLE 18 VATANDAŞ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

2008 Güngören saldırısı, 27 Temmuz 2008 tarihinde İstanbul-Güngören ilçesi Menderes Çıkmazı Caddesi'nde ardı ardına iki bombanın patlatılması sonucu 5'i çocuk 1'i hamile toplam 18 vatandaşın yaşamını yitirmesi ve 154 kişinin yaralanması ile sonuçlanmıştı. 27 Temmuz 2008 günü, 21:55'te İstanbul-Güngören ilçesinde araç trafiğine kapalı olan Menderes Çıkmazı Caddesi'nde bir beton çöp konteynırında ses bombası patlamış, patlama civarına kalabalık toplanmasından yaklaşık on dakika sonra ilk bombalamanın gerçekleştiği beton çöp konteynırından yaklaşık elli metre uzağında bir başka beton çöp konteynırında tesirli bir bomba patlatılmıştı. Bu patlamayla ise çevredeki çocukların da aralarında bulunduğu 18 kişi yaşamını yitirmişti.

MİT, PKK'nın 27 Temmuz 2008'de İstanbul Güngören'de gerçekleştirdiği ve 18 kişinin ölümü, 154 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı eylemin faillerinden olan ve eylem sonrasında Irak'ın kuzeyine kaçan Nüsret Tebiş'in, geçen aylarda Suriye'ye geçtiğini belirledi.

Suriye'de Nüsret Tebiş'in izini süren MİT, söz konusu teröristin Türkiye sınırına 60 kilometre uzaklıktaki Haseke şehrindeki bir evde saklandığını tespit etti. Planlanan Operasyon doğrultusunda harekete geçen MİT, terörist Nüsret Tebiş'i etkisiz hale getirdi. Peki operasyon ne anlama geliyor?

Güngör Yavuzarslan şunları söyledi:

"Teşkilatımız Irak-Suriye geçişlerini iyi takip ederek ABD'nin desteklediği terör örgütü PKK/YPG'nin kamp kurduğu Haseke'de etkisiz hale getirdi. Saha elemanlarının operasyonları olabilir. Bir ev olduğu için bunu söyledim. Irak'tan Suriye'ye geçen teröristler Haseke'yi güvenli ev olarak görüyordu.

PKK bu isimleri değişik isimlerle Suriye'de uyuyan terörist haline getirip Kandil'den gelecek emirler için hazırda tutuyordu. Ancak onları gölge gibi takip eden bir Türk istihbaratı var. Bizim isimsiz kahramanlarımız yerini tespit etti. Bunun bir ev operasyonu olması çok önemli.

Güvenli evlere yapılan operasyonlar çok zordur ve risklidir. Hakan Fidan'ın ortaya koyduğu git bul ve inha et parolası ciddi bir başarı ortaya koydu. Şu mesaj net şekilde veriliyor: Türkiye yönelik yapılan saldırıların karşılığı mutlaka verilecek."

Terör ve Güvenlik Uzmanı Ali Fuat Gökçe yorumları:

"Güngören bombacısı bir küçük yavrumuzun da kanı elinde olan bir isim. Bunların hepsi bebek ve çocuk katili sivillerin kanı elinde olan teröristlerdir. Türkiye bunların hepsini hiçbir şekilde bugün olmasa bile yarın mutlaka bulup etkisiz hala getiriyor.

İsterse en korunaklı olduğu yer, isterse korundukları yerler olsun bunları bulup etkisiz hale getirebiliyor. Dolayısıyla şehitlerimizin kanı hiçbir zaman için yerde kalmıyor. Türkiye'nin nefesi bunların ensesinde. Bunu çok iyi bildikleri için kafalarını çıkaramıyorlar.

PKK psikolojik bir çöküntü içine girmiş durumda. Çareyi de kendilerini destekleyen ağababalarından almak istiyorlar. Bu desteği onların yayınladığı taziye mesajlarında destek arıyorlar. Bu mesajlarla kendi çevrelerine propaganda yapmak istiyorlar.

Ama tüm çabaları boşuna Türkiye bunları yok etme stratejisini 2016 yılından beri aktif olarak uyguluyor. TSK ile bunu sahada operasyonel olarak yapılıyor. MİT ile birlikte özel operasyonlarla öncelikle tespit ediliyor ardından planlanıyor ve yok ediliyor."

Güvenlik güçleri PKK'lı teröristleri tek tek avlamaya devam ediyor.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) 2008 yılında PKK tarafından düzenlenen kanlı Güngören saldırısının faillerinden terörist Nüsret Tebiş'in izini Suriye’de buldu.

Tebiş'in Türkiye sınırına 60 kilometre uzaklıktaki Haseke şehrinde bir evde saklandığını tespit etti.

Nokta operasyonla yok edildi

Terörist Tebiş, düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi.

18 kez ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 1258 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan ve firari sanık olarak aranan Tebiş'in, örgüte 1995'te Siirt'in Baykan ilçesinden katıldığı, daha sonra Demokratik Halk Partisinin (DEHAP) İstanbul Esenyurt ve Beylikdüzü ilçe teşkilatlarında görev yaptığı, bu dönemde PKK adına faaliyet yürüttüğü, Güngören saldırısının ardından Irak'ın kuzeyine kaçtığı öğrenildi.

PKK lı terörist Nüsret Tebiş MİT operasyonu ile öldürüldü #1

17 kişi hayatını kaybetmişti

Güngören'de Medrese Caddesi'nde ilk bombanın patlatılmasının ardından olay yerindekilere yardım etmek üzere kalabalık toplandığı sırada çöp kutusuna bırakılan ikinci bomba infilak ettirilmişti.

İki bombanın 10 dakika arayla patlaması sonucu 5'i çocuk 18 kişi ölmüş, 154 kişi yaralanmıştı.

PKK lı terörist Nüsret Tebiş MİT operasyonu ile öldürüldü #22 sanık 18 yıl müebbet caza aldı

Saldırının ardından düzenlenen operasyonla yakalanan 9 kişi hakkında İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesince dava açılmış ve yargılama sonunda 2 sanığa "devletin birliğini bozmaya teşebbüs" ve "kasten adam öldürme" suçlarından 18'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmişti.

Bir sanık beraat etmiş, 6 sanık da değişen oranlarda hapisle cezalandırılmıştı.

PKK lı terörist Nüsret Tebiş MİT operasyonu ile öldürüldü #3

Operasyonun perde arkasında ne var?OPERASYONUN PERDE ARKASINDA NE VAR?

Katil suç makinası çıktı: Tabancayla vurduğu Elif Güneş'i hastaneye bırakıp kaçmıştı

GÜNDEM

Katil suç makinası çıktı: Tabancayla vurduğu Elif Güneş'i hastaneye bırakıp kaçmıştı

 

Marmaris'te orman yangını korkuttu: Yıldönümünde yine yandı

GÜNDEM

Marmaris'te orman yangını korkuttu: Yıldönümünde yine yandı

 

Suriye'deki mülteci kamplarında dram: Bir de yangın vurdu

DÜNYA

Suriye'deki mülteci kamplarında dram: Bir de yangın vurdu

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı