Advert

KYK borcunda ana para düzenlemesi! Başkan Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında müjdeledi: Sadece alınan rakam ödenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik sürecinin başlaması için şartlı onayımızı üye ülkelerle paylaştık. Şartlarımızı yerine getirmek için gerekli adımları atmamaları halinde süreci donduracağımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum" dedi. "Yükselen fiyatları telafi edecek tedbirler alıyoruz" diyen Erdoğan, "Vatandaşımızın gelir seviyesini yükseltecek artışlar yapıyoruz. İnşallah yıl sonunda gelişmelere göre sabit gelirlilerin durumunu yeniden gözden geçireceğiz. Şubat-Mart ayları birlikte uyguladığımız politikanın olumlu neticelerini daha iyi göreceğiz" ifadelerini kullandı. KYK borçlarıyla ilgili de müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajı şöyle: Kredi geri ödemelerini herhangi bir enflasyon farkı veya faiz uygulaması olmaksızın sadece alınan kredi üzerinden yapılmasını kararlaştırdık. Yani anapara

KYK borcunda ana para düzenlemesi! Başkan Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında müjdeledi: Sadece alınan rakam ödenecek
KYK borcunda ana para düzenlemesi! Başkan Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında müjdeledi: Sadece alınan rakam ödenecek Admin
Bu içerik 29 kez okundu.
Advert

KYK borcunda ana para düzenlemesi! Başkan Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında müjdeledi: Sadece alınan rakam ödenecek

Giriş Tarihi: 18.7.2022  18:10 Son Güncelleme: 18.7.2022  19:12

KYK BORÇLARINDA SON DAKİKA! Başkan Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası KYK kredi borcu düzenlemesini duyurdu!

Erdoğan'dan KYK kredi borcu müjdesi: Sadece ana para ödenecek!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KYK kredi borçlarıyla ilgili gençlere müjdeyi verdi. Sadece ana paranın ödeneceğini söyleyen Erdoğan, KYK kredi borçlarıyla ilgili alınan detayları da paylaştı. NATO üyelik başvurularıyla ilgili İsveç ve Finlandiya'ya çağrıda bulunan Erdoğan, "Bizim Türkiye olarak bu duruşumuz çok nettir, gerisini kendileri bilir" dedi.

KYK borcunda ana para düzenlemesi! Başkan Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında müjdeledi: Sadece alınan rakam ödenecekBaşkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında ulusa seslendi. Milyonlarca gencin beklediği Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borçları için yeni bir düzenleme yapıldığını açıklayan Başkan Erdoğan, "Ödeme sadece alınan kredi rakamı üzerinden yapılacak. Yani ana para ödenecek. Kredi borçlarında faiz ve enflasyon farkı uygulanmayacak. 26 milyar lira gibi bir rakamı gençlerimizin üzerinden kaldırdık" dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500