Advert

Başkan Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar: Harekete geçme zamanı geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile telefonda görüştü. İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski arasında gerçekleştirilen görüşmede, Ukrayna-Rusya savaşı ve Karadeniz'de tahıl ihracı için güvenli koridorlar oluşturulmasına dair hususlar ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, en büyük temennilerinin Ukrayna'ya barışın gelmesi olduğunu vurgulayarak, Ukrayna'nın tahıl ürünlerinin dünya pazarına ulaştırılması için Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanan plana dair çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti.

Başkan Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar: Harekete geçme zamanı geldi
Başkan Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar: Harekete geçme zamanı geldi Admin
Bu içerik 121 kez okundu.
Advert

Başkan Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar: Harekete geçme zamanı geldi
Giriş Tarihi: 11.7.2022  15:24 Son Güncelleme: 11.7.2022  18:37
Son dakika: Başkan Erdoğan'dan diplomasi trafiği! Peş peşe kritik temaslar
Başkan Erdoğan'dan diplomasi trafiği

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile telefonda görüştü. Görüşmede, Ukrayna-Rusya savaşı ve Karadeniz'de tahıl koridoru konuları ele alındı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, görüşmede BM'nin güvenli koridor planı için harekete geçme zamanının geldiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Zelenskiy ile de bir görüşme gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Paşinyan, Erdoğan'ı Kurban Bayramı vesilesiyle kutladı. Erdoğan daha sonra ise Rusya Devlet Başkanı Putin ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski ile görüştü. Görüşmelerde, Rusya-Ukrayna savaşı ve tahıl ihracı için güvenli koridorlar oluşturulmasına dair hususlar ele alındığı bildirildi.
Son dakika: Başkan Erdoğan’dan diplomasi trafiğiSon dakika haberi... Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Paşinyan, Başkan Erdoğan'ın Kurban Bayramı'nı kutladı. Ayrıca Başkan Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bu temas sonrası Başkan Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile de bir telefon görüşmesi yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nikol Paşinyan ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nikol Paşinyan ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan arasındaki görüşmede iki ülke arasındaki normalleşme sürecine verilen öneme vurgu yapıldı.

Türkiye ve Ermenistan arasındaki normalleşme süreci devame diyor...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Arayıp bayramını kutladı

Arama, Paşinyan tarafından Erdoğan'ın Kurban Bayramı'nı tebrik amacıyla gelirken Cumhurbaşkanı da Paşinyan'ın gelecek Vardavar Bayramı'nı tebrik etti.

Görüşmeye ilişkin açıklama İletişim Başkanlığı'ndan yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan peş peşe kritik görüşmeler
Son dakika haberi: Başkan Recep Tayyip ErdoğanErmenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile telefonda görüştü. İki lider, bölgedeki barış ve istikrarın güçlendirilmesine de katkı sağlayacak Türkiye ile Ermenistan arasındaki ikili normalleşme sürecine verdikleri önemi vurguladı. Öte yandan, Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Suriye ile Ukrayna-Rusya Savaşı ve tahıl koridoru ele alındı. Gelen son bilgilere göre Başkan Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile telefonda, Ukrayna-Rusya savaşı ve Karadeniz'de tahıl ihracı için güvenli koridorlar oluşturulması konularını görüştü. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Son dakika: Başkan Erdoğan’dan diplomasi trafiği! Peş peşe kritik temaslar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Paşinyan, Erdoğan'ın Kurban Bayramı'nı kutladı.

Başkan Erdoğan da yaklaşan Vardavar Bayramı dolayısıyla Başbakan Paşinyan'ı tebrik etti.

Son Dakika: Başkan Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile görüştü | Video

Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar: Harekete geçme zamanı geldiNORMALLEŞME SÜRECİNİN ÖNEMİ VURGULANDI

İki lider, bölgedeki barış ve istikrarın güçlendirilmesine de katkı sağlayacak Türkiye ile Ermenistan arasındaki ikili normalleşme sürecine verdikleri önemi vurguladı.

Erdoğan ve Paşinyan, bu çerçevede ayrıca, özel temsilcilerin 1 Temmuz'daki görüşmelerinde uzlaşıya varılan hususların yakın zamanda uygulanması yönündeki beklentilerini ifade etti.

BAŞKAN ERDOĞAN PUTİN İLE GÖRÜŞTÜ

Öte yandan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile teledon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Suriye'deki durumun yanı sıra Ukrayna-Rusya savaşı ve Karadeniz'de tahıl ihracı için güvenli koridorlar oluşturulmasına dair konular ele alındı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukraynalı mevkidaşı Zelenskiy ile görüştü

Son Dakika: Başkan Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü | Video

Görüşmede, Suriye'deki sınır ötesi mekanizmanın uzatılmasına önem atfettiğini vurgulayan Erdoğan, Birleşmiş Milletler'in Karadeniz'de tahıl ihracı için güvenli koridorlar oluşturulması planıyla ilgili harekete geçme zamanının geldiğini belirtti.

Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşın kalıcı ve adil bir barışla, müzakereler yoluyla sona erdirilmesi gerektiğini yineleyen Başkan Erdoğan, Türkiye olarak bugüne kadar olduğu gibi müzakere sürecinin yeniden canlandırılması için her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını ifade etti.

BAŞKAN ERDOĞAN ZELENSKİY İLE GÖRÜŞTÜ

Başkan Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile telefonda, Ukrayna-Rusya savaşı ve Karadeniz'de tahıl ihracı için güvenli koridorlar oluşturulması konularını görüştü.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski arasında gerçekleştirilen görüşmede, Ukrayna-Rusya savaşı ve Karadeniz'de tahıl ihracı için güvenli koridorlar oluşturulmasına dair hususlar ele alındı. Başkan Erdoğan, görüşmede, en büyük temennilerinin Ukrayna'ya barışın gelmesi olduğunu vurgulayarak, Ukrayna'nın tahıl ürünlerinin dünya pazarına ulaştırılması için Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanan plana dair çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti.

Ukrayna ile Rusya arasında çözümün her halükarda diplomasi yoluyla olacağını, bunun için de müzakere masasının açık tutulması gerektiğini belirten Erdoğan, İstanbul sürecinde kolaylaştırıcılık ve arabuluculuk dahil ihtiyaç duyulan her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını dile getirdi. Erdoğan ayrıca, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'nin Kurban Bayramı vesilesiyle yayımladığı video mesajında Türkçe olarak yaptığı bayram tebriği için kendisine teşekkür etti.

ERDOĞAN, PAŞİNYAN İLE GÖRÜŞTÜ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile de telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İki lider normalleşme sürecine verdikleri önemi vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Ermenistan Başbakanı Paşinyan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Kurban Bayramı vesilesiyle kutladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da yaklaşan Vardavar Bayramı vesilesiyle Başbakan Paşinyan'ı tebrik etti.

İki lider, bölgedeki barış ve istikrarın güçlendirilmesine de katkı sağlayacak Türkiye ile Ermenistan arasındaki ikili normalleşme sürecine verdikleri önemi vurguladı.

İki lider bu çerçevede ayrıca, Özel Temsilcilerin 1 Temmuz'daki görüşmelerinde uzlaşıya varılan hususların yakın zamanda uygulanması yönündeki beklentilerini ifade etti.

EYT için çalışmalar hızlandı: İşte masadaki alternatif çözümler!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİREYT için çalışmalar hızlandı: İşte masadaki alternatif çözümler!Haberi Görüntüle
Yunan medyası manşetten veriyor! MHP lideri Bahçeli'ye hediye edildi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRYunan medyası manşetten veriyor! MHP lideri Bahçeli'ye hediye edildiHaberi Görüntüle
Cumhurbaşkanı Erdoğan Srebrenitsa Soykırımı paylaşımı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRCumhurbaşkanı Erdoğan Srebrenitsa Soykırımı paylaşımıHaberi Görüntüle

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı