sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert
Reklam

İsveç, PKK'yı sadece korumuyor: PKK'nın büyük finansörlüğünü de üstleniyor!

Son dakika haberi... İsveç, PKK için sadece bir üs değil. İsveç, terör örgütünün en büyük para kaynaklarından biri. PKK, İsveç'te açtığı dernekler üzerinden bağış adı altında topladığı parayı Kandil'e gönderiyor. Paralar İsveç bankası Bankgirot'a "okul tadilatı", "tıbbi yardım" gibi sahte başlıklarla yatırılıyor.

İsveç, PKK'yı sadece korumuyor: PKK'nın büyük finansörlüğünü de üstleniyor!
İsveç, PKK'yı sadece korumuyor: PKK'nın büyük finansörlüğünü de üstleniyor! Admin
Bu içerik 28 kez okundu.
Advert

İsveç ve PKK omuz omuza yürüyor! Örgütün hem finansörü hem de sığınağı

Giriş Tarihi: 18.06.2022  07:24 Güncelleme Tarihi: 18.06.2022 09:38

İsveçPKK'yı sadece korumuyor: PKK'nın büyük finansörlüğünü de üstleniyor!

İsveç'in farklı şehirlerinde finansal destek için hesaplar açan örgüt, bir yandan Türkiye'nin hilafına her türlü terör faaliyetini desteklerken bir yandan da NATO'ya girmek isteyen İsveç'ten askeri mühimmat haricinde, tıbbi ekipman da dâhil her türlü malzeme desteği alıyor.

İsveç, PKK için sadece bir üs değil. İsveç, terör örgütünün en büyük para kaynaklarından biri. PKK, İsveç'te açtığı dernekler üzerinden bağış adı altında topladığı parayı Kandil'e gönderiyor. Paralar İsveç bankası Bankgirot'a "okul tadilatı", "tıbbi yardım" gibi sahte başlıklarla yatırılıyor.

Sabah

BU ALBÜMÜ PAYLAŞ

SABAH'ın İsveç'in başkenti Stockholm'deki inine girdiği PKK/ PYD terör örgütünün, İsveç bankalarında açılan kron hesaplarından gelen yardım ve bağışları, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde Mehmetçik'e karşı kullandığı silah ve mühimmatın teminine harcadığı ortaya çıktı.

İsveç ve PKK omuz omuza yürüyor! Örgütün hem finansörü hem de sığınağı

İsveç'in başkenti Stockholm'deki inine girdiği PKK/ PYD terör örgütünün, İsveç bankalarında açılan kron hesaplarından gelen yardım ve bağışları, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde Mehmetçik'e karşı kullandığı silah ve mühimmatın teminine harcadığı ortaya çıktı.

GALERİ DEVAM EDİYOR

 

İsveç ve PKK omuz omuza yürüyor! Örgütün hem finansörü hem de sığınağı

İsveç'in farklı şehirlerinde finansal destek için hesaplar açan örgüt, bir yandan Türkiye'nin hilafına her türlü terör faaliyetini desteklerken bir yandan da NATO'ya girmek isteyen İsveç'ten askeri mühimmat haricinde, tıbbi ekipman da dâhil her türlü malzeme desteği alıyor.

İsveç ve PKK omuz omuza yürüyor! Örgütün hem finansörü hem de sığınağı

BANKADAKİ RESMİ HESAP

SABAH'ın ulaştığı bilgi ve belgelere göre PKK, PYD, YPG ve YPJ adlarıyla İsveç'te faaliyet gösteren örgüte finansal destek sağlayan İsveç resmi banka hesap numarası şöyle: Bankgirot-nr: 5614-0148 (SEB). Bu finansal desteğin bankaya aşağıdaki ana başlıklar halinde kaydedildiği belirlendi:

 

İsveç ve PKK omuz omuza yürüyor! Örgütün hem finansörü hem de sığınağı

"YPG ve YPJ'ye destek. Bombalanan bir okulun tadilatı için yardım. Ameliyatlarda kullanılan ilaçlar. Yaralı YPG/J savaşçıları için rehabilitasyon merkezi için tıbbi ekipman. Oyun alanı için malzemeler. Herkese açık bir müzik stüdyosu için ekipman."

İsveç ve PKK omuz omuza yürüyor! Örgütün hem finansörü hem de sığınağı

MOBİL BAĞIŞ YÖNTEMİ

PKK'nın İsveç'ten Kandil'e para göndermek için kullandığı bir başka yöntem de mobil bağış ödeme. Swish-donation sistemindeki 0722835113 numaralı hesap üzerinden örgüte direkt para yollanıyor. İsveç, AB ülkeleri arasında PKK/ PYD'ye yabancı terörist gönderen 3'üncü ülke.

İsveç'ten terör örgütü PKK açıklaması! NATO korkusu sardı

 

İsveç ve PKK omuz omuza yürüyor! Örgütün hem finansörü hem de sığınağı

Sadece STK'lar üzerinden değil, okullardan da örgüte militan devşiriliyor. Bazı şirketlerin kamuya açık veya gizli olmak üzere PKK adına çeşitli yasa dışı faaliyetler sürdürdüğü de biliniyor. İsveç, PKK'nın Avrupa Birliği terör örgütleri listesinden çıkarılması için birçok girişimde bulundu.

İsveç ve PKK omuz omuza yürüyor! Örgütün hem finansörü hem de sığınağı

76 MİLYON DOLAR DESTEK

İsveç, PKK/YPG'ye finansal destek sağladığını da gizlemiyor. İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde liderliğindeki heyetin, PKK'nın kolu YPG temsilcileriyle görüşmeleri sonucunda örgüte, 2023'te 376 milyon dolar destek verilmesi kararlaştırıldı. Üstelik İsveç Dışişleri Bakanı, YPG ile ortak olduklarını açıklamaktan da çekinmedi.

İsveç ve PKK omuz omuza yürüyor! Örgütün hem finansörü hem de sığınağı

İŞTE TERÖR DERNEKLERİ

SABAH'IN eriştiği bilgilere göre PKK/PYD ile kültürel faaliyet adı altında PKK'ya ekonomik, siyasi destek ve hatta insan kaynağı, yani terörist desteği sağlayan dernekler şunlar: "Syndikalistiskt Forum, Bokhandeln Info (kitapevi), Kafé 44, Svensk-Kurdiska Kulturföreningen, Amalthea bokkafé (kitpaevi), India Dälck."

 

İsveç ve PKK omuz omuza yürüyor! Örgütün hem finansörü hem de sığınağı

BAĞLANTIYI KURAN GUSTAFSSON

İsveç'teki bütün dernekler, yapılar arasındaki bağlantıyı Kürdistan Destek Komitesi Derneği'ni de yöneten, PYD'nin İsveç'teki en önemli adamı Benny Gustafsson sağlıyor. Gustafsson'un kullandığı mail adresi ise stodkommitten@ gmail.com.

İsveç ve PKK omuz omuza yürüyor! Örgütün hem finansörü hem de sığınağı

Gustafsson'un üzerinde YPG-Gerilla YPJ yazılı bir siyah bir tişört giydiği bir fotoğraf da bulunuyor.

 

 

 

İsveç ve PKK omuz omuza yürüyor! Örgütün hem finansörü hem de sığınağı

Gustafsson, PYD'nin İsveç Temsilcisi Şiar Ali ile birlikte çalışıyor, örgütün siyasi bağlantılar kurmasında öncülük yapıyor.

İsveç ve PKK omuz omuza yürüyor! Örgütün hem finansörü hem de sığınağı

İSVEÇ POLİSİNDEN KOMİK SAVUNMA

GÖRÜNTÜLER GERÇEK Mİ DEĞİL Mİ ARAŞTIRIYORUZ

SABAH'ın dünkü "İşte İsveç'in göbeğindeki Kandil" başlıklı haberinde yer alan ve sosyal medyada da yayılan, Nobel ödülleri yemeğinin verildiği Stadhuset'e terör örgütü PKK görsellerinin yansıtıldığına dair fotoğraflara büyük tepki geldi. İmralı'da tutuklu bulunan PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafı ile örgüt bayraklarının İsveç'in göbeğinde yansıtılması, teröre verdikleri desteği gözler önüne serdi.

Görüntüleri paylaşan PKK'nın İsveç ile bağlantılı sosyal medya hesaplarında Stockholm'de Globen Avicii Arena Spor Salonu'nun duvarına da aynı görüntülerin yansıtıldığına dair paylaşımlar yer aldı. Stockholm polisi ise görüntülerin gerçek olup olmadığının açıklığa kavuşturulamadığını bildirdi. Polis, Stockholm'de, projeksiyonla duvara görüntü yansıtabilmek için yerel saatin 23.30'u geçmiş olması gerektiğini, bu saatte herhangi bir yetkilinin bulunmamasını fırsat bilen kişilerin, pazartesi günü korsan eylem yapmış olabileceğini düşünüyor.

Bunlar gazeteciymiş: PKK için 102 program yaptılar

Kılıçdaroğlu’nun “Hangi gerekçeyle içerİdeler” diye sorduğu 20 ‘gazeteci’ ve çatısı altında çalıştıkları şirketlere ilişkin operasyonun detaylarına Yeni Şafak ulaştı. Pel Yapım, Piya Yapım ve Ari Yapım ajanslarının, PKK’nın örgüt şemasında sözde basın komitesine bağlı Sterk TV ve Medya Haber TV’ye içerik ürettikleri, söz konusu ‘gazetecilerin’ bu mecralara terör propagandası içeren 102 program yaptıkları belirlendi. Kılıçdaroğlu’nun ‘gazeteci’ dediği kişilerden birkaçının faaliyetlerinden bazıları şöyle...

Şahin Şen  18 Haziran 2022, 00:00    Yeni Şafak

​Bunlar gazeteciymiş: PKK için 102 program yaptılar

A.O. Medya Haber TV’de terör propagandası yaptı.

PKK propagandası yapan medya kuruluşlarına yönelik Diyarbakır’daki operasyonun detaylarına Yeni Şafak ulaştı. Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li milletvekillerinin sahip çıkıp savunduğu sözde gazeteciler ve medya kurumlarının “PKK lehine eylem çağrısı, örgüte eleman kazandırma, talimat aktarma ve örgüt içi iletişim” faaliyeti yürüttüğü tespit edildi. Operasyon yapılan Pel Yapım, Piya Yapım ve Ari Yapım ajanslarının, terör örgütü PKK’nın örgüt şeması altında faaliyet yürüttüğü belirlendi. Gözaltına alınan şüphelilerle ilgili dikkat çeken bilgiler ortaya çıktı.

Bunlar gazeteciymiş

PAÇAVRALI FOTOĞRAF

Şüphelilerden S.D. ve R.G.’nin Piya Yapım’a ortak olduğu ve Sterk TV’ye yapılan programlar hakkında görüşmeler yaptıkları, M.A.E. ve Z.A.B.’nin Sterk TV’deki programlarda PKK propagandası yaptığı, E.Ü.’nün Medya Haber TV’de sunduğu programda PKK propagandası yaptığı ve PKK’nın Suriye’deki faaliyetlerini anlattığı belirlendi. İkametinde de çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Şüphelilerden A.O.’nun Medya Haber TV’de PKK lehine program yaptığı, PKK’ya bağlı Mezopotamya haber ajansının editörü olduğu, PKK elebaşı Öcalan’ın fotoğrafının olduğu paçavraları salladığı ve PKK üyesi olmaktan aranan şüphelilerle irtibatı tespit edildi.

 

TERÖRİSTLERLE YAN YANA

Gözaltındaki şüphelilerden Ö.Ç.’nin Medya Haber TV’de PKK propagandası yaptığı belirlenirken, ikametinde ele geçirilen dijital materyallerde PKK’lı teröristlerle çekilmiş fotoğrafları bulundu. Şüphelilerden İ.E.’nin A.O.’nun Medya Haber TV’deki programına katıldığı ve PKK lehine konuşmalar yaptığı tespit edildi. Gözaltına alınan Ari Yapım kameramanı L.A.’nın ikametinde bulunan dijital materyallerde ise PKK’yı simgeleyen bez parçaları, PKK’lı teröristlerle bebek katili Öcalan’ın fotoğraflarının bulunduğu belirlendi.

PKK’YA ÖZEL PROGRAM

Sterk TV’de program yapan M.İ.’nin konuk olarak katıldığı programlarda PKK propagandası yaptığı, yine Sterk TV’de program yapan S.A.’nın da PKK’ya ait güncel haberlerle sözde açlık grevleri, TSK operasyonlarına karşı haberler ve örgüt için önemli günlere ilişkin haberler yaptığı belirlendi. Ari Yapım’da çalışan R.T.’nin Sterk TV ve Medya Haber TV’ye program hazırladığı ve kanallara program sağlayan Piya ve Pel Yapım’la irtibatlı olduğu tespit edildi. Yine gözaltına alınan sözde gazetecilerin teröristlerle iletişim halinde oldukları belirlendi.

 

93 programa 846 bin Euro

Ari, Pel ve Piya Yapım’da yapılan aramalarda Belçika merkezli Hivron Nv isimli şirketle anlaşma yapıldığı ve şirkete hazırlanan 93 farklı program karşılığında 846 bin Euro alındığı tespit edildi. Hivron Nv isimli şirketi araştıran ekipler, şirket sahibi N.K.’nın, eski adı MED TV olan Medya TV, Medya müzik TV, Medya Haber TV isimli yayın organlarının sahibi olduğunu deşifre etti. N.K.’nın PKK propagandası ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, kurum ve organlarını aşağılama suçlarından 3 ayrı aranma kaydı olduğu ortaya çıktı.

 

Halk TV'de HDP'nin provokasyonları eleştirildi: Konuklar şaşkınlığını gizleyemedi

GÜNDEM

Halk TV'de HDP'nin provokasyonları eleştirildi: Konuklar şaşkınlığını gizleyemedi

 

Fincancı'yı Meclis'e HDP'li soktu: Vekil ayrıcalığını kullandı

GÜNDEM

Fincancı'yı Meclis'e HDP'li soktu: Vekil ayrıcalığını kullandı

İsveç'in farklı şehirlerinde finansal destek için hesaplar açan örgüt, bir yandan Türkiye'nin hilafına her türlü terör faaliyetini desteklerken bir yandan da NATO'ya girmek isteyen İsveç'ten askeri mühimmat haricinde, tıbbi ekipman da dâhil her türlü malzeme desteği alıyor

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı