sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

Bölgede yeni safhaya geçildi! Başkan Erdoğan: Tel Rıfat ve Münbiç'i teröristlerden temizliyoruz

Son dakika haberine göre; Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'ye operasyon ile ilgili en net açıklamayı yaptı. Başkan Erdoğan, Türkiye'nin güney sınırında 30 kilometre güvenli koridor oluşturulacağını ifade etti, "Münbiç ve Tel Rıfat'ı teröristlerden temizliyoruz." dedi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada hazırlıkların tamamlanması ile Suriye'ye operasyonun başlayacağını bildirmişti. Yine MGK bildirisinde de Suriye'deki terör hedeflerine yönelik operasyon vurgusu yer almıştı.

Bölgede yeni safhaya geçildi! Başkan Erdoğan: Tel Rıfat ve Münbiç'i teröristlerden temizliyoruz
Bölgede yeni safhaya geçildi! Başkan Erdoğan: Tel Rıfat ve Münbiç'i teröristlerden temizliyoruz Admin
Bu içerik 87 kez okundu.
Advert

SON DAKİKA: Başkan Erdoğan'dan Suriye'ye operasyon mesajı! 'Yeni bir safhaya geçiyoruz' diyerek hedefleri açıkladı...

Giriş Tarihi: 1.6.2022  13:32 Son Güncelleme: 1.6.2022  16:55

Son dakika: AK Parti Grup Toplantısı | Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Yunanistan'a sert tepki: Türkiye ile dans etmeye kalkma

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Bölgede yeni safhaya geçildi! Başkan Erdoğan: Tel Rıfat ve Münbiç'i teröristlerden temizliyoruz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Yunanistan'la ilgili alınan kararı duyuran Erdoğan şu ifadeleri kullandı.

"Biz, Yunanistan'la Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Anlaşmamızı bozduk. Biz şahsiyetli dış politikadan yanayız. Eğer dış politikada şahsiyetini kaybetmiş olanlar varsa onlarla birlikte olmayı asla düşünemeyiz."

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'ye operasyon ile ilgili en net açıklamayı yaptı. Başkan Erdoğan, Türkiye'nin güney sınırında 30 kilometre güvenli koridor oluşturulacağını ifade etti, "Münbiç ve Tel Rıfat'ı teröristlerden temizliyoruz." dedi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada hazırlıkların tamamlanması ile Suriye'ye operasyonun başlayacağını bildirmişti. Yine MGK bildirisinde de Suriye'deki terör hedeflerine yönelik operasyon vurgusu yer almıştı.

Son dakika: AK Parti Grup Toplantısı | Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan Yunanistan’a sert tepki: Türkiye ile dans etmeye kalkmaSon dakika haberi... Başkan Recep Tayyip ErdoğanAK Parti Grup Toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Van ziyareti hakkında açıklamalar yapan Başkan Erdoğan, "Terör örgütünün ağzıyla konuşup Kandil'e selam çakıyor" dedi. Başkan Erdoğan Kılıçdaroğlu'na şu soruyu yöneltti, "Yüreği yetip cumhurbaşkanı adayı olayı olacak mı olmayacak mı?" dedi. Yunanistan ile yaşanan gerginlik hakkında Başkan Erdoğan, "Türkiye ile dans etmeye kalkışma. Tarihten hiç mi ders almıyorsun?" ifadelerini kullandı.

Son dakika haberine göre; Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'ye operasyon ile ilgili en net açıklamayı yaptı. Başkan Erdoğan, Türkiye'nin güney sınırında 30 kilometre güvenli koridor oluşturulacağını ifade etti, "Münbiç ve Tel Rıfat'ı teröristlerden temizliyoruz." dedi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada hazırlıkların tamamlanması ile Suriye'ye operasyonun başlayacağını bildirmişti. Yine MGK bildirisinde de Suriye'deki terör hedeflerine yönelik operasyon vurgusu yer almıştı.

 

SON DAKİKA: Başkan Erdoğan’dan Suriye’ye operasyon mesajı! ’Yeni bir safhaya geçiyoruz’ diyerek hedefleri açıkladı...

Son dakika haberine göre; Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'ye operasyon ile ilgili en net açıklamayı yaptı. Başkan Erdoğan, Türkiye'nin güney sınırında 30 kilometre güvenli koridor oluşturulacağını ifade etti, "Münbiç ve Tel Rıfat'ı teröristlerden temizliyoruz." dedi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada hazırlıkların tamamlanması ile Suriye'ye operasyonun başlayacağını bildirmişti. Yine MGK bildirisinde de Suriye'deki terör hedeflerine yönelik operasyon vurgusu yer almıştı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'ye askeri operasyon ile ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı değerlendirmede, Suriye'nin kuzeyindeki hedeflerin tek tek temizleneceğini belirtti, "Yeni bir safhaya geçiyoruz." ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN SURİYE'YE OPERASYON MESAJI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'ye askeri operasyon için fitili ateşledi. Erdoğan, geçtiğimiz hafta Kabine Toplantısı sonrası verdiği operasyon sinyalini bu kez hedefleri de vererek bir ileri aşamaya taşıdı.

Başkan Erdoğan'dan Suriye'ye operasyon mesajı! 'Yeni bir safhaya geçiyoruz' diyerek hedefleri açıkladı | Video

Erdoğan, "Güney sınırlarımız boyunca 30 km derinliğinde güvenli bölge oluşturma çabamızın yeni safhasına geçiyoruz." dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN: MÜNBİÇ VE TEL RIFAT'I TERÖRDEN TEMİZLEYECEĞİZ

Başkan Erdoğan, Suriye'ye operasyon ile ilgili sözlerini şöyle sürdürdü:

SON DAKİKA! Suriye'ye yeni operasyon! İşte operasyondaki ilk hedef noktalar | Video

Tel Rifat ve Münbiç'i teröristlerden temizliyoruz. Ardından da aşama aşama diğer bölgelerde aynısını yapacağız. Buna kimler destek verecek, kimler köstek olacak göreceğiz.

BAŞKAN ERDOĞAN KABİNE TOPLANTISI SONRASI MESAJI VERMİŞTİ

Başkan Erdoğan geçtiğimiz hafta gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası ulusa sesleniş konuşması yapmıştı. Erdoğan, burada Suriye'ye operasyon sinyalini vermiş, "güney sınırlarımız boyunca 30 kilometre derinliğinde güvenli bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kalan kısımlarıyla ilgili yeni adımları da yakında atmaya başlıyoruz. Ülkemize ve güvenli bölgelerimize sık sık yapılan saldırıların, tacizlerin, tuzakların merkezi konumundaki alanlar harekat önceliğimizin başında yer almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri'miz, istihbaratımız, emniyet güçlerimiz hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz inşallah bu operasyonlar başlayacaktır." ifadelerini kullanmıştı.

MGK BİLDİRİSİNDE 'SURİYE'YE OPERASYON' VURGUSU

Yine geride bıraktığımız hafta Perşembe günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Milli Güvenlik Kurulu toplanmıştı. Toplantı sonrası yayınlanan MGK bildirisinde Suriye'ye operasyon vurgusu yer almıştı

MGK bildirisindeki o kısım şöyle:

"Güney sınırlarımızın terör tehdidinden arındırılması için halihazırda icra edilen ve edilecek harekatların komşularımızın toprak bütünlüğü ve egemenliğini hiçbir surette hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyaçlarımızın gereği olduğu belirtilmiş, bu harekatların, komşularımızın da huzur ve güvenliğine ciddi katkı sağlayacağının altı çizilmiştir. Mensubu olduğu uluslararası kuruluşlarda ve ittifaklardaki yükümlülüklerinin gereğini her daim müttefiklik ruhu ve hukuku ile ahde vefa ilkesine uygun bir şekilde yerine getiren Türkiye'nin, aynı sorumluluk ve samimiyeti müttefiklerinden de beklediği vurgulanmış, bilhassa insanlığın ortak düşmanı olan terörizme destek vererek ve himaye ederek uluslararası hukuku açıkça ihlal eden ülkelere, bu tutum ve davranışlarına son verme ve Türkiye'nin güvenlik hassasiyetlerini dikkate alma çağrısında bulunulmuştur."

"SÜT DÖKMÜŞ KEDİ MİSALİ HİÇBİRİNİN SESİ ÇIKMADI"

Başkan Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Kılıçdaroğlu'nun, Tank Palet Fabrikası'ndan Merkez Bankası rezervlerine, "kaçacak" iddiasından yurt binasına kadar pek çok meselenin etrafında dönüp durmasının, ancak bir projenin parçası olarak yapılabileceğini söyledi.

Bunun, bizzat sahiplerinin alenen ifade ettiği şekilde, Türkiye'deki yönetimi yalanla, iftirayla, çarpıtmayla, medya manipülasyonlarıyla, sosyal medya kampanyalarıyla değiştirme projesi olduğunu belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu tipler omurgasız oldukları için önce kendilerine verilen senaryoya, sonra da karşılarındaki kitlenin rengine göre önce her şeyi söylerler, sonra dönüp inkar ederler. Kapısından içeriye giremediği yerlerdeki sefil halini, 'korkudan içeri kaçtılar' diyerek anlatacak kadar şahsiyet fukarası bu karikatür tip için harcadığımız her nefese acıyoruz. Rabb'im bu israfımızdan dolayı hepimizi affetsin. Fakat gerektiğinde hadsize haddini bildirmenin, 40 yetime kaftan giydirmekten daha üstün olduğunu da gayet iyi biliyoruz. Biz doğruları yüzlerine çarpmayınca, meydanı boş bulup sürekli daha büyük yalanlara, daha büyük iftiralara sarılan bu hadsizlere zaman zaman ağızlarının payını verme eziyetine maalesef katlanıyoruz."

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun hakkını yememek gerektiğini, onun, Haziran 2023'te yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için rakip gördüğü herkesi ya aynı masa etrafında toplayarak kendine tabi kıldığını ya da ince manevralarla saf dışı bırakmaya başladığını belirtti.

Ülkenin ve milletin hayrına hiçbir eylemine, sözüne, destek beyanına şahit olmadıkları Kılıçdaroğlu'nun, konu kendi siyasi ikbali olunca "ya benimle olun ya önümden çekilin" diyerek nasıl şahinleştiğini ibretle takip ettiklerini kaydeden Erdoğan, "Gerçi bu zatın her ağzını açtığında hakkını savunduğu biri, cezaevinden 6'lı masanın tüm taraflarına 'utanmıyor musunuz, kendinize gelin' diye ayar verdi. Ama süt dökmüş kedi misali hiçbirinin sesi çıkmadı. Herhalde soluk borularını tutan el, ses çıkarmalarına izin vermedi." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu partilerin kimlerle, hangi masa etrafında toplanacaklarının, kimi aday göstereceklerinin kendi bilecekleri iş olduğunu, kendilerinin ise böyle bir sorunlarının bulunmadığını bildirdi.

KILIÇDAROĞLU'NA 10 SORU

Kılıçdaroğlu'na birkaç soru sormak istediğini ifade eden Erdoğan, "Bu sorulara öyle kıvırtarak, laf çevirerek, yuvarlak sözler ederek değil, kesin, kati, net cevap vermesini bekliyorum. Şayet bu delikanlılığı yaparsa kendisini siyaseten ve tıbben mazur görmekten vazgeçip muhatap almaya başlayabiliriz." sözlerini sarf etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sorularını şöyle sıraladı:

Kılıçdaroğlu'na 10 soru! Bu delikanlılığı yaparsa..."Birinci soru; PKK'dan YPG'ye bölücü terör örgütünün bütün unsurlarını, DHKP-C'den TİKKO'ya, FETÖ'den DEAŞ'a tüm terör örgütlerini, siyası uzantıları, medya destekçileri, yurt dışında bağlantılarıyla birlikte en şiddetli şekilde lanetliyor mu lanetlemiyor mu?

İkinci soru; Türkiye'nin PKK ve YPG'ye karşı yürüttüğü sınır ötesi harekatlarını destekliyor mu desteklemiyor mu?

Üçüncü soru; İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği tartışmalarında bir kez daha ortaya çıkan, Batı'nın terör örgütlerine ve ülkemizin milli çıkarlarına yönelik riyakar tutumuna karşı kendi devletinin izlediği politikaların yanında mı değil mi?

Dördüncü soru; Türkiye'nin Akdeniz ve Ege'de, sınır hattından kalıcı ekonomik bölgeler oluşturma çabalarına kadar verdiği milli mücadelede, ülkesinin safında mı karşımızdakilerin safında mı?

Beşinci soru; Dünyanın salgın ve savaş sebebiyle yaşadığı krizin ekonomik boyutunun ülkemize etkilerine karşı sürdürdüğümüz mücadeleye en azından ilkesel düzeyde destek veriyor mu vermiyor mu?

Altıncı soru; Mahkeme kararları ve kurum açıklamalarıyla yalan olduğu tescillenmiş iddiaları bir kenara bırakıp, siyaseti ülkenin ve milletin adil çıkarları üzerinden yürütmeye var mı yok mu?

Yedinci soru; Siyasi stratejilerini yabancı ülke temsilcilerine hazırlatmak ve onaylatmak yerine kendi partisinin mensuplarıyla ve ülke kamuoyuyla belirlemeye yönelecek mi yönelmeyecek mi?

Sekizinci soru; Bin yıldır, kanlarımızla sulayarak, ebedi vatanımız haline getirdiğimiz bu toprakların tüm değerleri, sembolleri, birikimleri ve kazanımlarıyla asil bir devletin evladı gibi hareket etmeyi kabul ediyor mu etmiyor mu?

Dokuzuncu soru; Partisi içindeki her türden terör örgütü destekçisini, her türden hırsızı, tacizciyi, tecavüzcüyü, istismarcıyı tasfiye etmeyi düşünüyor mu düşünmüyor mu?

Onuncu soru; Yüreği yetip 2023'te cumhurbaşkanı adayı olacak mı olmayacak mı?"

"BU KADARINA VERİLECEK CEVAPLARA DA RAZIYIZ"

Bu soruları uzatmanın mümkün olduğunu, ancak bu kadarına verilecek cevaplara da razı olduklarını dile getiren Erdoğan, "Eğer bu soruların cevaplarını milletimizin huzurunda, Bay Kemal dikkat, amasız, fakatsız, lakinsiz, samimiyetle ve açık bir şekilde verirse biraz önce de söylediğim gibi kendisiyle ilgili tutumuzu gözden geçireceğiz. Aksi takdirde 'yalancıdan siyasetçi olmaz' demeye, 'yalancıdan genel başkan olmaz' demeye, 'gavurun kılıcını çalandan adam olmaz' demeye, 'kendi ülkesini başkalarına şikayet edenden vatandaş olmaz' demeye, 'karikatür tiplerin hezeyanlarına millet mahkum edilmez' demeye, 'kifayetsiz muhterislere ülke teslim edilmez' demeye devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sözlerinin ardından salondaki milletvekilleri tarafından ayakta alkışlandı.

2023 VE 2053 HEDEFLERİ

Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Hizmeti iş, milleti güç kabul ederek durmadan, dinlenmeden yollarında ilerleyeceklerini, 2023 hedefleri ve 2053 vizyonuyla büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını sürdüreceklerini belirtti.

"Varsın onlar milletin geleceğini kabusa çevirmek için şeytanın aklına gelmeyecek ayak oyunlarıyla uğraşsınlar." diyen Erdoğan, kendilerinin AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak milletin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için engelleri birer birer aşarak Cumhuriyet'in 100. yılına, İstanbul'un Fethi'nin 600. yılına, Malazgirt'in 1000. yılına hazırlanmaya devam edeceklerini vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Tarihimize 'Gezi Olayları' adıyla bir ihanet, bir utanç, bir vandallık vesikası olarak geçen hadiselerin dokuzuncu yılındayız. Olaylar, İstanbul'da Gezi Parkı'ndaki birkaç ağacın kesildiği iddiasıyla 2013'ün Mayıs sonu Haziran başı gibi alevlendirilmişti. Ağaç bahanesiyle çakılan kıvılcım, bir anda Türkiye'nin hükümetini, milli projelerini, uluslararası çıkarlarını hedef alan bir kalkışmaya dönüşmüştü. Düşünün, Dolmabahçe Bezmialem Valide Sultan Camii'nin içinde bu eşkıyalar, bu teröristler, bira şişeleriyle, bira kutularıyla adeta caminin içini pislemişti. Bunlar böyle, bunlar çürük, bunlar sürtük. Bunlar için ulu mabet nedir, ne değildir, böyle bir şey yok. Kamu binalarının, polis araçlarının, ambulansların, iş yerlerinin, sivil araçların, belediye otobüslerinin, sokakların, parkların, yakılıp, yıkıldığı Gezi Olaylarının arkasında hangi güçlerin olduğunu biz zaten biliyoruz da, tarih de yazacaktır. Bay Kemal orada mıydı, oradaydı. Niye? Çünkü başı çeken oydu. Bunlardan millete, vatana hayır gelmez. Bunlar ancak terör sevicilerle beraber çünkü kendileri de terör sevici. Siz bakmayın birilerinin Gezi Olaylarının arkasındaki karanlık tiplere 'demokrasi kahramanı' muamelesi yaptığına, bunların hepsi de yaptıkları ihanetin bilincinde olan beşinci kol elemanlarıydı."

TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve milletvekilleri Ahmet Şık ile Sera Kadıgil'in 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne astıkları pankartı kaldırmak isteyen polis ekiplerine mukavemet göstermesine ilişkin Erdoğan, "Dün 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne çıkıp görevini yapan polislere hakaret ederek, fiziki saldırı yaparak pankart asmaya çalışan tipler, bunun somut örnekleridir. HDP ve CHP listelerinden Meclis'e sokulan bu siyasetçi kılıklı provokatörler yaptıkları terbiyesizliğin hesabını hukuka ve milletimize vereceklerdir. Bu ne densizlik, bu ne edepsizliktir. Devletin polisine görevini yaparken yaptıkları iş, 'Ben milletvekiliyim', sen milletvekili olsan ne yazar? Şehitler Köprüsü'nde böyle bir pankartı sen, polise rağmen asamazsın, astırmazlar. Ne oldu, asamadınız, asamayacaksınız. Ayrıca hukuk önünde de bunun hesabını vereceksiniz. Aynı şekilde kültür sanat etkinlikleri üzerinden yaygara kopartarak milletimizi birbirine düşürmeye çalışanları, kendi sinsi tuzaklarında boğmakta kararlıyız." ifadelerini kullandı.

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nin hükümetin sanata ve sanatçıya yaklaşımını gösteren en güzel organizasyon olduğunu dile getiren Erdoğan, 12 Haziran'a kadar sürecek bu festivalin 53 farklı kültür sanat kurumunun iştirakiyle 84 farklı noktada 5 bine yakın sanatçının katılımıyla 1500'den fazla etkinliğe ev sahipliği yaptığını anlattı.

Başkent Kültür Yolu Festivali'nin de Ulucanlar'dan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binasına kadar önemli tüm kültür sanat yapılarını içine alacak şekilde 560 etkinliğin, 6 bine yakın sanatçıyla gerçekleştirileceğini söyleyen Erdoğan, "Tıpkı çevre konusunda olduğu gibi kültür sanat konusunda da ülkemize bizden daha çok hizmet getiren kimse olmadığına yürekten inanıyoruz." dedi.

"GEZİ OLAYLARI MASUM BİR İTİRAZ DEĞİL"

Gezi Olaylarının masum bir itiraz değil "planlı ve alçak bir kalkışma" olduğunu boşuna söylemediklerini vurgulayan Erdoğan, uluslararası yatırımcıların ülkeden çıkışından borçlanma faizlerinin artışına, borsanın düşüşünden döviz kurunun yükselmeye başlamasına kadar halen boğuşulan pek çok sorunun başlangıç noktasının Gezi hadisesi olduğunun altını çizdi. Türkiye'ye sadece yol açtığı maddi tahribatın bedeli 1,5 milyar dolar, dolaylı maliyeti yüzlerce milyar dolar olan bu hadisenin, arkasından gelen tüm oyunların ve tuzakların da işaret fişeği hüviyeti taşıdığını söyleyen Erdoğan, "Hatırlarsanız, Gezi Olaylarıyla yapamadıklarını, birkaç ay sonra FETÖ'nün emniyet yargı darbe girişimiyle, milli iradeyi devre dışı bırakıp, ülkenin meşru hükümetini devirmeye kalkarak tekrar denediler. Burada da başarılı olamayınca PKK'yı ve siyasi uzantılarını harekete geçirip Güneydoğu bölgemizdeki çeşitli il ve ilçelerimizde çukurlar açmak suretiyle maalesef o bölgenin güzelliklerini rezil ettiler. Sinsi senaryolar, sandıkta halkımızın iradesine çarpıp paramparça olunca 15 Temmuz'da FETÖ'cü hainler vasıtasıyla askeri darbe yapma cüretinde bulundular." diye konuştu.

"Biz, milletimizle birlikte darbecilere sokakları dar ederek bu planı da bozunca oyunların merkezi yurt dışına taşındı." diyen Erdoğan, "Sınırlarımız boyunca terör koridoru oluşturma gayretlerini, DEAŞ'lı ve PKK'lı teröristlerin inlerine girerek yaptığımız sınır ötesi harekatlarımızla akamete uğrattık. Bunu Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te, Bestler Dereler'de yaptık mı? Yaptık, yapmaya da devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Ekonomiyi kur-faiz-enflasyon şer üçgeni üzerinden hedef alan saldırılara karşı tüm imkanlar ve kararlılıkla mücadele ettiklerine işaret eden Erdoğan, küresel sağlık ve güvenlik krizlerinin etkisiyle ekonomide büyük bedeller ödendiğini söyledi. Buna rağmen yeni yollar, yeni araçlar bularak yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyümeyi sürdürecek Türkiye Ekonomi Programı'nı hayata geçirmeyi başardıklarını dile getiren Erdoğan, "Geçtiğimiz yılı yüzde 11 büyümeyle kapatmıştık. Dün 2022 yılının ilk çeyrek büyüme rakamı açıklandı. Ne kadar, yüzde 7,3 olarak açıklandı. Hedeflerimize uygun bir seviyede çıktı. İstihdamda 30 milyonu geçerek tarihimizin rekorunu kırdık." dedi.

Hayat pahalılığın yükü altında canı yanan vatandaşların sıkıntılarını bildiklerini belirten Erdoğan, "Ancak küresel ekonomik dalgalanmaların sınır tanımaz etkisiyle benzer sıkıntıların gelişmiş ülkeler başta olmak üzere tüm dünyada yaşandığını da unutmamalıyız. Tıpkı vesayetle, terörizmle mücadelemizde, tıpkı darbelere karşı mücadelemizde olduğu gibi birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sıkı sıkıya sarılarak çalışmaya devam edersek, inşallah bu süreci de en az hasarla atlatmayı başaracağız. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Hiçbir insanımızı yokluğun, yoksulluğun, çaresizliğin pençesine terk etmeyeceğiz." değerlendirmesini yaptı.

"TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİNİN AÇTIĞI MARKET SAYISI 1300'E ULAŞTI"

Şu an itibarıyla Tarım Kredi Kooperatiflerinin açtığı market sayısının 1300'e ulaştığını bildiren Erdoğan, "Hedef; bunu da süratle ilk etapta 1500, 2 bin, 3 bine doğru çoğaltmak ve böylece Tarım Kredi Kooperatiflerimizden vatandaşlarımızın daha ucuz, daha sağlıklı ürünler elde etmesini sağlamak." dedi.

İstihdamı destekleyerek, sosyal yardım şemsiyesini genişleterek, çalışan ve üreten herkesin yanında yer alarak, enflasyondan kaynaklanan refah kaybını adım adım telafi edecek tedbirleri hayata geçireceklerini açıklayan Erdoğan, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" ilkesini bu dönemde çok daha öne çıkaracaklarını kaydetti.

İşçisi, işvereni, esnafı, çiftçisi, memuru ve emeklisiyle her kesimin sıkıntılarına çare olacak paketler hazırladıklarını, uygulamaya koyduklarına dikkati çeken Erdoğan, "Gerek gençlerimize gerek kadınlarımıza gerek esnafımıza başta devlet bankalarımız olmak üzere her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. İnşallah önümüzdeki haftalarda ve aylarda bu çerçevede yeni müjdelerle milletimizin karşısında olacağız. Bu ülkenin en garip insanının da karnının tok, üstünün pek, gönlünün huzurlu olduğunu görmeden bize rahat uyku uyumak haramdır." diye konuştu.

Bölgede yeni safhaya geçildi! Başkan Erdoğan: Tel Rıfat ve Münbiç'i teröristlerden temizliyoruz

Partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, '30 kilometre derinliğinde güvenli bölge oluşturma kararımızın yeni bir safhasına geçiyoruz. Tel Rıfat ve Münbiç'i teröristlerden temizliyoruz. Ardından da aşama aşama diğer bölgelerde aynısını yapacağız. Türkiye'nin bu meşru güvenlik adımlarına bakalım kimler destek verecek. Türkiye'nin NATO üyeliği konusundaki yaklaşımı terörle mücadele konusunda ilkeli bir duruştur' dedi.Zülfikar Gençtürk
15-temmuz.net haberleri

İşte Suriye’ye harekatın kodlarıİŞTE SURİYE'YE HAREKATIN KODLARI

Olası harekat nereye yapılacak?OLASI HAREKAT NEREYE YAPILACAK?

Başkan Erdoğan’dan önemli açıklamalarBAŞKAN ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı