sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

TURKEN üzerinden kara propagandaya girişen Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye düşmanı vakıflara neden sessiz?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ'nün piyasaya sürdüğü, "Amerika'ya para kaçırıyorlar. Erdoğan Türkiye'den kaçacak" yalanını köpürterek TÜRGEV ve Ensar Vakfı'nı hedef almıştı. ABD'deki Türk öğrenciler için yapılan öğrenci konukevi ve kültür merkezi inşaatı için gönderilen bağışlar üzerinden algı operasyonu yapan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yıllardan beridir Türkiye aleyhine propaganda yapan Batı merkezli vakıflara karşı adeta sessizliğe gömülmesi manidar bulundu.

TURKEN üzerinden kara propagandaya girişen Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye düşmanı vakıflara neden sessiz?
TURKEN üzerinden kara propagandaya girişen Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye düşmanı vakıflara neden sessiz? Admin
Bu içerik 37 kez okundu.
Reklam

TURKEN üzerinden kara propagandaya girişen Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye düşmanı vakıflara neden sessiz?

Giriş Tarihi: 01.06.2022 01:30 Güncelleme Tarihi: 01.06.2022 01:51
TURKEN'i asılsız iddialarla hedef almıştı! Türkiye düşmanı vakıflara sessiz kaldı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ'nün piyasaya sürdüğü, "Amerika'ya para kaçırıyorlar. Erdoğan Türkiye'den kaçacak" yalanını köpürterek TÜRGEV ve Ensar Vakfı'nı hedef almıştı. ABD'deki Türk öğrenciler için yapılan öğrenci konukevi ve kültür merkezi inşaatı için gönderilen bağışlar üzerinden algı operasyonu yapan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yıllardan beridir Türkiye aleyhine propaganda yapan Batı merkezli vakıflara karşı adeta sessizliğe gömülmesi manidar bulundu.

TURKEN üzerinden kara propagandaya girişen Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye düşmanı vakıflara neden sessiz?CHP’nin geçmişi karanlık Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz hafta Twitter hesabından skandal bir video paylaştı. TURKEN Vakfı’nın ABD resmi makamları ile paylaştığı ve açık kaynaktan herkesin ulaşabileceği belgelere “ulaştığımız belgeler” süsü verip Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’ye "kaçacağı" yalanını alçakça ortaya attı. Bunla da yetinmeyen Kılıçdaroğlu, Başkan Erdoğan'ın ailesini hedef aldı. Öte yandan alçaldıkça alçalan ve CHP’nin kasetle iş başına gelen sözde lideri her defasında Türkiye aleyhine propaganda yapan Batılı vakıflara karşı ise hiç sesi soluğu çıkmadı. İşte Türkiye’ye karşı faaliyet gösteren o vakıflar ve Kılıçdaroğlu’nun sessizliği…
Deniz Baykal'a düzenlenen kaset kumpası ile koltuğa oturan CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ'nün piyasaya sürdüğü, "Amerika'ya para kaçırıyorlar. Erdoğan Türkiye'den kaçacak" iftirasını ortaya atarak TÜRGEV ve Ensar Vakfı'nı hedef aldı.
Bakan Erdoğan’dan TÜRGEV’e anlamlı bağışBAKAN ERDOĞAN'DAN TÜRGEV'E ANLAMLI BAĞIŞ

TÜRGEV ve Ensar Vakfından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin, "Amerikan makamları ile paylaşılmış ve açık kaynaklardan dileyen her vatandaşın ulaşabileceği bilgilerin, gizemli bir havayla adeta servis edilmesini ve ülkemize dönük bir lekeleme kampanyasının piyonu olunmasını esefle kınıyoruz." ifadeleri kullanılmıştı.

TÜRKİYE DÜŞMANI ODAKLARA SES YOK

Türkiye'deki emekli maaşlarını bile Amerika'daki Türk ve Müslüman öğrencilere yardım yapma amacı taşıyan bir vakıf üzerinden eleştiren "vatansever" Kılıçdaroğlu'nun vakıf ve dernek hassasiyetine binaen,Türkiye'de faaliyet gösteren 2 adet Alman vakfına karşı adeta suskunları oynadı.

’’Erdoğan ölümüne burada’’''ERDOĞAN ÖLÜMÜNE BURADA''

Bu 2 Alman vakfı, Türkiye'de faaliyet gösteren 150'den fazla yabancı vakıftan sadece 2'si.

Bunlardan ilki: FRİEDRİCH-EBERT Vakfı. 2005 yılından beri ülkemize faaliyet gösteren bu vakfın 2017 - 2020 yılları arasında fon ve bağışlardan elde ettiği gelir yaklaşık 20 milyon TL. Dünyada 100'den fazla ülkede faaller.

İŞTE BU VAKFIN FAALİYETLERİNDEN BİRKAÇI

2014 Kadınlar Barış İstiyor Projesi
- 2015 Soykırımın Yüzüncü Yıldönümü Sonrası Ermeni-Türk İlişkileri Konferansı


- 2019 Diyarbakır'da LGBTI'liler Projesi.
- 2019 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi deneyimi.

TİP MİLLETVEKİLİ AHMET ŞIK'IN EŞİ DE İÇİNDE
Bir diğer Alman vakfı ise: HEINRICH BÖLL Vakfı. Ülkemizde 1994 yılında beri faaliyet gösteriyor. 2017 - 2020 arasında fon ve bağışlardan elde ettiği gelir yaklaşık 24 milyon TL.

Alman Yeşiller Partisi'nin bir kuruluşu gibi faaliyet gösteren vakfın Türkiye yöneticilerinden birisi dikkat çekiyor. O isim TİP milletvekili Ahmet Şık'ın eşi Yonca Verdioğlu.

Vakıf HDP ve PKK hakkında belli dönemlerde detaylı çalışmalar yapıyor.

Vakfın yaptığı bazı yayınlar ve organizasyonlar:
-2014 Gezi ve Türkiye konferansı.


-2014 Vahşi Kürdistan Klişeleri.


-2017 Trans Anma Günü.


-2014 PKK, terör örgütü listesinden çıkarılabilir açıklaması.

SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI SERGİSİ


2016 yılında yine Heinrich Böll Vakfı desteği ile İstanbul'da, sözde Ermeni soykırımı temalı bir fotoğraf sergisi düzenleniyor.

Serginin sahibi Aris Nalcı.

Aynı Aris Nalcı, Asala mensubu olan ve Esenboğa havalimanında terör saldırısı sonucu 9 kişiyi öldüren Levon Ekmekçiyan anmasına destek veriyor.

TURKEN'i asılsız iddialarla hedef almıştı! Türkiye düşmanı vakıflara sessiz kaldı

TURKEN’i asılsız iddialarla hedef almıştı! Türkiye düşmanı vakıflara sessiz kaldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ'nün piyasaya sürdüğü, "Amerika'ya para kaçırıyorlar. Erdoğan Türkiye'den kaçacak" yalanını köpürterek TÜRGEV ve Ensar Vakfı'nı hedef almıştı. ABD'deki Türk öğrenciler için yapılan öğrenci konukevi ve kültür merkezi inşaatı için gönderilen bağışlar üzerinden algı operasyonu yapan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yıllardan beridir Türkiye aleyhine propaganda yapan Batı merkezli vakıflara karşı adeta sessizliğe gömülmesi manidar bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ'nün piyasaya sürdüğü, "Amerika'ya para kaçırıyorlar. Erdoğan Türkiye'den kaçacak" yalanını köpürterek TÜRGEV ve Ensar Vakfı'nı hedef almıştı

TÜRGEV ve Ensar Vakfından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin, "Amerikan makamları ile paylaşılmış ve açık kaynaklardan dileyen her vatandaşın ulaşabileceği bilgilerin, gizemli bir havayla adeta servis edilmesini ve ülkemize dönük bir lekeleme kampanyasının piyonu olunmasını esefle kınıyoruz." ifadeleri kullanılmıştı.

Kılıçdaroğlu'nun asılsız iddialarla hedef gösterdiği TÜRKEN Vakfı'ndan açıklama: Her adım şeffaf ve hesap verilebilir | Video

Gazeteci Emre Efsar, Türkiye'de faaliyet gösteren 2 Alman Vakfı'nı ve fonladığı organizasyon ve faaliyetlere dikkat çekip Kılıçdaroğlu'na 'Eğer bu konuda samimi iseniz, ABD'deki Türk vakıflarından önce Türkiye'de espiyonaj faaliyeti yürüten yabancı vakıflar hakkında birkaç cümle edin. Hadi?' çağrısında bulundu.

İŞTE GAZETECİ EMRE EFSAR'IN O PAYLAŞIMLARI;

TURKEN Vakfı'nın ABD resmi makamları ile paylaştığı ve açık kaynaktan herkesin ulaşabileceği belgelere "ulaştığımız belgeler" gizemi verip Erdoğan'ın ABD'ye kaçacağı gibi komik bir tez de ortaya koymuştu.

Türkiye'deki emekli maaşlarını bile Amerika'daki türk ve müslüman öğrencilere yardım yapma amacı taşıyan bir vakıf üzerinden eleştiren "vatansever" Kılıçdaroğlu'nun vakıf ve dernek hassasiyetine binaen,Türkiye'de faaliyet gösteren 2 adet Alman vakfı ile ilgili bilgiler vereceğim.

150'DEN FAZLA YABANCI VAKIFTAN SADECE 2'Sİ

Bu 2 Alman vakfı, Türkiye'de faaliyet gösteren 150'den fazla yabancı vakıftan sadece 2'si. En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim; dilerim Kılıçdaroğlu Türk vakıflarına karşı olan hassasiyetini bu 2 Alman vakfı için de gösterir ve Twitter'dan 3-5 dakikalık bir video yayınlar.

Bunlardan ilki: FRİEDRİCH-EBERT Vakfı. 2005 yılından beri ülkemize faaliyet gösteren bu vakfın 2017 - 2020 yılları arasında fon ve bağışlardan elde ettiği gelir yaklaşık 20 milyon TL. Dünyada 100'den fazla ülkede faaller.

İŞTE FRİEDRİCH-EBERT VAKFI'NIN TÜRKİYE'DEKİ FAALİYETLERİ:

2014 Kadınlar Barış İstiyor Projesi2015 Soykırımın Yüzüncü Yıldönümü Sonrası Ermeni-Türk İlişkileri Konferansı
2019 Diyarbakır'da LGBTI'liler Projesi.
2019 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi deneyimi

Vakfın yüzlerce faaliyetinden sadece birkaç tanesini detaylı olarak incelediğimizde dahi karşımıza hangi siyasi partiler, örgüt ve isimlerin çıkacağını az çok tahmin edebiliyorsunuz. Bu faaliyetler Türkiye'de yapılıyor, evet.

Bir diğer Alman vakfı ise: HEINRICH BÖLL Vakfı. Ülkemizde 1994 yılında beri faaliyet gösteriyor. 2017 - 2020 arasında fon ve bağışlardan elde ettiği gelir yaklaşık 24 milyon TL.

Alman Yeşiller Partisi'nin bir kuruluşu gibi faaliyet gösteren vakfın Türkiye yöneticilerinden birisi dikkat çekiyor. O isim TİP milletvekili Ahmet Şık'ın eşi Yonca Verdioğlu

Vakfın HDP ile olan ilişkisi aşikar. HDP ve PKK hakkında belli dönemlerde detaylı çalışmalar yapıyorlar.

Vakfın yaptığı bazı yayınlar ve organizasyonlar:

-2014 Gezi ve Türkiye konferansı
-2014 Vahşi Kürdistan Klişeleri.
-2017 Trans Anma Günü.
-2014 PKK, terör örgütü listesinden çıkarılabilir açıklaması

2016 yılında yine Heinrich Böll Vakfı desteği ile İstanbul'da, sözde Ermeni soykırımı temalı bir fotoğraf sergisi düzenleniyor. Serginin sahibi Aris Nalcı.

Aynı Aris Nalcı, Asala mensubu olan ve Esenboğa havalimanında terör saldırısı sonucu 9 kişiyi öldüren Levon Ekmekçiyan anmasına destek veriyor.

Bu iki vakıf gibi Türkiye'de sadece belli kesimler üzerinde özel olarak çalışan onlarca vakıf var. Çağrımı tekrarlıyorum: Eğer bu konuda samimi iseniz, ABD'deki Türk vakıflarından önce Türkiye'de espiyonaj faaliyeti yürüten yabancı vakıflar hakkında birkaç cümle edin. Hadi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tazminatı TURKEN’e gitti Kılıçdaroğlu’nun ABD’deki kilit ismi! Yurter Özcan kimlerle neden görüştü? Ensar Vakfı'ndan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun iddialarına 7 başlıkta yalanlama TURKEN Vakfından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yalanlama: Bu siyaset değil ahlaksızlık Kılıçdaroğlu’nun iddialarına TÜRGEV’den videolu yanıt
Çağımızın Bizanslarını raflarına kaldıracağız"ÇAĞIMIZIN BİZANSLARINI RAFLARINA KALDIRACAĞIZ"
Fahrettin Altun’dan Kılıçdaroğlu’na sert tepkiFAHRETTİN ALTUN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA SERT TEPKİ
AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe’den açıklamalarAK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI KABAKTEPE'DEN AÇIKLAMALAR
Tankların arasından kaçan kim?"TANKLARIN ARASINDAN KAÇAN KİM?"
Çağımızın Bizanslarını raflarına kaldıracağız


Son dakika: CHP'li Canan Kaftancıoğlu serbest bırakıldı
Giriş Tarihi: 31.05.2022 11:48 Güncelleme Tarihi: 31.05.2022 20:34Son dakika: CHP’li Canan Kaftancıoğlu serbest bırakıldıSon dakika haberi... CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Silivri Cezaevi’ndeki işlemlerin ardından denetimli serbestlik çerçevesinde tahliye edildi. Kaftancıoğlu, 4 saat boyunca kaldığı cezaevinden çıktıktan sonra kendisini bekleyen partililere seslendi.

Yargıtay'da cezası onanan Canan Kaftancıoğlu hakkındaki dosya, hapis kararını veren İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Kesinleşme işlemlerinin ardından dosyanın İnfaz Savcılığı'na gönderilmesiyle Canan Kaftancıoğlu, teslim olmak üzere Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gitti. Savcılığı'ndaki işlemlerinin ardından Kaftancıoğlu, infaz işlemleri için Silivri Ceza İnfaz Kurumu'na gitti.

ŞOVU 4 SAAT SÜRDÜ

Denetimli serbestlik kapsamında 4 saat kaldığı cezaevinden saat 17.30 sıralarında tahliye edilen Kaftancıoğlu, dışarda kendisini bekleyen partililere seslendi.

BUGÜN NELER OLMUŞTU?

Hakkında verilen onama kararının infaz savcılığına ulaşmasının ardından İstanbul Adalet Sarayı'na gelen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na partili bir grup eşlik etti.

Kaftancıoğlu, avukatlarıyla birlikte infaz savcılığının bulunduğu kata çıktı.Bu arada, Kaftancıoğlu adliyeye gelmeden önce iki kişi destek olmak amacıyla pankart açmak istedi. Adliyenin önü olduğu için izin vermeyen polis ekipleri ile bu kişiler arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

YARGITAYIN ONAMA KARARI

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Kaftancıoğlu'nun İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanarak 6 Eylül 2019'da mahkumiyetine karar verilen davanın temyiz incelemesini tamamlamıştı.

Kaftancıoğlu'na "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret"ten verilen 1 yıl 6 ay 20 gün ile "Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak"tan verilen 1 yıl 8 ay hapis cezalarını kanunda öngörülen suç tiplerine uyduğu gerekçesiyle onayan daire, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan verilen 2 yıl 4 ay hapis cezasını ise 1 yıl 9 ay olarak düzelterek onama kararı vermişti.

CEZALARIN BİR KISMI BOZULMUŞTU

Daire, Kaftancıoğlu'na, "Silahlı terör örgütü PKK/KCK propagandası yapmak" suçundan verilen 1 yıl 6 ay hapis ile "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" suçundan verilen 2 yıl 8 hapis cezalarını ise bozmuştu.

Kaftancıoğlu'nun, sosyal medya paylaşımı ve bir televizyon kanalındaki konuşmaları nedeniyle "Silahlı terör örgütü PKK/KCK propagandası yapmak" suçundan cezalandırıldığı anımsatılan kararda, bu eylemlerin söz konusu suçun unsurlarını oluşturmadığı ifade edilmişti.

Kararda, "Terör örgütü propagandası yapma suçunun oluşması için terör örgütüyle ilgili bir öğretinin, düşüncenin veya inancın başkalarına tanıtılması, benimsetilmesi ya da yayılması amacıyla yapılmasının yanında terör örgütünün cebir, şiddet ve tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek, bu yöntemleri övecek ya da bu yöntemlere başvurmayı teşvik edecek şekilde yapılması gerekmektedir." denilmişti.

Kararda ayrıca, muhalif kişiliğiyle bilinen Kaftancıoğlu'nun sosyal medyadaki paylaşımlarının bütünü incelendiğinde "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" suçunun unsurlarının oluşmadığı belirtilmişti.

Kaftancıoğlu şovuna sert tepki: Kaos planı boşa çıktıKAFTANCIOĞLU ŞOVUNA SERT TEPKİ: KAOS PLANI BOŞA ÇIKTI
Kaftancıoğlu cezaevine girecek mi?KAFTANCIOĞLU CEZAEVİNE GİRECEK Mİ?
İşte Canan Kaftancıoğlu’nun kirli geçmişi!İŞTE CANAN KAFTANCIOĞLU'NUN KİRLİ GEÇMİŞİ!

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı