sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

PTT personel alımı son durum: PTT personel alımı 2022 başvuruları ne zaman?

PTT personel alımı başvuru tarihleri için geri sayım başlamış durumda. 55 bin kişilik bir alımın yapılacağı beklenen PTT personel alımında son durum merak ediliyor. Başvuruda bulunacak olan adaylar PTT personel alımı şartları neler, başvurular nasıl yapılır? Sorusuna yanıt arıyorlar. İşte PTT personel alımı 2022 başvuru formu hakkında merak edilen ayrıntılar

PTT personel alımı son durum: PTT personel alımı 2022 başvuruları ne zaman?
PTT personel alımı son durum: PTT personel alımı 2022 başvuruları ne zaman? Admin
Bu içerik 43 kez okundu.
Advert

PTT personel alımı son durum: PTT personel alımı 2022 başvuruları ne zaman?
 Giriş Tarihi: 07.5.2022  19:02 Son Güncelleme: 11.5.2022  02:44
PTT personel alımı başvuru şartları neler? PTT personel alımı 2022 ne zaman?

PTT personel alımı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Geçen yıllarda PTT bünyesinde çalışmak üzere 55 bin alım yapılacağı öne sürülmüştü. Fakat alımlar gerçekleşmedi. Peki, PTT personel alımı 2022 ne zaman? PTT personel alımı başvuru şartları neler?

PTT personel alımı son durum: PTT personel alımı 2022 başvuruları ne zaman?

PTT personel alımı başvuru tarihleri için geri sayım başlamış durumda. 55 bin kişilik bir alımın yapılacağı beklenen PTT personel alımında son durum merak ediliyor. Başvuruda bulunacak olan adaylar PTT personel alımı şartları neler, başvurular nasıl yapılır? Sorusuna yanıt arıyorlar. İşte PTT personel alımı 2022 başvuru formu hakkında merak edilen ayrıntılar haberimizde...PTT personel alımı başvuru tarihleri ve şartları 2022: PTT personel alımı ne zaman yapılacak, şartları neler ve ilan açıldı mı?

 • Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) bu sene içerisinde 55 bin yeni personel alımı gerçekleştireceğini açıklamıştı. Duyurunun ardından PTT personel alımı son duruma ilişkin ayrıntılar araştırılmaya başlandı. PTT başvuru tarihleri ve PTT başvuru koşulları başvuruda bulunmayı düşünen vatandaşlarımızın gündeminde. İşte PTT personel ve işçi alımı ile ilgili merak edilenler  

  PTT PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

  55 bin kişinin istihdam edilmesinin beklendiği PTT personel alımı başvurularına ilişkin net tarih henüz belli olmadı. PTT personeş alımına ilişkin açıklama geldiğinde haberimizde yer alacaktır.

 • 02PTT personel alımı başvuru tarihleri ve şartları 2022: PTT personel alımı ne zaman yapılacak, şartları neler ve ilan açıldı mı?

  PTT İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Kişiler gerekli şartları taşıdığı takdirde kurumların uygulayacağı sınav veya mülakatlara katılım sağlayarak, başarı sağlanması halinde belli bir kadroda işe alınacaklar. Aynı zamanda her yıl PTT kendi web sitesi üzerinden ya da konuyla alakalı farklı sitelerinde alım yapılacak personel sayısı ile vatandaşları bilgilendirmektedir. PTT iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar için gerekli detaylar şöyle;

  PTT iş başvurusunda bulunmak isteyenlerin takip etmesi gereken ilk adım PTT resmi web sitesinden başvuru alanlarını tercih etmektir.

  Başvuru sırasında adaylar, seçecekleri alana göre tek bir seçimde bulunurken, kazandıkları puanlara göre değerlendirilmeye alınacakları belirtiliyor.

  Öte yandan sınava katılmak isteyenler sınav için yatıracakları bir miktar parayı Ziraat Bankası veya PTT web sitesi üzerinden yatırabilirler.

 • 03PTT personel alımı başvuru tarihleri ve şartları 2022: PTT personel alımı ne zaman yapılacak, şartları neler ve ilan açıldı mı?

  PTT BAŞVURU FORMU 2022

  PTT personel alımlarına katılmak isteyenler PTT'nin kendi web sitesi üzerinden iş başvuru formunu doldurabilirler. Formu dolduran kişiler mülakatın ardından sözlü ve yazılı sınava tabi tutulabilir ve sınavların sonuçları göz önünde bulundurularak iş başvuruları onaylanabilir.

  04PTT personel alımı başvuru tarihleri ve şartları 2022: PTT personel alımı ne zaman yapılacak, şartları neler ve ilan açıldı mı?
 • PTT PERSONEL ALIMI VE İŞ İLANLARI

  Açık olan tüm pozisyonlar ve gerek görülen tüm departmanlara personel alımı yapan PTT şirketi, personel alacağı yönünde duyurularını Ptt.gov.tr adresi üzerinden sürdürmektedir. Aynı zamanda öğrenciler için staj imkanı sunan PTT kargo son duyurularına göre Staj Seferberliği Projesi ile kariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden staj başvurularını da kabul etmektedir.

  ​​​
 • PTT personel alımı son durum: PTT personel alımı 2022 başvuruları ne zaman?

  PTT PERSONEL ALIMI KOŞULLARI NELERDİR?

  PTT'de işe alınacaklarda aranılacak genel şartlar şu şekilde sıralanmıştır:

  a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde
  istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

  b) On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

  c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

  ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.​​​​​

 • 06PTT personel alımı başvuru tarihleri ve şartları 2022: PTT personel alımı ne zaman yapılacak, şartları neler ve ilan açıldı mı?

  d) Uyuşturucu madde bağımlısı olmamak, işe alınmadan önce kullandığı tespit edilmiş ise işe başvuru yaptığı tarih itibarıyla tedavisinin tamamlanmış
  olduğunu belgelendirmiş olmak.

  e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş
  olmak.

  f) Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

  g) Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

  ğ) Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.

  h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

  ı) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

  i) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

  j) KPSS'den Yönetim Kurulunca belirlenen asgari puanı almış olmak.

  (2) PTT'de iş gücü hizmet alımı suretiyle görev yapan yüklenici firma elemanlarının PTT'nin açıktan personel alımı yoluyla yapılacak sınavlarına
  girmek istemeleri halinde, duyurunun yapıldığı tarih itibarıyla yüklenici firma değişimi hariç duyuruda belirtilen süre kadar aralıksız olarak görev yapıyor olmaları kaydıyla bu maddenin birinci fıkrasının (b) bendinde belirtilen otuz altı yaşından gün almamış olmak hükmü kırk bir yaşından gün almamış olmak olarak uygulanır.

  ​​​​​​​
 • PTT YAZILI SINAVDA NELER SORULUYOR?

  PTT yazılı sınavda vatandaşlar hangi konular ve ne tür sorularla karşılaşacağını merak ediyor. İşte PTT Genel Müdürlüğünün sınav kılavuzunda yayınladığı konu başlıklarına ilişkin detaylar şöyle;

  * Türkçe Paragraf, Dil Bilgisi ve Yazım Kuralları

  * Sözel Akıl Yürütme

  * Sayısal ve Mantıksal Akıl Yürütme

  * Temel Yurttaşlık Bilgisi

  * Türkiye Coğrafyası

  * Genel Kültürel ve Güncel Sosyo Ekonomik konular

  * Ölçme becerisi..  Zülfikar Gençtürk
  15-temmuz.net haberleri

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı