sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

TÜGVA binasına bombalı saldırıda bulunmuştu: İşte kadın teröristin yakalanma anı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Binası’na bomba koyan ve İstanbul Emniyeti’nin başarılı operasyonuyla kısa sürede yakalanan kadın terörist B.Y.’nin yakalanma anının görüntüleri de ortaya çıktı. B.Y.'nin yerleştirdiği “Zaman Ayarlı Boru Tipi” bombanın “Kara Barut” ile hazırlandığı ve zaman ayarlayıcı olarak oda parfümü düzeneği kullanıldığı iddia edildi.

TÜGVA binasına bombalı saldırıda bulunmuştu: İşte kadın teröristin yakalanma anı
TÜGVA binasına bombalı saldırıda bulunmuştu: İşte kadın teröristin yakalanma anı Admin
Bu içerik 57 kez okundu.
Advert

TÜGVA binasına bombalı saldırıda bulunmuştu: İşte kadın teröristin yakalanma anı
Giriş Tarihi: 27.4.2022  08:11 Son Güncelleme: 27.4.2022  08:11
TÜGVA binasına yapılan saldırıyla bağlantılı 1 kişi daha yakalandı!

Son dakika haberine göre: İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan TÜGVA binasına yönelik geçtiğimiz Perşembe günü düzenlenen bombalı saldırıyla bağlantılı olduğu ileri sürülen 1 şüphelinin daha yakalandığı bildirildi.

TÜGVA binasına yapılan saldırıyla bağlantılı 1 kişi daha yakalandı!

21 Nisan'da Gaziosmanpaşa'daki TÜGVA binasına yönelik bombalı saldırı düzenlenmiş, eylemin faili olduğu iddia edilen Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) terör örgütü üyesi B.Y. adlı bir kişi, dün Pendik'te yakalanmıştı.

TÜGVA binasına bombalı saldırıda bulunmuştu: İşte kadın teröristin yakalanma anı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Binası’na bomba koyan ve İstanbul Emniyeti’nin başarılı operasyonuyla kısa sürede yakalanan kadın terörist B.Y.’nin yakalanma anının görüntüleri de ortaya çıktı. B.Y.'nin yerleştirdiği “Zaman Ayarlı Boru Tipi” bombanın “Kara Barut” ile hazırlandığı ve zaman ayarlayıcı olarak oda parfümü düzeneği kullanıldığı iddia edildi.

İstanbul'un Gaziosmanpaşa İlçesi'ndeki Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Temsilciliği Binası'na 21 Nisan Perşembe sabahı saat 05.46'da El Yapımı Patlayıcı (EYP) bırakan 27 yaşındaki B.Y., İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'nün titiz ve başarılı çalışmasıyla çok kısa sürede yakalandı. Teröristin yakalandığını, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "21 Nisan günü saat 05:46'da İstanbul Gaziosmanpaşa TÜGVA Temsilciliği Binası önüne el yapımı patlayıcı bırakan terörist B.Y., İstanbul Polisi'nin başarılı operasyonu ile yakalandı. Polis Teşkilatımıza ve Emniyet İstihbarat Birimlerimize tebrikler" diyerek duyurdu.

TÜGVA binasına bombalı saldırıda yeni detaylar ortaya çıktı

CEP TELEFONUNU YANINA ALMAMIŞ...

SABAH, binlerce güvenlik kamera görüntüsünü izleyerek teröristin açık kimliğini tespit eden İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün başarılı operasyonuyla ilgili yeni detaylara ulaştı. SABAH'ın ulaştığı bilgilere göre; bölücü terör örgütü PKK'nın Uyuyan Hücresi'ne bağlı olan ve geçmişte herhangi bir suç kaydı bulunmayan kadın terörist B.Y., cep telefonunu Tuzla'da kaldığı evde bıraktı ve bombayı yerleştirmeye gittiğinde cep telefonunu yanına almadı. B.Y., bombayı yerleştirdikten sonra kaçarken polislere yakalanmamak için üç defa kıyafet değiştirdi.

İZİNİ KAYBETTİRMEK İÇİN HER ARACI KULLANDI

Gaziosmanpaşa'dan Edirnekapı'ya gelen, ardından Halkalı'ya, daha sonra da Pendik İlçesi'ne geçen B.Y. son olarak Tuzla'daki eve gitti. Kaçarken girdiği iş yerlerinden kıyafetler satın alan B.Y., Gaziosmanpaşa İlçesi'nden Edirnekapı'ya çarşafla geldi. Burada kıyafetlerini değiştirdi. Pendik'e başörtülü, Tuzla'ya ise farklı bir kıyafetle geldi. Metrobüs, otobüs, minibüs ve taksi kullanarak izini kaybettirmeye çalıştı fakat İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Polisleri'nin tam dört gün süren titiz çalışmasıyla uyguladığı tüm planı deşifre edildi. Kullandığı İstanbul Kart ile kaçış güzergahı belirlendi.

ODA PARFÜMÜ DÜZENEĞİYLE HAZIRLANMIŞ

Pendik'te gözaltına alınan B.Y.'nin evinde bir USB Bellek ve bir zarfın içerisinde dövizler bulundu. 3'ü Tuzla, 1'i Beykoz, 1'i Küçükçekmece'de toplam beş adrese düzenlenen operasyonda yapılan aramalarda B.Y.'nin olaydan sonra kaçarken giydiği kıyafetler de bulundu. B.Y. ile irtibatlı olan K.Ç. isimli bir kişi daha operasyonla gözaltına alındı. Paralar, zarf ve USB Bellek detaylı bir şekilde incelemeye alındı. B.Y.'nin yerleştirdiği "Zaman Ayarlı Boru Tipi" bombanın "Kara Barut" kullanılarak hazırlandığı ve zaman ayarlayıcı olarak oda parfümü düzeneği kullanıldığı iddia edildi. Farklı kıyafetlerle kaçış görüntülerinden sonra yakalanma anının görüntüleri de ortaya çıkan B.Y.'nin sorgusu İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde devam ediyor.

Yakalanan saldırgan ile ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "TÜGVA Temsilciliği binası önüne el yapımı patlayıcı bırakan terörist B.Y., İstanbul Polisi'nin başarılı operasyonu ile yakalandı." ifadelerini kullanmıştı.


HBDH üyesi B.Y.'nin İstanbul Terörle Mücadele Şubesindeki sorgusu sürerken, düzenlenen bombalı saldırıyla bağlantılı olduğu ileri sürülen 1 şüphelinin daha tespit edildiği belirtildi.

Saldırıyla ilgili başlatılan soruşturma ile ilgili B.Y.'nin İstanbul'da kullandığı 3'ü Tuzla, biri Beykoz ve biri de Küçükçekmece ilçelerinde toplam 5 adrese yönelik yapılan aramalarda, şahsın eylemden sonra dönüş anında giydiği kıyafetler ve dijital malzemelere incelenmek üzere el konuldu. Yapılan incelemelerde, eylemi gerçekleştiren şüpheli B.Y. ile irtibatlı olduğu saptanan K.Ç. adlı bir şüphelinin daha bu sabah düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındığı öğrenildi.

Şüpheli, ifade işlemleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Zanlının polisteki sorgusu devam ediyor.
TÜGVA’ya saldıran terörist yakalandıTÜGVA'YA SALDIRAN TERÖRİST YAKALANDI
Terör saldırısı için neden TÜGVA seçildi?TERÖR SALDIRISI İÇİN NEDEN TÜGVA SEÇİLDİ?
TÜGVA’ya saldıran terörist yakalandıTÜGVA'YA SALDIRAN TERÖRİST YAKALANDI
Azmettiricisi iftira atan siyasetçilerdir"AZMETTİRİCİSİ İFTİRA ATAN SİYASETÇİLERDİR"
TÜGVA binasına EYP’li saldırı!TÜGVA BİNASINA EYP'Lİ SALDIRI!
İstanbul Gaziosmanpaşa TÜGVA’ya saldıran terörist yakalandıİSTANBUL GAZİOSMANPAŞA TÜGVA'YA SALDIRAN TERÖRİST YAKALANDI

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı