sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert
Reklam

Bursa'da Yunuseli Havalimanı yakınlarında tek motorlu bir uçak düştü! Uçak kazası sonrası acı haber geldi...

Son dakika haberleri... Bursa'da Yunuseli Havalimanı yakınlarında tek motorlu eğitim uçağı düştü. Evlerin arasına düşen uçak, yanmaya başladı. Gökyüzüne yükselen dumanlar şehrin birçok noktasından görüldü. A Haber'e konuşan mahalle muhtarı, "Uçaktaki 2 kişi öldü, mahallemizde can kaybı yok. Kaza esnasında 5 otomobil, 2 ev zarar gördü." dedi. Bursa Valisi Yakup Canbolat, "Eğitim uçağının düşmesi sonucu pilot ve öğrenci pilot hayatını kaybetti. İlk tespitlere göre yaralı yok." ifadelerini kullandı. Peki kaza nasıl oldu? A Haber canlı yayınına katılan emekli pilot Mustafa Kolko değerlendirdi. Bölgeden son gelişmeleri olay yerine giden A Haber ekiplerinden Hasan Özdemir aktardı..

 Bursa'da Yunuseli Havalimanı yakınlarında tek motorlu bir uçak düştü! Uçak kazası sonrası acı haber geldi...
 Bursa'da Yunuseli Havalimanı yakınlarında tek motorlu bir uçak düştü! Uçak kazası sonrası acı haber geldi... Admin
Bu içerik 37 kez okundu.
Advert

SON DAKİKABursa'da Yunuseli Havalimanı yakınlarında tek motorlu bir uçak düştü! Uçak kazası sonrası acı haber geldi...
Giriş Tarihi: 25.4.2022  17:16 Son Güncelleme: 25.4.2022  17:31
Son dakika: Bursa'da tek motorlu eğitim uçağı evlerin arasına düştü: 2 pilot hayatını kaybetti
Son Dakika: Bursa'da tek motorlu bir uçak düştü: 2 kişi hayatını kaybetti
Son dakika haberi... Bursa'da merkez Osmangazi ilçesi'nde Yunuseli Havaalanı'na yakın bir bölgede eğitim uçağı evlerin arasına düştü. Bursa Valisi, uçaktaki pilot ve öğrenci pilotun hayatını kaybettiğini açıkladı.


Son dakika haberleri... Bursa'da Yunuseli Havalimanı yakınlarında tek motorlu eğitim uçağı düştü. Evlerin arasına düşen uçak, yanmaya başladı. Gökyüzüne yükselen dumanlar şehrin birçok noktasından görüldü. A Haber'e konuşan mahalle muhtarı, "Uçaktaki 2 kişi öldü, mahallemizde can kaybı yok. Kaza esnasında 5 otomobil, 2 ev zarar gördü." dedi. Bursa Valisi Yakup Canbolat, "Eğitim uçağının düşmesi sonucu pilot ve öğrenci pilot hayatını kaybetti. İlk tespitlere göre yaralı yok." ifadelerini kullandı. 

Son dakika haberi... Bursa'da TC-UTT T2002JF model 2002 tipi bir eğitim uçağı, eğitim uçuşu yaptığı sırada teknik bir arızadan kaynaklandığı değerlendirilen sebeple Osmangazi İlçesi Bağlarbaşı mahallesine düştü. Bir eve çarparak araçların üzerine düşen uçak alev aldı. Mahalle sakinlerinin büyük korku ve panik yaşadığı olayda, yanan uzakta ard arda patlamalar meydana geldi.

SON DAKİKA: Bursa’da Yunuseli Havalimanı yakınlarında tek motorlu bir uçak düştü! Uçak kazası sonrası acı haber geldi...

Son dakika haberi... Bursa’da tek motorlu bir uçak yerleşim yerlerine yakın bir bölgeye düştü. Osmangazi Bağlarbaşı mahallesi yakınlarına büyük bir gürültüyle düşen uçak alev alev yanmaya başladı. Çevredeki vatandaşlar büyük panik yaşadı. Olayla ilgili açıklama yapan Bursa Valisi Yakup Canbolat, eğitim uçağının düşmesi sonucu pilot ve öğrenci pilotun hayatını kaybettiğini açıkladı. Hayatını kaybedenlerin kimlikleri açıklandı.
Son Dakika: Bursa'da tek motorlu bir uçak düştü: 2 kişi hayatını kaybetti

Son dakika haberi... Bursa'da TC-UTT T2002JF model 2002 tipi bir eğitim uçağı, eğitim uçuşu yaptığı sırada teknik bir arızadan kaynaklandığı değerlendirilen sebeple Osmangazi İlçesi Bağlarbaşı mahallesine düştü. Bir eve çarparak araçların üzerine düşen uçak alev aldı. Mahalle sakinlerinin büyük korku ve panik yaşadığı olayda, yanan uzakta ard arda patlamalar meydana geldi.

Son dakika: Bursa'da tek motorlu eğitim uçağı evlerin arasına düştü: 2 pilot hayatını kaybetti

Son dakika: Bursa’da tek motorlu eğitim uçağı evlerin arasına düştü: 2 pilot hayatını kaybettiSon dakika haberleri... Bursa'da Yunuseli Havalimanı yakınlarında tek motorlu eğitim uçağı düştü. Evlerin arasına düşen uçak, yanmaya başladı. Gökyüzüne yükselen dumanlar şehrin birçok noktasından görüldü. A Haber'e konuşan mahalle muhtarı, "Uçaktaki 2 kişi öldü, mahallemizde can kaybı yok. Kaza esnasında 5 otomobil, 2 ev zarar gördü." dedi. Bursa Valisi Yakup Canbolat, "Eğitim uçağının düşmesi sonucu pilot ve öğrenci pilot hayatını kaybetti. İlk tespitlere göre yaralı yok." ifadelerini kullandı. 

Bursa'nın Yunuseli havalimanına inmeye çalıştığı tahmin edilen tek motorlu bir uçak, Osmangazi İlçesi Bağlarbaşı mahallesinde sokağa düştü.

ALEV ALEV YANDI

Büyük bir gürültüyle düşen uçak alev alev yanmaya başladı. Çıkan alevler ve oluşan enkazda vatandaş olup olmadığı henüz netlik kazanmazken, bölgeye hem havadan hem de karadan çok sayıda yangın söndürme ve kurtarma ekibi sevk edildi.

Uçağın düşmesiyle birlikte büyük bir korku yaşayan mahalle sakinleri evlerinden çıkarak güvenli bölgelere kaçtı.

MAHALLE MUHTARI A HABER'E KONUŞTU: UÇAKTAKİ 2 KİŞİ ÖLDÜ

Bursa'da tek motorlu uçağın düştüğü Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Gümüşsoy A Haber özel açıklamalarda bulundu.

Muhtar Hüseyin Gümüşsoy yaşanan olayda uçaktaki 2 kişi öldüğünü mahallede can kaybının olmadığını ama evlerin zarar gördüğünü söyledi.

BURSA VALİSİ: YARALI YOK

Bursa'da tek motorlu uçağın düşmesiyle ilgili Vali Yakup Canbolat ile Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş açıklama yaptı. Vali Canbolat, "2 ev ve araçlar zarar gördü. 2 pilot hayatını kaybetti. Teknik sebeplerle olduğunu düşünmekteyiz. Bu sivil eğitim uçağı. Sadece pilotlarımız vefat etti. Mahallede yaralanan yok. Sadece 2 ev ve araçlarda hasar oluştu. Başımız sağ olsun" dedi.

BELEDİYE BAŞKANI A HABER'DE AÇIKLADI: KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Düşen eğitim uçağında hayatını kaybede pilot ve öğrenci pilotun kimlikleri belli oldu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Bağlarbaşı Mahallesine düşen bir uçak. İçinde iki kişinin olduğu tek motorlu bir eğitim uçağı. Furkan Oktum, Murat Avşar… Tabii başka bir vefatın olmaması sevindirici." ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA: Bursa'da tek motorlu eğitim uçağı sokağa düştü! İşte olay yerinden görüntüler! | Video
Vatandaşlar korku içinde evlerini terk ederek güvenli alanlara kaçtı. Kaza sonrası bölgeye çok sayıda sağlık ve kurtarma ekibi sevk edildi.

Uçağın düşmesiyle birlikte büyük bir korku yaşayan mahalle sakinleri evlerinden çıkarak güvenli bölgelere kaçtı.

SON DAKİKA! Bursa'da uçak kazası! Evlerin arasına düştü! İşte ilk görüntüler | Video

Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi.

SON DAKİKA: Bursa'da korku dolu anlar: Uçak evlerin arasına düştü! İşte olay yerinden CANLI YAYIN görüntüleri | Video

HELİKOPTERLER HAVADA KONTROL SAĞLIYOR

Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye çok sayıda polis, itfaiye, AFAD ve sağlık ekibi sevk edildi. Yangını kontrol altına alan ekipler, soğutma çalışmasına başladı. Helikopterler havadan kontrol sağlıyor.

KAZA NASIL OLDU?

Bursa'da Yunuseli Havalimanı yakınlarında tek motorlu bir uçak düşerek yanmaya başladı. Tek motorlu uçak evlerin arasına düştü. Bölgede bulunan 4 araç da alevlerin arasında kaldı. Peki uçak nasıl düştü? Akıllardaki soruların cevaplarını A Haber canlı yayınına katılan emekli pilot Mustafa Kolko değerlendirdi.

Mustafa Kolko, "Tek motorlu uçağın düşmesi için ya motorunda arıza vardır ya da gövdesinde bir arıza vardır. Eğer bunlardan değilse pilotaj hatası olabilir. Tek motorlu araçlarda karakutu var mı kesin bilgi sahibi değiliz. Tahminlere göre eğitim sırasında ya da bir yere giderken olmuştur." dedi.

İŞTE BURSA'DA DÜŞEN UÇAĞIN SAĞLAM HALİNİN GÖRÜNTÜSÜ

Bursa'da tek motorlu eğitim uçağı saat 15'ten sonra düştü. Düşen uçağın sağlam görüntüleri ortaya çıktı.

Uçağın tek motorlu olduğu ve önden pervaneli olduğu görüntülerden anlaşılıyor.

GÖRGÜ TANIĞI OLAYI ANLATTI

Bölgede evi bulunan Mustafa Yıldız ise alt katta ikamet ettiğini, patlama sesi duyunca balkona çıktığını aktardı.

Önce bir aracın direğe çarptığını düşündüğünü bildiren Yıldız, şunları anlattı:

"Alev alev yanıyordu. Komşuya sordum, uçağın düştüğünü söyledi. Oradaki bir evin çatısına düşüp alev aldıktan sonra sokaktaki araçların üzerine inmiş. Park halindeki bir servis aracı vardı, yanıyordu. İnsanlar koşuşturmaya başladı. Her tarafı dumanlar sardı. Canlı varsa kurtarırız belki diye baktılar ama patlamalar art arda gelince korkup geri çekildiler."

Öte yandan sokağa düşen uçağın alev almasının ardından 4 araçta alevlerin arasında kaldı.

BÖLGEYE KURTARMA HELİKPOPTERİ SEVK EDİLDİ
Uçağın düşmesinin ardından bölgeye kurtarma helikopterleri sevk edildi.

SON DAKİKA! Bursa'da uçak evlerin arasına düştü! İşte yaşananlar | Video

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa'da merkez Osmangazi ilçesi'nde Yunuseli Havaalanı'na yakın bir bölgede tek motorlu uçağın düşmesine ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Teknik sebeplerle olduğunu düşünmekteyiz konu araştırılacak. Sivil bir eğitim uçağıydı. 2 kişi vardı içinde pilotlarımız vefat etti. 2 evde ve 2 araçta hasar oluştu. Kazayı Ankara'dan gelecek kaza kırım ekibi tüm yönleriyle incelenecek.

Bursa'da tek motorlu uçak evlerin arasına düştü! Ölen pilotların kimlikleri belli oldu | Video

HAYATINI KAYBEDENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU
Yunuseli Havalimanı'ndan kalkış yaptıktan sonra teknik bir arıza yaşadığı ifade edilen uçakta pilot Furkan Otkum ile öğrenci pilot Murat Avşar hayatını kaybetti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı