sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

Emine Erdoğan, Ukraynalı savaş mağduru çocuklarla bir araya geldi: Türkiye’nin yardım eli tüm ülkelere uzanıyor

"Biz çocukları insanlığın ortak emaneti kabul ederiz." diyen Erdoğan, Türkiye'nin bugün, savaştan kaçan yaklaşık 4 milyon insana ev sahipliği yaptığını dile getirdi. Türkiye'yi, coğrafyasında halihazırda devam eden savaşların yaralarını sarmaya çalışırken, Ukrayna'da çıkan savaşın derinden sarstığını vurgulayan Emine Erdoğan, şöyle devam etti: "Çıkan her savaş, atılan her kurşun, insanlık dediğimiz değerler bütününü delik deşik ediyor. Gelecekte doğacak güneşin önüne, adeta şimdiden kara bir perde çekiyor. Savaşlardan herkes tarifsiz zarar görürken, maalesef kadınlar ve çocuklar orantısız olarak etkileniyorlar. Zorla yerinden edilen insanların vatan hasreti hiç dinmeyen bir sancı olarak kalıyor. Kadınların ve çocukların hayata tutunmak için zorlu bir mücadele vermek zorunda kalmaları, tarih sayfalarına yeniden eklenen insanlık ayıplarıdır."

Emine Erdoğan, Ukraynalı savaş mağduru çocuklarla bir araya geldi: Türkiye’nin yardım eli tüm ülkelere uzanıyor
Emine Erdoğan, Ukraynalı savaş mağduru çocuklarla bir araya geldi: Türkiye’nin yardım eli tüm ülkelere uzanıyor Admin
Bu içerik 121 kez okundu.
Advert

Emine Erdoğan, Ukraynalı savaş mağduru çocuklarla bir araya geldi: Türkiye’nin yardım eli tüm ülkelere uzanıyor

Giriş Tarihi: 18.4.2022  23:10 Son Güncelleme: 18.4.2022  23:29

Dünyaca ünlü Ukraynalı sanatçı Jamala'nın da katılım sağladığı iftar yemeğinde Emine Erdoğan, konuklarına pamuk şeker hazırladı ve çeşitli ikramlarda bulundu. Savaş mağduru çocuklarla yakından ilgilenen Erdoğan, misafir çocukların seslendirdiği Çanakkale türküsünü de dinlemeyi ihmal etmedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Uluslararası toplumun bazı savaşlar için gösterdiği güçlü refleksi tüm insanlar ve tüm coğrafyalar için göstermesini diliyorum. Ülkeler arasındaki tüm sorunların diplomasi yoluyla halledilebildiği, insani diyaloğun müracaat edilecek yegane çözüm yolu olduğu bir dünyaya ihtiyacımız var” dedi. Ukraynalı savaş mağduru çocukları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Erdoğan, Türkiye’nin insani yardım politikalarını belirleyen tek kriterin insan olduğunun altını çizdi.

Ukraynalı savaş mağduru çocukları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Erdoğan, Twitter hesabından paylaşımda bulunarak "Çocuklar, savaşı yaşamak yerine barış ve refah ortamında sevgi ile büyümeliler. 
Misafir ettiğimiz savaş mağduru Ukraynalı ve Kırım Tatar çocuklarımızı iftar soframızda ağırlamaktan büyük mutluluk duydum." ifadelerini kullandı.

Emine Erdoğan ve Ukraynalı çocuklarBaşkan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Ukraynalı savaş mağduru çocuklarla iftar yemeğinde bir araya geldi. İftarın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Emine Erdoğan, “Dostluk elimiz, yardıma ihtiyacı olan tüm ülkelere, çocuklara, kadınlara daima uzanıyor.” dedi. Çocukların, savaşı yaşamak yerine barış ve refah ortamında sevgi ile büyümesi gerektiğini belirten Emine Erdoğan, "Misafir ettiğimiz savaş mağduru Ukraynalı ve Kırım Tatar çocuklarımızı iftar soframızda ağırlamaktan büyük mutluluk duydum." ifadelerini kullandı.

Emine Erdoğan ve 2016 Eurovision birincisi JamalaEmine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, "Türkiye olarak, ilk andan beri kalbimiz Ukrayna'nın güzel insanlarıyla birlikte atıyor. Her platformda bu savaşın durdurulması için diplomasi çalışmalarımız var." dedi.

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) tarafından Türkiye'de misafir edilen Kiev merkezli Kırım Ailesi Derneği üyelerinin savaş mağduru Ukraynalı çocukları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki iftar programında misafir etti.

Erdoğan, aralarında Kırım Tatarı çocukların da bulunduğu programda yaptığı konuşmaya, "Burada kendi evinizde, kendi yuvanızdasınız. Her ihtiyacınızda ve sorunlarınızın çözümünde tüm gücümüzle yanınızdayız. Tüm soydaşlarımız can kardeşimizdir. Dünyanın tüm insanları ise insanlık ailesinden yakın akrabamızdır." sözleriyle başladı.

Çocuklar ve gençlerle vakit geçirecek olmanın kendisini çok mutlu ettiğini belirten Erdoğan, salondaki çocuklara, "Şu anda, pırıl pırıl yüzlerinize bakmaya doyamıyorum. Sizleri çok sevdiğimi bilmenizi istiyorum." ifadelerini kullandı.

Çocuklara, onları kendi torunlarından ayırmadığını söyleyen Erdoğan, "Siz de beni bir anneniz, büyükanneniz kabul edin lütfen. Sizler her şeyin en iyisini hak ediyorsunuz. Mutlu olmanız ve kurduğunuz hayallerin gerçek olması için size daima destek olacağım, yanınızda duracağım. Güzel yüzlerinizden gülümsemenin eksik olmamasını diliyorum." diye konuştu. 

Ukraynalı sanatçı Jamala'nın da programa katıldığını dile getiren Emine Erdoğan, Jamala'nın Ukrayna'da savaştan etkilenenler için tüm dünyada dayanışma konserleri düzenlediğini belirterek, katılımı dolayısıyla sanatçıya teşekkür etti.

"Biz çocukları insanlığın ortak emaneti kabul ederiz"

Emine Erdoğan, Türkiye'nin insani yardım politikalarını belirleyen tek kriterin insan olduğunu, ne dil, ne din, ne ırkın insanlar arasında imtiyaza ya da ayrımcılığa sebep olabileceğini ifade ederek, bu bakış açısıyla Türkiye'nin dostluk elinin tüm ülkelere, tüm insanlara, tüm kadın ve çocuklara uzandığını vurguladı.

"Biz çocukları insanlığın ortak emaneti kabul ederiz." diyen Erdoğan, Türkiye'nin bugün, savaştan kaçan yaklaşık 4 milyon insana ev sahipliği yaptığını dile getirdi.

Türkiye'yi, coğrafyasında halihazırda devam eden savaşların yaralarını sarmaya çalışırken, Ukrayna'da çıkan savaşın derinden sarstığını vurgulayan Emine Erdoğan, şöyle devam etti:

"Çıkan her savaş, atılan her kurşun, insanlık dediğimiz değerler bütününü delik deşik ediyor. Gelecekte doğacak güneşin önüne, adeta şimdiden kara bir perde çekiyor. Savaşlardan herkes tarifsiz zarar görürken, maalesef kadınlar ve çocuklar orantısız olarak etkileniyorlar. Zorla yerinden edilen insanların vatan hasreti hiç dinmeyen bir sancı olarak kalıyor. Kadınların ve çocukların hayata tutunmak için zorlu bir mücadele vermek zorunda kalmaları, tarih sayfalarına yeniden eklenen insanlık ayıplarıdır." 

Ukrayna'da savaş başladığından bugüne kadar geçen kısa sürede 4,6 milyon insanın Avrupa ülkelerine sığındığını aktaran Erdoğan, 13 milyon kişinin ise güvenlik riskleri nedeniyle çatışma bölgesinde mahsur kaldığının tahmin edildiğini söyledi.

Yüzlerce sivilin hayatını kaybettiğine dair açıklamalar olduğunu belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

"Halbuki Ukrayna savaşı başlamadan sadece iki hafta önce oradaydık. Sevgili dostum Olena Zelenska ile çok kıymetli bir zaman geçirmiş, birçok yeni proje hakkında görüşmüştük. Şu kısacık zamana bu kadar büyük acıların sığması, akıl alacak gibi değil. Türkiye olarak, ilk andan beri kalbimiz Ukrayna'nın güzel insanlarıyla birlikte atıyor. Her platformda bu savaşın durdurulması için diplomasi çalışmalarımız var. Ben de kıymetli dostum Olena'nın ricası üzerine bir video mesajla uluslararası topluma seslendim.

Ayrıca, yine Olena'nın gönderdiği bir mektup üzerine, Ukraynalı yetim çocukların Türkiye'de misafir edilmesi için bir girişim başlattım. İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Başkanlığı ve Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığımız ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün ortak çabalarıyla halihazırda 772 Ukraynalı yetim çocuğu ülkemizde misafir ediyoruz. Ukrayna'daki Kırım Tatarı ve Ahıska Türkü soydaşlarımızın da her daim yanındayız. Bugün Ukrayna'dan, aralarında soydaşlarımızın da bulunduğu yaklaşık 2 bin kardeşimiz ülkemizde konaklıyor. Kurumlarımız yüksek bir koordinasyonla gelişmeleri takip ediyor ve misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılıyor. Sağlık hizmetlerinden, savaş mağduru çocuklar için psikolojik desteğe kadar çok yönlü yardımlar sağlanıyor."

"Uluslararası toplumun bazı savaşlar için gösterdiği güçlü refleksi tüm insanlar için göstermesini diliyorum"

Emine Erdoğan, son Ukrayna ziyaretinde Kırım Tatar Okulu'nu ziyaret ettiğini hatırlatarak, "Soydaşlarımızla tekrar bir arada olmak çok büyük mutluluk ama keşke bunun vesilesi bir savaş olmasaydı." dedi.

Türkiye'nin konumu itibarıyla göç güzergahında bulunan ve uzun tarihinde sayısız insanı bağrına basmış bir ülke olduğuna işaret eden Erdoğan, bu tutumun ardında, kökleri son derece derinlere uzanan bir merhamet kültürü olduğunu söyledi. 

Zulüm nereden ve kime gelirse gelsin, hiçbir ayrım yapmadan, zalimin karşısında durmakla mükellef olduklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bu anlamda, uluslararası toplumun bazı savaşlar için gösterdiği güçlü refleksi, tüm insanlar ve tüm coğrafyalar için göstermesini diliyorum. Eğer beli bükülmüş insanlığı ayağa kaldıracaksak, bunu ancak akan tüm gözyaşlarını ayrım yapmadan silmeyi isteyerek başarabiliriz. Yıllardır Suriye'den yükselen acı feryatlar, şimdi Ukrayna'dan dünyaya yayılıyor. Filistin'de bu yüzyılın en büyük yarası olarak hala kan akıyor. Kadınların yerlerde sürüklendiği görüntüleri hazmedemiyoruz. Filistinli çocukların bileklerine kelepçe takılıyor, Filistinli çocuklar tutuklanıyor. Mübarek ramazan ayında Mescid-i Aksa'ya yapılan son saldırılar kalbimizi yine paramparça etti. An itibarıyla dünyada aktif olarak devam eden onlarca savaş var. Ve artık hiçbirimizin böyle bir dünyada yaşamaya tahammülü yok."

Emine Erdoğan, yıkmakla değil, yapmakla mükellef olduklarını belirterek, gönüller yapma, merhameti ortak lisan kılma ve yeryüzünü güzelce yaşanacak bir yer yapma misyonları bulunduğunu dile getirdi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bunun aksi her davranış, bir anlamda insanın kendi varlığına ihanettir. Ülkeler arasındaki tüm sorunların diplomasi yoluyla halledilebildiği, insani diyaloğun müracaat edilecek yegane çözüm yolu olduğu bir dünyaya ihtiyacımız var. Her şeyden önemlisi, çocukların kendilerini güvende hissedecekleri, geleceğe dair kaygı duymadıkları bir barış ortamına ihtiyacımız var. Allah'ın birbirimize kenetlenmemizi istediği bu kutlu ayda, gerçek anlamda bunu gerçekleştirebilmeyi tüm insanlık adına diliyorum. Yeryüzüne bir rahmet yağmuru olarak inen bu mübarek ayın, barışın vesilesi olmasını diliyorum."

Emine Erdoğan, Ukraynalı savaş mağduru çocukları misafir ettiEmine Erdoğan, kendi yaptığı pamuk şekerlerini çocuklara ikram etti

Emine Erdoğan, konuşmaların ardından, YTB'nin aracılığıyla programa katılan Kırımlı Tatar sanatçı Jamala ile bir süre sohbet etti. Daha sonra Ukraynalı çocuklar Erdoğan'ın yanına gelerek, kendi yaptıkları resimleri hediye etti. Bir çocuk da kendi tasarladığı cami maketini Erdoğan'a hediye etti. 

Pamuk şekeri makinesinin başına geçen Erdoğan, yanına gelen çocuklara yaptığı pamuk şekerlerden ikram etti. Daha sonra Osmanlı macunu ve patlamış mısır da dağıtan Emine Erdoğan'a çocuklar sevgi gösterisinde bulundu.

Programın sonunda Kırım Ailesi Derneği Vokal Grubu öğrencileri "Ey Güzel Kırım" ve "Çanakkale Türküsü"nü söyledi. Bu sırada Emine Erdoğan ve salondaki bazı davetli aileler duygusal anlar yaşadı.

Daha sonra sahneye çıkan şarkıcı Jamala, davetleri ve yardımları dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a teşekkür etti.

Zor dönemlerden geçtiklerini, ülkesindeki savaşın devam ettiğini belirten Jamala, savaşın ardından çok sayıda kişinin ülkesini terk ederek mülteci olmak zorunda kaldığını ifade etti.

Jamala, "Türkiye'ye minnettarız. Çünkü Türkiye bizi kabul etti, Türkiye bize kapısını açtı, Türkiye bizi korudu. Yaşasın Türkiye, yaşasın Ukrayna." dedi.

Jamala, konuşmasının ardından Eurovision'da ödül aldığı ünlü şarkılarını seslendirdi.

Programa, YTB Başkanı Abdullah Eren, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanı Savaş Ünlü, AFAD Başkanı Yunus Sever, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Musa Şahin ve Dışişleri Bakanlığı yetkilileri katıldı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, savaş mağduru çocuklar ile birlikte iftar yaptı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen iftar programının ardından açıklama yapan Emine Erdoğan, Türkiye'nin insani yardım politikalarına dikkat çekti.

SAVAŞLA DEĞİL SEVGİYLE BÜYÜSÜNLER

Sosyal Paylaşım Sitesi Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Emine Erdoğan, şöyle dedi:

Emine Erdoğan, Ukraynalı savaş mağduru çocuklarla bir araya geldi: Türkiye'nin yardım eli tüm ülkelere uzanıyor | Video

"Çocuklar, savaşı yaşamak yerine barış ve refah ortamında sevgi ile büyümeliler. Misafir ettiğimiz savaş mağduru Ukraynalı ve Kırım Tatar çocuklarımızı iftar soframızda ağırlamaktan büyük mutluluk duydum."

TÜRKİYE YARDIM ELİNİ UZATTI

Türkiye'nin yardım elinin dünyanın dört bir yanına uzandığına dikkat çeken Erdoğan, "Kardeşlik, dostluk ve sanatın gölgesinde çocuklarımız ve kıymetli Ukraynalı sanatçı Jamala şarkılarıyla umut tazeledi. Kalbimiz, dünyanın dört bir yanındaki savaş mağdurları için atıyor. Dostluk elimiz, yardıma ihtiyacı olan tüm ülkelere, çocuklara, kadınlara daima uzanıyor." dedi.

MİSAFİRLERİN İHTİYAÇLARI KARŞILANDI

Savaş mağduru çocuklara sahip çıkan kamu kurumlarına teşekkür eden Erdoğan, "Ortak bir çaba ve yüksek bir koordinasyonla gelişmeleri takip eden ve misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılayan tüm devlet kurumlarımıza teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Emine Erdoğan, Ukraynalı savaş mağduru çocukları misafir etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Uluslararası toplumun bazı savaşlar için gösterdiği güçlü refleksi tüm insanlar ve tüm coğrafyalar için göstermesini diliyorum. Ülkeler arasındaki tüm sorunların diplomasi yoluyla halledilebildiği, insani diyaloğun müracaat edilecek yegane çözüm yolu olduğu bir dünyaya ihtiyacımız var” dedi. Ukraynalı savaş mağduru çocukları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Erdoğan, Türkiye’nin insani yardım politikalarını belirleyen tek kriterin insan olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, aralarında Kırım Tatarı çocukların da bulunduğu Ukraynalı savaş mağduru çocuklarla iftar yemeğinde bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen programa Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren, AFAD Başkanı Yunus Sezer, Ukraynalı sanatçı Jamala, davetliler ve çok sayıda Ukraynalı çocuk katıldı. Minikler için hazırlanan standın başına geçen Emine Erdoğan, konuklarına pamuk şeker hazırladı ve çeşitli ikramlarda bulundu. Çocuklarla yakından ilgilenen Erdoğan, misafir çocukların seslendirdiği Çanakkale türküsünü dinledi. Ukraynalı ünlü sanatçı Jamala'nın da eserlerini seslendirdiği programda duygu dolu anlar yaşandı.

“TÜRKİYE’NİN İNSANİ YARDIM POLİTİKALARINI BELİRLEYEN TEK KRİTER İNSANDIR”

Ukraynalı savaş mağduru çocukları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Erdoğan, Türkiye’nin insani yardım politikalarını belirleyen tek kriterin insan olduğunun altını çizdi. Erdoğan, ”Ne dil, ne din, ne ırk insanlar arasında imtiyaza ya da ayrımcılığa sebep olamaz. Bu bakış açısıyla dostluk elimiz tüm ülkelere, tüm insanlara, tüm kadın ve çocuklara uzanır. Biz çocukları insanlığın ortak emaneti kabul ederiz” dedi.

Emine Erdoğan, Ukraynalı savaş mağduru çocukları misafir etti

Türkiye’nin savaştan kaçan yaklaşık 4 milyon insana ev sahibi olduğunu hatırlatan Erdoğan, ”Coğrafyamızda halihazırda devam eden savaşların yaralarını sarmaya çalışırken, Ukrayna’da çıkan savaş bizi derinden sarstı. Çıkan her savaş, atılan her kurşun, insanlık dediğimiz değerler bütününü delik deşik ediyor. Gelecekte doğacak güneşin önüne adeta şimdiden kara bir perde çekiyor” diye konuştu.

“ŞU KISACIK ZAMANA BU KADAR BÜYÜK ACILARIN SIĞMASI AKIL ALACAK GİBİ DEĞİL”

Savaşlardan herkes tarifsiz zarar görürken, kadınlar ve çocukların süreçten orantısız olarak etkilendiklerine vurgu yapan Erdoğan şunları kaydetti:

“Zorla yerinden edilen insanların vatan hasreti hiç dinmeyen bir sancı olarak kalıyor. Kadınların ve çocukların hayata tutunmak için zorlu bir mücadele vermek zorunda kalmaları, tarih sayfalarına yeniden eklenen insanlık ayıplarıdır. Şu kısacık zamana bu kadar büyük acıların sığması akıl alacak gibi değil.”

Emine Erdoğan, Ukraynalı savaş mağduru çocukları misafir etti

“HALİHAZIRDA 772 UKRAYNALI YETİM ÇOCUĞU ÜLKEMİZDE MİSAFİR EDİYORUZ”

Ukrayna’da savaş başladığından bugüne kadar geçen sürede 4.6 milyon insanın Avrupa ülkelerine sığındığını söyleyen Emine Erdoğan, ”13 milyon kişinin ise güvenlik riskleri nedeniyle çatışma bölgesinde mahsur kaldığı tahmin ediliyor. Yüzlerce sivilin hayatını kaybettiğine dair açıklamalar var. Hâlbuki Ukrayna savaşı başlamadan sadece iki hafta önce oradaydık. Sevgili dostum Olena Zelenska ile çok kıymetli bir zaman geçirmiş, birçok yeni proje hakkında görüşmüştük. Şu kısacık zamana bu kadar büyük acıların sığması akıl alacak gibi değil. Türkiye olarak ilk andan beri kalbimiz Ukrayna’nın güzel insanlarıyla birlikte atıyor” ifadelerini kullandı.

“HER PLATFORMDA BU SAVAŞIN DURDURULMASI İÇİN DİPLOMASİ ÇABAMIZ VAR”

Türkiye’nin her platformda bu savaşın durdurulması için diplomasi çabası olduğuna dikkat çeken Erdoğan, ”Ben de kıymetli dostum Olena’nın ricası üzerine bir video mesajla uluslararası topluma seslendim. Ayrıca yine Olena’nın gönderdiği bir mektup üzerine Ukraynalı yetim çocukların Türkiye’de misafir edilmesi için bir girişim başlattım. İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Başkanlığı ve Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığımız ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün ortak çabalarıyla halihazırda 772 Ukraynalı yetim çocuğu ülkemizde misafir ediyoruz” diye konuştu.

Emine Erdoğan, Ukraynalı savaş mağduru çocukları misafir ettiUkrayna’daki Kırım Tatarı ve Ahıska Türkü soydaşların da her daim yanında olduklarını söyleyen Erdoğan, ”Bugün Ukrayna’dan ülkemizde aralarında soydaşlarımızın da bulunduğu yaklaşık 2 bin kardeşimiz konaklıyor. Kurumlarımız yüksek bir koordinasyonla gelişmeleri takip ediyor ve misafirlerimizin ihtiyacını karşılıyorlar. Sağlık hizmetlerinden savaş mağduru çocuklar için psikolojik desteğe kadar çok yönlü yardımlar sağlanıyor. Türkiye, konumu itibarıyla göç güzergâhında bulunan ve uzun tarihinde sayısız insanı bağrına basmış bir ülkedir. Bu tutumun ardında kökleri son derece derinlere uzanan bir merhamet kültürü vardır. Kırılmış kalplere bir nebze merhem olabiliyorsak ne mutlu bize. Bizler, zulüm nereden ve kime gelirse gelsin hiçbir ayrım yapmadan zalimin karşısında durmakla mükellefiz” açıklamasında bulundu.

“FİLİSTİN’DE BU YÜZYILIN EN BÜYÜK YARASI OLARAK HALA KAN AKIYOR”

Uluslararası toplumun bazı savaşlar için gösterdiği güçlü refleksi tüm insanlar ve tüm coğrafyalar için göstermesini dilediğini ifade eden Erdoğan, ”Eğer beli bükülmüş insanlığı ayağa kaldıracaksak, bunu ancak akan tüm gözyaşlarını ayrım yapmadan silmeyi isteyerek başarabiliriz. Yıllardır Suriye’den yükselen acı feryatlar, şimdi Ukrayna’dan dünyaya yayılıyor. Filistin’de bu yüzyılın en büyük yarası olarak hala kan akıyor. Kadınların yerlerde sürüklendiği görüntüleri hazmedemiyoruz. Filistinli çocukların bileklerine kelepçe takılıyor, Filistinli çocuklar tutuklanıyor” dedi.

Emine Erdoğan, Ukraynalı savaş mağduru çocukları misafir etti

“ÜLKELER ARASINDAKİ SORUNLARIN DİPLOMASİ YOLUYLA HALLEDİLEBİLDİĞİ BİR DÜNYAYA İHTİYACIMIZ VAR”

Mescid-I Aksa’ya yapılan son saldırılara tepki gösteren Erdoğan, ”Saldırılar kalbimizi yine paramparça etti. An itibarıyla dünyada aktif olarak devam eden onlarca savaş var. Ve artık hiçbirimizin böyle bir dünyada yaşamaya tahammülü yok. Gönüller yapmak, merhameti ortak lisan kılmak, yeryüzünü güzelce yaşanacak bir yer yapma misyonumuz var. Bunun aksi her davranış, bir anlamda insanın kendi varlığına ihanettir. Ülkeler arasındaki tüm sorunların diplomasi yoluyla halledilebildiği, insani diyaloğun müracaat edilecek yegâne çözüm yolu olduğu bir dünyaya ihtiyacımız var. Her şeyden önemlisi, çocukların kendilerini güvende hissedecekleri, geleceğe dair kaygı duymadıkları bir barış ortamına ihtiyacımız var. Allah’ın birbirimize kenetlenmemizi istediği bu kutlu ayda, gerçek anlamda bunu gerçekleştirebilmeyi tüm insanlık adına diliyorum” dedi.

Emine Erdoğan, Ukraynalı savaş mağduru çocukları misafir etti

Misafir çocuklar, savaşı anlattıkları hediyeleri Emine Erdoğan’a takdim etti. Emine Erdoğan, miniklerle bol bol sohbet etti.

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldiEmine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: Güven Yılmaz

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: Güven Yılmaz

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: Güven Yılmaz

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: Güven Yılmaz

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: Güven Yılmaz

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: Güven Yılmaz

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: Güven Yılmaz

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: Güven Yılmaz

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: Güven Yılmaz

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: Güven Yılmaz

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Fotoğraf: TCCB/ Mustafa Öztartan

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Emine Erdoğan, savaş mağduru Ukraynalı çocuklarla iftarda bir araya geldi

Türkiye'nin yardım elinin dünyanın dört bir yanına uzandığına işaret eden Emine Erdoğan, "Kardeşlik, dostluk ve sanatın gölgesinde çocuklarımız ve kıymetli Ukraynalı sanatçı Jamala şarkılarıyla umut tazeledi. Kalbimiz, dünyanın dört bir yanındaki savaş mağdurları için atıyor. Dostluk elimiz, yardıma ihtiyacı olan tüm ülkelere, çocuklara, kadınlara daima uzanıyor." sözleriyle barış çağrısında bulundu. Zülfikar Gençtürk
15-temmuz.net haberleri

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı