sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan A Haber'e özel açıklamalar! FETÖ elebaşı Gülen iade edilecek mi? Hakim ve savcı atamaları ne zaman olacak?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, A Haber ekranlarının sevilen programı Melih Altınok ile Sebep Sonuç'ta gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Hakim ve savcı atamaları ne zaman olacak? Avukatlar için hangi düzenlemeler bekliyor? FETÖ elebaşı Gülen iade edilecek mi? Suudi Arabistan'a devredilen Kaşıkçı davasının detayları neler? İşte Bakan Bozdağ'ın sözlerinde öne çıkanlar...

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan A Haber'e özel açıklamalar! FETÖ elebaşı Gülen iade edilecek mi? Hakim ve savcı atamaları ne zaman olacak?
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan A Haber'e özel açıklamalar! FETÖ elebaşı Gülen iade edilecek mi? Hakim ve savcı atamaları ne zaman olacak? Admin
Bu içerik 62 kez okundu.
Advert

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan A Haber'e özel açıklamalar! FETÖ elebaşı Gülen iade edilecek mi? Hakim ve savcı atamaları ne zaman olacak?

Giriş Tarihi: 11.4.2022  21:02 Son Güncelleme: 11.4.2022  22:56

Son dakika: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ A Haber'de

A Haber ekranlarında yayınlanan Melih Altınok ile Sebep Sonuç programına konuk olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Adalet Bakanı Bekir BozdağA Haber canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bozdağ, Son dönelerde tartışma konusu olan nafaka, küçük yaşta evlilik, sosyal medyada gündeme getirilen konular ve FETÖ’ye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Son dakika: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ A Haber’de

Adalet Bakanı Bekir BozdağA Haber canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bozdağ, Son dönelerde tartışma konusu olan nafaka, küçük yaşta evlilik, sosyal medyada gündeme getirilen konular ve FETÖ’ye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Son dakika haberleri... Adalet Bakanı Bekir Bozdağ A Haber canlı yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan A Haber'e özel açıklamalar! FETÖ elebaşı Gülen iade edilecek mi? Hakim ve savcı atamaları ne zaman olacak?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan A Haber’e özel açıklamalar! FETÖ elebaşı Gülen iade edilecek mi? Hakim ve savcı atamaları ne zaman olacak?Adalet Bakanı Bekir BozdağA Haber ekranlarının sevilen programı Melih Altınok ile Sebep Sonuç'ta gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Hakim ve savcı atamaları ne zaman olacak? Avukatlar için hangi düzenlemeler bekliyor? FETÖ elebaşı Gülen iade edilecek mi? Suudi Arabistan'a devredilen Kaşıkçı davasının detayları neler? İşte Bakan Bozdağ'ın sözlerinde öne çıkanlar...

A Haber ekranlarında yayınlanan Melih Altınok ile Sebep Sonuç programına konuk olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

SÜRESİZ NAFAKA KALKIYOR MU?

Türkiye'de toplamda 180 bin boşanma var ve hükmedilen nafaka miktarı ise 30 bin TL. Nafakalara ilişkin bakanlığımız bu sorunu net bir şekilde görüyor ve çalışmalırımız sürüyor.

Bir aylık evliliklerde ömür boyu nafaka ödenmesini doğru bulmuyorum. Konuya ilişkin çalışmalar sürüyor.

ERKEN EVLİLİK MAĞDURLARI

Erken evlilik konusunda ortada bir haksızlık var en kısa sürede giderilecek.

SOSYAL MEDYANIN YARGIYA ETKİSİ

Türkiye'de sosyal medya mahkemelerinin olduğunu görüyorum.Hakimler görevlerinde bağımsız-tarafsızdır. Kararlarını verirken anayasaya kanuna ve hukuka bağlı bir vicdani kanaatle karar verirler. Sosyal medya böyle yazıyor, falancı gazeteci böyle yazıyorfilan yorumcu böyle diyor. Eğer hakim ona bakarsa dosyayı unutur, bu sefer anayasadan uzaklaşan bir vicdanla bambaşka bir karar ortaya çıkar. Hakimin vicdanı anayasaya bağlıysa rahattır. Kamuoyunun tatmin etme duygusuna bağlıysa o vicdan rüzgarın önündeki yaprak gibidir. Ne hakkı ne de hakikatı tespit edip hakikati sahibine teslim edemez.

Her karar adaletin terazisinden geçer.

.HAKİM VE SAVCILARA YÖNELİK YENİ DÜZENLEMELER

1 Ocak 2023'te yeni sistem devreye girecek. Hakim ve savcı yardımcılığı gelecek.Hakim ve Savcı Yetiştirme Sistemini yargımıza kazandırmış olacağız.

Yargı içinde saklanan kripto FETÖ'cüler olabilir ama etkileri yok.

FETÖ YARGIDAN TAMAMEN TEMİZLENDİ Mİ?

FETÖ'nü belini kıran seçimdi. Devletin içinde FETÖ'nün oyun kurucu aktör olma vasfı yok. Saklanan kriptolar olabilir ama etkileri yok. Şu an da hiçbir şekilde devlette etkin olma şansları yok. Biz onları tespit ettiğimizde hukuk çerçevesinde gereğini yapmada tereddüt etmeyiz. Çünkü devlette görev yapanların anayasasına sadakat yükümlülüğü vardır. Eğer devletinize sadakat yükümlülüğüne aykırı davranıyorsanız devletin sizinle çalışmama hakkı vardır.

KAŞIKÇI DAVASI NEDEN DEVREDİLDİ?

Kaşıkçı cinayeti tasvif edilemez, ilk müdahil olan biziz. Süreci bekleyeceğiz. Yargılamanın Suudi Arabistan'a nakledilmesi tamamen yasaya uygundur. Davanın naklinden sonra ismi geçen diğer sanıkları da yargılayacaklar. Yargılama Suudi Arabistan mahkemelerinde yapılacaktır. Burada Türkiye'nin yargı yetkisini devretmesi söz konusu değildir.

OSMAN KAVALA DAVASI

Başka bir dosyadan tutukluluğunu karıştırmamalılar. AİHM kararlarını uymaya ve uygulamaya aynı şekilde devam edeceğiz. Biz haksızlığı, çifte standarda karşı tepkimizi söyledik.

STOKÇULARLA MÜCADELE

Stokçulara yönelik cezaları artıracağız.

FETÖ İADE EDİLECEK Mİ?

FETÖ'nün iadesine yönelik ABD'ye taleplerimiz oldu. ABD buna olumlu yanıt vermedi. ABD açıkça vermeyeceğiz demiyor ama tutumları bunu gösteriyor.

.

 

 

 

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, boşanma rakamlarını Türkiye'de artış gösterdiğini söyleyerek, yıllık evlenme oranının 550 binin üzerindeyken boşanmanın ise 180 bin olduğunu söyledi.

Bakan Bozdağ, "Geçmişte bu kadar boşanma yoktu. Bu nedenle nafaka toplumda bir sorun olarak gözükmüyordu, şimdi neredeyse her ailede her komşuda boşanmış aile var. Hükmedilen nafaka ise söz konusu rakamlarda 30 bin. Eşlerin bir kısmı anlaşmalı boşanmış. Anlaşmanın içinde çekişmeli olanlar oluyor, 180 binin içinde bu sayı 55 bin. Bu da büyük bir rakam değil aslında.

Bakanlığımızın şu anda yaptığı faaliyetler kapsamında talebinin yoğunluğunu ölçmemiz lazım bütün bunları geniş bir çerçevede değerlendiriyoruz. Şu anda Bakanlığımız bu sorunu görüyor. Türkiye'nin böyle bir sorunu var ancak önceliklerimiz arasında bu sorun yok. Çözüm için biraz daha zamana ihtiyacımız var" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ A Haber'de açıkladı: Süresiz nafaka uygulaması kaldırılacak mı? | Video

'KADINLARIN ÇALIŞMA HAYATINDAKİ YERİ AK PARTİ DÖNEMİNDE ARTTI'
Bakan Bozdağ kısa süreli evliliklerde hükmedilen nafakaya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"1 ay evlilikte ömür boyu nafakayı ben de doğru bulmuyorum. Bunun adil ve hakkaniyetli olması son derece önemli bununla ilgili Bakanlığımızın çalışmaları var. İki tarafın mali durumlarına göre eğer gelirleri yaşam tarzları bakımından evlilikten sonra standart değişmemişse bir nafakaya hükmedilmediğini biliyoruz. AK Parti iktidarında kadınlar da erkekler kadar çalışma hayatında var oluyorlar. Kadınlar kamu ve özel sektörde ciddi şekilde varlar.

Bu konu üzerinde elbette haksızlıklar var biz de kabul ediyoruz, 1 ay evliliğe ömür boyu nafakayı benim de gönlüm el vermez. Bu 30 bin kişi içerisinde bir gün evli kalıp da böyle nafaka alan kaç kişidir istatistiğine bakmak lazım. Eskiden boşanmayı ayıp bir şey olarak görürken şimdi normalleşti. Bu da sayıyı arttırdı. İnsanlar nafaka yüzünden değil evdeki saadet, huzur ve ailevi problemler nedeniyle bunu göze alıyor. Ben nafakayı düşünerek çiftlerin hareket ettiklerini düşünmüyorum. Boşanmayı göze aldıktan sonra hukukun tanıdığı haklar olarak görmek lazım nafakayı"

'KADINLARIN MAĞDURİYETİNİ GÖZETMEMEK HAKSIZLIK OLUR'
Tarafların yaşları küçük olması halinde oluşan evliliklerde cinsel istismar suçundan cezaevine girenler hakkında konuşan Bakan Bozdağ, "Türkiye'de çok büyük bir yanlış anlama var. Geçmişte bunu meclise getirdik son anda geri döndü. Kamuoyunda sanki çocukların tecavüzcüleriyle evleneceği gibi bir algı yapıldı. Burada bizim geleneklerimizde böyle bir sorun var mı var hala devam ediyor mu ediyor. Aldığım en son rakamlar 3 bin 500 civarında aile olduğu söyleniyor. Mahkemeler vicdan nedeniyle bu davaları erteliyorlar. Ortada tecavüz yok geleneklere göre evlenme var. Şikayet yok, böyle bir sorun var bu birçok kişiyi ilgilendiriyor. Bir kadın mağdur ediliyor, çocuğu varsa bir daha mağdur ediliyor. Kadının bu noktada bu mağduriyetinin gözetilmemesi haksızlık olur. Ortada bir haksızlık ve mağduriyet var" şeklinde konuştu.

'ERKEN EVLİLİKLERİ ÖNLEMEK İÇİN SÜRESİZ EĞİTİMİ 12 YILA ÇIKARDIK'
Bakan Bozdağ kız çocuklarının kendi ayakları üzerinde durabilmeleri ve erken evliliklerin önüne geçebilmek için kesintisiz eğitimi 12 yıla çıkardıklarını kaydederek, "Türkiye'de evlilik oranları 30'a yaklaştı. Erken evlilikleri önlemek için kesintisiz eğitimi 12 yıla çıkardık, kadın erkek okusun diye. Okul çağında evlenmesinin önüne geçtik. Bu süreçte reşit olacaklar ve kendileri karar verecek. Özellikle kız çocuklarını okutmak için ciddi şeyler yapık. Eğitim ve iş sahibi olsunlar kendi ayakları üzerinde durabilsinler bu bilinçle hareket etsinler ki bu şekilde evlilik kurabilsinler. Evlilik yaşı ciddi oranda yükseldi ancak erken yaşta evlilikler de devam ediyor. Bu konuda en uç örneği veriyorlar ki tepki toplasın. Türkiye 84 milyon bir kötü örnek bütün Türkiye'yi temsil etmez" ifadelerini kullandı.

ADLİ VERİ BANKALARI KURULUYOR

Adalet Bakanlığı olarak adli veri bankaları kurmaya karar verdiklerini duyuran Bakan Bozdağ, "Adli veri bankaları kurmaya karar verdik. Şu an işliyor. Burada bir cinsel istismar suçu işlendi basıyorsunuz nerede hangi tarihte, işleyenin eğitim durumu gibi verileri görecekseniz. Verilere baktığınızda o bölgede çoksa eğer önleyici işler kapsamında buna ilişkin çalışmalar yapılacak. Önleyici tedbirleri artırmamız gerekiyor" diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı