sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

Bakan Akar: 24 Temmuz 2015'ten bu yana 33 bin 990 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya şehit aileleri ve gazilerle iftarda bir araya geldi. Önemli açıklamalarda bulunan Bakan Akar, "Yurt içinde Irak'ın kuzeyinde Suriye'nin kuzeyinde olmak üzere toplam 33 bin 990 terörist etkisiz hale getirildi. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı" dedi.

Bakan Akar: 24 Temmuz 2015'ten bu yana 33 bin 990 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Akar: 24 Temmuz 2015'ten bu yana 33 bin 990 terörist etkisiz hale getirildi Admin
Bu içerik 45 kez okundu.
Advert

Bakan Akar: 24 Temmuz 2015'ten bu yana 33 bin 990 terörist etkisiz hale getirildi

-Giriş Tarihi: 3.4.2022  22:11 Son Güncelleme: 4.4.2022  02:57

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar şehit aileleriyle iftarda bir araya geldi! Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gazilerle iftarda bir araya geldi. Bakan Akar yaptığı açıklamalarda, "24 Temmuz 2015 tarihinden itibaren yoğun bir şekilde terörle mücadele devam ediliyor." ifadelerine yer verdi.

Şişli'de bir otelde İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve eşi Hatice Nur Yerlikaya ev sahipliğinde düzenlenen iftar programına, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, eşi Şule Akar, Genel Kurmay Başkanı Org. Yaşar Güler, kuvvet komutanları, il ve ilçe protokolü, şehit aileleri ile gaziler katıldı. İftar öncesi Halil Necipoğlu'nun Kur'an-ı Kerim tilaveti ve iftar duası ile başlayan programda Bakan Akar ve Vali Yerlikaya açıklamalarda bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar şehit aileleriyle iftarda bir araya geldi! Şehitlerimizin kanı yerde kalmadıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya şehit aileleri ve gazilerle iftarda bir araya geldi. Önemli açıklamalarda bulunan Bakan Akar, "Yurt içinde Irak'ın kuzeyinde Suriye'nin kuzeyinde olmak üzere toplam 33  bin 990 terörist etkisiz hale getirildi. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı" dedi.

Şişli'de bir otelde İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve eşi Hatice Nur Yerlikaya ev sahipliğinde düzenlenen iftar programına, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, eşi Şule Akar, Genel Kurmay Başkanı Org. Yaşar Güler, kuvvet komutanları, il ve ilçe protokolü, şehit aileleri ile gaziler katıldı. İftar öncesi Halil Necipoğlu'nun Kur'an-ı Kerim tilaveti ve iftar duası ile başlayan programda Bakan Akar ve Vali Yerlikaya açıklamalarda bulundu.

Ali Yerlikaya "Vatan sevgisi imandandır. Şehitlik ve gazilik; Vatan, devlet, millet, bayrak ve ezan sevgisinin en taçlanmış halidir. Kahraman ordumuz, tarihinden gelen o asil duruşuyla, dün Malazgirt'te, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi bugün de vatan savunmasında, en büyük gücümüz, en büyük dayanağımızdır. Aziz Şehitlerimizin çok sevgili aileleri, şehadete bir gül bahçesine girer gibi koşan evlâtlarınız; kalbimizin en müstesna yerinde ebediyen yaşamaya devam edecekler. Vatan uğruna canını hiçe sayan gazilerimiz, göğsünüzde taşıdığınız madalyalar, bu milletin şerefidir, onurudur. Hakkınızı hiç birimiz, hiçbir şekilde ödeyemeyiz" dedi.

.Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gazilerle iftarda bir araya geldi. Bakan Akar yaptığı açıklamalarda, "24 Temmuz 2015 tarihinden itibaren yoğun bir şekilde terörle mücadele devam ediliyor." ifadelerine yer verdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gazilerle iftarda bir araya geldi. Bakan Akar yaptığı açıklamalarda, "24 Temmuz 2015 tarihinden itibaren yoğun bir şekilde terörle mücadele devam ediliyor. Yurt içinde Irak'ın kuzeyinde Suriye'nin kuzeyinde olmak üzere toplam 33 bin 990 terörist etkisiz hale getirildi. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı" dedi.

Ali Yerlikaya "Vatan sevgisi imandandır. Şehitlik ve gazilik; Vatan, devlet, millet, bayrak ve ezan sevgisinin en taçlanmış halidir. Kahraman ordumuz, tarihinden gelen o asil duruşuyla, dün Malazgirt'te, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi bugün de vatan savunmasında, en büyük gücümüz, en büyük dayanağımızdır. Aziz Şehitlerimizin çok sevgili aileleri, şehadete bir gül bahçesine girer gibi koşan evlâtlarınız; kalbimizin en müstesna yerinde ebediyen yaşamaya devam edecekler. Vatan uğruna canını hiçe sayan gazilerimiz, göğsünüzde taşıdığınız madalyalar, bu milletin şerefidir, onurudur. Hakkınızı hiç birimiz, hiçbir şekilde ödeyemeyiz" dedi.

"ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI, KALMAYACAK"

Bakan Akar da, "Kumaşı bayrak, toprağı vatan yapan şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Bunun bilincindeyiz, yoksa bayrak kanla vatan toprağı kanla sulanmadıkça bayrak bayrak olmuyor. Egemenliğimizi, bağımsızlığımızı korumak başta olmak üzere her türlü tehdit ve tehlikeye karşı Türk Silahlı Kuvvetleri dün olduğu gibi bugün de yurt içinde ve yurt dışında şehitlerimizden ve gazilerimizden aldığımız ilhamla ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışıyla mücadelemizi aynı şekilde sürdürüyoruz. Aziz şehitlerimizin bugüne kadar kanlarını yerde bırakmadık, bırakmamak için de bütün arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar 24 Temmuz 2015 tarihinden itibaren yoğun bir şekilde terörle mücadele devam ediyor. Yurt içinde Irak'ın kuzeyinde Suriye'nin kuzeyinde olmak üzere toplam 33 bin 990 terörist etkisiz hale getirildi. 1 Ocak 2022'den itibaren de 722 terörist etkisiz hale getirildi ve bu mücadele bitmedi bitmeyecek. Teröristler hiçbir şekilde rahat değil. Teröristler iki gece aynı yerde yatamıyorlar, teröristler her an Mehmetçiğin nefesini enselerinde hissediyorlar. İster PKK deyin, ister YPG deyin bunların birbirinden farkı yok. Dolayısıyla bunların arkasında kim olursa olsun, bunları kimler destekliyorsa desteklesin Türk Silahlı Kuvvetleri olarak Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak biz bunların peşindeyiz" ifadelerini kullandı.

"UMUDUMUZ PUTİN VE ZELENSKY'NİN CUMHURBAŞKANIMIZ LİDERLİĞİNDE BİR ARAYA GELMESİ"

Ukrayna'da yaşananlarla ilgili de konuşan Bakan Akar, Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Putin ve Zelensky görüşmesi beklediklerini dile getirerek, şunları söyledi:

"Sadece biz değil aynı zamanda Birleşmiş Milletler, NATO, Avrupa Birliği dahil, onlarla ilgili anlaşmalar çerçevesinde hangi taahhütlerimiz varsa bölge ve dünya barışına katkı sağlamak için elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz. Bu konuda da gerçekten Türk Silahlı Kuvvetleri olarak, Türkiye olarak dünyadaki saygın ve keskin yerimizi her geçen gün geliştirmeyi sürdürüyoruz. Diğer taraftan da bildiğiniz gibi Ukrayna'da meydana gelen bu çatışma ile alakalı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Dışişleri Bakanımız dahil ilgili bakanlıklarla beraber gerekli çalışmalar yapılıp bildiğiniz gibi Antalya'da Dişleri Bakanımız tarafından Dışişleri Bakanları bir araya getirildi. Umudumuz, dileğimiz önümüzdeki dönemde de çok kısa bir zaman sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sayın Putin ve Sayın Zelensky'nın bir araya getirilmesi. Olacağını biz değerlendiriyoruz, bekliyoruz."

 

Ukrayna'da yaşananlarla ilgili de konuşan Bakan Akar, Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Putin ve Zelensky görüşmesi beklediklerini dile getirerek, şunları söyledi:

Batı medyası her gün manşet yapıyor: Türkiye'yi görmezden gelemeyiz

ALMANYA'nın başkenti Berlin merkezli Der Tagesspiegel gazetesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye'nin Ukrayna ile Türkiye arasında yürütülen barış görüşmelerine katkısını yazdı.

RUSYA ile Ukrayna arasında ateşkesin sağlanması için arabuluculuk rolüyle devreye giren Türkiye'nin yapıcı tutumu dünyanın gündemini meşgul etmeyi sürdürüyor. Almanya'nın başkenti Berlin merkezli Der Tagesspiegel gazetesi, "Türkiye Cumhurbaşkanı'nın başarılı dengeleme eylemi" başlıklı haberinde Türkiye'nin duruşunu analiz etti.

Haberde yalnızca Rusya-Ukrayna savaşının ilk iki haftasında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya Şansölyesi Olaf Scholz da dahil olmak üzere 35 yabancı devlet ve hükümet başkanıyla görüşmeler yaptığı anımsatıldı. Erdoğan'ın savaşın iki tarafı olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile haftada birkaç kez görüşmelerde bulunduğu kaydedildi.

"Erdoğan uluslararası sahneye çıktı"
Uluslararası sahneye yeniden çıktığı belirtilen Erdoğan için, "Destekçileri şimdiden Erdoğan için Nobel Barış Ödülü'nü talep ediyor" denildi. Ayrıca Erdoğan'ın Ukrayna ihtilafında taraf tutmaktan kaçındığına da dikkat çekildi ve "Ne Rusya'dan ne de Ukrayna'dan vazgeçeriz" ifadesine yer verildi.

"Türkiye görmezden gelinemez"
NATO üyesi olan Türkiye'nin Cumhurbaşkanı'nın Putin ile güven ilişkisi geliştiren tek devlet başkanı olduğuna vurgu yapıldı. Türkiye'nin devreye girmesinin 'Batılı politikacılar için durumu daha zor hale getirdiği, artık Erdoğan'ın ve Türkiye'nin görmezden gelinemeyeceği' ifade edildi.Zülfikar Gençtürk
15-temmuz.net haberleri

Kandil’de PKK’ya SİHA darbesiKANDİL'DE PKK'YA SİHA DARBESİ

’Brosk Kesri’ kod adlı terörist yakalandı'BROSK KESRİ' KOD ADLI TERÖRİST YAKALANDI

Saldırı hazırlığındaki teröristler imha edildiSALDIRI HAZIRLIĞINDAKİ TERÖRİSTLER İMHA EDİLDİ

Pençe Yıldırım bölgesinde 3 terörist SİHA ile vurulduPENÇE YILDIRIM BÖLGESİNDE 3 TERÖRİST SİHA İLE VURULDU

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı