sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

Son dakika: Erdoğan'dan Putin ve Zelenskiy'e net mesaj: Tek çıkış yolu diplomasi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda Başbakanı Rutte ile ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın tek çıkış yolunun diplomasi olduğunu vurgulayarak, "Bu gidişata bir an evvel son verilmesi için yoğun bir diplomasi trafiği yürütüyoruz. Zelenski ve Putin ile temaslarımı sürdürüyorum" ifadelerini kullandı. Hollanda Başbakanı Rutte ise Türkiye'nin, Rusya ve Ukrayna ile teması olan ender ülkelerden biri olduğunu belirterek, "Türkiye yapabileceği her şeyi zaten yapıyor. Çok kritik bir rol oynuyor. Hem Putin ve hem Zelenski ile teması olan ender ülkelerden. İki ülke ile de muteber bir rolü var" dedi.

Son dakika: Erdoğan'dan Putin ve Zelenskiy'e net mesaj: Tek çıkış yolu diplomasi
Son dakika: Erdoğan'dan Putin ve Zelenskiy'e net mesaj: Tek çıkış yolu diplomasi Admin
Bu içerik 46 kez okundu.
Advert

Son dakikaHollanda Başbakanı Mark Rutte Ankara'da: Başkan Erdoğan: Tek çıkış yolu diplomasi

Giriş Tarihi: 22.3.2022  19:01 Son Güncelleme: 22.3.2022  19:37

Son dakika: Hollanda Başbakanı Ankara'da | Başkan Erdoğan: Tek çıkış yolu diplomasi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile Ankara'da bir araya geldi. Baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından iki lider ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı ErdoğanHollanda Başbakanı Mark Rutte ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmenin ardından ortak basın toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşı'na dair "Şartların zorluğunun farkındayız ancak diplomasiyi tek çıkış yolu olarak gören samimi girişimlerimizi bundan sonra da sürdüreceğiz." sözlerini kullandı. Hollanda Başbakanı Mark Rutte ise Rusya-Ukrayna krizine ilişkin "Türkiye kilit bir rol oynuyor. Erdoğan'ın bu rolü üstlenmiş olmasından büyük memnuniyet duyuyor ve size diplomatik çabalarınızdan ötürü bir kez daha teşekkür ediyorum." sözlerine yer verdi.

Son dakika: Hollanda Başbakanı Ankara’da | Başkan Erdoğan: Tek çıkış yolu diplomasiSon dakika haberi... Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı. Erdoğan ve Rutte, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Başkan Erdoğan Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili tek çıkış yolunun diplomasi olduğunu söylerken Rutte ise Türkiye'nin önemli bir rol oynadığını belirtti.

Son dakika: Hollanda Başbakanı Mark Rutte Ankara’da: Başkan Erdoğan: Tek çıkış yolu diplomasi

Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip ErdoğanHollanda Başbakanı Mark Rutte ile bir araya geldi. Başkan Erdoğan, Hollanda Başbakanı Rutte'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı. Baş başa ve heyetler arası görüşmenin ardından Erdoğan ve Rutte, ortak basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Rusya-Ukrayna savaşında tek çıkış yolunun diplomasi olduğuna vurgu yapan Başkan Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile temaslarını sürdürdüğünü ifade etti. Başkan Erdoğan, Avrupa Birliği'ne de çağrıda bulunarak, "AB'nin üyelik müzakeresi fasıllarını açmasını, Gümrük Birliği müzakerelerine süratle başlamasını bekliyoruz." dedi. Hollanda Başbakanı Mark Rutte ise Türkiye'nin Rusya-Ukrayna geriliminde kilit bir rol oynadığını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanı ve Kabine üyelerine bir kez daha teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. İşte detaylar...

Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip ErdoğanHollanda Başbakanı Mark Rutte ile bir araya geldi. Başkan Erdoğan, Hollanda Başbakanı Rutte'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı.

Erdoğan'dan Putin ve Zelenskiy'e net mesaj: Tek çıkış yolu diplomasiTörende, Türkiye'nin Hollanda Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Ankara Valisi Vasip Şahin de yer aldı. Karşılama töreninin ardından liderler, baş başa ve heyetler arası görüşmeye geçti.

Gelen son dakika haberine göre; iki liderin baş başa ve heyetler arası görüşmesi sona erdi. İki lider ortak basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

"DİPLOMASİ TEK ÇIKIŞ YOLU"

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"Görüşmelerimizde ikili ilişkilerimizin çeşitli yönlerini değerlendirdik. Türkiye-AB ilişkileri, küresel konularda fikir teatisinde bulunduk. Ukrayna-Rusya konusunu kapsamlı bir şekilde ele aldık. Türkiye'nin yürüttüğü çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler verdik.Türkiye olarak Ukrayna'da yaşanan krizin başından bu yana net bir tutum sergiledik. Sağ duyu çağrısı yaptık. Tansiyonun düşürülmesini istedik. Bu gidişata bir an önce son verilmesi için yoğun bir diplomasi trafiği yürütüyoruz. Zelenski ve Putin ile temaslarımı sürdürüyorum.

Dışişleri Bakanımız Liviv'de mevkidaşlarıyla görüştü. Ateşkes ve barışa giden yolda elimizden geleni yapacağımızı vurguladık. Diplomasinin tek çıkış yolu olduğunu biliyoruz.

Ticaret hacmimiz yüzde 30 artışla 11 milyar dolara ulaştı. 2016 yılında belirlediğimiz 10 milyar dolar hedefini aştık. İlk başta 15 milyar dolar ardından 20 milyar dolar hedefini birlikte ortaya koyduk.

Son dakika: Hollanda Başbakanı Mark Rutte Ankara'da: Başkan Erdoğan: Tek çıkış yolu diplomasi | Video

Hollanda Başbakanı Rutte'nin konuşmasından öne çıkanlar:

"Bizim ilişkilerimiz çok eskilere dayanıyor. Bugüğnkü odağımız sadece ikili ekonomik ilişkilerimiz değil. Dünyada olanlara da odaklandık. İkimizde NATO üyesiyiz. Perşembe günü gerçekleştirecek zirveyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Türkiye AB için önemli bir ortaktır. Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik şiddeti kabul edilemez. Acımasızdır, kurbanların arasında masum siviller de vardır. Yapılan bombardıman, oradaki sivil nüfusu terörize etmekten başka amacı yoktur.
Türkiye'de burada büyük bir rol oynuyor. Sayın Cumhurbaşkanı ve Kabine üyelerine bir kez daha teşekkür ediyorum"

Tek çıkış yolu diplomasi"TEK ÇIKIŞ YOLU DİPLOMASİ"

Resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya gelen Rutte, beraberindeki heyetle Anıtkabir'i ziyaret etti. Aslanlı Yol'dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine gelen Rutte, çelenk bırakıp saygı duruşunda bulundu.

Rutte, saygı duruşunun ardından beraberindeki heyetle hatıra fotoğrafı çektirdi. Anıtkabir Özel Defteri'ni de imzalayan Rutte, deftere şunları yazdı:

"Mustafa Kemal Atatürk'ün hatırasını onurlandırmak için yeni bir fırsatla Anıtkabir'e geri geldiğim için ayrıcalıklı hissediyorum. Hollanda, yüzyıllardır milletlerimizi birleştiren tarihi bağlara büyük değer veriyor ve halklarımız arasındaki dostluğu sürdürmeye kararlı."

Rutte, daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi.

RESMİ TÖRENLE KARŞILANDI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi resmi törenle karşıladı.

Rutte'nin bulunduğu makam aracını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, araca protokol kapısına kadar eşlik etti.

Başkan Erdoğan, Rutte'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin ana giriş kapısında karşıladı.

Erdoğan ve Rutte'nin tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, 21 pare top atışı eşliğinde İstiklal Marşı ile Hollanda Milli Marşı çalındı. Rutte, Muhafız Alayı Tören Kıtası'nı selamladı.

Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında Erdoğan ve Rutte, merdivenlerde Türkiye ve Hollanda bayrakları önünde gazetecilere poz verdi.

Erdoğan ve Rutte, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Törende, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Ankara Valisi Vasip Şahin de hazır bulundu.

.Erdoğandan diplomasi vurgusu: Zelenski ve Putin ile temaslarımı sürdürüyorum

Hollanda'nın seyahat listesinde Türkiye'nin yeşil kategoriye alınması halinde yeniden salgın öncesi rakamlara ulaşacağımızı düşünüyorum.

AB'nin kısır çıkar hesaplarına teslim olmadan üyelik müzakeresi fasıllarını açmasını, Gümrük Birliği müzakerelerine süratle başlamasını bekliyoruz."

Hollanda Başbakanı Rutte'nin konuşmasından öne çıkanlar:

"Bizim ilişkilerimiz çok eskilere dayanıyor. Bugüğnkü odağımız sadece ikili ekonomik ilişkilerimiz değil. Dünyada olanlara da odaklandık. İkimizde NATO üyesiyiz. Perşembe günü gerçekleştirecek zirveyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Türkiye AB için önemli bir ortaktır. Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik şiddeti kabul edilemez. Acımasızdır, kurbanların arasında masum siviller de vardır. Yapılan bombardıman, oradaki sivil nüfusu terörize etmekten başka amacı yoktur.

Türkiye burada kilit bir rol oynuyor. Sayın Cumhurbaşkanı ve Kabine üyelerine bir kez daha teşekkür ediyorum"

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı