sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

Diyarbakır annelerinin kar altında süren evlat nöbetine 2 aile daha katıldı

Kardeşinden yıllarca haber alamadıklarını ifade eden Diri, "Ergenliğe yeni girmiş bir çocuk nasıl kendi iradesiyle gidebilir? HDP veya PKK kardeşimi kandırdı. Kardeşimi almadan buradan gitmeyeceğim. Şu ana kadar nasıl beklediysem bundan sonra da bekleyeceğim. Veysi neredeysen gel. Seni çok özledik, bekliyoruz. Annen hasta, ne olursun gel." dedi. Hatun Daniş ise Kürtçe, oğluna duyduğu hasretle hastalandığını belirterek bir an önce evladına kavuşmak istediğini anlattı.

Diyarbakır annelerinin kar altında süren evlat nöbetine 2 aile daha katıldı
Diyarbakır annelerinin kar altında süren evlat nöbetine 2 aile daha katıldı Admin
Bu içerik 48 kez okundu.
Advert

Diyarbakır annelerinin kar altında süren evlat nöbetine 2 aile daha katıldı

Giriş Tarihi: 20.03.2022  12:47 Güncelleme Tarihi: 20.03.2022 13:07

Evlat nöbetine 2 aile daha katıldı... Ailelerin cesaretini gören HDP ve PKK mağduru diğer aileler de nöbete dahil oluyor

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önündeki oturma eylemine 2 aile daha katıldı.

Diyarbakır annelerinin kar altında süren evlat nöbetine 2 aile daha katıldı
Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 929'uncu gününde kar yağışı ve soğuk havaya rağmen sürüyor.

Diyarbakır'dan 10 yıl önce 17 yaşında dağa kaçırılan kardeşi Veysi için gelen abla Ceylan Diri ve 6 yıl önce 24 yaşında dağa götürülen oğlu Sedrettin için gelen Hatun Daniş de eyleme dahil oldu.

Diri, gazetecilere, kardeşinin lise 2. sınıftayken dağa kaçırıldığını söyledi.

Kardeşinden yıllarca haber alamadıklarını ifade eden Diri, "Ergenliğe yeni girmiş bir çocuk nasıl kendi iradesiyle gidebilir? HDP veya PKK kardeşimi kandırdı. Kardeşimi almadan buradan gitmeyeceğim. Şu ana kadar nasıl beklediysem bundan sonra da bekleyeceğim. Veysi neredeysen gel. Seni çok özledik, bekliyoruz. Annen hasta, ne olursun gel." dedi.

Hatun Daniş ise Kürtçe, oğluna duyduğu hasretle hastalandığını belirterek bir an önce evladına kavuşmak istediğini anlattı. 

Daniş, yıllardır haber alamadığı oğluna güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulundu.

Ailelerden oturma eyleminin 1000'inci gününde destek çağrısı

Ellerinde çocuklarının fotoğrafı ile bekleyişini sürdüren aileler adına açıklama yapan Süleyman Aydın ise kar yağışına rağmen eylemlerine devam ettiklerini belirtti. 

Anne ve babalar olarak asla yılmayacaklarını dile getiren Aydın, "Eylemimizin 1000'inci gününde herkesi buraya davet ediyoruz. Sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz. Analar bu yoğun kar altında dahi feryat ediyor." ifadesini kullandı.

Evlat nöbetine 2 aile daha katıldı

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin evlat nöbeti 929’uncu gününde yoğun kar yağışı altında sürerken, iki ailenin daha nöbete katılımıyla birlikte sayı 272’ye yükseldi.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 929. gününde de yoğun kar yağışı altında devam ediyor. 2012 yılında 17 yaşındayken okula çıkıyorum diyerek bir daha kendisinden haber alınamayan Veysi Diri'nin babası Şehymus ile ablası Ceylan Diri nöbete katıldı.

"ANNEM İKİ KEZ İNTİHARA KALKIŞTI"

Kardeşinin 17 yaşındayken terör örgütü PKK mensuplarınca okulda kandırılıp dağa kaçırıldığı belirten abla Diri, "Yalvarırım sana gel. Babamın ve annemin kısaca ailemin psikolojisi alt üst oldu. Hepimiz destek alıyoruz. Annem iki kez intihar girişiminde bulundu. Ben yanındaydım, onlara destek oldum. Ablam da aynı şekilde. Yalvarırım sana neredeysen dön gel" diye seslendi. 2016 yılında 24 yaşındayken üniversiteye hazırlık için gittiği kurstan bir daha dönmeyen ve terör örgütü PKK'lılar tarafından zorla dağa kaçırılan Sadrettin Danış'ın annesi Hatun Danış da eyleme katılarak oğluna çağrıda bulundu.

"ÇOK GENÇTİ, OKULA GİTTİ VE BİR DAHA DA HABER ALAMADIK"

Türkçe bilmediği için Kürtçe konuşan anne Hatun Danış, "Biz hasta olduk, bir an önce evine gel. Okuldaydı sonra aniden kayboldu. Biz haber alamadık. Çok gençti, okula gitti. Bir daha da haber alamadık. Hasretinden biz hasta olduk. Nasıl gittiğini bilmiyorum. Biz köydeydik, o merkezde kalıyordu. Sadece istiyoruz ki evine gelsin" ifadelerini kullandı.

Diyarbakır'da kar yağışı altında evlat nöbeti; 2 aile daha katıldı

"BÖLÜCÜLER BİNE BÖLÜNECEKTİR"

Ailelerin yoğun kar yağışı altında nöbete katılması ve açıklama yapmasının ardından bininci gün için çağrı yapan Süleyman Aydın da, evlat nöbetlerinin 929. güne girdiğini belirterek, "Yoğun kar yağışı altında evlat nöbeti tutan aileler olarak sonuna kadar devam ediyoruz. Asla anne ve babalar olarak yılmayacağız. Biz sonuna kadar bu evlatlarımızın mücadelesine devam edeceğiz. Bininci güne az kaldı, biz herkesten destek istiyoruz. Bölücüler bine bölünecektir inşallah ve biz sonuna kadar bu mücadelemize devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı