sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

Son dakika: Kabine Toplantısı sona erdi! Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar: Tüm taraflarla konuşabilen ülkeyiz

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Beştepe'deki 3 saat süren önemli toplantı sona erdi. Erdoğan açıklamalarında, "Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada artan gücünün en önemli göstergesi Antalya'ya yapılan Diplomasi Forumudur. Dünyanın dört bir yanından 17 devlet başkanı katıldı." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Dışişleri Bakanımızı bugün Rusya'ya gönderiyorum. Yarın Moskova'da temaslarda bulunacak, perşembe günü de Ukrayna'ya geçecek." bilgisini paylaştı. Erdoğan, " Enerji, sulama ve kredi konusunda attığımız bu adımların herkese çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum." sözlerini kullanarak 3 müjde birden açıkladı.

Son dakika: Kabine Toplantısı sona erdi! Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar: Tüm taraflarla konuşabilen ülkeyiz
Son dakika: Kabine Toplantısı sona erdi! Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar: Tüm taraflarla konuşabilen ülkeyiz Admin
Bu içerik 90 kez okundu.
Advert

Başkan Erdoğan’dan Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalar! Rusya ve Ukrayna için yeni adım

Giriş Tarihi: 15.3.2022  20:00 Son Güncelleme: 16.3.2022  01:16

Son dakika: Kabine Toplantısı sona erdi! Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar: Tüm taraflarla konuşabilen ülkeyiz

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, "Dışişleri Bakanımızı bugün Rusya'ya gönderiyorum. Yarın Moskova'da temaslarda bulunacak. Perşembe günü de Ukrayna'ya geçecek. Kendisi her iki tarafla da yapacağı görüşmelerle ateşkesin ve barışın sağlanması yolundaki gayretlerimizi sürdürecektir." dedi. Erdoğan açıklamasının devamında "Geldiğimiz noktada artık krizlerin, çatışmaların, gerilimlerin zirve yaptığı dönemlerde dahi insani ve siyasi ilişkileri kesintiye uğratmadan tüm taraflarla konuşabilmeyi, çalışabilmeyi başarabilen ülkelerden birisiyiz." ifadelerine yer verdi.

Başkan Erdoğan’dan Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalar! Rusya ve Ukrayna için yeni adımBaşkan Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası kritik açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin Rusya ve Ukrayna için yürüttüğü kararlı diplomasi için açıklama yapan Başkan Erdoğan, “Türkiye'nin önemi bir kez daha anlaşıldı” ifadelerine yer verdi. Ayrıca, Başkan Erdoğan, Rusya ve Ukrayna arasındaki krizin son bulması adına, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Rusya ve Ukrayna’ya gideceğini duyurdu. Öte yandan Başkan Erdoğan, yarın Polonya Cumhurbaşkanı Duda'nın Türkiye'ye geleceğini bildirdi. Muhalefete anayasa konusunda tepki gösteren Başkan Erdoğan, “Yurt dışında hazırlanmış raporu kendi metinleriymiş gibi sunuyorlar” sözleriyle yüklendi.

CANLI | Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine sonrası alınan kararları açıklıyor...Başkan Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısının ardından konuştu. Göreve yeni başlayan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'ye görevinde başarılar dileyen Başkan Erdoğan, "Tarım ve Orman Bakanımıza hoş geldiniz diyerek başlamak istiyorum. Akademik kariyerinin yanı sıra Mecliste milletvekilliği ve tarım komisyonu başkanlığı yapmış, aktif görevler üstlenmiş bir arkadaşımızdır. Bekir Pakdemirli kardeşimize bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. Bekir kardeşimizin birikim ve becerilerinde farklı dönemlerde istifade etmeyi sürdüreceğiz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin sağladığı hızlı ve etkin karar alma mekanizmalarında yaptığımız değişiklerle kabinemizi dinamik tutacak adımları attık" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çiftçilere yeni müjdeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çiftçilere yeni müjdeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarımda modern sulama alanlarını artırarak 41 milyar gelir artışı sağlayacaklarını ve kredi üst limitini artırarak da finansal kaynak erişimini artıracaklarını söyledi.

Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılan Kabine Toplantısı sona erdi. Kabine Toplantısı'nda, Rusya Ukrayna savaşındaki son durum, Türkiye'nin diplomasi atakları, ekonomi, Antalya Diplomasi Forumu ve koronavirüs salgını gibi çok sayıda başlık ele alındı. Başkan Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından önemli açıklamalarda bulundu. Rusya ve Ukrayna Dışişleri Bakanları arasındaki görüşmenin Antalya Diplomasi Forumu'na damga vurduğunu belirten Başkan Erdoğan, "Dışişleri Bakanımız yarın Rusya'ya gidiyor. Moskova'dan sonra Ukrayna ziyareti de olacak." dedi. Türkiye'nin küresel konumunu herkese kabul ettirdiğini vurgulayan Erdoğan, çiftçilere yönelik yeni destekleri de tek tek açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...

Bakan Çavuşoğlu, Rusya ve Ukrayna'ya gidiyor... Başkan Erdoğan: Tüm taraflarla konuşabilen bir ülkeyizSon dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Mart ayının ikinci kabine toplantısını gerçekleştirmek üzere Bakanlar Kurulu'nu topladı. Rusya Ukrayna savaşında yaşanan gelişmelerin öncelikli olduğu ve birçok başlığın masaya yatırıldığı Kabine toplantısıBaşkan Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapıldı.

Toplantıda, Türkiye'nin diplomasi atakları, ekonomi, Antalya Diplomasi Forumu ve koronavirüs salgını gibi çok sayıda başlık ele alındı. Ukrayna'daki Türk vatandaşlarının tahliyesine yönelik devam eden çalışmalar da toplantıda görüşülecek başlıklar arasında yer aldı.

Gelen son dakika haberine göre; Kabine Toplantısı sona erdi. Başkan Erdoğan, toplantının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan'dan Rusya-Ukrayna talimatı! Türkiye'den kritik hamle!

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"Türkiye'nin yönetim değişikliği ihtiyacı öyle bir anda ortaya çıkmış değil. Bu uzun bedelli deneyimler sonucu varılmış bir karar. Yeni sistmein avantajlarını özellikle kriz döneminde daha etkin bir şekilde görebiliyoruz.

"TÜM TARAFLARLA KONUŞMAYI BAŞARIYORUZ"

Küresel ekonoımik sarsıntıların, sağlık krizlerinin sadece üstesinden gelmekle kalmadık, bu süreci ülkemiz için yeni fırsatlara dönüştürecek adımları attık. 2023 hedeflerimize kararlılıkla ilerliyrouz. Bununla kalmıyor, bölgemizde vicdanları karartan haksızlıklara karşı gösterdiğimiz aktif tutumla safımızı belli ediyoruz.

Son dakika: Kabine Toplantısı sona erdi! Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar: Tüm taraflarla konuşabilen ülkeyiz | Video

Son dakika: Kabine Toplantısı sona erdi! Başkan Erdoğan’dan önemli açıklamalar: Tüm taraflarla konuşabilen ülkeyiz

Türkiye olarak umudun simgesi haline geldik. Tüm taraflarla konuşmayı başarıyoruz. Üstelik bütün bunları, sosyal kaos denemelerine, darbe girişimlerine, siyasi ve ekonomik tuzaklara rağmen başardık. Ülke bu süreçte güçlü bir hükümetle yönetilmeseydi, hangi felaketlere uğrayacağımızın takdirini milletimize bırakıyorum.

MUHALEFETE 'ANAYASA' TEPKİSİ

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne karşı çıkanlar, kayda değer bir alternatif ortaya koyamadılar. Her şeyi eskiye döndüreceklerdir. Muhalefetten kendi anayasa tekliflerini beklediğimizi söylemiştik. Aradan geçen bunca zamana rağmen tek bir metin ortaya koyamadıklarını gördük.

Dünyanın hiçbir yerinde anayasalarda, yasalarda yönetim sistemi durağan değildir. Değişen lşartlara göre değişitirilen dinamik süreçlerdir. Bölgemizin içinden geçtiği şu tarihi süreci göz önünde bulundurarak, 2023 seçimlerinde milletimizle bu muhasebeyi yaparak daha iyiye daha güzele yol yürümeyi sürdüreceğiz.

ÇAVUŞOĞLU RUSYA'YA GİDİYOR

Antalya Diplomasi Forumu'nda dünyanın dört yanındaki 75 farklı ülkeden 17 devlet ve hükümet başkanı katıldı. Forum boyunca diplomasiyi yeniden kurgulamak, üç liderler oturumu, 27 panel, dört söyleşi, 3 yuvarlak masa toplantısıyla taraflar arasında 200 görüşme gerçekleştirildi. En çok ses getiren bçölümü Rusya ve Ukrayna Dışişleri Bakanlarının, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte yaptığı toplantıdır. Her ne kadar somut bir netice ile sonuçlanmamış olsa da diplomasi açısından önemlidir. Dışişleri Bakanımız yarın Rusya'ya gidiyor. Moskova'dan sonra Ukrayna ziyareti de olacak.

Biz de iki gün boyunca önemli görüşmeler gerçekleştirdik. Antalya Diplomasi Forumu'nun kritik bir öneme sahip olduğunu düşünüyorum.

Yarın Polonya Cumhurbaşkanı Duda ile buluşacağız. Kendisini misafir edeceğiz. Türkiye, dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında girmek için büyüme stratejisini kararlılıkla uygularken, diplomasi konusunda da merkez ülke konumunu sürdürmektedir.

1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ

Geçtiğimiz 20 yılda ülkemize kazandırdığımız eser, hizmet altyapısı geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Temel altyapılar konusunda bir endişemiz yok. 1915 Çanakkale Köprüsü, bu eser ve hizmet zincirinin altın halkalarından biri olacak. Çanakkale Savaşımızın ve şehitlerimizin hatıralarını yansıtan bu eserimizi yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirdik. Dünyanın dört bir yanında bu modeli incelemek isteyenler var. Gerçi ülkemizde bu modeli hala anlayamayanlar da var. Milletimiz, ortaya çıkan eserlerden ne yapmaya çalıştığımızı anlıyor, takdir ediyor.

Kendi uçağımızı kendi silahımızı kendi motorumuzu geliştirmemizi engelleyen zihniyetin bir kez daha ülkemize aynı kötülüğü yapmasına izin vermeyeceğiz. Dünyadan bir haber bu habis anlayışı tarişhin tozlu raflarına kaldırana kadar mücadelemiz bitmeyecek. Olumlu neticeleri almaya başladıkça ülkemize kazandırdığımız geniş vizyonun önemi bir kez daha anlaşılacaktır.

Geniş bir coğrafyada Türkiye'nin yükselen yıldızı konuşulurken, bizim de kendimizi buna göre hazırlamamız gerekiyor. Cumhuriyetimöizin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümü olan 2023, bu hakikatin enine, boyuna tartışılmasına vesile teşkil edecektir. Bu konuda gençlerimizden katkı bekliyoruz. Gelin, 2023'ü tarihimizin en şanlı yapraklarından biri haline getirelim.

3 BİN ANAOKULU YIL SONUNA KADAR HAZIR OLACAK

Eğitim konusunda da çok önemli yeni adımlar atıyoruz. Eğitim tüm kademelerinde okullaşma oranını yüzde 90'ların üzeirne çıkardık. Derslik başına öğrenci sayısını ve öğretmen başına çöğrenci sayısını da devraldığımız dönemden çok daha iyi hale getirdik. Yıl sonuna kadar 3 bin anaokulunun tamamını yapacağız. Aslan payını bin anaokulu ile İstanbul'a veriyoruz. Bu konuda özel eğitim alan özel çocuklarımızı da unutmadık Sadece 28 ilimizde 52 okul bulunurken bu sayı şu anda 81 ilde 135 anaokuluna ulaştırdık. Özel eğitim anaokulu olmayan ilimiz kalmadık. Bu sayıyı 300'e yükselteceğiz.

ÇİFTÇİLERE ÜÇ ÖNEMLİ MÜJDE

Çiftçilerimize sulama ve kredi konusunda önemli müjdelerimiz var. 830 bin hektar alanın daha modern sistemlerle sulanmasını temin ederek, üreticilerimize yıllık yaklaşık 41 milyar lira gelir artışı sağlayacağız.

Sağlayacağımız finansman kolaylıklarıyla sulama faaliyetlerinde güneşten elde edilen elektriğin payını hızla artırmayı planlıyoruz.

Çiftçilerin, Hazine faiz destekli kredilerinin üst limitini yükseltiyoruz. Böylece çiftçilerimizin finansmana erişimini hızlandırıyoruz.

"TÜRKİYE'NİN BİR ASIRDIR MÜCADELESİNİ VERDİĞİ REFAH SEVİYESİNİN TAM KIYISINDA BULUNUYORUZ"

Başkan Erdoğan, vatandaşlara çağrıda bulunarak "Ülkemizdeki her kesimin işini kolaylaştırmaya, refahını artırmaya, geleceğini güvence altına almaya yönelik çalışmaları kesintisiz sürdürüyoruz. Bu vesile ile milletimden çoğu yalan yanlış bilgilere dayalı söylentilerle paniğe kapılmamasını, devletine güvenmesini, ülkesini gücünden emin olmasını tüm vaktini ve enerjisini çalışmaya, üretmeye hasletmesini istiyorum. Hayat pahalılığı karşısında her bir insanımızı korumak için bugüne kadar ücret artışlarından sosyal desteklere, vergi indirimlerine kadar pek çok tedbiri hayata geçirdik, geçiriyoruz. Bilhassa fiyatlaması, küresel düzeyde yapılan petrol, doğalgaz, gıda sektörünün kullandığı kimi malzemeler gibi ürünlerdeki artışların insanımıza en az düzeyde yansıtılması için her türlü gayreti gösteriyoruz. Gelişmiş ülke vatandaşlarının dahi 2. Dünya Savaşı'ndan beri görmedikleri, bilmedikleri, alışkın olmadıkları fiyat artışı enflasyonla, ürün kıtlığıyla karşı karşıya oldukları bir dönemde Türkiye yine olumlu yönde bunlarda ayrışmaktadır. Sıkıntıların elbette farkındayız, asıl odaklanmamız, bakmamız, yönelmemiz gereken yerin ülkemizin önünde duran fırsatlar olduğuna yürekten inanıyoruz. Kontrolü bizim elimizde olmayan sebeplerden kaynaklı olumsuzlukları bir kenara bırakacak olursak Türkiye'nin bir asırdır mücadelesini verdiği gelişmişlik, kalkınmışlık, refah seviyesinin tam kıyısında bulunuyoruz. Pek çok ülkenin henüz yeni yeni yöneldiği istihdamı koruma ve geliştirme temelli politikaları biz 5 yıldır kesintisiz uyguluyoruz. Fiyatlardaki dengesizlikler sebebi ile yaşanan sorunların geçici olduğunu takip ettiğimiz yatırım, istihdam, ihracat cari fazla, üretim yoluyla ülkemizi büyütme politikasının bizi adım adım hedeflerimize yaklaştırdığına yürekten inanıyorum. Sabredeceğiz, çalışacağız, üreteceğiz, mücadele edeceğiz, geri adım atmayacağız. Hep ileriye daha ileriye gideceğiz ve inşallah zafere de ulaşacağız" diye konuştu.

Rusya ve Ukrayna için yeni adımRUSYA VE UKRAYNA İÇİN YENİ ADIM

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı