sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

. Antalya'da kritik zirve başladı! Rusya Ukrayna savaşının bitmesi için dünyanın gözü kulağı Antalya'da!

Savaş başladıktan sonra Rusya ve Ukrayna Dışişleri Bakanları ilk kez bugün Antalya’da, Türkiye’nin çağrısı üzerine masaya oturdu. Saat 11.25'te başlayan toplantı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katılımıyla üçlü formatta gerçekleşiyor. İşte dünyanın beklediği görüntü... Öte yandan Rus ve Ukrayna heyetleri, toplantı dışında karşılaşmayacak, ayrı otellerde konaklayacak.İletişim Başkanlığı’nın elektronik ortamda açtığı akreditasyona rekor düzeyde başvuru oldu. Toplantı için 150’si yabancı 334 gazeteci akredite edildi..

. Antalya'da kritik zirve başladı! Rusya Ukrayna savaşının bitmesi için dünyanın gözü kulağı Antalya'da!
. Antalya'da kritik zirve başladı! Rusya Ukrayna savaşının bitmesi için dünyanın gözü kulağı Antalya'da! Admin
Bu içerik 96 kez okundu.
Advert

SON DAKİKA: Rusya Ukrayna savaşında dönüm noktası! Tarihi toplantı Antalya'da başladı! Dünyanın gözü burada...

Giriş Tarihi: 10.3.2022  10:09 Son Güncelleme: 10.3.2022  11:55

Dünyanın gözü Antalya'daki zirvede! Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ilk kez bir araya geldi

Savaşın başlamasından bu yana Ukrayna ile Rusya arasındaki en üst düzey görüşme bugün Antalya'da gerçekleştiriliyor. Beklenen Çavuşoğlu-Lavrov-Kuleba zirvesi başladı. Dünya bu zirveden çıkacak kararlara kilitlenmiş durumda.

SON DAKİKA: Rusya Ukrayna savaşında dönüm noktası! Tarihi toplantı Antalya’da başladı! Dünyanın gözü burada...

Son dakika haberi: Rusya-Ukrayna savaşı 15'inci güne girerken, ateşkes için taraflar Türkiye'de masaya oturdu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun arabuluculuk yaptığı toplantıda Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov öncülüğündeki heyet, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dimitro Kuleba öncülüğündeki heyet ile tartışıyor, uzlaşma zemini arıyor. Çavuşoğlu, kritik toplantıdan önce taraflar ile ayrı ayrı görüşerek taleplerini dinledi. Çavuşoğlu daha sonra 3'lü platform için tarafları otelin kapısında ayrı ayrı karşılayarak salona geçti. Tarihi zirveyi 384 gazeteci takip ediyor.

Son dakika... Antalya'daki kritik zirveden ilk kare geldi

Dünyanın gözü Antalya'daki zirvede! Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ilk kez bir araya geldi

Dünyanın gözü Antalya’daki zirvede! Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ilk kez bir araya geldiSavaş başladıktan sonra Rusya ve Ukrayna Dışişleri Bakanları ilk kez bugün Antalya’da, Türkiye’nin çağrısı üzerine masaya oturdu. Saat 11.25'te başlayan toplantı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katılımıyla üçlü formatta gerçekleşiyor. İşte dünyanın beklediği görüntü... Öte yandan Rus ve Ukrayna heyetleri, toplantı dışında karşılaşmayacak, ayrı otellerde konaklayacak.İletişim Başkanlığı’nın elektronik ortamda açtığı akreditasyona rekor düzeyde başvuru oldu. Toplantı için 150’si yabancı 334 gazeteci akredite edildi.

Rusya-Ukrayna savaşı sürerken, Türkiye kritik bir görüşmeye ev sahipliği yapıyor. Türkiye'nin arabuluculuğu ile Antalya Diplomasi Forumu (ADF) marjında Antalya'da düzenlenen Rusya-Ukrayna-Türkiye üçlü dışişleri bakanları toplantısı başladı.

Antalya'daki Regnum Carya Otel'de gerçekleşen toplantı 11.25'te başladı.Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Diplomasi Forumu kapsamında Antalya'da bir araya geldi.

TARİHİ ZİRVE ÖNCESİ GÖRÜŞMELER

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Antalya Diplomasi Forumu (ADF) marjında yapılacak Rusya-Ukrayna-Türkiye üçlü dışişleri bakanları toplantısı öncesi Antalya'da ikili görüşme gerçekleştirdi.

Çavuşoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ile üçlü toplantı öncesi ikili görüşmemizi gerçekleştirdik." ifadesini kullandı.

AYRI OTELLERDE KONAKLAYACAKLAR
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba savaşın başladığı günden beri ilk defa temas kuruldu. Rus ve Ukrayna heyetleri toplantı dışında karşılaşmayacak ve ayrı otellerde konaklayacak.Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada şunlar denildi:

"Ukrayna, Türkiye ve Rusya Dışişleri Bakanlarının katılımıyla yapılacak üçlü görüşme saat 11:00'de öngörülüyor. Toplantıdan hemen sonra Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba ayrı bir basın toplantısı verecek. Söz konusu basın toplantısı Regnum Carya otelinin Convention Center binasında yapılacak."

ANTALYA DİPLOMASİ FORUMU CUMA GÜNÜ BAŞLAYACAK

Kritik zirveden bir gün sonra, Antalya Diplomasi forumu başlayacak.

Çavuşoğlu'nun ev sahipliğinde düzenlenecek forumun açılış konuşmasını, Başkan Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Foruma 3 bine yakın kişinin katılması bekleniyor. 19 devlet ve hükümet başkanı, 73 bakan ve 42 uluslararası teşkilat temsilcisi Antalya'da olacak. Türkiye'nin ilişkilerde normalleşmeye gittiği Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan da katılımcılar arasında.

334 GAZETECİ İZLEYECEK

İletişim Başkanlığı'nın elektronik ortamda açtığı akreditasyona rekor düzeyde başvuru oldu. Toplantı için 150'si yabancı 334 gazeteci akredite edildi.

ZELENSKİ: UMARIM OLUMLU ADIM ATILIR

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski Antalya toplantısına ilişkin açıklama yaparak, "Ukrayna olarak biz Rusya ile problemleri her zaman görüşmeler yoluyla çözmekten yana olduğumuzu dile getirdik. Defalarca (Rusya lideri) Putin ile göz göze görüşmeyi önerdim. Umarım Antalya görüşmeleri barışın sağlanması yönünde kayda değer adımın atılacağı yer olur" ifadelerini kullandı.

Ukrayna Lideri Zelenski'nin parlamentodaki Halkın Hizmetkârı Partisi ise Ukrayna'nın Rusya'nın talepleri doğrultusunda NATO'ya üye olmaktan vazgeçmesi durumunda kendisine güvenlik garantileri verecek yeni çatı bulmak zorunda olduğunu gündeme getirerek, "Ukrayna'yı Rusya'ya karşı koruyacak, bize güvenlik garantileri verecek üçüncü taraflara ihtiyacımız var. Bu garantörler Türkiye ve ABD olabilir" teklifini sundu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı