sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

Son dakika: 14 yıl sonra bir ilk! İsrail Cumhurbaşkanı Ankara'da! Başkan Erdoğan ve Herzog'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberleri: İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geldi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'u resmi törenle karşıladı. Türkiye ve İsrail bayrakları önünde gazetecilere poz veren Erdoğan ve Herzog, daha sonra baş başa görüşmeye geçti. Gelen son dakika haberine göre; Erdoğan'ın Herzog ile baş başa görüşmesi sona erdi. Başkan Erdoğan ve İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, ortak basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, Türkiye'nin İsrail ile enerji konusunda iş birliğine hazır olduğunu belirterek, "Son günlerde bölgemizde yaşanan gelişmeler enerji güvenliğinin önemini bir kez daha ortaya koydu." ifadelerini kullandı. İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ise, "Aramızda iyi bir ortaklık ve komşuluk hepimiz için önemlidir. Bölgede istikrar, refah, barış ve güvenliği temin için beraber çalışmayı diliyorum." dedi.

Son dakika: 14 yıl sonra bir ilk! İsrail Cumhurbaşkanı Ankara'da! Başkan Erdoğan ve Herzog'dan önemli açıklamalar
Son dakika: 14 yıl sonra bir ilk! İsrail Cumhurbaşkanı Ankara'da! Başkan Erdoğan ve Herzog'dan önemli açıklamalar Admin
Bu içerik 46 kez okundu.
Reklam

Son dakika: 14 yıl sonra bir ilk! İsrail Cumhurbaşkanı Ankara'da! Başkan Erdoğan ve Herzog'dan önemli açıklamalar

Giriş Tarihi: 9.3.2022  18:51 Son Güncelleme: 10.3.2022  02:20

Son dakika: Türkiye İsrail ilişkilerinde yeni dönem! Başkan Erdoğan İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'u resmi törenle karşıladı

Başkan Erdoğan'dan Filistin mesajı! Açık açık ifade etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'u Ankara'da resmi törenle karşıladı. Erdoğan ve Herzog görüşmenin ardından ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Başkan Erdoğan'dan Filistin mesajı! Açık açık ifade etti
Erdoğan, ”Kudüs'ün tarihi statüsüyle Mescid-i Aksa'nın dini kimliği ve kutsiyetinin korunmasına atfettiğimiz önemin altını çizdim. Önümüzdeki dönemin ikili ilişkilerimizin yanı sıra bölgesel iş birliği açısından da yeni fırsatları beraberinde getireceğine inanıyorum" dedi.

İsrail’in Mavi Marmara baskını ve Filistin’deki saldırgan politikası nedeniyle uzun süredir krizde olan ikili ilişkilerde yeni bir dönem başlıyor. İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, 14 yıl sonra Türkiye’yi ziyaret eden ilk Cumhurbaşkanı oldu. Erdoğan ortak açıklamada, “Bölgemizde barış, huzur ve birlikte yaşama kültürünün yeniden hakim kılınmasına katkı sağlamak bizim elimizde” dedi.

Son dakika: Türkiye İsrail ilişkilerinde yeni dönem! Başkan Erdoğan İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’u resmi törenle karşıladıSon dakika haberi... Türkiye ile İsrail ilişkileri yeni bir döneme giriyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye ziyarette bulunan İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'u resmi törenle karşıladı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, iki lider arasında yapılan görüşmelerde, ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla gözden geçirildi. Görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Herzog "Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki bu sıcak karşılama için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a minnettarım." ifadesini kullandı.

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, basın toplantısına Türkçe konuşarak başladı

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, basın toplantısına Türkçe konuşarak başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile basın toplantısında sözlerine Türkçe başlayan İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, Türkiye ile İsrail'in birçok alanda işbirliği yapması gerektiğini söyledi.

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, 2008'den sonra İsrail-Türkiye arasındaki en yüksek düzeyde temaslarda bulunmak üzere Türkiye'de.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi törenle karşıladığı Herzog, ikili görüşmelerin ardından düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

KONUŞMASINA TÜRKÇE BAŞLADI

Herzog, konuşmasına Türkçe başladı.

Herzog, "Eşim ve ben Türkiye'de misafiriniz olarak bulunmaktan çok mutluyuz." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki sıcak karşılama için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a minnettar olduğunu ifade eden Herzog, konuşmasına şu şekilde devam etti:

Son dakika: 14 yıl sonra bir ilk! İsrail Cumhurbaşkanı Ankara’da! Başkan Erdoğan ve Herzog’dan önemli açıklamalar

Son dakika haberleri: İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geldi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'u resmi törenle karşıladı. Türkiye ve İsrail bayrakları önünde gazetecilere poz veren Erdoğan ve Herzog, daha sonra baş başa görüşmeye geçti. Gelen son dakika haberine göre; Erdoğan'ın Herzog ile baş başa görüşmesi sona erdi. Başkan Erdoğan ve İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, ortak basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, Türkiye'nin İsrail ile enerji konusunda iş birliğine hazır olduğunu belirterek, "Son günlerde bölgemizde yaşanan gelişmeler enerji güvenliğinin önemini bir kez daha ortaya koydu." ifadelerini kullandı. İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ise, "Aramızda iyi bir ortaklık ve komşuluk hepimiz için önemlidir. Bölgede istikrar, refah, barış ve güvenliği temin için beraber çalışmayı diliyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'a görüşmesinde Filistin meselesinden bahsettiğini, konuya ilişkin hassasiyeti açıkça dile getirdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'u Ankara'da resmi törenle karşıladı. Erdoğan ve Herzog görüşmenin ardından ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Erdoğan, ”Kudüs'ün tarihi statüsüyle Mescid-i Aksa'nın dini kimliği ve kutsiyetinin korunmasına atfettiğimiz önemin altını çizdim. Önümüzdeki dönemin ikili ilişkilerimizin yanı sıra bölgesel iş birliği açısından da yeni fırsatları beraberinde getireceğine inanıyorum" dedi.

Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında Erdoğan ve Herzog, merdivenlerde Türkiye ve İsrail bayrakları önünde gazetecilere poz verdi. Daha sonra Erdoğan ve Herzog, baş başa görüşmeye geçti.

Gelen son dakika haberine göre; Erdoğan'ın Herzog ile baş başa görüşmesi sona erdi. Başkan Erdoğan ve İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, ortak basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Son dakika: 14 yıl sonra bir ilk! İsrail Cumhurbaşkanı Ankara'da! Başkan Erdoğan ve Herzog'dan önemli açıklamalar | Video

"ENERJİ ALANINDA İŞ BİRLİĞİNE HAZIRIZ"

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Müşterek hedefimiz ortak çıkarlara dayalı karşılıklı hassasiyetlere saygı temelinde siyasi diyaloğu yeniden canlandırmasıdır. Enerji alanlarında iş birliğine hazır olduğumuzu belirttik. Son günlerde bölgemizde yaşanan gelişmeler enerji güvenliğinin önemini bir kez daha ortaya koydu.

FİLİSTİN MESAJI

Görüşmemizin temel unsurların birisi Filistin meselesiydi. Konuya ilişkin hassasiyetlerimizi açıkça paylaştık. İki devletli çözüme verdiğimiz önemi ifade ettim. Mescid-i Aksa'nın kimliğinin korunmasına yönelik önemi belirttim.

Filistin halkına yönelik insani projeler yürüten TİKA ve Türk Kızılay gibi kuruluşlarımızın faaliyetlerinin devamı hususunda İsrailli makamların desteğini özellikle vurguladım. Antisemitizmin bir insanlık suçu olduğu yönelik yaklaşımlarımızı bir kez daha tekrarladım.

Türkler ve Museviler barış içinde yaşamanın en güzel örneğini vermişlerdir. Koronavirüs salgını ile birlikte dünayda nefret suçlarının yeniden arttığını görüyoruz. Irkçılıkla mücadele konusunda kararlı ve ilkeli tutumuzu sürdürmeye devam edeceğiz.

DIŞİŞLERİ VE ENERJİ BAKANLARI İSRAİL'İ ZİYARET EDECEK

Ukrayna ve Filistin başta olmak üzere, güncel ve bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunduk.

 

Şu anda bizim elimizde 4 tane sondaj gemisi var. 2 tane sismik araştırma gemimiz var. Karadeniz'de, Akdeniz'de bu çalışmaları işbirliğimizle planlamak suretiyle hayata geçirebiliriz. Uzun bir aradan sonra gerçekleşen bu önemli ziyaretin hayırlara vesile olmasını diliyorum."

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'un konuşmasından öne çıkanlar:

"Halklarımız arasındaki ilişki çok eskidir. Ne yazık ki ülkelerimiz arasındaki ilişkiler son yıllarda bir darlık döneminden geçmiştir. İsrail ve Türkiye birçok alanda iş birliği yapabilir.

Türkiye Dışişleri Bakanı İsrail'i ziyaret edecektir. Ve İsrail Dışişleri Bakanı ile görüşmede bulunacaktır. Amacımız dostane ilişkilerin geliştirilmesi. Aramızda iyi bir ortaklık ve komşuluk hepimiz için önemlidir. Bölgede istikrar, refah, barış ve güvenliği temin için beraber çalışmayı diliyorum."

"MÜŞTEREK HEDEFİMİZ SİYASİ DİYALOĞUN YENİDEN CANLANDIRILMASIDIR"

Öte yandan Başkan Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile yaptığı görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün İsrail Devlet Başkanı Sayın @Isaac_Herzog 'u Ankara'da ağırladık. Müşterek hedefimiz, ülkelerimiz arasında ortak çıkarlara dayalı ve karşılıklı hassasiyetlere saygı temelinde siyasi diyaloğun yeniden canlandırılmasıdır.

Bölgemizde barış, huzur ve birlikte yaşama kültürünün yeniden hâkim kılınmasına katkı sağlamak bizim elimizdedir. Pozitif bir gündem üzerinden ikili iş birliği ve bölgesel diyaloğumuzu ilerletebildiğimiz ölçüde, fikir ayrılığı yaşadığımız konuları ele almamız da kolaylaşacaktır." ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı