sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde de eylemlerine devam etti

Dağa kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklama yaptı. Dağa kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, kadınlara, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde evlat nöbetine destek vermeleri çağrısında bulundu.

Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde de eylemlerine devam etti
Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde de eylemlerine devam etti Admin
Bu içerik 44 kez okundu.
Reklam

Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde de eylemlerine devam etti
Giriş Tarihi: 08.03.2022  14:35 Güncelleme Tarihi: 08.03.2022  16:37
8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Diyarbakır annesine evlat nöbetini sorduk
Diyarbakır annelerinden Mutlu: Evlatlarımız ne zaman bize verilirse bizim için o zaman Kadınlar Günü olur 

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin evlat nöbeti devam ediyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Diyarbakır annelerinden İmmihan Nilifırka ile konuştuk.

Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde de eylemlerine devam etti


Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde de eylemlerine devam etti
Diyarbakır annelerinden Mutlu: Evlatlarımız ne zaman bize verilirse bizim için o zaman Kadınlar Günü olur
Dağa kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklama yaptı.
Diyarbakır annelerinden Mutlu: Evlatlarımız ne zaman bize verilirse bizim için o zaman Kadınlar Günü olur

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 918'inci gününde devam ediyor.

Ellerinde çocuklarının fotoğrafı ile Türk bayrakları taşıyan aileler, HDP ve terör örgütü PKK'ya tepkilerini dile getirdi.

 

İstanbul'dan 8 yıl önce kandırılarak dağa götürülen kızı Ceylan için oturma eylemi yapan Türkan Mutlu, Diyarbakır anneleri adına yaptığı açıklamada, kızına hasret kaldığını belirtti.

"HDP, 'Kadınlara özgürlük.' diyor. Neden bir kadın olarak kızımı göremiyorum? Özgürlük varsa ben neden Ceylanımı göremiyorum. Evlatlarımız ne zaman bize verilirse bizim için o zaman Kadınlar Günü olur." diyen Mutlu, evlatlarına kavuşana kadar eylemi kararlılıkla sürdüreceklerini belirtti.

Mutlu, "Özellikle HDP'li kadın milletvekillerine sesleniyorum, hangi yüzle Kadınlar Günü'nü kutluyorsunuz?" ifadesini kullandı.

Kızı Zübeyde için oturma eylemi yapan anne Esmer Koç da 9 yıl önce henüz 15 yaşındayken kızının dağa kaçırıldığını belirtti.

Anne olarak 9 yıldır acı çektiğini anlatan Koç, şöyle konuştu:

"Aramadığım sormadığım kapı kalmadı. Ama kızımdan haber alamadım. Kızım öldü mü bilmiyorum. HDP'den, PKK'dan kızımı istiyorum. O benim her şeyim. HDP milletvekillerine sesleniyorum, hangi yüzle sokağa çıkıyor, 'Kadınlar Günü' diyorsunuz?"

Diyarbakır anneleri 8 Mart'ta kadınlardan destek istiyor

Diyarbakır anneleri 8 Martta kadınlardan destek istiyor
Dağa kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, kadınlara, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde evlat nöbetine destek vermeleri çağrısında bulundu.

Anne Hacire Akar'ın dağa kaçırılan oğlu Mehmet Akar için 22 Ağustos 2019'da  HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattığı oturma eyleminin sonuç vermesi, evladına kavuşmak isteyen diğer annelere de örnek oldu.

Akar'ın evladına kavuşmasının ardından diğer ailelerin 3 Eylül 2019'da HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 918'nci güne ulaştı.

Evlat nöbeti tutan ailelerin sayısı yurdun dört bir yanından gelenlerin de katılımıyla 266'ya yükseldi.

Yaz kış, kar yağmur, bayram, salgın demeden büyük bir dayanışma ve kararlılıkla yürütülen oturma eylemi sayesinde 35 aile evladını terörün pençesinden kurtarmayı başarırken, diğer ailelerin evlat nöbetinde umutlu bekleyişi sürüyor.

Bugüne kadar yurt içi ve yurt dışından yapılan destek ziyaretleriyle evlat mücadelesinde her geçen gün daha da güçlenen aileler, tüm kadınlardan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde oturma eylemine destek bekliyor.

Fotoğraf: AA

"Tüm annelere çağrımdır, gelin"

Dağa kaçırılan oğlu Mehmet için eylem yapan anne İmmihan Nilifırka, büyük emeklerle yetiştirdikleri evlatlarının ellerinden alındığını söyledi.

Nilifırka, oğlunu almadan eylemine son vermeyeceğini dile getirerek, 8 Mart'ta tüm kadınları yanlarında görmek istediklerini belirtti.

Annelerin emekçi kadınlar olduğunu vurgulayan Nilifırka, "Doğurduğumuz, büyüttüğümüz evlatlarımızı elimizden aldılar. Evlatlarımızı almaya hakları yok. Tüm annelere çağrımdır gelsinler hep beraber evlatlarımızı isteyelim. Dünya Kadınlar Günü'nde evladımız yanımızda yok. Bu nedenle bizim için buruk bir gün." 

Fotoğraf: AA

"Tüm emekçi kadınları 8 Mart'ta buraya davet ediyorum"

Kocaeli'den 8 yıl önce kaçırılan oğlu Eren için oturma eylemi yapan anne Fadime Aksu da 8 Mart'ta tüm kadınlardan destek beklediklerini kaydetti.

Yaz, kış, hastalık demeden evlat mücadelesini sürdürdüklerine işaret eden Aksu, "Çocuklarımızı elimizden aldılar. Kadınları bedenen, ruhen öldürdüler. Nerede kadın hakları, nerede insan hakları? Tüm emekçi kadınları 8 Mart'ta buraya davet ediyorum."

Fotoğraf: AA

"Kadınlar gününü kızımla kutlamak istiyorum"

İstanbul'dan 8 yıl önce kandırılarak dağa götürülen kızı Ceylan için oturma eyleminde yer alan Türkan Mutlu ise kadınları yanlarında görmek istediklerini ifade etti.

Kadınlar Günü'nü kızıyla kutlamak istediğini ancak onun kendisinden koparıldığını anlatan Mutlu, büyük emeklerle yetiştirdikleri evlatlarına hasret kaldıklarını aktardı.

Mutlu, "Tüm annelere, kadınlara çağrım, gelip bize destek versinler, bizi burada yalnız bırakmasınlar. 8 senedir evladımı görmüyorum. Anne hakkı, kadın hakkı bu mudur? Ceylan'ımı istiyorum. Tüm dünyaya sesleniyorum, sesimizi duysunlar."

Fotoğraf: AA

"Hiçbir emek annenin evladına verdiği emekten büyük değil"

Dağa götürülen oğlu Rojhat için Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden gelerek eylem yapan anne Necibe Çifçi de kadınları 8 Mart'ta acılarını paylaşmaya davet ettiklerini söyledi.

Anneler olarak eylemlerinde kararlı olduklarına vurgu yapan Çifçi, "Hiçbir emek annenin evladına verdiği emekten daha büyük değildir. Kadınlar Günü'nde tüm anneleri buraya çağırıyorum, gelsinler hep birlikte evlatlarımızı isteyelim." 

Eyleme bir aile daha katıldı

Diyarbakır'dan 2015 yılında kandırılarak dağa götürülen Uğur Tekin'in annesi Fatma Tekin de oturma eylemine dahil oldu.

Tekin, evladından yıllardır haber alamadığını belirterek, "Kandırılıp dağa götürüldü. Okul okuyordu. Okula gidiyorum diye çıktı, bir daha haber alamadık. Anneleri gördüm içime bir umut doğdu. 35 kişi geldi, bana da umut olur diye geldim." dedi.

Kadınlar Günü’nde PKK’nın kaçırdığı oğlu için evlat nöbetine katıldı

Kadınlar Günü’nde PKK’nın kaçırdığı oğlu için evlat nöbetine katıldı

DİYARBAKIR'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde eylem yapan aile sayısı, 7 yıl önce 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Uğur için gelen Fatma Tekin ile birlikte 267’ye çıktı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde ailelere, başta kadınlar olmak üzere destek ziyaretleri sürdü.
Diyarbakır'da oğlu Mehmet terör örgütü PKK tarafından kaçırılınca HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Hacire Akar'ın evladına kavuşması, diğer aileler için de umut oldu. Hacire Akar'ın da çağrısıyla çocuklarına kavuşmak isteyen aileler, 3 Eylül 2019'da HDP binası önünde oturma eylemi başlattı. 918 gündür süren eylemde Hacire Akar ile birlikte 35 aile, çocuklarına kavuştu.

‘Kadın hakkı’ diyenler annelere kör

Haktan, hukuktan, kadın haklarından dem vuran CHP ve İP de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü şova dönüştüren sözde kadın hakları savunucuları da, Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan anneleri görmezden gelmeye devam ediyor.

‘Kadın hakkı’ diyenler annelere kör


Evlatlarını PKK'dan geri alabilmek için HDP binası önünden ayrılmayan Diyarbakır annelerinin eylemleri, 918'inci gününde de devam etti.
Diyarbakır’da, evlatları PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırılan ailelerin, 3 Eylül 2019 tarihinde HDP İl Başkanlığı binası önünde başlattıkları evlat nöbeti kararlılıkla devam ediyor.

Farklı bölgelerden bir araya gelerek her türlü zorluğa rağmen nöbet çadırını terk etmeyen ailelerin eylemi, 918’inci gününe girdi.

Evlat nöbeti tutan ailelerin sayısı, yurdun dört bir yanından gelenlerin de katılımıyla 266'ya yükseldi.

Yaz kış, kar yağmur, bayram, salgın demeden büyük bir dayanışma ve kararlılıkla yürütülen oturma eylemi sayesinde 35 aile, evladını terörün pençesinden kurtarmayı başardı.

Diğer ailelerin umutlu bekleyişi ise, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde de devam etti.

“DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NDE EVLADIMIZ YANIMIZDA YOK”

Dağa kaçırılan oğlu Mehmet için eylem yapan anne İmmihan Nilifırka, büyük emeklerle yetiştirdikleri evlatlarının ellerinden alındığını söyledi. Annelerin emekçi kadınlar olduğunu vurgulayan Nilifırka, "Doğurduğumuz, büyüttüğümüz evlatlarımızı elimizden aldılar. Evlatlarımızı almaya hakları yok. Tüm annelere çağrımdır, gelsinler hep beraber evlatlarımızı isteyelim. Dünya Kadınlar Günü'nde evladımız yanımızda yok. Bu nedenle bizim için buruk bir gün." dedi.

Diyarbakır annelerinden HDPye 8 Mart tepkisi Bizim için öyle bir gün yokDiyarbakır annelerinden HDPye 8 Mart tepkisi: Bizim için öyle bir gün yok

GDiyarbakır annelerinden HDP'ye 8 Mart tepkisi: Bizim için öyle bir gün yok

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi 918. gününde de sürüyor. HDP'lilerin arka kapıdan giriş-çıkış yaparak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe ilişkin çalışma yaptığını öğrenen aileler, duruma tepki gösterdi.
 

 • HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi 918. gününde. HDP il binası içerisinde 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe ilişkin HDP’lilerin çalışma yaptığını öğrenen aileler, arka kapıdan giriş-çıkış yapıldığını öğrenince ellerinde bayraklarla arka kapının önünde açıklama yaptı.

   

  “8 YILDIR HDP İLE PKK BİR KADININ HAKKINI ELİNDEN ALMIŞ, ÖLÜME GÖNDERMİŞ”

  Aileler adına basın açıklamasında bulunan Şeyma Ceylan Tekin’in annesi Türkan Mutlu, HDP’lilerin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe ilişkin içeride bir çalışmaları olduğunu öne sürdü.

  HDP’lilerin ön kapıdan değil, arka kapıdan giriş-çıkış yaptığını söyleyen Mutlu, “Biz de arka kapıya geldik. Çünkü ön kapıdan çocuklarımızı ve kızlarımızı getiriyorlar ve arka kapıdan da dağa götürüyorlar. Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, bende burada bir kadınım ve dağa kaçırılan kızım da bir kadındır. Bizim için kadınlar günü yok.

   

  Sekiz yıldır HDP ile PKK bir kadının hakkını elinden almışlar, ölüme göndermişler. Ben HDP ile PKK’dan Ceylanımı istiyorum. Bizim için kadınlar günü diye bir şey olamaz, yoktur. Bende bu ülkede bir kadın değil miyim? Benim kızımda dağda bir kadın değil mi? Bizim için kadınlar hakkı yoktur. HDP’liler burada bulunan bütün annelerin yüreğini yakmış ve çocuklarını elinden almıştır” dedi.

   

  "BİZİM KIZLARIMIZI ÖLÜME MAHKUM ETMİŞSİNİZ"

  Kızları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırılan babalar adına açıklama yapan evlat nöbetindeki Celil Begdaş, bulundukları yerin kandilin kapısı olduğunu dile getirdi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olduğunu, kızların ve kadınların hakkı nerede diye soran Begdaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

   

  “Diyorlar ki, Jin jiyane ‘kadın hayattır’ yalan söylüyorlar. Neden burada bulunan annelerin hakkını kimse sormuyor? Arka kapıya gelmemizin sebebi, çocuklarımızın hepsi bu arka kapıdan dağa kaçırılması. Çadırımızın olduğu yerde bulunan HDP’nin ön kapısı meclis kapısıdır. Biz ön kapıdan beklerken bizim çocuklarımızı arka kapıdan dağa kaçıdırlar ve benim oğlumu bu arka kapıdan dağa kaçırdılar onun için buradayız. Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar günüdür burada bulunan anne ile babalar kutlayacaklar. Nedeni ise kiminin kızı yok, kimin evladı yok neyi kutlayacaklar ki.

   

  İnsan haklarından bahsedenler, sizde biraz Allah korkusu ve merhamet var ise gelin burada bulunan annelerin halini görünüz. Kadınlar ölmesin diye söylüyorlar yalan söylüyorlar. Bizim kızlarımızı ölüme mahkum etmişsiniz, kimi kandırıyorsunuz? HDP bunu bilsin ki, ya burada bulunan anne ve babaların haklarını versin ya da biz buradan asla kalkmayacağız.”

  Ellerinde Türk bayrağıyla “Ana gibi yar, Diyarbakır gibi diyar olmaz” yazılı pankartla HDP il binasının arka kapısında bekleyen aileler, “Kahrolsun HDP”, “Türk Kürt kardeştir HDP kalleştir” sloganları atarak tepki gösterdi.

Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde de eylemlerine devam etti ViDEO

Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nde de eylemlerine devam etti #1

“KADINLARI BEDENEN, RUHEN ÖLDÜRDÜLER”

Kocaeli'den 8 yıl önce kaçırılan oğlu Eren için oturma eylemi yapan anne Fadime Aksu da, "Çocuklarımızı elimizden aldılar. Kadınları bedenen, ruhen öldürdüler. Nerede kadın hakları, nerede insan hakları?” dedi.

 

Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nde de eylemlerine devam etti #2

"DÜNYAYA SESLENİYORUM, SESİMİZİ DUYSUNLAR"

İstanbul'dan 8 yıl önce kandırılarak dağa götürülen kızı Ceylan için oturma eyleminde yer alan Türkan Mutlu ise, "Tüm annelere, kadınlara çağrım, gelip bize destek versinler, bizi burada yalnız bırakmasınlar. 8 senedir evladımı görmüyorum. Anne hakkı, kadın hakkı bu mudur? Ceylan'ımı istiyorum. Tüm dünyaya sesleniyorum, sesimizi duysunlar." ifadelerini kulandı.

Dağa götürülen oğlu Rojhat için Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden gelerek eylem yapan anne Necibe Çifçi de, "Hiçbir emek annenin evladına verdiği emekten daha büyük değildir.” dedi.

 

Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nde de eylemlerine devam etti #3

 

Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nde de eylemlerine devam etti #4

 

Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nde de eylemlerine devam etti #5

 

Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nde de eylemlerine devam etti #6

 

Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nde de eylemlerine devam etti #7

 

Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nde de eylemlerine devam etti #8

 

Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nde de eylemlerine devam etti #9

 

Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nde de eylemlerine devam etti #10

 

Diyarbakır anneleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nde de eylemlerine devam etti #11

Evlatları terör örgütü PKK ve siyasi uzantısı HDP tarafından dağa kaçırılan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde başlattığı oturma eylemi 917'nci gününe girerken, evlat nöbeti tutan 266 aile bir kez daha CHP ve İyi Parti tarafından ‘aman dostumuz HDP incinmesin’ denilerek yine yok sayıldı. Sözde kadın hakları savunucuları da yıllardır olduğu gibi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde bile terör örgütü PKK'nın evlatlarını çaldığı, acılı anneleri görmezden gelmeye devam etti.

Öncelikleri millet değil HDP

Akit’e konuşan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, “Annelerimizin eylemi kutsal bir eylemdir. 917 gündür bu anneler PKK’ya ve destekçilerine karşı direniyor. Bizim dinimiz anneliği kutsamıştır. Peygamberimiz (S.A.V) ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ demiştir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü en çok marjinal gruplar tarafından kutlanıyor. Bu gruplar kadından başka her türlü gruba destek veriyor. Diyarbakır anneleri, gerçek anneliği hatırlattığı için bu sözde kadın hakları savunucuları onlara destek vermez. Bugün en büyük problem Diyarbakır annelerinin problemidir. HDP zaten bu çilenin müsebbibi. CHP de bunların en büyük ortağı. Dostlarını incitmemek için sürekli Diyarbakır annelerini göz ardı ediyorlar” dedi.

Gerçek kadınlar burada

8 Mart Dünya Kadınlar Günü diye bir gün varsa bu günü en çok hak edenlerin ilk sırada şehit anneleri ikinci sırada ise Diyarbakır anneleri olduğunu ifade eden Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer, “Buradaki kadınlar 917 gündür eli kanlı katillerle evlatları için mücadele ediyor. Yüzlerce kadın derneği var, bütün partilerin kadın kolları ama bu kadınların yanında değiller. Davet etmemize rağmen yoklar. Gerçek kadınlar Diyarbakır Anneleridir. Kadınları savunduğunu söyleyenler ise bugün bu acıların sebebi HDP ile birlikte zılgıtlarla, alkışlarla eğleniyorlar” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı