sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

Başkan Erdoğan'ın Vladimir Putin ile telefon görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Ateşkes ve ve müzakere masasına ilişkin detaylar görüşüldü. Erdoğan'ın Putin ile görüşmesinde, acil bir genel ateşkesin bölgedeki insani endişeleri gidermenin yanında, siyasi çözüm arayışlarına da fırsat vereceğini belirttiği açıklandı. Kremlin'den yapılan açıklamada ise şartlar öne sürülerek operasyonun devamı vurgulandı.

Başkan Erdoğan'ın Vladimir Putin ile telefon görüşmesi sona erdi
Başkan Erdoğan'ın Vladimir Putin ile telefon görüşmesi sona erdi Admin
Bu içerik 49 kez okundu.
Reklam

Kriz diplomasisi! Başkan Erdoğan, Putin görüşmesi sona erdi

Giriş Tarihi: 6.3.2022  09:37 Son Güncelleme: 6.3.2022  16:00

Başkan Erdoğan'ın Vladimir Putin ile telefon görüşmesi sona erdi

Kremlin'den ateşkes açıklaması! Putin tek şartını söyledi

Başkan Erdoğan'ın Vladimir Putin ile telefon görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in kritik görüşmesi sona erdi. Erdoğan görüşmede "Barışın yolunu birlikte açalım" çağrısını yineledi, müzakereler için çabaların süreceğini vurguladı.

Kriz diplomasisi! Başkan Erdoğan, Putin görüşmesi sona erdi

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşı bitirmek için devreyen giren Başkan Recep Tayyip Erdoğan diplomasi trafiğini sürdürüyor. Daha önce Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel, Litvanyalı mevkidaşı Nauseda, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ile bi dizi görüşme gerçekleştiren Başkan Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi sona erdi. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Son dakika haberleri: Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi sona erdi. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. İletişim Başkanlığı'ndan gelen açıklamada Başkan Erdoğan'In "Acil ateşkes çağrısı" yaptığı aktarıldı.

Başkan Erdoğan'ın Vladimir Putin ile telefon görüşmesi sona erdi

Başkan Erdoğan, Putin görüşmesi sona erdi! İşte ele alınan konular | Video

Türkiye ise silahların susması, krizin çözümü için diplomatik çabalarını sürdürüyor.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN KRİZ DİPLOMASİSİ

Başkan Erdoğan da, barışın tesisi için art arda temaslarda bulunuyor. Görüşme trafiğine ilişkin bilgilendirme İletişim Başkanlığı'ndan yapıldı.

Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefonda görüştü. Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı ve son gelişmeler değerlendirildi. Erdoğan, barışın yeniden tesisi için ellerinden gelen tüm çabaları sürdüreceklerini kaydetti.

Başkan Erdoğan, Litvanyalı mevkidaşı Nauseda ile de görüştü. Rusya ve Ukrayna arasındaki kriz ele alındı.

Bir görüşme de Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic'le gerçekleşti. Liderler, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırısını ele aldı; iki ülke ilişkileri de konuşuldu.

Başkan Erdoğan, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile de bir görüşme yaptı. Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı dahil, bölgesel meseleler ve son gelişmeler ele alındı.

BAŞKAN ERDOĞAN, PUTİN İLE GÖRÜŞTÜ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın telefon diplomasisi devam ediyor. Başkan Erdoğan bugün de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile kritik önemde bir görüşme gerçekleştirdi.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN "ACİL ATEŞKES" ÇAĞRISI

İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefonda görüştü. Görüşmede, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı ele alındı, Türkiye-Rusya ilişkileri değerlendirildiği belirtildi. Erdoğan'ın acil ateşkes çağrısı yaptığı ve "Müzakereler için çabamız sürecek" dediği belirtildi.

"BARIŞIN YOLUNU AÇALIM"

İletişim Başkanlığı Erdoğan'ın Putin'e "Hep birlikte barışın yolunu açalım. İnsani koridor ve barış anlaşması için acil adım atılmalı" dediği aktarıldı.

Kremlin'den ateşkes açıklaması! Putin tek şartını söyledi

Kremlin'den ateşkes açıklaması! Putin tek şartını söyledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki telefon görüşmesinin ardından açıklama yapan Kremlin, “Operasyonların durması ancak Kiev’in Rusya’nın taleplerini karşılamasına bağlı” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarından sonra her iki ülke lideri ile görüşmeler gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son olarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından Kremlin Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, “Vladimir Putin görüşmede, Donbass’ı korumaya yönelik özel askeri operasyonun gidişatı hakkında bilgi verdi. Bu konudaki temel yaklaşımları ve değerlendirmelerini özetledi, ayrıca belirlenen ana amaç ve hedefleri detaylı biçimde aktardı. Özel harekatın plana ve programa uygun olarak yürütüldüğü vurgulandı” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada ayrıca Rusya lideri Putin’in görüşmede, Ukrayna’daki milliyetçi ve Neo-Nazi gruplarının sivilleri ‘canlı kalkan’ olarak kullandığını ifade ettiği aktarıldı.

"RUS TARAFI DİYALOĞA HAZIR"

Açıklamada Rusya’nın diyaloğa açık olduğu aktarılarak, “Rus tarafının anlaşmazlığı çözmek için Ukrayna makamları ve yabancı ortaklarla diyaloga hazır olduğu teyit edildi” denildi.

Ukrayna ordusunun yeni saldırılara hazırlandığı ve müzakere süreçlerinin baltalandığı ifade edilen açıklamada, “Bu bağlamda operasyon ancak Kiev'in askeri eylemlerine son vermesi ve talepleri kabul etmesiyle durur” denildi.

Açıklamanın sonunda ise, “Planlanan bir sonraki müzakere turunda Ukrayna temsilcilerinin ortaya çıkan gerçekleri tam olarak dikkate alan daha yapıcı bir yaklaşım sergileyecekleri umuldu. Devlet Başkanı Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülkenin diplomatik ve askeri departmanları arasındaki temasların sürdürülmesinin önemini dile getirdi. Putin, Rus tarafının Türk vatandaşlarının muharebe alanlarından güvenli bir şekilde tahliyesi için gerekli tüm yardımı sağlamaya hazır olduğunu iletti” ifadeleri kullanıldı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı