sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

Kriz diplomasisi! Başkan Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek

Rusya-Ukrayna savaşında devreye giren Türkiye, müzakere için çabalarını sürdürüyor. Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda ile görüşen Başkan Recep Tayyip Erdoğan bugün de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek.

Kriz diplomasisi! Başkan Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek
Kriz diplomasisi! Başkan Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek Admin
Bu içerik 106 kez okundu.
Reklam

Dünyanın beklediği görüşme: Başkan Erdoğan ve Putin arasında Rusya-Ukrayna diplomasisi

Giriş Tarihi: 06.03.2022  08:23 Güncelleme Tarihi: 06.03.2022  08:32

Kriz diplomasisi! Başkan Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşı bitirmek için devreyen giren Başkan Recep Tayyip Erdoğan diplomasi trafiğini sürdürüyor. Daha önce Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel, Litvanyalı mevkidaşı Nauseda, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ile bi dizi görüşme gerçekleştiren Başkan Erdoğan bugünde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek.

Dünyanın beklediği görüşme: Başkan Erdoğan ve Putin arasında Rusya-Ukrayna diplomasisiRusya-Ukrayna savaşında devreye giren Türkiye, müzakere için çabalarını sürdürüyor. Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles MichelKanada Başbakanı Justin Trudeau ve Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda ile görüşen Başkan Recep Tayyip Erdoğan bugün de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek.

Türkiye, Ukrayna-Rusya arasında yaşanan krize çözüm için diplomatik çabalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yoğun diplomasi trafiğini dün de sürdürdü. AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefonla görüşen Erdoğan, Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas NausedaKanada Başbakanı Justin Trudeau ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmelerde Ukrayna krizi ve son gelişmeler değerlendirildi. AB Konseyi Başkanı Michel, Başkan Erdoğan ile Avrupa'nın güvenliğini görüştüğünü açıkladı. Başkan Erdoğan, yoğun diplomasi trafiğinin arasında Vahdettin Köşkü'nde toplanan Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu'na da başkanlık etti.

MÜZAKERE ÇAĞRISI
Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Kalemle Yol Almak" programına katılan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Ukrayna krizine ilişkin bilgi verdi. Türkiye'nin tüm çabasının savaşı durdurmak yönünde olduğunu söyleyen Kalın, "Bu çerçevede Cumhurbaşkanımızın çok yoğun bir diplomasi trafiği var. Bütün taraflara, özellikle de Rusya tarafına bu saldırıları durdurması ve müzakere masasına gelmesi yönündeki çağrılarımıza devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde 3. tur müzakereleri yapılacak.

Burada bizim temel ilkemiz Ukrayna'nın toprak bütünlüğünün ve egemenliğinin korunması. Rusya'nın dile getirdiği endişeler, kaygılar her ne ise bunların savaş yoluyla değil, müzakere yoluyla ele alınması ve değerlendirilmesi bizim temel yaklaşımımız. Cumhurbaşkanımızın telefon trafiği devam edecek. Yarın (bugün) Sayın Putin ile bir görüşmesi olacak. Biz bu mesajları vermeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin hem Rusya'yla hem Ukrayna'yla iyi ilişkileri olduğunu kaydeden İbrahim Kalın, "Cumhurbaşkanımız barış müzakerelerine Türkiye'nin ev sahipliği yapabileceğini ifade etti. Böyle bir görüşme Antalya'da da mümkün olabilir" dedi.

Saldırıların acımasızlığı ve yıkımı, Ukrayna'da gittikçe artan bir şiddetle devam ediyor. Türkiye ise silahların susması, krizin çözümü için diplomatik çabalarını sürdürüyor.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN KRİZ DİPLOMASİSİ

Başkan Erdoğan da, barışın tesisi için art arda temaslarda bulunuyor. Görüşme trafiğine ilişkin bilgilendirme İletişim Başkanlığı'ndan yapıldı.

Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefonda görüştü. Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı ve son gelişmeler değerlendirildi. Erdoğan, barışın yeniden tesisi için ellerinden gelen tüm çabaları sürdüreceklerini kaydetti.

Başkan Erdoğan, Litvanyalı mevkidaşı Nauseda ile de görüştü. Rusya ve Ukrayna arasındaki kriz ele alındı.

Bir görüşme de Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic'le gerçekleşti. Liderler, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırısını ele aldı; iki ülke ilişkileri de konuşuldu.

Başkan Erdoğan, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile de bir görüşme yaptı. Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı dahil, bölgesel meseleler ve son gelişmeler ele alındı.

BAŞKAN ERDOĞAN, PUTİN İLE GÖRÜŞECEK

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın telefon diplomasisi devam edecek. Başkan Erdoğan bugün de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile kritik önemde bir görüşme gerçekleştirecek.

Başkan Erdoğan Litvanya Cumhurbaşkanı ile görüştüBAŞKAN ERDOĞAN LİTVANYA CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Rusya savaşa nasıl sürüklendi?RUSYA SAVAŞA NASIL SÜRÜKLENDİ?

Bakan Çavuşoğlu’ndan ateşkes açıklamasıBAKAN ÇAVUŞOĞLU'NDAN ATEŞKES AÇIKLAMASI

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı