sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

Rusya-Ukrayna arasında müzakerelerin 3. turu pazartesi günü yapılacak

2. turdan kısmi ateşkes çıktı Taraflar, müzakerelerin 2. turu için 3 Mart'ta Belarus'un Brest kentinde bir araya geldi. Görüşmede taraflar, sivillerin tahliyesi için ortak insani koridor oluşturulması konusunda mutabakata vardı. Tahliyelerin yapılacağı bölgelerde geçici ateşkesin sağlanması konusunda anlaştı.

Rusya-Ukrayna arasında müzakerelerin 3. turu pazartesi günü yapılacak
Rusya-Ukrayna arasında müzakerelerin 3. turu pazartesi günü yapılacak Admin
Bu içerik 123 kez okundu.
Advert

Rusya-Ukrayna arasında müzakerelerin 3. turu pazartesi günü yapılacak 

Giriş Tarihi: 05.03.2022  06:59 Güncelleme Tarihi: 05.03.2022  23:22

Rusya - Ukrayna savaşında 10. gün: Ateşkes krizi | Mariupol'daki tahliyeler ertelendi | Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanı

Rusya Ukrayna'ya saldırılarının ardından 3. barış görüşmesini pazartesi günü yapacak.

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı sonrasında iki ülke barış görüşmeleri için 28 Şubat'ta masaya oturdu. İlk turdan sonuç çıkmasa da heyetler ikinci tur için sözleşti. İkinci tur görüşmeler için heyetlerin danışma amaçlı olarak önce başkentlerine dönecekleri belirtildi.

2. turdan kısmi ateşkes çıktı
Taraflar, müzakerelerin 2. turu için 3 Mart'ta Belarus'un Brest kentinde bir araya geldi. Görüşmede taraflar, sivillerin tahliyesi için ortak insani koridor oluşturulması konusunda mutabakata vardı. Tahliyelerin yapılacağı bölgelerde geçici ateşkesin sağlanması konusunda anlaştı.

Rusya - Ukrayna savaşında 10. gün: Ateşkes krizi | Mariupol’daki tahliyeler ertelendi | Putin’den Avrupa’ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıRusya - Ukrayna savaşından dakika dakika haberler... Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş 10. gününde de devam ediyor. Rusya, Ukrayna'da geçici ateşkes ilan ettiğini duyurdu. Yapılan açıklamada ordunun bir süre beklemeye geçeceği ve Volnovakha ve Mariupol'deki sivillere insani koridor açılacağı belirtildi. Tahliyeler için 5 saat süre verilen sivillerin geçişi başlamışken az önce Mariupol kentindeki geçici ateşkes kararının ertelendiği duyuruldu. Ukrayna, Rus tarafının ateşkes kararına uymadığını açıkladı. Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Zelenskiy, anlaşmak istemiyor." dedi. Rusya Devlet Başkanı Putin ise, "Operasyon kararı kolay alınmadı. Donbass'taki sorunun barışçıl çözümüne Ukrayna izin vermedi." ifadelerini kullandı. Putin, "Bize uygulanan yaptırımlar Rusya'ya savaş ilan etmek gibidir" diyerek Avrupa'ya gözdağı verdi. İşte son dakika Rusya - Ukrayna savaşından detaylar...

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş 10. gününde de devam ediyor. Bölgede çatışmalar devam ederken, Rus ordusu, Kiev'e ilerleyişini sürdürüyor.

Başkent Kievliler bir güne daha patlama sesleri ve sirenlerle uyanırken, şehir merkezinde yoğun füze saldırılarının neden olduğu bir dizi patlama duyulduğu belirtildi.

Bölgede peş peşe sıcak gelişmeler yaşanıyor. İşte dakika dakika Rusya - Ukrayna haberleri...

23.12 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 273 vatandaşın daha Ukrayna'dan yola çıktığını söyledi. 223 kişinin otobüs ve minibüsle, 50'sinin de trenle tahliyesi gerçekleşti. Böylece Ukrayna'dan toplam 11 bin 496 kişi tahliye edilmiş oldu.

20.05 Ukrayna - Rusya heyeti pazartesi günü bir araya gelecek.

19.35 ÇAVUŞOĞLU - LAVROV GÖRÜŞMESİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov ile görüşme gerçekleştirdi.

19:20 ''4 UKRAYNA JETİ DÜŞÜRÜLDÜ''

Rusya, 4 Ukrayna jetinin düşürüldüğünü açıklayarak, ''Rus kuvvetleri Ukrayna'da birçok kenti aldı.'' iddiasında bulundu.

16:55 UKRAYNA İÇİN SAVAŞMAK İSTEYEN YABANCI SAVAŞÇILAR SINIRI GEÇTİ

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları sürerken, farklı ülkelerden Ukrayna için Rusya'ya karşı savaşmak isteyen yabancı savaşçılar çeşitli yollarla Ukrayna'ya geçiyor.

16:31 Rus ordusu, Ukrayna'nın Bila Tserkva kentindeki yerleşim yerlerini havadan hedef aldı. Evler harabeye döndü.

16.40: PUTİN: BU KARAR SAVAŞ iLANI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Operasyon kararı kolay alınmadı. Donbass'taki sorunun barışçıl çözümüne Ukrayna izin vermedi." dedi.

Vladimir Putin, Ukrayna'daki askeri altyapıyı yok etme çalışmalarının neredeyse tamamlandığını bildirdi.

Putin, Rusya'da sıkıyönetim veya olağanüstü hal uygulama planları olmadığını söyledi.

Putin, "Bize uygulanan yaptırımlar Rusya'ya savaş ilan etmek gibidir" diye konuştu.

16.00: TÜRKİYE İLE UKRAYNA ARASINDA YENİ GÖRÜŞME

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, Çavuşoğlu ile Kuleba, telefon görüşmesinde, Ukrayna'daki son durumu ele aldı.

14:25: Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Ukrayna'dan Polonya'ya son 24 saatte 106 bin kişi geçti.

14.20 LAVROV: ZEKENSKIY MÜZAKERE İSTEMİYOR

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Zelenskiy konuşmak istemiyor, müzakere istemiyor. NATO'nun savaşa girmesini istiyor." dedi.

14:18 KREMLİN: DÜNYA RUSYA'NIN İZOLE EDİLEBİLMESİ İÇİN FAZLA BÜYÜK

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, dünyanın, Avrupa ve ABD'nin herhangi bir ülkeyi izole edebilmesi için fazla büyük olduğunu, Rusya'dan ayrılan yabancı şirketlerin de geri döneceklerini söyledi.

14.09 MARİUPOL'DAKİ TAHLİYELER ERTELENDİ

Ukrayna, Rusya'nın ateşkese uymadığı için planlı tahliyenin yapılmadığını açıkladı.

13:41 LVİV HALKININ TREN İSTASYONUNA AKINI SÜRÜYOR

Ukrayna'da yaşanan çatışmalardan kaçan siviller, ülkeden ayrılabilmek için günlerce yolculuk yaparak Lviv tren istasyonuna akın etmeye devam ediyor.

12:12 UKRAYNA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: YARDIM MALZEMESİ TAŞIYAN ARAÇLARIN GEÇİŞİ KOLAYLAŞTIRILDI

Ukrayna İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ukrayna'ya insani yardım malzemeleri taşıyan araçların sınırdan geçişinin kolaylaştırıldığı belirtildi. Açıklamada, "İnsani yardım malzemelerini Ukrayna'ya taşıyan araçların geçişi basitleştirildi ve sıra dışı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Sınır muhafızları, diğer kontrol servislerinin temsilcileriyle birlikte, insani yardım malzemelerinin kontrol işlemlerinin mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilmesini sağlamak için her türlü çabayı göstermektedir. Böylece, savaşın başlangıcından bu yana, Batı Bölge İdaresi sınır muhafızları, Ukrayna'ya insani yardım taşıyan 834 araç ve 19 otomobilin geçişine izin verdi" denildi.

Ayrıca bakanlık, hem Ukrayna'da faaliyet gösteren hem de etkin bir şekilde yardım sunan yabancı ülkelere, insani yardım misyonlarına katılan herkese teşekkür etti.

12.00 TAHLİYELER BAŞLADI

Mariupol Belediye Başkanı Vadim Boyçenko insani koridor haberini doğruladı. Tahliyeler Türkiye saati ile saat 12:00 ile 17:00 saatleri arasında yapılacak.

11.53 UKRAYNA: SAVAŞTA 10 BİNDEN FAZLA RUS ASKERİ ÖLDÜ

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, savaşta hayatını kaybeden Rus asker sayısının 10 bini aştığını duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Ukrayna ile Rusya arasında 24 Şubat'tan bu yana devam eden savaşta karşı tarafın kayıp verilerinin güncellendiği bildirildi.

Buna göre 10 binden fazla Rus askeri hayatını kaybetti. 39 uçak, 40 helikopter, 269 tank, 945 zırhlı araç, 105 topçu sistemi, 409 araç, 60 yakıt tankı ve 3 insansız hava aracı etkisiz hale getirildi.

11:20 İNGİLTERE SAVUNMA BAKANLIĞI: UKRAYNA KİLİT KENTLERİ KONTROL EDİYOR

İngiltere Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, önceki günlere göre hava saldırıları ve bombardımanlarda azalma olduğu ifade edilerek, "Son 24 saat içinde gözlemlenen Rus hava ve topçu saldırılarının sayısı, önceki günlere göre daha düşük oldu. Ukrayna, Harkov, Çernihiv ve Mariupol gibi kilit şehirleri elinde tutmaya devam ediyor. Sumy'de sokak çatışması haberleri geliyor. Dört şehrin de Rus kuvvetleri tarafından kuşatılmış olduğu düşünülüyor" ifadelerine yer verildi.

"RUS BİRLİKLERİ ODESA'YA İLERLEYECEK"
Öte yandan güneyde Rus birliklerinin liman kenti Mykolavi'e ilerlediği ifade edilen açıklamada, "Rus kuvvetlerinin güneydeki liman kenti Mykolaiv'e doğru ilerlediği gözlemleniyor. Bazı birliklerin, Odesa'ya doğru ilerlemeye öncelik vermek için şehri geçmeye çalıştığı düşünülüyor" denildi.

İbrahim Kalın: Rusya'ya yaptırım planımız yok

Rusya'ya yaptırım planı uygulanmayacağını söyleyen İbrahim Kalın, savaşta taraf olunmadığını belirtti.

İbrahim Kalın: Rusya'ya yaptırım planımız yok

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşa yönelik Türkiye'nin konumuyla ilgili açıklama yapan İbrahim Kalın, yaptırım sorusuna da cevap verdi.

İbrahim Kalın, Türkiye'nin Rusya'ya herhangi bir yaptırım planı olmadığını söyledi.

"HERKES RUSLARLA KÖPRÜLERİ YIKARSA KİM KONUŞACAK"

Açıklamasında taraf olma pozisyonuna itilmek istemediklerinin altını çizen İbrahim Kalın, "Şu anda bir yaptırım planımız yok, daha önce de bunu ifade etmiştim. Öncelikle biz bu savaşın bir tarafı olmak gibi bir pozisyona itilmek istemiyoruz.

İki tarafla da konuşabilmeyi sürdürmemiz gerekiyor. Ekonomimizin bundan olumsuz yönde etkilenmesini istemiyoruz. Herkes Ruslarla köprüleri attığında Rusya ile kim konuşacak diye sormamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500