sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefonda görüştü.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Ukrayna arasındaki yaşanan savaşın çözümü için diplomatik görüşmelerini sürdürüyor. Gelen son dakika haberine göre; Başkan Erdoğan, Vladimir Putin ile yarın bir telefon görüşmesi yapacak. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşeceğini bildirdi. Sözcü Kalın, Erdoğan'ın görüşmede Putin'e taraflar arasında Türkiye'de bir görüşme olabileceğini söyleyeceğini ifade etti.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefonda görüştü.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefonda görüştü.  Admin
Bu içerik 82 kez okundu.
Reklam

Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

Giriş Tarihi: 05.03.2022  16:35 Güncelleme Tarihi: 05.03.2022  18:51

Rusya lideri Putin'den flaş açıklama: Zor bir karardı, en baştan söyledim

Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu! Kiev'deki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefonda görüştü.

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya lideri Vladimir Putin'in yarın bir telefon görüşmesi gerçekleştireceğini açıkladı. Başkan Erdoğan'ın dünya liderleriyle diplomasi trafiği devam ediyor.

İşte savaş tam olarak bu... Kare kare çaresizlik

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, ülkeden sivillerin zor durumunu gözler önüne seren fotoğraflar gelmeye devam ediyor. Rus ilerleyişini engellemek için Ukrayna ordusu tarafından havaya uçurulan Kiev’in 20 km uzağındaki İrpin Köprüsü insanlık dramına şahitlik etti. Sivillerin bölgeden tahliyesi nehir üzerine atılan tahtalarla sağlanıyor.

Kiev'deki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...

BM: 1 milyon 368 bin 864 mülteci Ukrayna'dan komşu ülkelere geçti

Birleşmiş Milletler (BM), Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle yaklaşık 1 milyon 368 bin 864 mültecinin Ukrayna'dan komşu ülkelere geçtiğini bildirdi.

BM: 1 milyon 368 bin 864 mülteci Ukrayna'dan komşu ülkelere geçti

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları 10. gününde...

Ülkenin birçok bölgesinde sıcak çatışmalar devam ederken 1 milyonu aşkın Ukraynalı, evlerini terk ederek çeşitli ülkelerde mülteci durumuna düştü.

Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) yaptığı açıklamada, Ukrayna'daki mülteci krizine ilişkin çeşitli kaynaklardan edinilen verileri paylaştı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, bir ülkeden uçuşa yasak bölge koyma girişiminin askeri faaliyetlere doğrudan katılım olarak değerlendirileceğini belirterek, "Bize uygulanan yaptırımlar Rusya'ya savaş ilan etmek gibidir." ifadesini kullandı.

Rusya lideri Putin, Ukrayna'ya düzenledikleri askeri operasyon için "En baştan da söyledim, hala aynı fikirdeyim zor karardı." dedi. Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya'nın da bulunduğu Birleşmiş Milletler'in daimi 5 temsilcisini kastederek söylediği 'Dünya beşten büyüktür' sözünü "Dünya batıdan büyüktür" diyerek kullandı.

Son dakika haberi: Rusya Ukrayna savaşı 10'uncu gününde de sert çatışmalarla sürüyor. Sivillerin tahliyesi için alınan ateşkes kararı çok uzun sürmedi. UkraynaRusya'nın tahliye koridorunu hedef aldığını ifade etti, 'Tahliyeleri erteledik.' açıklaması yaptı. Rusya tarafından da, 'Sivil koridordan kimse çıkmıyor' şeklinde bir açıklama gelirken, Rusya ateşkesi bozdukları iddiasını kabul etmedi. Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili dünyaya çok önemli mesajlar verdi. Lavrov yaptığı son dakika açıklamasında, "Zelenskiy, anlaşmak istemiyor." dedi. Putin'den de bir son dakika açıklaması geldi. Putin, "Operasyon kararı kolayalınmadı. Donbass'taki sorunun barışçıl çözümüne Ukrayna izin vermedi." dedi. İşte Rusya Ukrayna savaşında son durum ve son dakika haberinin detayları...

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin’den Avrupa’ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

Rusya Ukrayna savaşı 10. gününe girerken, son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Bugün, savaşın kritik günlerinden biri olarak görülüyor. Rusya'nın Ukrayna'yı işgal hattı birçok bölgede kendini gösteriyor. Özellikle; Başkent Kiev'e girmeye çalışan Rus birliklerine karşı yerel halk ve ordu savunma hattı kurmuş durumda. Şehirde sık sık patlamalar duyuluyor ve siren sesleri yükseliyor. ABD/NATO, Ukrayna ve Rusya kanadından ise krizi daha da büyütecek açıklamalar geliyor. Beyaz Saray, Rusya'nın sivillere saldırmasını bir 'savaş suçu' olarak niteledi. Ukrayna lideri Zelenskiy, "Ukrayna düşerse, Avrupa düşer" dedi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, yaptırım kararlarına vurgu yaparak, "Bu yaptırımların amacı, Putin'i desteklemeyi engellemekse o zaman bu yaptırımların başarılı olma şansları yok" ifadelerini kullandı. İşte Rusya Ukrayna savaşının 10. gününde dikkat çeken son dakika gelişmeleri!

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin’den Avrupa’ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

"RUSYA 670 HASTALI HASTANEYİ ELE GEÇİRDİ"

18.47: Kiev Valiliği: Rusya bir pskiyatri hastanesini ele geçirdi.

17.10: Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı başta olmak üzere bölgesel meseleler ve son gelişmeler ele alındı.

 

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin’den Avrupa’ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

BAŞKAN ERDOĞAN AB KONSEY BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

16.50: Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefonda görüştü.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin’den Avrupa’ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

"OPERASYONUN KARARINI KOLAY ALMADIK"

16.11: Putin'den de bir son dakika açıklaması geldi. Putin, "Operasyon kararı kolayalınmadı. Donbass'taki sorunun barışçıl çözümüne Ukrayna izin vermedi." dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'daki askeri altyapıyı yok etme çalışmalarının neredeyse tamamlandığını bildirdi. Putin, Rusya'da sıkıyönetim veya olağanüstü hal uygulama planları olmadığını söyledi. Putin, başka bir ülkeden uçuşa yasak bölge koyma girişiminin askeri faaliyetlere doğrudan katılım olarak değerlendirileceğini belirtti. Putin, "Bize uygulanan yaptırımlar Rusya'ya savaş ilan etmek gibidir" dedi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin’den Avrupa’ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

"ORAYI YOK EDECEĞİZ"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir PutinUkrayna'daki askeri altyapıyı yok etme çalışmalarının neredeyse tamamlandığını bildirdi. Putin, Rusya'da sıkıyönetim veya olağanüstü hal uygulama planları olmadığını söyledi. Putin, başka bir ülkeden uçuşa yasak bölge koyma girişiminin askeri faaliyetlere doğrudan katılım olarak değerlendirileceğini belirtti. Putin, "Bize uygulanan yaptırımlar Rusya'ya savaş ilan etmek gibidir" dedi. Putin, hava sahası kapatmaları sonrası yol haritasını da açıkladı, "İç hat uçuşlarını yoğunlaştıracağız ve izin verilen yönlerde dış uçuşları sürdüreceğiz." dedi.

 

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

TÜRKİYE İLE UKRAYNA ARASINDA YENİ GÖRÜŞME

16.00: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, Çavuşoğlu ile Kuleba, telefon görüşmesinde, Ukrayna'daki son durumu ele aldı.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

ABD DIŞİŞLERİ BAKANI BLİNKEN: NATO TOPRAKLARININ HER KARIŞINI SAVUNACAĞIZ

15.58: ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Polonya'nın Rzeszow şehrinde Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau'yla ortak basın toplantısı düzenledi.

Blinken, burada yaptığı konuşmada, Polonya'nın Ukrayna'ya güvenlik yardımlarını kolaylaştırmak için çok şey yaptığının altını çizerek, "NATO müttefikleri, Polonya ile ABD arasında yoğun bir iş birliği var ve hiç olmadığı kadar yakın olduğunu söylemek yerinde olacak." ifadesini kullandı.

ABD'nin, 30 Ocak'tan bu yana Polonya'da konuşlandırdığı askeri personel sayısını 2 katından fazla artırdığına işaret eden Blinken, "(ABD Başkanı Joe) Biden'ın dediği gibi, NATO topraklarının her karışını savunacağız." değerlendirmesinde bulundu.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

ZELENSKİY: ÇOK YAKIN ZAMANDA GERİ DÖNÜN DİYECEĞİZ

14.48: Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: Vatanımızı 7-24 savunuyoruz. Her gün ve gece sonsuz gibi gözüküyor. Bugün cumartesi ama bu bize bir şey ifade etmiyor. Savaşta cumartesi, pazartesi ya da perşembe gibi aynı. Bütün bu günler bizim için eşit çünkü her gün aynı şekilde vatanımızı savunmaya çalışıyoruz. Vatanımız bu konuda hafta sonu, izin bilmiyor ve takvime çok bakmıyoruz sadece zafere doğru ilerliyoruz. Dün Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Polonya Cumhurbaşkanı Duda ile görüştüm. Bunun için onlara minnettarım.

Çok yakında vatandaşlarımıza ülkenize dönün diyebileceğiz. Polonya'dan Romanya'dan ve tüm ülkelerden geri dönün diyebileceğiz çünkü tehlike çok yakında kalmayacak. Biz artık geleceğimizi düşünüyoruz. Dünyanın bütün finansal kurumları ile konuşuyoruz. Hepimiz onlarca milyon doların Ukrayna'yı yeniden kurmak için verileceği konusunda anlaştık. Avrupa Birliği'ne girme konusunda konuşmalarımızı devam ettiriyoruz. Dün yine milyonlarca kişi Ukrayna'yı desteklemek için sokaklara döküldü. ABD'de insanların yüzde 74'ü ülke hava sahasının kapanmasını ve Rusya'ya karşı yaptırımların daha sıkı olmasını talep ediyor. Eminiz ki buna benzer durumlar başka demokratik ülkelerde de vardır. Şu ana kadar 10 bine yakın Rus askeri öldürüldü. Bu çok kötü bir manzara onlar 18-20 yaşında çocuklar. Neden öldüklerini bile anlamadılar, ne için savaşa gittiklerini ve neden yabancı topraklara gittiklerini anlamadılar. Rusya bu insanlara ölümden başka bir şey verebilirdi. Ukrayna halkı bugün işgalcilerle karşı karşıyadır. Ben her Ukraynalı ile gurur duruyor

Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu! Kiev'deki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, ülkeden sivillerin zor durumunu gözler önüne seren fotoğraflar gelmeye devam ediyor. Rus ilerleyişini engellemek için Ukrayna ordusu tarafından havaya uçurulan Kiev’in 20 km uzağındaki İrpin Köprüsü insanlık dramına şahitlik etti. Sivillerin bölgeden tahliyesi nehir üzerine atılan tahtalarla sağlanıyor.

Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu! Kiev'deki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, ülkeden sivillerin zor durumunu gözler önüne seren fotoğraflar gelmeye devam ediyor. Rus ilerleyişini engellemek için Ukrayna ordusu tarafından havaya uçurulan Kiev’in 20 km uzağındaki İrpin Köprüsü insanlık dramına şahitlik etti. Sivillerin bölgeden tahliyesi nehir üzerine atılan tahtalarla sağlanıyor.

Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...Ukrayna'nın başkenti Kiev'in 20 km kuzeyindeki İrpin'de Rus savaş uçakları binaların arasında alçak uçuş yapıp her bir noktaya bomba bırakıyor.

Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...Mariupol'den ilk fotoğraflar dünyaya servis edildi. Rus birliklerinin ateşlediği topların yol açtığı patlamalar 18 aylık bir bebeğin ölümüne neden oldu.Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...18 aylık bebekleri Kirill'in cansız bedeniyle hastaneye koşan Marina Yatsko ve Fedor çifti de AP foto muhabiri Evgeniy Maloletka tarafından fotoğraflandı.

4Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...Hastanedeki doktorlar bebeği yaşama döndürmek için yoğun çaba harcasa da Marina Ytasko ve Fedor çifti kısa süre içinde hayatlarının en acı haberini aldı.

Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...Rus işgalcilerin top atışları nedeniyle tahliye operasyonunun askıya alındığı Mariupol'de bir hastanede yaşananlara, AP foto muhabiri tanıklık etti. Söze gerek bırakmayan fotoğraflar, dünya çapında yankı buldu. Şehirdeki bir hastanede ise top patlamalarını duyanlar kendilerini korumak için koridorda yerlere attı.Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...Kiev ile İrpin'i birbirinden ayıran İrpin Köprüsü, olası Rus ilerleyişini engellemek için Ukrayna ordusunca havaya uçuruldu.

Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...

Bölgede yaşayan yüz binlerce kişi arabalarıyla köprüye ulaştıktan sonra yaya olarak güvenli bölgeye geçmeye çalışıyor. İrpin Nehri üzerine atılan tahtalar sivilleri hayata bağlayan tek geçiş noktası.

8Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...

Genç-yaşlı kadın-erkek binlerce kişi yanlarına aldıkları hayvanları ve küçük bavullarıyla tahta köprünün üzerinden Kiev'e kaçıyor. Askerler, sivillerin bu noktadan güvenli geçişini uçaksavarlarla nöbet tutarak sağlıyor.

Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...

Günlerdir Ruslar tarafından bombalandıklarını söyleyen Krsitina Kushnir de, "Savaş uçakları evleri vuruyor. Yapacak bir şeyimiz kalmadı. Yanımıza aldığımız birkaç parça eşya ile birlikte evden çıkmaya karar verdik. Nereye gideceğimizi de bilmiyoruz" dedi.

10Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...

BM ise 24 Şubat'tan bugüne kadar saldırılarda bini aşkın sivilin öldüğünü ya da yaralandığını açıkladı.

11Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...

Hayat köprüsü şehrin kuzeyinde yaşayan yüz binlerce kişiye umut olurken Ukrayna ordusu da geçişlerini bu tahta köprü üzerinden gerçekleştiriyor.Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...

Askerler, mühimmatlar, yemekler bu köprü üzerinden geçiyor. Kadın asker Alona, "Bir cephedeyiz ama arkamızda binlerce kadın var. Hepsine minnettarız. Bu savaş bittiğinde çocuklarımıza aydınlık bir gelecek vereceğiz" diyor.

13GİDENLERİN İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

GİDENLERİN İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR 

CNN TÜRK muhabiri Mücahit Topçu ateşkes kararının detaylarını "Müzakerelerde görüşülen insani koridor kararı Rusya savunma bakanlığında kabul edildi. Yaklaşık 450 bin kişiye ev sahipliği yapan Mariupol, Donbass bölgesindeki sınır bölgesinde yer alıyor. 200 bin sivil oluşturulan insani koridorla tahliye edilecek" diye duyurdu.

14Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...Topçu yaklaşık bir saat önce şu bilgileri aktardı:"İrpin'de Yüzlerce, binlerce insan var. Tahliye ediliyorlar. Yıkılan köprüden güvenli bölgeye geçmeye çalışılıyor. Peki, neresi güvenli? Bu sorunun yanıtını vermek çok zor. Ukrayna'nın tüm şehirlerinde savaş var. Kiev'de sadece direnişçiler kaldı, insanlar sığınaklarda... Bu insanlar nereye gidiyor? Bu insanlar Romanya sınırına nasıl geçecekler? İnanın aklım almıyor. İlk nokta can güvenliğinin sağlanması. Belki Romanya'ya geçecekler."Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...

Öte yandan Ukrayna, Rusya'nın geçici ateşkese uymadığını iddia etti. BBC’nin Ukrayna’daki muhabiri Joel Gunter, Mariupol şehrinden gelen haberlere göre Rusya’nın ateşkese uymadığını ve şehrin saldırı altında olduğunu aktardı.

16Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...

Mariupol Belediye Başkan Yardımcısı Serhiy Orlov, BBC’ye yaptığı açıklamada, “Rusya bizi bombalamaya ve silah kullanmaya devam ediyor, bu delilik” dedi. Orlov, “Mariupol’da bir ateşkes yok, vatandaşlarımız kaçmaya hazır ancak saldırıdan ötürü bunu gerçekleştiremiyor” ifadesini kullandı.

17ATEŞKES KARARI ERTELENDİ

ATEŞKES KARARI ERTELENDİ 

Bölgeden gelen haberlere göre, Ukrayna'nın Mariupol kentinde sivillerin tahliye edilebilmesi amacıyla alınan geçici ateşkes kararı ertelendi. Ukrayna tarafı erteleme kararının Rusya'nın ateşkes koşullarına uymaması yüzünden alındığını duyurdu!

Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...

Ukrayna'da yaşanan çatışmalardan kaçan siviller, ülkeden ayrılabilmek için günlerce yolculuk yaparak Lviv tren istasyonuna akın etmeye devam ediyor. Buradan komşu ülkelere geçmek isteyen bazı Lvivliler ise saatlerce tren istasyonunda bekliyor.

19İŞTE SAVAŞTAN KAÇIŞIN O GÖRÜNTÜLERİ

İŞTE SAVAŞTAN KAÇIŞIN O GÖRÜNTÜLERİ 

20Ukrayna ordusu Rus ilerleyişini kırmak için havaya uçurdu Kievdeki İrpin Köprüsü’nde insanlık dramı...

Rusya-Ukrayna savaşının 10. gününde bölgeden korkutan haberler gelmeye devam ediyor. Kiev bölgesi yakınlarında tespit edilen bir Rus helikopteri Ukrayna ordusu tarafından düşürüldü. Seyir halindeyken vurulan helikopter, alev topuna dönüşerek yere çakıldı. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov yaptığı açıklamada, 'Zelenski konuşmak da istemiyor, müzakere de istemiyor. NATO’nun savaşa girmesini istiyor." dedi. Öte yandan Rusya lideri Putin, Donbas'taki krizin barışçıl çözümüne Ukrayna'nın engel olduğunu söyledi. Ülkesine yönelik yaptırım kararlarını 'savaş ilanı' olarak değerlendiren Putin, 'Operasyon kararı kolay alınmadı. Ukrayna'nın askeri alt yapısını yok edeceğiz' ifadelerini kullandı. Mariupol kentide 18 aylık bebeklerini hastaneye yetiştirmeye çalışan bir ailenin fotoğrafları, savaşın en acı ve dramatik anlarından biri olarak hafızalara kazındı.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

14.20 Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Zelenskiy konuşmak istemiyor, müzakere istemiyor. NATO'nun savaşa girmesini istiyor." dedi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

MARİUPOL'DAKİ TAHLİYELER ERTELENDİ

14.10 UkraynaRusya, ateşkese uymadığı için planlı tahliye yapılamıyor

 

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

13.20 Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov gazetecilere açıklamalarda bulundu. Peskov, açıklamasında ABD ve AB'nin yaptırım kararlarına tepki gösterdi. Peskov, "Dünyanın Avrupa veya ABD'nin Rusya gibi bir ülkeyi izole edebilmesi için çok büyük olduğunu" belirtti.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

13.02 Güney Kıbrıs Rum yönetiminin (GKRY), Rusya'nın Ukrayna'daki saldırıları yüzünden ikmal için gelen 5 Rus savaş gemisinin Limasol Limanı'na demirlemesine izin vermediği belirtildi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

12.55 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın Rusya Devlet Başkanı Putin'le görüşeceğini bildirdi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

12.15 RusyaKiev yakınlarındaki askeri birliğin görüntülerini paylaştı.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

İNGİLTERE'DEN AÇIKLAMA: KİLİT KENTLER UKRAYNA'DA

11.20 İngiltere Savunma Bakanlığı, Rusya Ukrayna savaşındaki son duruma ilişkin açıklama yaptı. Harkov, Çernihiv, Mariupol gibi kilit kentlerin hala Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'nin kontrolünde olduğu belirtildi. Öte yandan güneyde Rus birliklerinin liman kenti Mykolavi'e ilerlediği ifade edildi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

10.52 Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna'da 2037 askeri altyapı tesisinin imha edildiğini bildirdi.

Konaşenkov, yaptığı açıklamada, Rus ordusunun Jitomir'de NLAW ve Javelin tanksavar sistemlerinin bulunduğu bir depoyu imha ettiğini belirtti.

SON DAKİKA: Ukrayna'da Kiev'e ilerleyen Rus askerlerinin en net görüntüleri ortaya çıktı

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

10.50 Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "24 Şubat akşamı insani yardım maksadıyla iki A400M uçağımızı Ukrayna'ya gönderdik. Aynı zamanda oradaki vatandaşlarımızın da tahliyesini planlamıştık. Oraya vardıktan sonra hava sahasının kapatılması nedeniyle Borispol Havaalanı'nda iki uçağımız şu anda bekliyor. Bu konuda hem Rusya hem Ukrayna tarafıyla temaslarımızı sürdürüyoruz." dedi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

10.02 ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ukrayna'nın Rusya'ya karşı savaşı kazanabileceğini söyledi. Blinken, BBC'ye verdiği demeçte Rusya-Ukrayna savaşında son durumu değerlendirdi.

Çatışmaların daha ne kadar süreceğini bilemediğini vurgulayan Blinken, "Ukrayna'nın Rusya'ya karşı savaşı kazanacağına ikna oldum." dedi.

Blinken, Ukrayna halkının direnişini takdir ederken, "Eğer Rusya'nın amacı hükümeti yıkmak ve kendi kukla rejimini kurmaksa bunu bir şekilde 45 milyon Ukraynalı reddedecektir." ifadesini kullandı.

 

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

09.34 Rusya Savunma Bakanlığı, Moskova saatiyle 10.00 itibarıyla Mariupol ve Volnovaha'dan sivillerin çıkması amacıyla geçici ateşkes uygulayacaklarını duyurdu. Rusya, "Sessiz moda geçiyoruz" mesajı verdi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

06.48 ABD'nin Ukrayna'daki Büyükelçiliği, Rus ordusunun Ukrayna'nın Energodar kentindeki Avrupa'nın en büyük nükleer santrali Zaporijya Nükleer Santrali'ne saldırısını kınadı.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

RUSYA UKRAYNA SAVAŞI SON DAKİKA HABERLERİ

06.10 ABD, B-52 Stratofortress bombardıman uçaklarını NATO'nun doğu kanadı üzerinde uçurarak, Almanya ve Romanya ordularıyla birlikte tatbikat düzenledi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

03.48 Ukrayna Parlamentosunun silah desteğine olumsuz yanıt veren Meksika, sadece insani yardımda bulunacağını bildirdi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

01.53 İtalya, Rusya'nın Ukrayna'ya açtığı savaş sebebiyle Avrupa Birliği (AB) tarafından uygulanan yaptırımlar çerçevesinde, Rusya'nın en zengin iş adamlarından Aleksey Mordaşov'a ait 65 milyon avroluk lüks yata el koydu.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

01.45 Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Ukrayna'nın kredi notunu "B3"ten "Caa2"e düşürdü. Moody's'den yapılan açıklamada, Ukrayna'nın kredi notunun düşürüldüğü bildirildi.

 

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

01.21 ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, 9-11 Mart tarihlerinde Rusya-Ukrayna savaşını ve ABD'nin NATO'nun doğu kanadına verdiği desteği görüşmek üzere Polonya ve Romanya'ya gidecek.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

01.18 Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle Ukrayna'daki nükleer tesislerin güvenliğinden derin endişe duyduğunu ifade ederek ülkesinin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni (BMGK) acil toplantıya çağırdığını belirtti.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

ZELENSKİY: HEPSİ SİZİN YÜZÜNÜZDEN ÖLECEK

01.00 Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, NATO'nun Ukrayna'nın hava sahasının kapatılması konusundaki tutumuna tepki göstererek, "Yeni saldırıların ve kayıpların kaçınılmaz olduğunu bilen NATO, bilinçli bir kararla Ukrayna'nın hava sahasını kapatmama kararı aldı. Bu günden itibaren ölenlerin hepsi sizin yüzünüzden ölecek!" ifadelerini kullandı. Zelenskiy, bir diğer konuşmasında ise halen Ukrayna'da olduğunu belirterek, "Kiev'deyim. Kimse hiçbir yerden kaçmadı" dedi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

00.10 ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in nükleer güçlerin de dahil olduğu stratejik kuvvetleri teyakkuza geçirme talimatından bu yana Rusya'nın nükleer kuvvetlerinin konuşlanmasında değişiklik görmediklerini belirtti.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

RUSYA UKRAYNA SAVAŞI 9. GÜN HABERLERİ

23.39 ABD Başkanı Joe Biden, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarına ilişkin "Bu saldırı, sadece Ukrayna'ya değil Avrupa'nın güvenliğine, küresel barış ve istikrara karşıdır. " değerlendirmesinde bulundu.

 

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

23.35 Ukrayna'da Nikolaev yakınlarındaki Kulbakino Havaalanı, Ukrayna askerlerinin operasyonlarının ardından Ruslardan geri alındı.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

23.20 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna'dan bugün yola çıkan 310 kişi ile toplam tahliye edilen Türk vatandaşı sayısının 11 bin 24 olduğunu açıkladı.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

23.22 Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, "RusyaUkrayna'yı yıkmaya karar vermiş" dedi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

23.20 Birleşmiş Milletler (BM), Ukrayna'da 24 Şubat'tan bu yana ölen ve yaralanan sivillerin sayısının 1000'i geçtiğini açıkladı.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

23.07 Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Rusya'nın Zaporijya Nükleer Santrali'ne saldırısını "sorumsuzluğun zirvesi" olarak nitelendirerek, bu ülkeye santral çevresindeki saldırılarını durdurma çağrısı yaptı.

 

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

22.40 Rusya sosyal medya siteleri Facebook ve Twitter'a erişimi yasakladı.

22.38 Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı askeri harekatın ardından G7 ülkeleri tarafından yayınlanan ortak bildiride, "Rus saldırganlığına yanıt olarak daha ciddi yaptırımlar uygulamaya devam edeceğiz" ifadeleri yer aldı.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

22.30 Beyaz Saray, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları konusunda soruşturmalarının sürdüğünü ve sivillerin kasıtlı hedef alınmasını "savaş suçu" olarak değerlendireceğini bildirdi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

22.22 ABD Dışişleri Bakanı Blinken: İttifakın doğu kanadına 9 bin asker gönderdik. Blinken: Uçuşa yasak bölge ilanı savaş demek olur.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

RUSYA'DAN MİSİLLEME

22.18 Rusların haklarına zarar veren yabancıların mal varlıklarına el konulacak

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

22.03 Kiev'de yeniden siren sesleri yükseldi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

20.45 Rus diplomat: Ukrayna ile Türkiye'de buluşma teklifi iyi bir fikir

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

"UKRAYNA DÜŞERSE AVRUPA DÜŞER"

20.37 Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy açıklamalarda bulundu. Avrupa'ya seslenen Zelenskiy, "Ukrayna halkıyla birlikte direniyoruz. Ülkemizi savunuyoruz. Ukrayna düşerse Avrupa düşer" ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

20.15 Birleşmiş Milletler ABD Daimi Temsilcisi Linda Thomas-Greenfield, "Nükleer tesisler bu çatışmanın bir parçası olamaz" dedi. Thomas-Greenfield, "BM Güvenlik Konseyi Başkan Putin'den bunun bir daha gerçekleşmeyeceğini söylemesini bekliyor. Putin'i Ukrayna sınırlarına saygı göstermeye çağırıyoruz. Bu saldırılar derhal durdurulmalıdır" ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

BAŞKAN ERDOĞAN, ZELENSKİY İLE GÖRÜŞTÜ

19.30 Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile görüştü. Görüşmede Ukrayna'daki son durum ele alındı. Zelenskiy, "Türkiye'nin desteğine minnettarız" dedi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

19.20 Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ve Türkiye-Birleşik Krallık ilişkileri ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısının derhal sonlandırılması ve acilen ateşkese gidilmesi için çaba göstermeyi sürdürdüklerini ifade etti.

 

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

18.56 Putin: Görüşmelerde Ukrayna'nın yapıcı olacağını umuyorum.

18.16 ABD'nin Kiev Büyükelçiliği, Rusya'nın Ukrayna'daki Zaporijya Nükleer Santrali'ne yönelik saldırısına tepki göstererek, "Bir nükleer santrale saldırmak savaş suçudur." ifadesini kullandı.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

18.10 Eski Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko: Çok basit bir mesajım var. Sayın Putin Ukrayna'dan çık. 10 bin Rus askeri çoktan öldü, boşuna öldüler. Sizin fikirleriniz nedeniyle öldüler. Durun artık, çıkın. Biz Ukraynalılar barış istiyoruz. Ama gerekirse toprağımız için, geleceğimiz için savaşacağız. Size de hiçbir şans vermeyeceğiz

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

17.58 Ukrayna Dışişleri Bakanı: Rusya Suriye'deki taktikleri uyguluyor.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

17.50 Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit, yaptığı yazılı açıklamada, Şansölye Scholz'un Putin ile telefonda görüştüğünü belirtti.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

17.37 Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Batılı ülkelerin uyguladığı yaptırım kararlarına ilişkin, "Maalesef böyle yaptırım kararları alındı. Ancak bu yaptırımların amacı, yaptırım uygulanan kişinin tutumunu değiştirmekse ve Putin'i desteklemeyi engellemekse o zaman bu yaptırımların başarılı olma şansları yok" dedi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

17.00 Ukrayna ordusu, Rusya'nın konuşlandığı bir askeri üssü topçu atışlarıyla hedef aldı.

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarının 9. günü birçok kentte ve bölgede çatışmalar aralıksız sürüyor. Ukrayna ordusu, Kiev'in kuzeyinde yer alan Kozarovichi bölgesinde Rus ordusunun kurduğu askeri üssü vurdu. Bölgenin farklı noktalarında çatışmaların devam ettiği öğrenildi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

16.28 Almanya'dan aşırı sağcıların savaşa katılmak için Ukrayna'ya gittiği bildirildi.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Maximilian Kall, yaptığı açıklamada, ülkedeki aşırı sağcıların Ukrayna'da savaşmak istediğini belirterek, Alman güvenlik birimlerinin bu çevrelerden vatandaşların çatışmalara katılmak için bölgeye gittiği bilgisine sahip olduğunu aktardı.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

"BU SAVAŞIN TARAFI DEĞİLİZ, PUTİN DURMALI!"

15.52 NATO toplantısı sonrası Genel Sekreter Jens Stoltenberg önemli açıklamalarda bulundu. Stoltenberg, "Rusya Devlet Başkanı Putin bu savaşı derhal durdurmalıdır. Biz bu savaşın tarafı değiliz. Gerilimin bir an önce sona ermesini istiyoruz. Bu Putin'in savaşı ve biz bunun bedelini ödeteceğiz. Putin şartlara bağlamadan güçlerini Ukrayna'dan çekmeli." dedi.

Genel sekreter açıklamasında, "Biz savaşa dahil olursak, savaş Ukrayna topraklarından çıkıp tüm dünyaya yayılır. Bu da yaşanan acıları artırır. O yüzden Ukrayna'ya destek olacağız ama savaşa dahil olmayacağız." ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

15.36 Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Rusya-Ukrayna savaşının ilk 7 gününde 500 bin çocuğun evlerini terk etmek zorunda kaldığını bildirdi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

15.28 Çin'in, Rusya-Ukrayna savaşında Avrupa'nın en büyük santrali Zaporijya Nükleer Santrali'nde çıkan yangın nedeniyle "endişeli" olduğu açıklandı.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vang Vınbin yaptığı açıklamada, santralde çıkan yangınla ilgili haberleri endişeyle izlediklerini belirterek ilgili taraflardan nükleer tesislerin güvenliğini sağlamaları çağrısında bulundu.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

15.15 Almanya'da muhalefette bulunan Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Friedrich Merz, Rusya'nın Ukrayna'ya açtığı savaşta NATO'nun müdahalesinin mümkün olabileceğine inandığını söyledi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

15.00 Kremlin: Görüşmelerde Ukrayna tarafına sorunun çözümünü bizim nasıl gördüğümüzü ilettik. Şimdi ne olacağı Ukrayna'nın reaksiyonuna bağlı.

Kremlin: Putin ile Biden arasında bir görüşme için ABD ile temas yok. Müzakereler sonrası Ukrayna'nın reaksiyonunu bekliyoruz, Ukrayna ile üzerinde anlaşılmış bir belge yok. Şimdi Rusların Putin'in etrafında toplanmaları zamanı.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

14.58 Avrupa Birliği (AB), Rusya ile sınır ötesi iş birliği ve araştırma programlarının askıya alındığını bildirdi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

PUTİN'DEN DÜNYAYA ÇAĞRI

14.11 Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya ile ilişkilerde komşu ülkelerin durumu tırmandırmaması gerektiğini belirterek, "Komşularımıza karşı kötü bir niyetimiz yok. Tüm yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz." dedi.

Putin, yeni bir Rus gemisinin suya indirilmesiyle ilgili toplantıya video konferans yöntemiyle bağlanarak açıklamalarda bulundu.

Rusya'nın zorluklara rağmen gelişmeye devam edeceğini kaydeden Putin, "Ülke genelinde ulaştırma ve lojistik altyapısını güçlendireceğiz. Bunu Baltık Denizi'nde, Kuzey Kutbu'ndaki bölgelerimizde Uzak Doğu'da gerçekleştireceğiz." ifadesini kullandı.

Putin, komşu ülkelerle ilişkilerin bozulmasını istemediklerini aktararak, "Komşularımıza karşı kötü bir niyetimiz yok. Durumu daha da kötüleştirmemelerini ve herhangi bir kısıtlama getirmemelerini tavsiye ederim. Tüm yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

13.53 BM İnsan Hakları Konseyi, Rusya'yı kınayan ve Ukrayna'daki tüm insan hakları ihlallerini soruşturacak bağımsız soruşturma komisyonu kurulmasına ilişkin karar tasarısını kabul etti.

RUS GENERAL ÖLDÜRÜLDÜ İDDİASI

13.26 Ukrayna İçişleri Bakanlığı Danışmanı Anton Geraşenko, ülkesine saldıran Rus ordusundan bir generalin öldürüldüğünü duyurdu.

Geraşenko, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Rusya 41. Ordu Komutan Yardımcısı Tümgeneral Andrey Sukhovetsky'nin Ukrayna askerlerince Çernigiv bölgesinde öldürüldüğünü iddia etti.

 

 

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

13.20 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya-Ukrayna savaşını görüşmek üzere Brüksel'deki NATO karargahında düzenlenen olağanüstü toplantı öncesi İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss ve Romanya Dışişleri Bakanı Bogdan Aurescu ile bir araya geldi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

13.16 Rusya'nın en büyük hava yolu şirketlerinden S7, tüm uluslararası uçuşlarını iptal ettiğini duyurdu.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

13.03 Rusya Başbakan Birinci Yardımcısı Andrey Belousov, ülkede üretimlerini durdurup çalışanlarını işten çıkartan yabancı şirketlere, iflas süreçlerini hızlandırarak müdahale edeceklerini söyledi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

12.50 Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'ndan olayla ilgili "Reaktörler zarar görmedi, radyoaktif sızıntı yok" açıklamasında bulunuldu.

12.25 Rus ordusu Zaporijya Nükleer Santrali'ne saldırdı. Rus tankçıları, nereyi vurduklarını iyi biliyordu. Çernobil'den 6 kat büyük bir felaket olabilirdi. Bu bir terördür.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

 

ZELENSKİY'DEN AÇIKLAMA: FELAKET OLABİLİRDİ

12.25 Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rus ordusunun Ukrayna'daki Zaporijya Nükleer Santrali'ne saldırdığını belirterek, "Rus tankçıları nereyi vurduklarını iyi biliyordu. Çernobil'den 6 kat büyük bir felaket olabilirdi. Bu bir terördür." dedi.

 

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

11.46 Rusya'nın kuşattığı Azak Denizi'ndeki Mariupol liman kentinde, Ukrayna Ulusal Muhafızları'nın direnişinin devam ettiği ancak Rusya ordusunun yerleşim yerlerini hedef alan bombardımanın sürdüğü belirtildi.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

11.40 ABD Dışişleri Bakanı Blinken: NATO savunma amaçlı bir ittifaktır. Biz çatışma istemiyoruz. Ama çatışma bize gelirse buna hazırız

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

11.18 Rus askeri birlikleri, Ukrayna'nın Jitomir kentindeki bir okulu vurdu.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

11.12 Rus parlamentosu, silahlı kuvvetleri hakkında 'sahte' bilgi yaymayı suç sayan bir yasa çıkardı.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

10.38 Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı, Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda Rusya birliklerinin operasyonel rezervlerinin çoğunu Kiev'i kuşatma girişimi sırasında tükettiğini ve yedek beklediğini duyurdu.

SON DAKİKA HABERİ: Rusya Ukrayna savaşında Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu karar savaş ilanıdır...

10.37 Ukrayna Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Rus güçlerinin son 9 gündeki kayıplarına ilişkin bilgi paylaşıldı.

Açıklamada, Ukrayna'ya saldıran Rus ordusundan 9 bin 166 askerin öldüğü, Ukrayna ordusunun Rusya'ya ait 33 uçak, 37 helikopter, 251 tank, 939 zırhlı araç, 105 top ve 2 hafif sürat teknesini imha ettiği belirtildi.

Rus güçlerinin ayrıca 50 roketatar sistemi, 404 araç, 60 yakıt aracı, 18 hava savunma sistemi ve 3 İHA kaybettiği aktarılan açıklamada, bu rakamlara devam eden çatışmaların bilgilerinin dahil edilmediği kaydedildi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefonda görüştü

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı