sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda devir teslim... Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, görevi devraldı

Son dakika haberi... Tarım Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapılıyor. Bekir Pakdemir'li görevi Vahit Kirişçi'ye devrediyor. Kirişçi, "Türkiye pek çok üründe kendi kendine yeterliliği olan bir ülke olarak örnek bir ülke oldu. Biz bu ülkenin bahçesiyle meşgul olan tüm üreticilerimize müteşekkir olmamız gerekir. Orman kısmı da bizim için son derece önemli. Bunlara ilişkin de ormanımızın vazgeçilmez olduğunu da yaşadık." dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda devir teslim... Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, görevi devraldı
Tarım ve Orman Bakanlığı'nda devir teslim... Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, görevi devraldı Admin
Bu içerik 124 kez okundu.
Reklam

 

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda devir teslim... Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, görevi devraldı

Giriş Tarihi: 04.03.2022  12:21 Güncelleme Tarihi: 04.03.2022  14:40

Tarım Bakanı Vahit Kirişçi koltuğu devraldı ilk açıklama: Tarımı ihmal edenler çok oldu!

Cumhurbaşkanı Kararı ile görevden af talebi kabul edilen Bekir Pakdemirli'den boşalan Tarım ve Orman Bakanlığına atanan Vahit Kirişci, görevi devraldı.

Son dakika: Tarım Bakanlığında devir teslim | Vahit Kirişçi görevi Bekir Pakdemirli'den devraldı

Son dakika haberi... Tarım Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapılıyor. Bekir Pakdemir'li görevi Vahit Kirişçi'ye devrediyor. Kirişçi, "Türkiye pek çok üründe kendi kendine yeterliliği olan bir ülke olarak örnek bir ülke oldu. Biz bu ülkenin bahçesiyle meşgul olan tüm üreticilerimize müteşekkir olmamız gerekir. Orman kısmı da bizim için son derece önemli. Bunlara ilişkin de ormanımızın vazgeçilmez olduğunu da yaşadık." dedi.

Son dakika: Tarım Bakanlığında devir teslim | Vahit Kirişçi görevi Bekir Pakdemirli’den devraldıTarım Bakanlığı görevini devreden Bekir Pakdemirli şu ifadeleri kullandı:

Birçok alanda ciddi kırsala destek ve kırsalda iş imkanı sağlama desteğimiz oldu.

Bu organize sanayi bölgelerinde Türkiye'nin ve Avrupa'nın ilk ve kez organize bölgesini kurmuş olduk. Su tarım için olmazsa olmaz. Suyun gücünü milletimizle buluşturmak için var gücümüzle çalıştık.Biz planlamalarımızı yaparken ülkemizin önümüzdeki yüzyıldaki ihtiyaçlarıyla çalışmalarımıza devam ettik. Ormanlık alanımızı 22,9 milyon hektara getirdik. Dünyada orman varlığında 10 basamak yükseltme şansımız da oldu. Cumhuriyet tarihinin en büyük kampanyası olan 'Geleceğe Nefes Ol' kampanyasını başlattık. Bu kampanya milletin bir unsuru haline geldi.

Tarımsal hasılamız 2.2 kat artışla 407 milyar liraya geldi. Avrupa'da ilk dünyada da 10. sırada Türkiye yerini garantilemiş oldu. Geçen yıl itibariyle Türkiye hem kendi kendine yetmişti hem de 25 milyar dolar ihracat yaptı. Türkiye böyle bir zor dönemde, hala pandemiyi yaşıyoruz, hala kuraklığın etkilerini yaşadık, görev süremizin en az yarısı pandemiyle, kuraklıkla, orman yangınlarıyla geçti. Tüm bu çalışmaları yaparken 25 milyar dolar ihracatımızla da belli bir noktaya ülkemizi getirme şansımız oldu. Toplam bitkisel üretimimiz 2020 yılıyla cumhuriyet tarihinin rekoru olmuştur. özel jet kiralama

Küçükbaşta Avrupa'da birinciliğimiz vardı, devam ediyor Büyükbaşta da Avrupa'da 1. sıraya yerleştik. Ekibime çok çok teşekkür ediyorum, bir şeyler yaptıysak onların sayesinde oldu. En büyük teşekkür Sayın Cumhurbaşkanımıza, her zaman bize destek oldu. Sözü sayın bakanımıza bırakıyorum.

Tarım ve Orman Bakanlığı'na atanan Vahit Kirişci, görevi Bekir Pakdemirli'den devraldı. Bakan Kirişci, "Bu bir bayrak yarışıdır. Mutlaka muayyen bir süre bir koltukta oturulacaktır, günü geldiğinde o bayrağı daha yukarılara taşımak adına yeni bir arkadaşımız büyük bir heyecan ve hevesle bu görevi ifa edecektir" dedi. smm panel

Görevden affı kabul edilen Bekir Pakdemirli'nin yerine atanan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bakanlıkta düzenlenen törenle görevi devraldı. Bakan Kirişci, Pakdemirli’ye teşekkür ederek, "Aslında bakanlığımızın bugünkü hali ile neredeyse dokunmadığı bir alan yok. Dolayısıyla küresel iklim değişiminin böyle güncel bir başlık haline geldiği bir dönemde tarımın ne kadar önemli, vazgeçilmez bir sektör olduğunu hep birlikte görmüş olduk. Maalesef çok önceleri tarımı ihmal edenler çok oldu. Ama hükumetimiz döneminde 2002'den bu yana, ki ben de 22 ve 23’üncü dönemde Meclis’te Tarım Komisyonu Başkanı olarak verilen o görevi ifa etmeye çalıştım. O dönemde hukuk devletinin olmazsa olmazı olan mevzuat kısmı bu sektöre kazandırıldı. Düşünün bir tarım ülkesinden söz ediyorsunuz, kendi kendine yeterliliğinden bahsediyorsunuz ama bir Tarım Kanunu’nuz yok veya bir tohum, bir ürün üretimi için kullanılan materyalden söz ediyorsunuz, bir Islahçı Hakları Kanunu yok. Çiftçinin örgütlenmesi ile ilgili birtakım birlikler olsun, ziraat odaları olsun bunlarla ilgili kanun yok" dedi.

'BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR'

Bakan Kirişci, bakanlığın gerçekten önemli bir görev alanını oluşturan Gıda Kontrol biriminin çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Mesela bunlara ilişkin de o dönemde çıkarılmış olan mevzuatlarla tarım, ihtiyacı olan mevzuata kavuşmuş durumda. Yürütme adına bu görevi ifa eden, 2002 yılından bugüne kadar görev almış bütün bakanlarımız, tıpkı Pakdemirli Bakanımız gibi bunun gereklerini, icaplarını yerine getirmeye çalıştılar. Biz, hepsine teşekkür ediyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Mutlaka muayyen bir süre bir koltukta oturulacaktır, günü geldiğinde o bayrağı daha yukarılara taşımak adına yeni bir arkadaşımız büyük bir heyecan ve hevesle bu görevi ifa edecektir. Dolayısıyla bu hizmetler inşallah aksamadan, durmaksızın devam edecek" diye konuştu. Uluslararası evden eve nakliyat

İlgili Haber

Tarım ve Orman Bakanlığında görev değişimiTarım ve Orman Bakanlığı'nda görev değişimiHaberi görüntüle

'GURURDAN KİBİRDEN RABBİME SIĞINIRIM'

Bakan Kirişçi, ‘stratejik’ kavramının önemine değinerek, "Eğer bir şeye stratejik diyorsanız, aynı zamanda onun vazgeçilmezliğinden de söz etmiş olursunuz. Vazgeçilmez ve stratejik olan bir şeyi de mutlak suretle bulunurlukla eşleştirmek lazım. Yani bir şeye 'stratejik' diyeceksiniz; ama bununla ilgili bulunurluk konusunda eksiğiz, noksanız. Şu ana kadar Türkiye, pek çok üründe kendi kendine yeterliliği ve sonrasında da ihracatı olan bir ülke olarak örnek bir ülke oldu. Biz bu manada da bu ülkenin tarlasını işleyen, bahçesi ile meşgul olan, ahırda, kümeste, ağılda hayvanları ile hemhal olan bütün üreticilerimize müteşekkir olmamız gerekir. Tabii ki bu bakanlık sadece tarımla sınırla olan bakanlık değil. Bu bakanlığın bir de orman ile ilgili kısmı var. Orası da bizim için son derece önemli. Ne kadar önemli olduğunu geçtiğimiz yıl yaşadığımız o doğal afette gördük. Bunlara ilişkin de ormanımızın vazgeçilmez olduğunu, orman köylümüzün mutlaka korunması kollanması gerektiğini de yaşadık. Tarıma yönelik teknolojiyi desteklememiz gerekiyor. Gururdan, kibirden Rabbimize sığınırız. Bunların hepsinin geçici olduğunu hiç aklımızdan çıkarmayız. Şayet çıkardığımız bir gün olursa da basın mensubu arkadaşlarımızın da hatırlatmasını isteriz. Bu ülkenin her şeyi var. İnşallah biz de hoş seda bırakırız bu gök kubbede" dedi. Epoksi zemin kaplama

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı