sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert

Ukrayna'dan Rusya'ya önemli mesaj: Görüşmelerin Türkiye'de yapılması konusunda ısrarcıyız

Son dakika haberlere göre, Ukrayna'yı üç koldan işgal etmeyi deneyen Rusya lideri Putin, bu sabah Harkov'u cehenneme çevirdi. Top mermisi düşmeyen yerin bulunmadığı şehirde en az 21 kişi öldü, 112 yaralı var. Öğle saatlerinde ise şehir Ruslar tarafından füzelerle hedef alındı. Ukraynalı yetkililer, işgalin başlangıcından bu yana Rus ordusunun ne kadar sivili öldürdüğünü açıkladı. Rus devlet medyasının sunduğu alternatif gerçekliğin, Salı günü saat 17:00'de gösterilenden daha iyi bir örneği olamazdı. BBC World TV, bültenini başkent Kiev'deki bir TV kulesine Rus saldırısının haberleriyle açarken, Rus televizyonu Ukrayna'nın kendi şehirlerine saldırı gerçekleştirdiğini duyuruyordu.

Ukrayna'dan Rusya'ya önemli mesaj:  Görüşmelerin Türkiye'de yapılması konusunda ısrarcıyız
Ukrayna'dan Rusya'ya önemli mesaj:  Görüşmelerin Türkiye'de yapılması konusunda ısrarcıyız Admin
Bu içerik 107 kez okundu.
Advert

'İyi akşamlar sayın seyirciler, Ukraynalılar kendi şehirlerine saldırıyor'
Giriş Tarihi: 02.03.2022 13:22 Güncelleme Tarihi: 02.03.2022 16:16


Rus devlet medyasının sunduğu alternatif gerçekliğin, Salı günü saat 17:00'de gösterilenden daha iyi bir örneği olamazdı. BBC World TV, bültenini başkent Kiev'deki bir TV kulesine Rus saldırısının haberleriyle açarken, Rus televizyonu Ukrayna'nın kendi şehirlerine saldırı gerçekleştirdiğini duyuruyordu.

'İyi akşamlar sayın seyirciler, Ukraynalılar kendi şehirlerine saldırıyor'

Salı günü, normal çalışma düzeni Moskova saatiyle 05:30'da kesintiye uğradı. Sunucular, yayın akışının 'bilinen olaylar nedeniyle' değiştirildiğini ve daha fazla haber ve güncel olay olacağını duyurdu. Haber bülteni, Ukrayna kuvvetlerinin Rus askeri donanımını yok ettiğine dair haberlerin yanlış olduğunu ve 'deneyimsiz izleyicileri yanıltmak' için tasarlandığını öne sürdü. 

12 bin kilometreden Ukrayna'ya füze sevkiyatı!
İLGİLİ HABER
12 bin kilometreden Ukrayna'ya füze sevkiyatı!

Peki Rus TV izleyicileri savaşla ilgili ne görüyor? Aşağıdaki karede, 1 Mart Salı günü, Kremlin ve onun kurumsal müttefikleri tarafından kontrol edilen ülkenin önemli TV kanallarında dolaşan Rus vatandaşlara ne izletildiğine dair bir anlık görüntü yer alıyor. 

İyi akşamlar sayın seyirciler, Ukraynalılar kendi şehirlerine saldırıyor

 

Sabahın ilerleyen saatlerinde, Moskova saatiyle 08:00'de, Kremlin'in kontrolündeki Gazprom'un bir yan kuruluşu olan NTV televizyon kanalından sabah bültenini izliyoruz. Haber neredeyse tamamen Ukrayna'nın doğusundaki Donbas bölgesinde, 24 Şubat'ta Rusya'nın Ukrayna'yı Nazilerden arındırmak içinbaşlattığı "özel askeri operasyonuna" odaklanıyor.

Rus patronlara çok kötü haber! Villa, yat ve lüks otomobillere devlet el koyacak
İLGİLİ HABER
Rus patronlara çok kötü haber! Villa, yat ve lüks otomobillere devlet el koyacak

Kuzeyde Belarus'tan, Ukrayna'nın başkenti Kiev'e doğru sinsice ilerleyen kilometrelerce uzunluktaki askeri konvoydan ise kesinlikle söz edilmiyor.

Rusya'nın her ikisi de devlet kontrolündeki en popüler iki kanalı olan Rossiya 1 ve Kanal 1'de, Ukrayna kuvvetleri Donbas bölgesinde savaş suçları işlemekle suçlanıyor. Rossiya 1 sunucusu, Ukrayna'daki sivillere yönelik tehdidin Rus güçlerinden değil, "Ukrayna milliyetçilerinden" kaynaklandığını söylüyor ve şöyle devam ediyor: "Sivilleri canlı kalkan olarak kullanıyorlar, kasıtlı olarak yerleşim bölgelerine saldırı sistemleri yerleştiriyorlar ve Donbas'taki şehirlerin bombalanmasını hızlandırıyorlar."

Putin tuzağa mı çekildi?
İLGİLİ HABER
Putin tuzağa mı çekildi?

Channel One'ın sunucusu, Ukrayna birliklerinin "sivillere ve Rus kuvvetlerine karşı provokasyon eylemleri" kapsamında 'konutları ve depoları bombalamaya hazırlandığını' duyurdu.

İyi akşamlar sayın seyirciler, Ukraynalılar kendi şehirlerine saldırıyor

 

Ukrayna'daki olaylar savaş olarak adlandırılmıyor. Bunun yerine saldırı, askeri altyapıyı hedef alan bir askerden arındırma operasyonu veya "halk cumhuriyetlerini savunmak için özel bir [askeri] operasyon" olarak tanımlanıyor.

'İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI' ÖRNEĞİ

Devlet kontrolündeki TV'de sunucular ve muhabirler, Rusya'nın Ukrayna'daki "özel askeri operasyonu" ile Sovyetler Birliği'nin Nazi Almanyası'na karşı savaşı arasında "tarihi paralellikler" çizmek için duygusal bir dil ve görüntüler kullanıyor.

Rus askerinden korkunç iddialar!
İLGİLİ HABER
Rus askerinden korkunç iddialar!

Rossiya 1'in kardeş kanalı Rossiya 24'te yayınlanan bir sabah programının sunucusu, "Kendilerini korumak için çocukları kullanan milliyetçilerin taktikleri, İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana değişmedi" diyor.

Ukrayna'nın ardından sırada Moldova mı var? Belarus'tan dikkat çeken harita
İLGİLİ HABER
Ukrayna'nın ardından sırada Moldova mı var? Belarus'tan dikkat çeken harita

Batı medyası Putin'in saldırısının hızlı bir ilerleme sağlayıp sağlamadığını sorarken, Rus televizyonu Rus operasyonlarını çok başarılı olarak gösteriyor. Düzenli güncellemeler, imha edilen Ukrayna donanımı ve silahlarının sayısını veriyor. Sabah haberleri, 1100'den fazla Ukrayna askeri altyapı tesisinin devre dışı bırakıldığını ve yüzlerce donanımın imha edildiğini söylüyor. Herhangi bir Rus zayiatından ise söz edilmiyor.

İyi akşamlar sayın seyirciler, Ukraynalılar kendi şehirlerine saldırıyor

Ukrayna'dan Rusya'ya önemli mesaj: Türkiye konusunda ısrarcıyız

Rus sabah haber bültenleri, ordusunun Ukrayna'nın diğer bölgelerindeki saldırıları zar zor kabul ediyor. Devlet televizyonu muhabirleri, insanların evlerinin bombalandığı iki büyük şehir olan Kiev ve Harkiv gibi yerlerden haber geçmiyor.
Giriş Tarihi: 2.3.2022  16:11

Rus ordusunun bombaladığı Kiev'deki TV kulesinin son hali


Son dakika: Rusya Ukrayna savaşı ile ilgili çarpıcı sözler: Putin tuzağa düştü, aklımız ile oynuyorlar!

Son dakika: Rusya Ukrayna savaşı ile ilgili çarpıcı sözler: Putin tuzağa düştü, aklımız ile oynuyorlar!

Son dakika haberi: Rusya Ukrayna savaşı her geçen gün farklı bir boyuta evriliyor.

Rus ordusu birçok kritik noktada hakimiyet kurarken, Ukrayna ordusu da kentlerin düşmemesi için direniyor. Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili çok çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Ağar, Rusya'nın 65 KM uzunluğunda askeri konvoyunun bir yolda görüntülenmesini, 'Bir gariplik var.' diyerek değerlendirdi. Ağar, "Bu bize bir şey anlatıyor. Ya o orduya dokunmaktan korkuyorlar ya da bununla ilgili aralarında bizim bilmediğimiz bir başka fotoğraf var." dedi. Ağar, Zelenskiy, Putin ve ABD arasındaki denkleme de dikkat çekti.

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abullah Ağar, Rusya-Ukrayna savaşında bazı tuhaflıklar olduğunu belirtti. Ağar, "Şimdi soru şu kolordudan yüksek bir birim nasıl oluyor da bir yolun üzerine diziliyor. Neden Ukrayna ordusu buna karşı bir etkide bulunmuyor. Çok net o ordunun orada dokunulmazlığı var demek. Bu bize bir şey anlatıyor. Ya o orduya dokunmaktan korkuyorlar ya da bununla ilgili aralarında bizim bilmediğimiz bir başka fotoğraf var." dedi.

"KARŞI TARAF İÇİN ÇOK KOLAY BİR YER"

Ağar'ın çarpıcı değerlendirmesi şöyle:

Ben bu konvoyu Belarus'un içerisinde görsem veya Rusya'nın derinliklerinde görsem hani çok kanıksamam. Ama bir harekat alanında taktiksel bir alanda idari bir intikal yapan bir konvoy. Yani bu bir savaş için savaşan taraflardaki karşı taraflar için çok kolay bir yer. 64 kilometre derinlikten yanaşıyor durmadan. Belki bu 100 kilometre alanda ve bunun etrafında yer alıyor.

"ORTADA BİR GARİPLİK VAR"

Ukrayna ordusuna sorum şu bir tane mi topçusu yok? Bir tane mi havancısı yok? Bir tane sivil adam geçmişte askerlik yapmış 2 tane anti tank mayınını önüne koyduramıyor musunuz? Bir tane köprüyü menfezi patlatıp yolu trafiğe kapatamıyor musunuz? İki roket atarı ateşleyip öndeki bir tane en arkadakini vurup kitliyemiyor musunuz? Ortada bir gariplik var.

"KOLORDUDAN FAZLA BİRLİK"

Ruslar bir harekat alanında bu kadar büyük bir birlik bir kolordu seviyesinde. 5-6 tane aracın yan yana durduğu görülüyor. Son derece esnek bir şey yapacağım. 50 metrede bir tane araç olsa. Bu bir kilometrede bir araç demek. 64 kilometrede 1280 araç demek. 1280 araç ki belki 5 bin 6 bin araç var ama esnetiyoruz. Bu sadece bu haliyle bile bir tümenden fazla birliğe karşılık geliyor. 5, 6 ila çarpın bu orduya karşılık kolordudan yüksek birime karşılık geliyor.

"BİZİM BİLMEDİĞİMİZ BİR BAŞKA FOTOĞRAF VAR"

Şimdi soru şu kolordudan yüksek bir birim nasıl oluyor da bir yolun üzerine diziliyor. Neden Ukrayna ordusu buna karşı bir etkide bulunmuyor. Çok net o ordunun orada dokunulmazlığı var demek. Bu bize bir şey anlatıyor. Ya o orduya dokunmaktan korkuyorlar ya da bununla ilgili aralarında bizim bilmediğimiz bir başka fotoğraf var.

"SAVAŞIN MANİPLE EDİLDİĞİ BİR SÜREÇ VAR"

"Bu bizim bildiğimiz bir savaş değil. Bunu bir güç mukayesesi içinde değerlendiremiyoruz. Savaş alanı dış müdahaleye açık ve şu anda savaş kendi dinamikleri içerisinde yürümüyor. Burada bir jeopolitik baskı var, stratejik ve siyasi etki var. Savaşın siyasi hedeflere ulaşmak için kullanıldığı hatta maniple edildiği bir süreç var.

"RUSYA ASKERİ İNSİYATİFİ ELE GEÇİRDİĞİ İÇİN DEĞİŞİK ŞEKİLLERDE KULLANIYOR"

Müzakerelerin olduğu gün Kiev'e İskender füzesi atılıyor. Rusların uyguladığı böyle taktikler var. Burada siyasi iradeye bir mesaj veriyor. Bu füzenin olduğunu devamının geleceğinin mesajını verip şartlarını istediği gibi kabul ettirme durumu söz konusu. Mücadele alanında askeri inisiyatifi Rusya ele geçirdiği için değişik şekillerde kullanıyor.

"ŞEHRE GİRERSE..."

Rusya nüfusu 20 binden fazla olan hiçbir kente girmedi. Kuşatıyor, belli noktaları tutuyor ve girmiyor. Şehre girerse Putin'in amaçlarında farklı bir yere gidiyor. Bunu gerekirse kullanır ama Putin şu anda bunu yapmıyor. Şu anda savaştan maniple ediliyor. Siyasi liderler 'Rusya ile savaşmayacağız' mesajı veriyor ama tankın önünde fotoğraf veriyor.

"UKRAYNA'NIN ORTAYA KOYACAĞI İRADE SON DERECE ÖNEMLİ"

NATO'da bir dağınıklık vardı, Almanya ve Fransa kendi inisiyatifleri geliştirmeye çalışıyor ve ABD ile İngiltere'ye karşı çıkıyorlardı. Burada kendi ordularını kurup paraları NATO'ya vermek istemiyorlardı.

Rus askerinin sahada savaşmamak için yüzlerce sebebi var. Ukrayna askerinin ise ölmek için sebebi çok çünkü vatanını savunuyor. Eğer Ukrayna erkekleri savaşmazsa sınırlardan kaçan kadın ve çocukların yaşadığı istismar derinleşecek. Burada Ukrayna erkeğinin ortaya koyacağı irade son derece önemli.

"SERMAYE BU SAVAŞIN NERESİNDE?"

Rusya, Suriye'de yaptığı hamlelerle İsrail'e mesajlar verdi ve Golan Tepeleri üzerinde uçuşlar yaptı. Ardından Lazkiye'ye asker gönderdi. Sonra da Rusya, Kiev'de 60 bin Yahudi'nin mezarının olduğu yeri vurdu. İsrail bu savaşın neresinde? Sermaye bu savaşın neresinde? Bu savaş bir sermayenin menfaatleri doğrultusunda yapılıyor.

"ZELENSKİY ELEŞTİRİLMESİ GEREKİRKEN KÖPÜRTÜLÜYOR"

Bu savaş Ukrayna'nın Zelenskiy ile imtihanı, Zelenskiy'nin Rusya ile imtihanı, Rusya'nın İsrail ile intihanı, İsrail'in de insanlıkla imtihanıdır. İnsanlığın da ABD ve İngiltere ile imtihanıdır. Burada yanlış bir şey söylemek istemiyorum ama Zelenskiy bir Yahudi. Sürekli eleştirilmesi gerekirken aksine köpürülüyor.

"BİR HİKAYE ANLATILIYOR, BİZE İNANIN DİYORLAR"

Zelenskiy'nin sezgisel yaklaşımı, Rusya'nın Ukrayna'ya girmesine sebep oldu. Savaşın gerçek anlamını bize anlatılan yerlerde değil kendi gördüğümüz gerçeklerde bulmalıyız. Bize bir şey anlatılıyor. Bir hikaye anlatılıyor. Bunu alın inanın ve birbirinize anlatın deniliyor.
Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde 7. gün! Bölgeden sıcak görüntüler
Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmek için başlattığı vahşi saldırının yedinci gününde de bölgeden korkunç görüntüler gelmeye devam ediyor. Ukrayna'yı üç koldan işgal etmeyi deneyen Rusya lideri Putin, bu sabah Harkov'u cehenneme çevirdi. Top mermisi düşmeyen yerin bulunmadığı şehirde en az 21 kişi öldü, 112 yaralı var. İşte ajansların servis ettiği bölgeden görüntüler...

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler​​​​​​​2Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

4Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler


5Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

6Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

8Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

10Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

12Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

14Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

16Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

18Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

20Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

22Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

24Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

26Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

28Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

30Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

32Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

34Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

36Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

38Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

40Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

42Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

44Rusyanın Ukraynayı işgalinde 7. gün Bölgeden sıcak görüntüler

45

Kahraman dediler ama ortalık karıştı! Bu paylaşımlara dikkat
İLGİLİ HABER
Kahraman dediler ama ortalık karıştı! Bu paylaşımlara dikkat

Artan sayıda genç Rus, haberlerini bağımsız web sitelerinden veya sosyal medyadan alma eğiliminde. Savaş uzadıkça, ölü askerlerin ve savaş esirlerinin daha fazla görüntü ve videosu ortaya çıkıyor. Ancak yetkililer buna, bağımsız medyaya baskıyı artırarak yanıt veriyor.

Rusya - Ukrayna savaşında 7. gün! Rusya-Ukrayna arasındaki 2. barış görüşmesi ertelendi | Doğum hastanesi vuruldu | İşte dakika dakika gelişmeler

Rusya - Ukrayna savaşında 7. gün! Rusya-Ukrayna arasındaki 2. barış görüşmesi ertelendi

Rusya - Ukrayna savaşında 7. gün! Rusya-Ukrayna arasındaki 2. barış görüşmesi ertelendi | Doğum hastanesi vuruldu | İşte dakika dakika gelişmelerDakika dakika Rusya - Ukrayna savaşı haberleri... Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken, 7. gününde taraflar arasında bugün gerçekleştirilmesi beklenen ikinci müzakere görüşmesi ertelendi. Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Herson'da kontrolün sağlandığı belirtildi. Rus askerlerinin Herson'daki ilerleyişi A Haber canlı yayınında ekranlara geldi. Sıcak gelişmelerin ardından açıklama yapan Rusya Dışişleri Bakanlığı, "NATO ile ilişkiler eskisi gibi olmayacak. Çatışma riski var" ifadelerine yer verdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Son dakika: Suudi Arabistan'a giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan Umre ziyareti
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı
Vali Karadeniz, Muradiye OSB Hizmet Destek Alanları Dükkânları Temel Atma Törenine Katıldı