sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Başkan Erdoğan: 2023 seçimlerin kilidi gençlerimiz olacak

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Yerel Yönetimler Gençlik Festivali'nde açıklamalarda buludu. 2023 seçimlerinde 6 milyondan fazla gencin ilk kez oy kullanacağını belirten Başkan Erdoğan, "2023 şeçimlerinin kilidi şu parti bu parti değil gençlerimizdir." ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan: 2023 seçimlerin kilidi gençlerimiz olacak
Başkan Erdoğan: 2023 seçimlerin kilidi gençlerimiz olacak Admin
Bu içerik 77 kez okundu.
Reklam

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Yerel Yönetimler Gençlik Festivali'nde önemli açıklamalar!

Giriş Tarihi: 16.11.2021  14:27 Son Güncelleme: 16.11.2021  16:09

Başkan Erdoğan: 2023 seçimlerin kilidi gençlerimiz olacak

Başkan Erdoğan açıkladı: 2023 seçimlerinin kilidi gençler!

Gençlik Festivali'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2023 seçimlerinde 6 milyondan fazla gencimiz ilk kez oy kullanacak. Önümüzdeki seçimlerin kilidi şu veya bu parti değil, gençlerimizdir" dedi.

Video Player

 

 

 

 

00:32 | 02:42

 

Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkent Millet Bahçesi'nde düzenlenen Yerel Yönetimler Gençlik Festivali'ne katıldı.

Buradaki konuşmasına tüm katılımcıları selamlayarak başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığının nüfusu 100 binin üzerindeki 145 büyükşehir, il ve ilçe belediyemizle düzenlediği gençlik festivalimize hoş geldiniz." diye konuştu.

Son dakika: Başkan Erdoğan’dan Yerel Yönetimler Gençlik Festivali’nde önemli açıklamalar!Son dakika haberleri... Başkan Recep Tayyip Erdoğan Ankara'daki Başkent Millet Bahçesi'nde Yerel Yönetimler Gençlik Festivali'nde önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, "2023 seçimlerinde 6 milyondan fazla gencimiz ilk defa oy kullanacak. Önümüzdeki seçimlerin kilidi şu veya bu parti değil gençlerimizdir. Bizim ihtiyacımız olan kuşak 'Y kuşağı Z kuşağı' değil TEKNOFEST kuşağıdır." dedi. Erdoğan, "Bir parti çıktı, Irak ve Suriye tezkeresine hayır dedi. Sonra da çıkıp Kandil'i yerle bir edeceğini söyledi. Bay Kemal senden hiçbir şey olmaz. Bir başkası da, şehit yakınına söven densiz, utanmaz, arlanmaz milletvekiline sıkı sıkı sarılarak geçerek yüzünü gösterdi. İYİ Parti'nin başındaki kadında ne edep var ne adap var. Başkanı bu şekilde küfrederse onun milletvekili ondan farklı olur mu?" diyerek muhalafete sert çıktı.

Başkan Erdoğan: 2023 seçimlerin kilidi gençlerimiz olacak

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Yerel Yönetimler Gençlik Festivali'nde açıklamalarda buludu. 2023 seçimlerinde 6 milyondan fazla gencin ilk kez oy kullanacağını belirten Başkan Erdoğan, "2023 şeçimlerinin kilidi şu parti bu parti değil gençlerimizdir." ifadelerini kullandı.

Yerel Yönetimler Gençlik Festivali Ankara Millet Bahçesi'nde gerçekleştiriliyor. Başkan Erdoğan festivalin açılışında önemli açıklamalarda bulundu

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Hepinizi en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. Gençlik Festivalimize hoş geldiniz.

Belediyelerimize gençlerimize tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. 6 gün boyunca burada, konserlerden, sinemaya, tiyatroya pek çok etkinlikler düzenlenecek.

İlkinin açılışını yaptığımız gençlik festivalini geleneksel hale getirilmesini hedefliyoruz. Okulların ara tatile de girmesini fırsat bilerek, tüm şehirlerimizden 100 bin öğrencimiz buraya gelecek.

Siyasete gençlik kollarında atılmış birisi olarak burada bulunuyorum. Gökten zembille inmedim, gençlik teşkilatlarında bu işe başladım. Belediye başkanlığımda başbakanlığımda cumhurbaşkanlığımda hep gençler için çalıştım. Geriye dönüp baktığımda, iyi ki gençler için çalışmışım, iyi ki gençlerin önünü açacak işler yapmışım, iyi ki hanım kardeşlerimle birlikte omuz omuza yürümüşüm diyorum.

Erdoğan'dan flaş 2023 açıklaması! Seçimin kilidi onlarBaşkan Erdoğan: 2023 seçimlerin kilidi gençlerimiz olacak

Türkiye en büyük gücü ve avantajını çocukları ve gençleri olarak gören bir ülkedir.

Göreve geldiğimizde seçme ve seçilme yaşı 30'du. Bunu önce 25'e sonra 18'e indiren biz oldu. Bizimle beraber gençler 18 yaşında hem seçme hem seçilme hakkını yakaladı.

SEÇİMİN KİLİDİ GENÇLERİMİZDİR
2023 seçimlerinde 6 milyondan fazla gencimiz ilk defa oy kullanarak, kendisi ve ülkesi için siyasi irade ortaya koyacak. Bu bakımdan gençlerimizin düşünceleri, tespitleri bizim için hayati önemdedir. Önümüzdeki seçimin kilidi şu veya bu parti değil gençlerimizdir.

Bizden önce üniversite sınavına giren her 10 öğrenciden 1'i yüksek öğretime girebiliyordu. Bizim dönemizde sınava giren her öğrencimizin kontenjanı mevcut.

Yurt kapasitelerini artırdık.

Hatırlayın, göreve geldiğimiz harçlardan dolayı öğrencilerin sıkıntılaro vardı. Harçları biz kaldırdık. Öğrencilere verilen burs 45 liracıktı.

BAY KEMAL'İN OLDUĞU YERDE İNKARCILIK VARDIR
Bay Kemal'in olduğu yerde inkarcılık vardır. Bu muhalefet inkarcıdır. Onun için 2023'e çok iyi hazırlanmamız lazım.

Bu ülkede terör var mıydı? Doğu Güneydoğu teröre mahkum edilmiş miydi? Şimdi hamdolsun terörü yok ettik. Artık Doğu'da güneydoğuda vatandaşlarım akşam saatlerinde sokaklara çıkabiliyor. İşte AK Parti budur.

Bugünün gençleri demokrasinin, hak ve özgürlüklerin, teknolojinin en üst seviyede olduğu zamanda büyüyor.

Bunlar tekrar ülkenin üzerine kara bulut gibi çökmek için fırsat kolluyor. Bunların kibirlerini bazı belediyelerde görüyoruz. Karşınıza geçip hükümeti eleştirenleri şöyle bir bakın, eğer bunlar ülkeyi bizden daha iyi yürütecek bilgiye birikime plana projeye sahipse karar sizindir. Hayatında tuğla üstüne tuğla koymamış olanların eleştirilerinin boş teneke gürültüsünden ibaret olduğunu unutmayın.

Milli Mücadelenin kazanılması ve Cumhuriyet'in kurulması gençlerimizin eseridir.

Gelenekten geleceğe, maziden atiye uzanan bir yolu takip edeceğiz. Biz kimsenin rengine, kişiliğine, karakterine rengine bürünmeyeceğiz. Önce kendi medeniyetimizi, kültürümüzü tarihimizi en iyi şekilde öğreneceğiz. Ortak geleceğimizi inşaa edeceğiz.

Bizim ihtiyacımız olan kuşak Z kuşağı, Y kuşağı değil, TEKNOFEST kuşacağıdır. Bizim ihtiyacımız olan nesil Asım'ın neslidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Akşener'e: Yavşaklar diyebilecek kadar seviyesiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Akşener'e: Yavşaklar diyebilecek kadar seviyesiz

Meral Akşener'in Meclis'te yaptığı 'yavşaklar' açıklamasını sert sözlerle eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu kadın nasıl küfrediyor. Yavşaklar diyebilecek kadar seviyesiz" ifadelerini kullandı.

AKŞENER'E VE KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ
Bay Kemal senden hiçbir şey olmaz. Sen 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı'nda, FETÖ'cülerin yönettiği tankların arasından nasıl kaçtıysan, bugün de aynısın. Bir başkası, şehit yakınına söven densiz, utanmaz arlanmaz milletvekiline sarılarak gerçek yüzünü gösterdi. O kadın, hepsi de birbirinin aynı. Biz bunların hangi tıynette olduğunu biliyoruz. Şu İYİ Parti'nin başındaki kadın, bu kadın nasıl küfrediyor, söylemek istemezdim ama söyleyeceğim, parlamento çatısının altında 'yavşaklar' diyebilecek kadar seviyesiz. Başkanı böyle olanın milletvekili farklı olur mu? Üzüm üzüme baka baka kararır. Bunların suyu kaynadı. 2023'te bu kazanı kaynatalım ve bunların işini bitirelim.

Belediye başkanlarımız geçlerimizin kendilerini geliştirebilmeleri için her türlü desteği veriyor

Tarih boyunca toplumların taşıyıcı dinamiklerinin hep gençler olduğunu belirten Erdoğan, gençleri hiçbir baskı, zulüm ve engelin durduramayacağını söyledi. Erdoğan, yakın tarihte bunun sayısız örneğinin olduğunu hatırlatarak Çanakkale Savaşı'nın bu ülkenin gençlerinin yedi düvele meydan okuyuşunun ve canları pahasına zafere yürüyüşünün destanı olduğunu dile getirdi.

Gazi Mustafa Kemal'in Trablus, Suriye, Kafkasya ve Balkanlarda bizzat içinde yer aldığı mücadelelerin hepsinin de bu ülkenin gençlerinin fedakarlığıyla yürütüldüğünü ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Milli Mücadele'nin kazanılması ve Cumhuriyet'imizin kurulması da aynı şekilde gençlerin eseridir. Cumhuriyet döneminde tek parti zihniyetine ve zulmüne karşı verilen mücadelede de gençlerimiz hep en ön saflardaydı. İstiklal Marşı'mızın şairi Mehmet Akif, İstanbul'da vefat ettiğinde cenazesini sessiz sedasız gömmek isteyenler gençlerin ta kendileriydi. Gençler kendilerini hep bu fotoğrafın içinde buldu."

Erdoğan, şair Necip Fazıl Kısakürek'in tüm ömrünü gençlerin heyecanını ayakta tutmak ve harekete geçirmek için harcadığına değinerek şunları söyledi:

"Cemil Meriç, o engin birikimi ve derin kavrayışıyla gençlerimize tüm renkleri ile dünyayı tanıtmak için yıllarını vermiştir. İdeolojisinden bağımsız olarak önemli bir şairimiz olan Nazım Hikmet, gençlerle var olmuş, gençlerle yaşamaya devam etmiştir. Yahya Kemal'den Tanpınar'a, Pakdil'den Karakoç'a kadar medeniyet pınarımızı besleyen isimlerin hepsi de gençlerimizle yol yürümüşlerdir. İletişim imkanlarının kısıtlı olduğu geçmiş dönemlerde bu isimlerin kendilerine de eserlerine de ulaşmak gerçekten zordu. Ama biz o dönemin gençleri olarak ne yapıp edip fikir ve kültür üstatlarımızın önümüze serdiği zenginliklerden hissemize düşeni almanın hep gayreti içinde olduk."

BİZİM İHTİYACIMIZ OLAN KUŞAK Z KUŞAĞI, Y KUŞAĞI DEĞİL TEKNOFEST KUŞAĞIDIR
Bugünün gençlerinin çok daha şanslı olduğunu, hem kolayca geçmişin birikimlerine ulaşma imkanına sahip hem de etkinlikler vesilesiyle yazarlar ve fikir insanlarıyla sık sık bir araya gelebildiklerini dile getiren Erdoğan, daha önemlisi gençlerin küresel düzeyde dolaşma imkanı veren bir iletişim altyapısı üzerinden geçmişte eşi benzeri olmayan, yepyeni ve zengin bir dünyayı kucaklayabildiğinin altını çizdi.

Erdoğan, gençlerin bunu yaparken Hazreti Mevlana'dan alınan ilhamla bir ayağını sıkı sıkıya kendi vatanına ve medeniyetine sabitlemesi, bu anlayışıyla gelenekten geleceğe, maziden atiye uzanan bir yolu takip etmesi gerektiğini aktararak şöyle devam etti:

"Biz kimsenin rengine, kimliğine, kişiliğine, şekline, karakterine bürünmeyeceğiz. Tam tersine kendi rengimizi, bölgemize ve tüm dünyaya vereceğiz. Bunun için önce hep birlikte kendi medeniyetimizi, tarihimizi, kültürümüzü, değerlerimizi en iyi şekilde öğreneceğiz. Sahip olduğumuz bu güçlü temelin üzerine bilimin, teknolojinin, tekniğin yardımıyla hayal ettiğimiz ortak geleceğimizi inşa edeceğiz. İşte bunun için diyorum ki bizim ihtiyacımız olan kuşak Z kuşağı, Y kuşağı değil, TEKNOFEST kuşağıdır. İşte bunun için diyorum ki bizim ihtiyacımız olan nesil Asım'ın neslidir. Bizim ihtiyacımız olan gençlik, 'Kim var?' diye seslenilince sağına soluna bakmadan 'Ben varım' cevabını veren bir gençliktir. Bizim ihtiyacımız olan gençlik, işte burada olduğu gibi ülkesine, işte burada olduğu gibi ülkesine ve milletine gönülden bağlı, çağın tüm donanımlarıyla kuşanmış, istikamet sahibi, nereye gittiğinin bilincine sahip bir gençliktir. Biz gençleri harflerle kuşaklarla bölmüyoruz, A'sından Z'sine hepsini de kucaklayacak eserlerle, hizmetlerle, çalışmalarla bütünleştiriyoruz."

CHP VE İYİ PARTİ'YE SERT TEPKİ: BUNLARIN SUYU KAYNADI
Ülkeye ve millete olduğu gibi gençlere de hiçbir hayrı dokunmayanların karşılaştıkları her sınamada foyalarının döküldüğüne dikkati çeken Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Geçtiğimiz haftalarda bunun çeşitli örneklerine şahit olduk. Bir parti çıktı, Türkiye'nin Irak ve Suriye'ye yönelik sınır ötesi harekatları için gereken tezkereye Meclis'te 'hayır' dedi. Üstelik bununla kalmadı. 'Evet' diyenleri de ihanetle suçladı. Sonra aynı parti çıkıp Kandil'i yerle bir edeceğini, Suriye'de huzuru sağlayacağını iddia etti. Bunlar bölücü örgütün oyuncağı olan partinin güdümüne girme ayıbını, yalan, iftira ve çirkeflik çıtasını yükselterek gizli edebileceklerini sanıyorlar. Bay Kemal, senden hiçbir şey olmaz. Sen, 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı'nda FETÖ'cülerin yönettiği o tankların arasından nasıl kaçtıysan, nasıl oradan Bakırköy Belediyesine gittiysen, sen bugün de aynısın.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki seçimlerin kilidi gençlerimizdir

 

Bir başkası, şehit yakınına söven densiz, terbiyesiz, utanmaz, arlanmaz milletvekiline sıkı sıkıya sarılarak gerçek yüzünü gösterdi. Bunların birbirinden farkı var mı? Hepsi de birbirinin aynısı. Biz bunların hangi tıynette olduğunu zaten biliyorduk. Bu tür vesilelerle bütün milletimiz de görmüş oluyor. Ben sizlerden özür dileyerek bir şey söyleyeceğim. Şu İYİ Partinin başındaki kadın. Kardeşlerim bu kadın nasıl küfrediyor? Beni bağışlayın, söylemek istemezdim ama söyleyeceğim. Parlamento çatısının altında 'yavşaklar' diyecek kadar ileri giden bir kadın. Bunda ne edep var ne adap var. Ne olacak, başkanı bu şekilde küfrederse onun milletvekili ondan farklı olur mu? Çünkü üzüm üzüme baka baka kararır. Sen bir kadınsın ya. Bir kadın nasıl oluyor da bu şekilde küfür ediyor. Bunların suyu kaynadı ama bunların suyunu tam manasıyla kaynatmaya var mıyız? 2023'e hazır mıyız? İnşallah Haziran 2023'te bu kazanı kaynatalım ve bunların işini bitirelim."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki seçimlerin kilidi gençlerimizdir

 

Erdoğan, siyasete ilgi duyan gençlere bunların kötü örnekler olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sakın ola siz, bunlar gibi yapmayın. Siz kartallara bakın, leş peşinde koşan akbabalara değil. Siz aslanlara bakın, onların artıklarıyla beslenen çakallara değil. Siz ulu çınarlara bakın, onlara tutunarak yükselmeye çalışan sarmaşıklara değil. Siz göklerimizi, denizlerimizi, karalarımızı teknolojiyle, eserle, hizmetle donatanlara bakın, yalandan başka söz, yapılanı yıkmaktan başka iş, taciz ve hırsızlıktan başka maharet bilmeyenlere değil. Unutmayın ki siyaset ülkeye ve millete hizmetin en önemli, en etkili araçlarından biridir. İstikametini millet yerine dışarıdaki kimi sinsi çevrelerden ve içerideki sapkınlardan alan siyasetin sonu, işte bunlarınki gibi hüsran olur."

2023 HEDEFLERİMİZ İLE 2053 VİZYONUMUZ, EN BÜYÜK MİRASIMIZ OLACAK
Erdoğan, gençlere ülkelerine ve kendi geleceklerine sahip çıkacakları konusunda güvendiğini belirterek AK Parti'nin kapılarının tüm gençlere sonuna kadar açık olduğunu söyledi.

Hükümet olarak bakanlıklar ve kurumlarla daha çok hizmet verebilmek için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Erdoğan, "Belediye başkanlarımız, gençlerimizin kendilerini geliştirebilmeleri, hayallerini gerçeğe dönüştürebilmeleri, hedeflerine ulaşabilmeleri için her türlü desteği veriyor. Tek istediğimiz vaktinizi ve enerjinizi kendinizi ve kendinizle birlikte ülkenizi hedeflerine ulaştırmaya teksif etmenizdir. Artık çok yaklaştığımız 2023 hedeflerimizle 2053 vizyonumuz sadece kuru bir slogan değil, size bırakacağımız en büyük mirasımız olacaktır." diye konuştu.

ERDOĞAN, BELEDİYE BAŞKANLARINA ÖDÜLLERİNİ VERDİ
Başkan Erdoğan'ın konuşması öncesinde, duyduğu sesleri notaya dökebilme yeteneğine sahip olan doğuştan görme engelli Bager Çalışcı piyano resitali verdi.

Konuşmasının ardından Erdoğan, "Gençlik Hizmetlerine Yönelik Fiziki Belediyecilik Yatırımları", "Kültür, Sanat, Yayıncılık, Eğitim ve Spor Faaliyetleri", "Teknoloji, Girişim, Robotik ve Yazılım Faaliyetleri" temalı 3 ayrı kategoride düzenlenen proje yarışmasında dereceye giren büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanlarına ödüllerini verdi.

Başkan Erdoğan, daha sonra beraberindekilerle festival alanındaki stantları ziyaret etti.

Başkan Erdoğan Cengiz’in ailesini ziyaret ettiBAŞKAN ERDOĞAN CENGİZ'İN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

İşte İstanbul’un yeni şehir planı!İŞTE İSTANBUL'UN YENİ ŞEHİR PLANI!

İşte KKTC’de yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı KompleksiİŞTE KKTC'DE YAPILACAK OLAN CUMHURBAŞKANLIĞI KOMPLEKSİ

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül