sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop
Advert sex shop sex shop sex shop

Diyarbakır annesi PKK'dan kurtardığı oğlunu askere gönderiyor

Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan annelerden Ayşegül Biçer, kanser hastası olmasına rağmen verdiği mücadele ile oğlunu PKK'nın elinden kurtarmayı başarmıştı.PKK'nın elinden kurtardığı oğlunu askere göndermek için kına etkinliği düzenledi.

Diyarbakır annesi PKK'dan kurtardığı oğlunu askere gönderiyor
Diyarbakır annesi PKK'dan kurtardığı oğlunu askere gönderiyor  Admin
Bu içerik 18 kez okundu.
Advert

Oğlunu PKK’dan kurtardı, şimdi askere gönderiyor

Giriş Tarihi: 15.11.2021  20:21Son Güncelleme: 16.11.2021  08:27
"Evladımı PKK'nın elinden söke söke aldım"

HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan annelerden Ayşegül Biçer, verdiği mücadele ile 3 ay önce PKK'nın elinden kurtardığı oğlunu askere göndermek için kına etkinliği düzenledi.

Diyarbakır annesi PKK'dan kurtardığı oğlunu askere gönderiyor 

Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer, HDP il binası önünde yaptığı oturma eylemi sayesinde güvenlik güçlerine teslim olan oğlu Mustafa'yı askere uğurlamaya hazırlanıyor.

Diyarbakır annesi PKKdan kurtardığı oğlunu askere gönderiyor

3 Eylül 2019'da HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan 3 anneden biri olan Ayşegül Biçer, eşi Rauf Biçer ile aylar süren mücadeleleri sonucu güvenlik güçlerine teslim olan oğlu Mustafa'ya 29 Temmuz'da kavuştu.

Diyarbakır annesi PKK'dan kurtardığı oğlunu askere gönderiyor

Oğluna kına yaktı

Mustafa'yı önümüzdeki günlerde askere uğurlamaya hazırlanan Biçer, Diyarbakır Öğretmenevi'nde düzenlenen programda oğluna kına yaktı.

Dağa kaçırılan evlatlarına kavuşmak için Diyarbakır'da oturma eylemini sürdüren bazı anne ve babaların da katıldığı programda konuşan Biçer, gurur verici bir gün yaşadığını söyledi.

Diyarbakır annesi PKK'dan kurtardığı oğlunu askere gönderiyor

"Evladımı PKK'nın elinden söke söke aldım"

"Evladımı terör örgütü PKK ile siyasi kolu HDP'den söke söke aldım. Oğlumu kına yakıp Türk askeri yapacağım. Toprağı, vatanı için savaşacaksa savaşacak, ölecekse ölecek. Evladımı aldığım andan itibaren onu askere göndereceğimi söylemiştim. Rabbime şükürler olsun, bugün ahdimi yerine getireceğim. Çok gurur verici. Allah her anne ve babaya nasip etsin" ifadelerini kullanan Biçer, oturma eylemini sürdüren ailelerin çocuklarına güvenlik güçlerine teslim olmaları çağrısında bulundu.

Tüm anne ve babaları evlat nöbeti tutan ailelere destek olmaya davet eden Biçer, "Gelin evlatlarımızı dağdan indirelim. Böyle gurur verici günleri hep beraber yaşayalım" dedi.

Askere gidecek Mustafa Biçer de terör örgütü PKK'dan kaçarak, güvenlik güçlerine teslim olduğunu anımsatarak, şimdi de askere gitmeye hazırlandığını söyledi.

"Teröre karşı savaşacağım"

Biçer, "Çanakkale'de dedelerimizin düşmana karşı savaştığı gibi ben de askere giderek kardeşlerimle teröre karşı savaşacağım. Çok mutluyum. Böyle bir fırsat kimsenin eline geçmez" açıklamasını yaptı.

"Askere gidince daha da iyi olacağım"

Kaçırılarak ya da kandırılarak dağa götürülenlere teslim olmaları çağrısı yapan Biçer, "Gelin askere gidin. Orada ölmektense vatanına, milletine hizmet ederken şehit olsunlar. Ailemin ve sevdiklerimin yanına geldiğim için çok mutluyum. Psikolojim çok iyi. Askere gidince daha da iyi olacağım. Çünkü orada kardeşlerimiz var" sözlerini kullandı.

Hatice Biçer de ağabeyinin devlete hizmet edeceğini, onu askere uğurlayacaklarını aktararak, "Devletimize, milletimize ve bayrağımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Ağabeyinin eline kına süren Hatice Biçer de, "Kınayı o parmağa sürme sebebim o parmaklarıyla silahı tutacak olmasıdır. Artık devletimize hizmet edecek. Hayırlısıyla askere de yollayacağız. Devletimize, milletimize ve bayrağımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Oğlunu PKK’dan kurtardı, şimdi askere gönderecek

Oğlunu PKK’dan kurtardı, şimdi askere gönderecek

Oğlunu PKK’dan kurtardı, şimdi askere gönderecek

Oğlunu PKK’dan kurtardı, şimdi askere gönderecek

Oğlunu PKK’dan kurtardı, şimdi askere gönderecek

Diyarbakır'da Ayşegül ve Rauf Biçer çifti, terör örgütü PKK tarafından 4 yıl önce 16 yaşındayken kaçırılan oğulları M.B. için 3 Eylül 2019'da HDP il binası önündeki evlat nöbetine katıldı. Biçer çiftinin eylemi sürdüğü sırada oğulları terör örgütü PKK'nın barınma alanlarından kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu. 3 ay önce terör örgütü PKK’dan kaçarak ailesine kavuşan M.B., vatani görevini yapmak için başvuruda bulundu. M.B. askere gitmeden önce ailesi asker kınası düzenleyerek eline kına yaktı.

OĞLUNA KAVUŞMUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geçen Temmuz ayında oğlunun PKK'dan kaçtığı ve teslim olduğu müjdesini alan Ayşegül Biçer, oğlunu askere göndermenin heyecanını yaşıyor. Kanser hastası olmasına rağmen eylemini kararlılıkla sürdüren ve oğlu Mustafa'ya 3 yıl sonra kavuşan anne Biçer, oğlunu askere gönderecek olmanın gururunu yaşıyor.

Elazığ Caddesi üzerindeki Öğretmenevi'nin kafesinde düzenlenen etkinlikte çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırılan aileler de çifti yalnız bırakmadı. Kına öncesi gazetecilere konuşan anne Ayşegül Biçer, oğlunu askere gönderdiği için çok gururlu olduğunu söyledi.

Kanser hastası anne PKK’dan kurtardığı oğlunu askere gönderiyor“Ölünecek ise kendi vatanı ile kendi toprağı için ölünecek”

Eyleme katıldığı ilk günde oğlunu askere göndereceğini aktardığını belirten anne Biçer, “Oğlum M.B. için 3 Eylül 2019 tarihinde Diyarbakır HDP il binası önünde oturma eylemine katıldım. Evladımı PKK’dan ve siyasi kolu olan HDP’den söke söke alacağımı söylemiştim. Rabbim bana nasip etti, evladımı PKK’dan ve siyasi kolu olan HDP’den söke söke aldım. Bugün çok gurur verici bir günümüz. Oğluma asker kınası yakıp, Türk askeri yapacağım. Kendi toprağı, kendi vatanı ve kendi bayrağı için savaşacaksa savaşacak. Ölünecek ise kendi vatanı ile kendi toprağı için ölünecek. Eyleme katıldığım gün söylemiştim evladımı aldığım andan itibaren askere göndereceğimi ve Rabbime şükürler olsun bugün ahdımı yerine getiriyorum. Çok gurur verici ve Rabbim her anne ile babaya nasip etsin inşallah” dedi.

“Gelin sizler de teslim olun, anne ve babanızın kucağına geri dönün”

Şu anda dağda olan örgüt mensuplarına ve ailelerine de çağrıda bulunan anne Biçer, “Buradan bütün çocuklara da seslenmek istiyorum. Bakın ben evladımı PKK’dan aldım ve hiçbir ceza almadan evime götürdüm. Bugün asker ediyorum ve asker kınasını yakıp askere göndereceğim. Gelin sizler de teslim olun, anne ve babanızın kucağına geri dönün. Eğer mücadele edecekseniz kendi vatanınız ve toprağınız için mücadele edin. Yıllardır PKK zulmüne uğruyoruz. Bizim üstümüze oynuyorlar, gözlerinizi açın. Buradan tüm anne ve babalara da sesleniyorum. Gelin bizlere destek vererek, hepimiz beraber evlatlarınızı dağdan indirelim. Böyle gurur verici günleri hep beraber yaşayalım” diye konuştu.

“Allah izin verirse kınamı yakıp askere gideceğim”

Askere gideceği için çok mutlu olduğunu ifade eden M.B. ise, “4 yıla yakın bir süre zorla terör örgütüne hizmet ettirildik. Geldim, kaçtım teslim oldum. Devletime, vatanıma ve milletime silah dahi kullanmadığım için devletimden Allah razı olsun serbest bırakıldım. Her türlü imkan bize sağlandı ve şimdi de Allah izin verirse kınamı yakıp askere gideceğim. Nasıl ki Çanakkale’de dedelerimiz Kürdü'yle, Türkü'yle, Lazı'yla, Çerkezi'yle yan yana savaştı bu düşmanlara karşı ben de şimdi askere gidip Kürdü'yle, Türkü'yle, Lazı'yla, Çerkezi'yle ve kardeşlerimizle yan yana gelip bu teröre, düşmana karşı bir dur deyip savaşacağız. Çok mutluyum, böyle bir fırsat kimsenin eline geçmez” şeklinde konuştu.

“Gelin teslim olun”

Dağda olan terör örgütü mensuplarına da teslim olmaları için çağrıda bulunan M.B., “Gelip teslim olsunlar. Devletine, vatanına ve milletine silah sıkmamışalarsa serbest bırakılıyorlar. Gelip askere gitsinler. Orada ölmektense vatanına, milletine ve devletine hizmet ederek şehit olsunlar daha iyidir” dedi.

Ağabeyinin eline kına süren Hatice Biçer de, "Kınayı o parmağa sürme sebebim o parmaklarıyla silahı tutacak olmasıdır. Artık devletimize hizmet edecek. Hayırlısıyla askere de yollayacağız. Devletimize, milletimize ve bayrağımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

"VATAN İÇİN GÖREVE HAZIRIM"

PKK tarafından kandırılıp dağa götürüldüğü zaman daha 17 yaşına yeni girdiğini anımsatan Mustafa Biçer ise, "Örgüte götürüldükten sonra gördüklerim üzerine hep kaçmayı planladım, ben asker olup vatanıma hizmet etmek isterdim. Annem de benim hep asker olmamı isterdi. Şimdi askere gidecek olmanın heyecanı ve gururunu yaşıyorum. Vatanım için göreve hazırım. Bundan sonra vatanıma hizmet etmek istiyorum" diye konuştu.

Eşiyle birlikte mücadele vererek tek oğlunu PKK'dan kurtaran baba Rauf Biçer de, "Mustafa'yı sağ salim PKK'dan kurtarmak için eşimle çok büyük mücadele verdik. Sonunda mücadelemizle örgütten kaçan oğluma kavuştuğum gün yaşadığım mutluluğu şimdi yine yaşıyorum. Devletimizin de desteği ile PKK'nın elinden aldığımız oğlumu bir baba olarak askere göndermenin mutluluğu yaşıyorum. Askerden geldikten sonrada düğününü yapacağız" dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika: Türk Konseyi 8.Zirvesi toplandı! Başkan Erdoğan: Tarihi kararlar alacağız...
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül
Son dakika haberleri: Başkan Erdoğan talimat verdi! Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yeni formül